Prolhané krásky

• USA Pretty Little Liars (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2010–2017), 119 h 41 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

I. Marlene King

Předloha:

Sara Shepard (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse, Ian Harding, Laura Leighton, Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe (více)

Série(7) / Epizody(160)

Pětice patnáctiletých kamarádek si užívá večírek. Ráno však zjišťují, že jedna z nich zmizela. Dívky od té chvíle spojuje děsivé tajemství. A nejsou samy, kdo ho zná... (HBO Max)

REBARB0RKA

Nechápu. Za co tak vysoké hodnocení? Za příšernou, naivní, místy až debilní slátaninu o čtyřech ulhaných slepicích, které tři série řeší jednu a tu samou věc a zatím na nic kloudného nepřišly. Nechápu, že někdo myslí vážně srovnání se Zoufalými manželkami, protože roztomilým pipinám chybí zásadní ingredience, které z Manželek vytvořily fenomenální seriál - po vtipu, nadhledu, sebeironii a nějakému posunu v ději se slehla zem. Naštěstí jsem měla štěstí na normální kamarádky, proto nepochopím, jak se dívčí čtveřice mohla kamarádit s manipulativní, vyděračskou, ničeho a nikoho si nevážící mrchou, které bych šlápla do úsměvu i já. Klišé mi ani tak nevadí, ale příšerně mě vytáčí to neustále natahování, nové důkazy nikam nevedou, ztrácí se, nebo se řeší několik dílů, aby vyšuměly do ztracena, nebo jsou tak stupidní, až mě to uráží. Sleduju už jen ze setrvačnosti a protože většina seriálů začíná až v říjnu. ()

char_t

PLL bych si dovedl představit jako 3.5* hororový film. Ale jako seriál, no já vám nevim... Hlavním představitelkám nevěří 16 let snad ani režisér, ale aspoň jdou rozeznat jedna od druhé. Zbytek castingu je vyloženě pošahaný - studenti, učitelé, rodiče, policajti, všechny je hrajou vystajlovaní pozdně-dvacátníci, díky čemuž chvílemi netuším, kdo se právě s kým baví, proč je to kontroverzní, a hlavně proč by mě to mělo zajímat... Navíc je to táááák roztahané... Výsledkem je ukecané cosi, ve kterém na začátku slibné hororové prvky mizí do ztracena a zbývají jen hezké tvářičky, což nezvládlo udržet mou pozornost víc jak pár dílů. 50% ()

bobrux

V kostce - čtyři středoškolské übersamice, které obtěžuje jejich mrtvá kamarádka. Zní to pitomě, ale ve výsledku to není tak hrozné. Mrtvá kamarádka je skutečně mrtvá, jen si někdo s děvčaty pod jménem nebožky pohrává a dělá to skutečně bravurně. Ústřední zápletka se díl po dílu rozrůstá do mnohem větších rozměrů, podezřelých přibývá a ubývá a ozvěny minulosti doléhají na hlavní hrdinky čím dál tím víc. Atmosféra a vůbec celé ztvárnění prostředí má šmrnc a jen podtrhuje podivný příběh. Samozřejmě se každý díl, vzhledem k cílové skupině diváků (tedy spíše divaček), neobejde bez typických vztahových a rodinných "problémů". Je to prostě takový holčičí soft-horror, který se hned tak neokouká. Hvězdičkové hodnocení platí pro první sérii, u druhé si odečtěte hvězdičku. Zjevně se s druhou řadou moc nepočítalo a na scénáři, který už začíná být až absurdní, to jde dost poznat. ()

UniqueNett

Jako dobrý, tak trochu Zoufalky pro teenagery. Dost velkou klikou je, že jsou hlavní hrdinky vcelku sympatický a pěkný holky. NIcméně děj byl už od nějaké třetí série tak šíleně zamotaný, že jsem vlastně na konci šesté série nevěděla, kdo byl čí brácha, kdo s kým měl dítě a kdo byl vlastně celou dobu ten magor, co je sledoval a jaký k tomu měl důvod. Najednou toho bylo nějak moc a hodit tam dvojče jedný z hlavních postav.. to jako vážně? Od čtvrtý řady ubírám za každou další sérii jednu z pěti hvězd. ()

Vito

Po celkem dlouhé době dílko, kterému dávám 5* a to už po první řadě. Uvidíme co přinesou ty další, ale zatím tomu nemám příliš co vytknout. Řada lidí to srovnává se Zoufalými manželkami, což by mě nejspíš asi ani nenapadlo. Spíš mi to atmosférou a občas mírně absurdním dějem trochu připomíná starý dobrý Twin Peaks, samozřejmě v balení pro 21st century teenagers, s mnohem méně ulítlým dějem a zato mnohem více servírovanou americkou mravokárností. Ale jinak slušný :-) ()

tranquill

Čtyři díly jsem se pokoušel do seriálu proniknout, ale nepodařilo se. Holky jsou sice hezké, ale ne všechny zrovna moc sympatické a ta mysteriozita moc uvěřitelná není... a telenovely sledovat nemíním! ()

karinakari

Kdo je A? Kdo je sakra ta píp píp A? Podezřelí jsou všichni do jednoho. Každý někdy udělal něco, proč o něm můžeme pochybovat. I když je někdo časem odhalen, není to nikdy tak, jak to na první pohled vypadá. Scénáristi nám naznačují a pletou nás, proto jsem fakt zvědavá, jak z té chaotičnosti vybruslí. Hlavně když se stále nechávají slyšet, že budeme svědky trochu jiného rozuzlení, než jaký si můžeme přečíst v knižní předloze. Už se těším, až zhlédnu celý příběh ještě jednou. Snad bude vše sedět a každá součástka do sebe zapadne. Byla by při takovém potenciálu škoda, kdyby ne. V PPL se střídají místa, kdy se nic pořádného neděje (to chodím a nadávám) s díly, které tikají jak časovaná bomba a na konci dílu jen nevěřícně kroutíte hlavou. Takže právě díky tomu jsem ještě na PPL nezanevřela. Hlavní představitelky jsou 4 mladý hezký baby, jimž jejich charaktery sedí jak prdel na hrnec. Já osobně mám nejraději stále vtipnou hláškou vybavenou Hannu a z celého srdce nemohu vystát Ariu. Někdy si fakt přeju, aby měli všichni ti tvůrci konspiračních teorií pravdu a Aria měla s A něco společného. U halloweenských speciálu jsem vždy zesraná strachy, za což se fakt stydím (no jo jsem děsná poseroutka). Ze všech těch seriálu určené pro pubíky je PPL rozhodně nejkvalitnější a nejzábavnější. ()

VerenaLord

Potupně přiznávám, že jsem propadla kouzlu těchto malých potvor (jistě, ony jsou ty nevinné, to známe). Nevím jak soudit, baví mě to, děj po shlédnutí 3. série rapidně upadá, ale pořád mě to baví. Asi to bude však faktem, že mě neskutečně zajímá, kdo za tím vším stojí (i když u HIMYM čekám na to, kdo je matka, už 8. řadu...) ()

beckham-

Napětím a záhadami prošpikovaný seriál, který nás neustále udržuje v nevědomí, a tak trochu nás nutí chtít vidět víc a víc. A mně to vůbec nevadí, i když někdy už jsem byl trochu zoufalý, že je to stále dokola...Teď s napětím očekávám 4. sérii. ()

anulka

Od prvej časti Pretty Little Liars som sa stala vážne závislou. Aj teraz som stále posadnutá. Vždy sa tam niečo deje, a keď sa stane niečo veľmi prevratné, tak som ako - wtf...čo bude teraz? Vážne, vždy sa deje niečo, čo úplne prekvapí. Myslím, že je to frustrujúce snažiť sa prísť na to, kto je A, ale zároveň je to tak úžasné..a vy budete musieť pozerať a zistiť, čo sa tam bude diať ďalej a ako to skončí. Je tam napätie, vtip a veľká záhaha. ()

IPajule

Dívkám, kterým se na podzim ztratila kamarádka Alison (Sasha Pieterse) a po 1 roce se dozvídají, že je mrtvá. Od tohoto dne, kdy se najde její tělo, dostávají od neznámé osoby výhruživé, ale i nevhodné SMS s podpisem - A, které zasahují do jejich milostného i osobního života. Ale i přes toto všechno se Spencer (Troian Avery Bellisario), Aria (Lucy Hale), Emily (Shay Mitchell) a Hanna (Ashley Benson) dostávají velmi dobře. Dozvídají se spoustu věcí a tajemství. V jedné chvíli je možné dodat, že to píše sama Alison, že nahrála svojí smrt, aby se pomstila, ale stojí jí to za to, aby umírali nevinní lidé, kteří jen trochu souvisí s kamarádskou čtyřkou ? ()

Asertio

Jo jo, přiznávám, přítelkyně mě donutila koukat se na PLL s ní a tak jsem nakonec viděl asi tři série. Ale s každým dílem byl neustále uměle natahovaný děj nesnesitelnější a nesnesitelnější. Postupně se jednotlivé "záhadné" zápletky stávají čím dál víc předvídatelné až jediné, co vás může překvapit, je odhalení A, které ale nepřichází a nepřichází. Realističnost celého děje rovněž postupně klesá až na zhruba úroveň Pána prstenů a tak si u nejedné scény říkáte takovéto klišé "Proč se sakra ty postavy nechovají jako reální lidé ale jako prasata jdoucí dobrovolně na porážku?". A co mi pije krev nejen v PLL je snaha udělat ze 17-ti letých, 40-ti kilových subtilních ženských protagonistek chladnokrevné bojovnice a řešitelky záhad všeho druhu , které se ale hned v následující scéně rozbrečí, protože jim jejich přítel oznámil, že už jim nevěří, nebo že jim došly šminky. Přidejme k tomu trapné milostné zápletky pro pubescenty a vznikne tak smrtící kombinace, kterou zkrátka nešlo dokoukat ani díky docela pohledným slečnám. ()

MissSimm

Je to to samé pořád do kola. Někoho podezírají, že je A, pak po něm jdou, pak se to nějak zvrtne a ukáže se, že se mýlily a zase začnou podezírat někoho jiného. Takhle to jde až do čtvrté série. Pak to je samá vražda. Ale po nějaké době se stejně vždy ukáže, že dotyčný žije. Je to mor. Když se na to začnete dívat, nemáte pak jinou možnost než se dívat až dokonce. Už šest sérií je o tom jak tyhle puberťačky stalkuje nějakej magor. Každý rok nám trailery slibují velkolepé odhalení A. Samozřejmě pořád ještě nevíme kdo to je. Šest sérií a víme dokonce jméno! Vsadím se, že scéna posledního dílů bude vypadat asi takhle: Všem holkám zapípá mobil: ,,I´m still here, bitches. -A" ...První série jsou docela pěkné, zajímavé, originální... Ovšem šestá série už je naprosto zbytečná. Měli to už dávno ukončit. ()

Automaniak

Prozatím velmi suprové, místama mám i husí kůži. No zatím to nechám na 5* a to se blížím ke konci první série. Dle mého moje nadšení opadne a seriál půjde kvalitou dolů. ()

B.Wilde

Seriál jsem měla v plánu sledovat už nějakou dobu... jasný, něco málo jsem viděla během premiér, ale v kupě jsem se k tomu dostala až teď... a jsem fakt ráda, že mi to zabralo jen zhruba dva týdny a že to nebylo sledování "co týden" během sedmi let, kdy seriál běžel... protože tohle sledování je občas fakt náročné a čekání na nějaký hlubší smysl ještě náročnější. :) První série byly super, bylo to občas i napínavé, k postavám se dá udělat nějaký vztah... ale... je to tak těžko uvěřitelné... každý, opravdu každý tady má tajemství a holky, kterým je na začátku 16 let, mají až moc pestrý život, i když ne vždy vlastní vinou. Pak ale další a další rozjíždění hry s A... už to bylo docela přitažené za vlasy... chápu, že áčka měly mindráky, ale ne jednou jsem si říkala, co to tam zase scénáristé vymysleli... přehlížení, zrada z rodiny, atd... no nevím, jestli to vyřeší buzerace několika holek. Příběhy v pozadí byli zajímavé, ale ty motivy k těm hrám jsem asi moc nepochopila. Po posunu pět let už to bylo opravdu jen "už aby to skončilo"... :) Jo a o tom, kde stále byli nekonečné zdroje peněz pro záporáky, o tom ani nemluvím... však udělat bunkr v podzemí je úplně v pohodě, nemluvě občas o tom vybavení. Každopádně, stálo mi to za ten čas při sledování a takový počet hvězd dávám jen za celkem povedené páry v seriálu... #spoby #haleb #ezria ()

Adrushka

Tento seriál je přesně taková lehká, nenáročná pohodička na léto. Zápletka je zajímavá, charakterově se mi postavy líbí taky. Navíc, díl od dílu se mi zdá seriál kvalitnější. ()

haroska

Pár pěkných slečen a pořádná kupa tajemství.Ano uznávám,jsem seriálovým maniakem,proto jsem možná málo kritická,ale tenhle seriál funguje docela dobře.V každém díle postupně graduje napětí a odkrývá se malý kousek tajemství.Ukazuje pevnost přátelství,těžkost při rozhodování u některých pro mládež ne zrovna jednoduchých věcí.4* snad jen za to,že někdy je těch sms od "A" přeci jen zbytečně moc. ()

LucyD

Hodně vydařený seriál. Hlavní hrdinky mají pěkný mladistvý styl a tajemství které je seskupuje dohromady je vlastně jedna velká záhada, čímž si seriál může udržet sledovanost. Pokud se seriál nezamotá více a odhalení -A bude znamenat shlédnutí seriálu znovu, je potřeba nechat 5*, ale pokud -A bude někdo, kdo mi celou dobu nepřišel zajímavý, nějaká 3.osoba, pak se bude počet muset snížit. ()

Kejdyna

Nejdřív to vypadalo opravdu slibně. S počtem stoupajících dílů ale úměrně roste i stupidita. Scénáře i hlavních hrdinek. Chovají se teď tak nelogicky a předvídatelně, že jsem totálně ztratila zájem o to, co se tam děje (ale nuda je nuda a tak sleduji dál). A je to pořád dokola - některá z nich udělají nějakou capinu a tak to zamlčí - následně zapípá sms, jak šokující (popřípadě dostanou sms všechny a vždycky ve chvilce, kdy jsou spolu), a tak panikaří a jsou donuceny udělat co tajemná osoba žádá. Po třetí sérii už trošku nuda. Doufejme, že bude poslední, se zlepšením moc nepočítám. ()

prasokote

První řada mne bavila velmi cca do půlky, pak už to nadšení lehce sláblo. Nyní jsem v polovině druhé řady, a pořád je to vlastně stejný, až na pár objevů a zvratů. Pomalu se začínám ztrácet, jak je všechno propletené a prokombinované. Ale chci vědět, kdo je "A"... I když "A" musí být někdo naprosto všudypřítomný a vševědoucí, takže jsem fakt zvědavá, kdo to tedy bude. Jen doufám, že budu mít trpělivost to dokoukat. //// 1.10.2013 - ne, nedokoukala. ()

ČSFD.cz exkluzivně z Warner Bros. Studios

ČSFD.cz exkluzivně z Warner Bros. Studios

02.11.2017

Natáčet kamerami v kalifornských Warner Bros. Studios, včetně lokací na jejich "guided tour", je zakázáno. ČSFD.cz se podařilo nejen získat povolení pro natáčení hned dvěma kamerami, navíc dostala k… (více)