Prolhané krásky

• USA Pretty Little Liars (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2010–2017), 119 h 41 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

I. Marlene King

Předloha:

Sara Shepard (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse, Ian Harding, Laura Leighton, Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe (více)

Série(7) / Epizody(160)

Pětice patnáctiletých kamarádek si užívá večírek. Ráno však zjišťují, že jedna z nich zmizela. Dívky od té chvíle spojuje děsivé tajemství. A nejsou samy, kdo ho zná... (HBO Max)

oSiSko

Hmmm, tento seriál je výnimočný námetom, ktorý je dosť neobvyklý, inak je to typický americký stredoškolský seriál, ale povýšený na inú úrove, mysterióznu. Neriešia sa tam toľko vzťahy či škola, ale skôr zosnulá kamarátka a všetko, čo sa ohľadom toho stalo a stále deje. ()

RyxiraAmy

Když se to vezme kolem a kolem, žádný zázrak to není, ale stejně je to pořád lepší, než ta záplava seriálů pro teenagery (tj. mé věkové kategorie) plná vlkodlaků, upírů a podobných nesmyslů. ()

mima33

1. séria: 90% 2. séria: 85% 3. séria: 80% 4. séria: 70% 5. séria: 40% 6. séria: 10% 7. séria (blok A): 10% ()

Nyanka odpad!

Po shlédnutí pilotu: Výkon herců je ke zblití už od první scény -je tak umělý až je mi za ně trapno. Námět je praštěnej o hrábě do už tak bolavý hlavy z kocoviny při ranní procházce zahradou. Až nemile mi to připomíná něco jako gossip girl na venkově, jen jsou všichni ještě hůř zmalovaný, jak kdyby se měli promenádovat po červenym koberci v Absurdistánu. No, dál se rozhodně ani dívat nemůžu... ()

sydney

PLL jsem začala sledovat až s tříletým zpožděním. Moc se mi do něj nechtělo - měla jsem ho za klasický průměrný teenagerovský seriál. Je to teenagerovský seriál, ale kupodivu mě dostal, a tak čekám s napětí na každou další epizodu. Je to Alison, není to Alison a kdo je vlastně A..... K hercům nemám žádné výhrady, dávám za 4. ()

fininka

Stava se z toho pekna sracka...jsem uplne znechucena a koukam jen z principu...dej uz nedava smysl a melo se to uz davno uzavrit. ()

Dankaaa

Mna osobne to teda neohurilo. Namet je paradny a ma potencial na perfektny napinavy serial, no ale to im moc nevyslo. ()

JackieBliz

Hezké a milé, ostatně jako všechny americké seriály. Jediné, co mě ničí, je ta vleklost. I kdybych přeskočila tři díly, pořád budou (až na výjimky) v naprosto stejné situaci, s naprosto stejnými důkazy/nedůkazy..Docela mě to nudí. Příběh je naprostá bomba, ale finální odhalení bych viděla tak na konec 4. série. Doufám, že ten seriál brzy skončí. V zájmu diváků, kteří mají "jen" cca 60 - 80 let na jeho dokoukání a zjistění, kdo je vlastně A. ()

Blejzr

Koncept dobrej, první série super, ale po nějaké 4. sezone a po asi 5. odhalení "A", kdyz se nakonec vzdy ukazalo ze to ten "A" vubec neni jsem to vzdal... ted koukam ze jsou dalsi a dalsi serie a serial se toci stale dokola kolem toho sameho.. videl jsem par minut novych dilu.. je to absolutni tragedie.. nechavam alespon 3 hvezdicky za prvni 3-4 serie, po kterejch mel serial skoncit... Jeste se mi nestalo abych se prestal koukat na rozkoukanej serial, ale na tohle bohuzel opravdu nemam.. ()

klara.leb

Vidím, že jsem seriálu dala 5*, no, jednu vezmu určitě. První tři série - super. Čtvrtá už slabší, v páté se to zlomilo. Odhalení -A mě víc, než zklamalo. Ale pokračovat v tom ještě po Big reveAl je fakt zločin. Mělo to skončit po odhalení, bez otevřeného konce: "OMG, Ali, musíš pryč, jde si pro tebe -B!". Je to nudné, bez příběhu, už je to jenom o penězích. Fakt nevím, proč to ještě někdo sleduje. Hrůza. Ale 4* nechávám - 3,5 tu nejde, a pouhé 3 mi přijdou málo, takže asi tak. ()

black8

Keď hovorím ľuďom, že pozerám Pretty little liars, tak na vysvetlenie pridávam krátky popis: Je to taká hlúposť pre puberťákov. Aj napriek môjmu veku však viem pochopiť jeho popularitu. Sledujeme tu mladé dievčatá, ktoré okrem svojich problémov zodpovedajúcim ich veku, riešia záhadu okolo "A", anonyma, ktorý im strpčuje život. Je nezvyčajné, že v mainstreamovom médiu je prezentovaná ženská solidarita a priateľstvo takýmto výrazným spôsobom. To sa mi na tom páči najviac. Pretože toto mladé ženy potrebujú vidieť. A ešte taká drobnosť. Veľmi ma teší, že po rokoch rokúcich vidím na obrazovke opäť Lauru Leighton, ktorú si niektoré staršie ročníky zaiste pamätajú zo seriálu Melrose Place. V role matky Hanny je výborná, viacvrstvový charakter a sexi. ()

PatrikP4

Přítelkyně říkala že je to dobré, tak sem se jednoho krásného dne rozhodl na to kouknout... Musím říct že tajemství, intriky a zvraty se tady dějí celkem zajímavě... Je pravda že se člověk nenudí... Díly jsoou tady zajímavé a ty méně nudné jsou naštěstí v menšině... 7. série je posledný a uvidíme co přinese... Proč to nemá plné hodnocení? Myslím si že nejvíce my vadí kolotoče Ezra a Aria a častá nepříjemná hloupost určitých holek... ()

Bejita

Momentálně sleduji sedmou řadu a nemohu se dočkat rozuzlení, ale zároveň mě mrzí, že skončí to nekonečné drama z A, v poslední řadě s A.D. Nejvíce se mi líbily díly s domem pro panenky. To bylo hrozně napínavé. Mají to propracované velmi dobře. Musím dát bohužel jen čtyři hvězdy, protože některé díly byly trochu nudné. ()

Dr_Berry

Bylo to jednou takové to krásné odpoledne u přítelkyně doma, kdy jsme narazili v televizi na seriál, který vypadal trochu netradičně. Čtveřice pěkných středoškolaček je přes mobil terorizována někým kdo si říká "A". Teď po několika letech, sedmi sezónách a všech překombinovaných záhadách musím říct, že je to totální slátanina. Myslím, že první dvě až tři řady měli nějaký ten náboj, nápětí a wow efekt, ale pak jako by si tvůrci řekli pojďme to trochu vyždímat. Tak se z našich hrdinek a jejich středoškolských lásek stane partička s vychytávkami jako od Jamese Bonda už chybělo jen katapultovací sedadlo spolujezdce (aspoň to ti zůstalo Q). Dokonce měli i neviditelná auta, jak jinak by mohli někoho sledovat ze tří metrů se zapnutýma dálkačema (???). Jo málem bych zapomněl na ten strhující příběh kdy asi poslední čtyři řady jsem se tak ztratil, že jsem měl dojem že děj je v nějakým začarovaný kruhu, že každý odhalení nebo rozuzlení je stejný nebo podobný jako v řadě předtím. A pak přišla ta sladká tečka v podobě finálního dvojdílu, kde to tak brutálně po*ebali, že to bylo jak Tak jde čas přes kopírák. Jediný plus na tomto "fenoménu" jsou asi ty 4 až 6 holek kolem kterých se to točí. Jo jsou to fakt pěkný roštěnky. ()

SuzieS

Serial, ktery na zacatku prekvapil novym napadem, zajimavymi hereckami, propracovanym scenarem, chytlavou hudbou, prehled moderni uzitkove technologie a dokonce i urcoval modni trendy s pribyvajicimi seriemi tradicne ztrokotal na scenari. Od 4 serie na to nema cenu koukat. Posledni 7.serie vypada na zacatku, ze by mohla zase byt fajn, ale pak se to propadne do strasne krece. Priserne rozhovory, kdy se clovek musi az smat scenaristicke neschopnosti , kdy se nejchytrejsi divka z party zepta v jedne scene na divcich toaletach pred sestupem za tajne dvere zepta sveho kamarada: jak se ti libi na damskych toaletach, nacez on odpovida: voni to tu lepe. Vazne? To jako vazne? Pokud toto melo byt vyvrcholeni vsech 7 let sledovani, tak to opravdu nezvladli. Na konci uz vari z vody, kdy na scenu navraci opet vsechny mozne postavy, ktere uz byly jednou obvinene a spolceni s A.uz jim bylo davno odpusteno. Plus par postav, ktere jsou najednou temer hlavni iniciatori, ale vy si absolutne nevybavujete, kdo to je. Jestli se vam moje hodnoceni zda zmatene, tak je to nic oproti poslednim trem dilum sedme serie tohoto serialu. Velike zklamani. Tak dlouho se hledal A.az vlastne vubec nevim, kdo to byl a v cem presne mel prsty a jak to vsechno delali,. Z A.byla najednou A.D., nebo je to stejna osoba, nebo nasledovnik? Totalni zmatek. Totalni. ()

Margay

Zatím jsem u sedmého dílu, ale už teď si troufám hodnotit. Ne že by těch všech sedm bylo na jedno brdo... ale jo, vlastně bylo. Máme problém-chvíli si to ,,řeší"-rozejdou se že je klid-pípne zpráva nebo něco podobného, všechny nadskočí, vyděšeně se po sobě podívají a že mají problém-chvíli si to,,řeší"... Zprávy od tajemného kohosi, který toho zná nějak podezřele moc, beru bez problémů, proč ne? Ale proboha, páni tvůrci, ujasněte si jestli je to člověk nebo duch - člověk by se nedostal k čínským Koláčkům štěstí nebo zatím neotočené kartě kartářky, jenže záběry ruky provádějící něco straaaašlivě špatného pro naši čtyřku vyděšeně se tvářících slečen vše tohle úspěšně popírá. Je to hezké, je to koukatelné, ale minimálně, kdybych byla jen jedním z těch jejich kluků, už je dávno pošlu někam. Není to uvěřitelné. Ani trochu ()

štěpule

No já nevím, proč mám věřit herečkám, kterým je 20 - 25, že jsou to šestnáctileté holky? Navíc chodí pořád tak zmalované a nastrojené, že jim nevěřím ani nos mezi očima.. Pokud to mám přirovnat k zoufalkám, tak tam se vždycky na rozuzlení tajemství těším, tady mě to nějak nezajímá. Všichni se tváří, jako že mají strašné tajemství a mluví pořád o "tom". Nevím, zatím mám za sebou první díl, ještě jim dám šanci, ale nic moc. ()

ČSFD.cz exkluzivně z Warner Bros. Studios

ČSFD.cz exkluzivně z Warner Bros. Studios

02.11.2017

Natáčet kamerami v kalifornských Warner Bros. Studios, včetně lokací na jejich "guided tour", je zakázáno. ČSFD.cz se podařilo nejen získat povolení pro natáčení hned dvěma kamerami, navíc dostala k… (více)