Prolhané krásky

• USA Pretty Little Liars (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2010–2017), 119 h 41 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

I. Marlene King

Předloha:

Sara Shepard (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse, Ian Harding, Laura Leighton, Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe (více)

Série(7) / Epizody(160)

Pětice patnáctiletých kamarádek si užívá večírek. Ráno však zjišťují, že jedna z nich zmizela. Dívky od té chvíle spojuje děsivé tajemství. A nejsou samy, kdo ho zná... (HBO Max)

D.Adulinka

Co dodat.. Klidně mě za to zbičujte, ale tento seriál prostě zbožňuji.. Možná je to tím, že jsem měla stejnou partu kamarádek, možná ne, ale vždy horlivě čekám na další díly :) Tento seriál je dle mého vhodný pro diváky, kteří mají rádi intriky, tajemno, lži a mezitím i nějaké to milostné vzplanutí :) ()

charlie.sambora

Byl to výborný seriál do konce 3. řady. Teď už to dost natahujou a nedivila bych se, kdyby jim klesla sledovanost. A ty pauzy mezi díly...otřesné. Každopádně by už se mohlo něco konečně stát. ()

Maky18

I když jsem byla ze začátku ze seriálu nadšená, musím přiznat, že čím delší je, tím víc se mi přestává líbit. Ke konci každé série naznačují vyřešení všech tajemství, ale místo toho se v každém posledním dílu série k současným tajemstvím přidají nová. Myslím, že na některé podstatné věci, které se staly například v prvních dvou sériích se už tak nějak zapomnělo a budou promlčeny. Jak se říká, někdy je nejlepší v nejlepším přestat. ()

B_D

Tenhle seriál miluju. Opačné pohlaví nejspíš moc nezaujme, ale já jsem s ním nadmíru spokojená. Ano, je tam spousta věcí, co by šli udělat jinak, ale zajímavé je, že i když se seriál táhne už 5. sérii, stále se není do čeho zamotat, alespoň já to tak nevidím. Je stále překvapující, každým dílem. Velmi chytlavý kousek s příjemným hereckým obsazením. ()

krejciitomas

CAUSE TWO CAN KEEP A SECRET,IF ONE OF THEM IS DEAD. Holky mají tajemství,ktere nikomu nesmí říct, psychopatický anonym,který jim pomocí SMS a pomocníku vyhrožuje, se podepisuje jako -A. Někdy mě zklame zbytečné zamotávání děje 1 série- 85% 2 série- 95% 3 série - 95% 4 serie - 95% 5serie(12dilu) - 100% ()

matko2351

Seriál je fajn, našiel som som si k nemu cestu. No napriek tomu ma v poslednej dobe rozčuľuje to, že sa to strašne zamotáva a ja už neviem komu mám vlastne veriť. Podľa môjho skromného názoru A je nesmrteľná bytosť, ktorá vie čítať myšlienky a dokáže sa premiestňovať.Ako inak by mohla byť všade a vždy byť medzi nami? ()

Kevi1

Nemôžem poprieť, že prvé tri série ma to aj bavilo, ale dlho opakovaný jeden scenár sa postupne stane nudným. Mám pocit, že "A" už bol každý a dejová línia je obohraná. Baby zostávajú stále s tými istými, takže aj vzťahovo je to nuda a trillerné mi to tiež nepríde. Priveľa mŕtvol, primálo odpovedí. Do toho sa na scnéne objavila už aj Alison a ja osobne to vzdávam. keďže sa plánujú ďalšie dve série. "Pravdy" sa diváci dočkajú tak najskôr o päť rokov a na to nemám nervy. A pritom sa to začalo tak sľubne.. Ak by z toho spravili 23-30 dielny seriál, bola by to pecka. Takto je to len ďalšia ABC show, čo sa točí pre prachy a na kvalite tvorcom dávno prestalo záležať. ()

marsas

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů! Každý díl skončil napínavě, že jsem se nemohla dočkat dalšího dílu. Ale poslední série už nějak pokulhává a už moc nevnímám, kdy bude nový díl. Tak snad to zase nabere grády. ()

HoFikus

Pokud si někdo z vás můj komentář teď čte , tak si pravděpodobně budete myslet , že jsem gay. Upozorňuju , že gay nejsem ( a i kdyby , tak vám do toho nic není :D ) No ale radši se vrátím k hodnocení než se zamotám ve zbytečnostech... Udělat tento seriál podle knih , které mají opravdu originální námět je většinou dobrý nápad ( Pokud máte dostatek skvělých tvůrců a talentovaných herců/hereček ). PLL mě baví i přesto , že je určen pro tkzv. "vlhké pubeťačky" ( Já sám jsem též "puberťák" . Rozdíl je pouze v tom , že já jsem "vlhký" z hereček kdežto ony jsou "vlhké" z herců ) Jediná věc , které se bojím , že se z PLL stane "nekonečný seriál" s 2554545414145 díly.. Uvidíme :) EDIT(28.5 2015): Stalo se to co jsem očekával... PLL se stalo velkou továrnou na peníze , která je úmyslně a nesmyslně protahována naprosto nelogickým scénářem. Znechutilo mi to dojem na tolik , že se budu těžko přemlouvat k shlédnutí další série... ()

KarolinaPoyn

Musím uznat, že čím dál, tím víc o to ztrácím zájem. Jsme v páté sérii a ony stále netuší ani ň. Doufám, že bude nějaké veliké finále, které to otočí celé vzhůru nohama, jenže toho si už nejsem moc jistá. Nevím, jestli tvůrci počítali s tím, že se to stane tak populárním, a že mysleli na všechny detaily, protože často vidím několikastránkové teorie, které jsou opravdu velmi propracované a dávají smysl. Ale i přesto, že tu zatím vypisuji negativa se na další díl, zcela jistě, podívám. ()

Krissst

Myslím, že prolhané krásky by se vlezly do pouhých tří sérií. Celkem zajímavá zápletka roztahaná do 937372628483 sezón ztrácí na atraktivitě a mění se v ultra nudnou záležitost. ()

studentice

Musím přiznat, že na první sérii jsem koukala s otevřenou pusou. Jenže natahovaná kaše je natahovaná kaše a po tom, co mi přišlo, že z diváka dělají jen hlupáka a k vyřešení případu se nedostali ani o krok blíž, jsem sledovat přestala. Navíc jsem začala vidět i ty všechny chyby a možná jsem i trochu dospěla:). ()

Evanlyn

No když se na to podívám zpětně tak to byla celkem kravina. No co se realistického námětu týče. Ale pro danou věkovou kategorii dobrý i mě se to tehdy hrozně líbilo. Zpětně když se podíváte na tu záhadu tak to naprosto vůbec nedává smysl, minimálně polovina věcí, ale čert to vem. ()

Maysha

Na začátku zhlédnutí jsem si stála za tím, že seriál si zaslouží 5 z 5-ti hvězdiček. Výborný cast, napínavý děj... Po shlédnutí všech 5-ti sérií mi přijde, že Marlene King už děj pouze natahuje, aby naplnila všechny díly. Ale jak dlouho to chce dělat? Dokud ostatní seriál přestane bavit? Poslední dobou mně přišlo, že ani ona sama neví, kdo vlastně -A je. A tak vyčkávám, čím chce naplnit další 2 série, abych mohla zhodnotit celek a nejenom část seriálu. Kdybych měla více zhodnotit, byly by to pro některé spíše spoilery. ()

Kejxx

Nekonečně se protahující děj od 2.-3. série; věk, na které herečky nevypadají; zbytečné vedlejší postavy; milion zamotaných teorií; často bezduchých dílů (pokračování do 7. série, wtf?!)... a odhalení příběhu Big -A? SO STUPID. Nicméně, pořád je to lépe zpracováno než knižní předloha.----------K lednu 2016: Po pětiletém posunu se začíná vyvíjet děj jiným směrem. Konečně nabral vyzrálejší nádech. Zatím to vypadá slibně než první předlouhá část. Snad to tak zůstane, i když už je "skoro" konec. ()

Mauss

Zatím jsem dokoukala 18 díl a musím říct, že jsem si tento seriál moc zamilovala. Pokaždé mě něco překvapí. Zatím jsem si nejvíce oblíbila Ariu a Ezru. ♥ Moc jim to spolu sluší. ()

Lubikem

Guilty pleasure teenager version of Desperate Housewives. Ani neviem, ako som sa k tomuto seriálu dostal (asi nudné zimné večere), ale nejako ma zaujal tou tajomnosťou. Nie tými teenagerskými problémami štyroch hlavných protagonistiek ale skôr tou záhadou , kto zabil ich kamarátku Alison. Tých tajomstiev je až neúrekom, niektoré vybočujú úplne z hlavnej dejovej línie, ale povedzme si úprimne, seriál sa dal natočiť aj na 2 série. Aktuálne keď toto píšem, skončila prvá polovica 6 . série a identita "A" bola odhalená a vysvetlené rôzne nejasnosti. Seriál by mohol eventuálne aj skončiť. Ale neboli by to Američania keby nenaznačili, že zbytok série sa bude odohrávať 5 rokov po. A je ohlásená aj 7 . séria. Proste scenáristi vedia ako ťahovať divákov za nos. To už bude ako s Beverly Hills 90210 alebo Melrose Place. Nie a nie konca. ()

Pavliable

Vzhledem k tomu, že jsem Lhářky viděla ještě před Zoufalými manželkami, čímž se řadím asi k naprostému unikátu, vydržela jsem se dívat docela dlouho. Jenže ouvej, tohle je natahované jak nudle z nosu. Chvíli je zábava sledovat, jak se čtveřice kamarádek popere s tím, že jim zmizí kamarádka, ony nemají absolutně šajnu, co se vlastně stalo a ještě navíc je někdo na dálku šikanuje, ale v momentě, kdy už jsou poněkolikáté na stopě záhadné "A" a stejně pořád víte kulové, zjistíte, že už vás vlastně ani moc nezajímá, kdo ta A je a sledujete seriál jen proto, abyste se podívali, co měly holky tentokrát na sobě za hadříky. ()

ČSFD.cz exkluzivně z Warner Bros. Studios

ČSFD.cz exkluzivně z Warner Bros. Studios

02.11.2017

Natáčet kamerami v kalifornských Warner Bros. Studios, včetně lokací na jejich "guided tour", je zakázáno. ČSFD.cz se podařilo nejen získat povolení pro natáčení hned dvěma kamerami, navíc dostala k… (více)