Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

PAVEK

Hodnocení po všech čtyřech sériích. Oproti předpokladům musím konstatovat, že poslední, čtvrtá série, byla skutečně vynikající. ()

WinstonS

Temný případ (dokonalost každým coulem) a Dexter (rozuměj jeho první dvě série) nepřekonán, ale i tak obrovská spokojenost. Chemie mezi ústřední dvojicí detektivů funguje na jedničku a moc mě bavilo propojení do nejvyšších pater politiky v USA, tuhle tématiku mám rád. Emocionálně strhující krimi drama, jemuž sedí seriálové vyprávění. Ano, šel by z toho sestříhat slušný 120ti minutový snímek, ale takhle je to daleko, daleko lepší. ()

Pawlisman

Přijde mi poměrně dost uměle vykonstruované a tahající diváka pěkně za ruku a nos... ale je to vše moc pěkně udělané a já se nechávám rád poddat. Tento formát mi sedí - ne moc linií, ale poměrně do hloubky zpracované. Vše je tak precizní a rafinované a na všem něco je, že je jasné, že jde o umělecky vykonstuované dílo. Včetně všech citovek okolo dětí, pohřbu atd. Ale skutečně, lehce se nechávám podmanit trochu temnou atmosférou celého příběhu a také symptaicky obsazenými herci.4-5 hvězd. ()

LuccinyFilmy

SPOILER První a druhá série skvělá, třetí série už trochu ujetější (zápletku s detektivem vyšetřujícím zločin, který sám spáchal, asi není lehké alespoň trochu hodnověrně zpracovat), čtvrtá série je pak zajímavá tím, že nejvíc ze všeho připomíná poměrně dobře, ale až trošku moc náruživě napsanou fan fiction - ke zbytku seriálu nesedí. ()

nessbeal

Pozeravam so zatajenym dychom, serial je super. Nepopisatelna atmosfera, snad 2x za prvych 10 dielov sa mi objavil usmev na tvari. Stale rozmyslam kto ju zabil, a ked uz to zacina byt jasne, tak ten niekto sa z toho vykruti neuveritelnym sposobom. Neviem asi mam slabost. ()

ddf76

Prvni a druha serie super. Hlavni predstavitele namaji chybu. Scenar je vyborny a je dobre, ze vrahem je nekdo jiny nez v danske predloze. P.S Zacatek 3. serie a noveho pripadu je famozni. ()

warrenur

Vynikajucu prvu seriu som zhltol za tri dni pocas sluzobnej cesty. Po vzhliadnuti pilotu som bol nemilosrdne vtiahnuty do deja a kazdym dielom som si vychutnaval tu potemnu atmosferu a kameru. Paradicka. Naviac autentickost postav, s ich sukromnym zivotom, dejovymi zvratmi su dovedna tym, cim sa u mna tento serial zapisal k tomu najlepsiemu. Mireille Enos je v roli detektivky vyborna, Kinnaman mi utkvel v pamati este z Arn-a a vyrazneho Campbell-a zo 4400 predstavovat netreba. Radost ich sledovat. Netrpezlivo ocakavam dalsie diely, zatial silne styri. ()

joudas

Stará dobrá detektivní práce bez CSI nesmyslů, pochmurná deštivá atmosféra, neustálé napětí, zvraty, sympatičtí herci (i když jsem je zpočátku moc nemusel) a urputná snaha objasnit vraždu jedné mladé dívky. Zároveň to však může na někoho působit i dost zdlouhavě až nudně (občas je tam to vyplňování vatou opravdu znát), ale já jsem s tím problém neměl. Konec druhé série (a zároveň i seriálu?) byl hodně emotivní (anebo jsem nějak změknul :) ) a celkově to určitě patří k tomu lepšímu, co lze dneska vidět. // Naštěstí dostali rozum a seriál nakonec obnovili. 3. série opět parádní a já musím jít ze čtyř na pět hvězd. ()

ladno

komentár po 1. sérii: Konečne niekto pochopil, že proces vyšetrovania vraždy v realite sa dá iba zriedkakedy napchať do jednej epizódy krimiseriálu. A tak tu máme Zločin. Vynikajúci scenár (kde sú prázdne miesta uprostred epizód?), skvelí herci (bez výnimky), burcujúca hudba a každý jeden diel podnecujúci v človeku chuť pozrieť si hneď aj ďalší... Prečo to len pozerám večer? Finále prvej série sa u mňa zaraďuje medzi najlepšie finále, aké kedy seriál mal. Prvá séria 95%. A ide sa na druhú... (P.S.: Slovenský dabing par excellence. Ďakujem TV JOJ za odvysielanie, pravdepodobne by som sa bez nej k tomuto dielku nedostal. Dúfam v odvysielanie 3. série!) | komentár po 2. sérii: Ak ma prvá séria nehorázne bavila, čo mám povedať na druhú? Začiatok série výborný, príbeh sa rozpracoval vynikajúco, ale tie posledné epizódy... posledných šesť som si pozrel v priebehu dvoch dní. Tento seriál sa stal najlepším seriálom, ktorý som kedy videl. A to nemám rád ani krimi, ani dramatické seriály a už vôbec nie také, ktoré majú časovú nadväznosť a treba ich vidieť všetky. Tu to mám všetko naraz a je to rozhodne to najlepšie, čo v seriálovej tvorbe vyšlo. 100 000% minimálne a zrejme sa k tomuto ešte raz vrátim, tentokrát so zameraním na dôležité detaily. Takéto ohromenie som pri seriáli ešte nezažil. ()

Heffleyka

Skvěle zpracovaný detektivní seriál s hutnou atmosférou plný zvratů, který vás chytne a nepustí. Původní severskou sérii jsem neviděla, ale vsadím se, že ponurý Seattle a oblíbené svetry hlavní hrdinky se mu dost podobají ;). První série je nabušená dějem, na hlavní hrdiny si sice musíte chvíli zvykat, protože to nejsou typičtí sympaťáci, ale nakonec je budete milovat. Na konci série skvěle graduje. Potom přichází druhá série, kde se napětí z té první tak trochu vytrácí, ale konec je přímo emocionální smršť. Třetí série, zcela nový případ, zatím vypadá taky skvěle. ()

El-Barto

První série je skvělá, do detailu vymakaná a když už to vypadá, že se blížíme k dopadení vraha Rosie, tak přijde něco, co všechno obrátí vzhůru nohama. Jen to tempo je v prvních několika dílech dost pomalý a vyšetřování se zdá být nezáživný. Ale komplet celá série dává daleko lepší obrázek než jednotlivý díly. První série 8/10. V Seattlu pořád chčije a chčije a případ kolem Rosie Larsenový se začíná pořádně zamotávat a vyhrocovat. Druhá série je ještě o kousek promakanější než první a rozuzlení celý vraždy bere dech. Druhá série 8/10. ()

filmator

První a druhá sezóna výborné, jen pár hluchých míst (celá jedna epizoda, kde hledali syna Lindenové), ale jinak příjemná atmosféra "severské" krimi se vším, co k tomu patří. Propracovaná psychologie postav, pitvání vztahů, celkem zajímavé vedlejší motivy. Třetí série slabší, ale ještě pořád se to dalo. Lindenová napřesdržku, z mého pohledu to táhl hlavně Holder. No a čtvrtá série mě asi bavila úplně nejvíc. Sympatických šest epizod nedává prostor pro vatu, stále se něco děje. Postavy výborně zahrané, Lindenová už ne tolik napřesdržku. Hodně o vztazích rodiče-děti, ale to je v podstatě celý seriál. I ten doslovný epilog tomu dává jakous takous tečku, ačkoli už přesahuje kamsi do vod romantických filmů... Celkově zkrátka nadprůměrný seriál a jede z mých oblíbených s potenciálem vícero zhlédnutí. ()

Dr.Manhattan

Už veľmi dlho som nebol na ničom tak závislý ako na tomto. Najlepšie a rozhodne najemotívnejšie zakončenie seriálu aké som kedy videl. Lindenová a Holder... k tomu od The Jezabels „Peace of Mind“, toto vás úplne odrovná. ()

godycz

S01: Takove Twin Peeaks bez duchu. Obcas prekombinovane, obcas nuda...a tech nahod ?? Jako sorry hodne lacine....tolik nahod a stesti nema cely polocejni sbor v usa..natoz jedna detektivka behem 13 dnu. S02: hruza. ()

zahadum

Originálny, napínavý a miestami až prekombinovaný v štýle Agathy Christie....nikdy však nepoľavuje zo svojho tempa....dokonale skrytý vrah / vrahyňa ktorý je do posledných minút záverečnej série neznámy a posledná časť je emocionálne tak nabitá,že sa smelo vyrovná trom celovečerným filmom....vysoko hodnotím herecký prejav Joela Kinnamana ktorý stvárnil postavu ktorá bola výborné napísaná a ešte k tomu jemu priamo na telo. Dávno tu nebol inteligentný krimi seriál s atmosférou ponurou a všadeprítomná tajuplnosť ho radí vysoko medzi najkvalitnejšie seriály dnešnej doby. Porovnávať to s Twin Peaks je samozrejme blbosť lebo sa jedná o dva naprosto odlišné druhy zábavy. ()

frolish

1. séria: Oldschoolovo poctivá, inteligentná, precízne vystavaná psychologická detektívka s dobrou atmosférou. Výhodou je, že od prvého dielu vhupneme bez zbytočných rečí priamo do prípadu a divák je od začiatku v strehu. Ústredné detektívne duo je veľmi sympatické a chémia každým dielom funguje lepšie. Scenár je výborný, uveriteľne zobrazuje náročnú policajnú prácu a postupné pretĺkanie sa prípadom (a jeho dopad na osobný život vyšetrovateľov), skvele sa pohráva s divákovými očakávaniami a gradácia v záverečných dieloch z toho robí jasne nadpriemernú záležitosť. Oproti ostatným detektívkam sa veľa času zaoberá rodinou pozostalých a ich trápeniami, čo vďaka skvele napísaným a zahraným postavám nepôsobí ako prvoplánový útok na city, ala naopak veľmi autenticky dotvára atmosféru a buduje k postavám silné puto. 90% _____ 2.séria si od prvého dielu zázračne udržuje skvelé tempo nasadené v závere jednotky a ponúka ešte intenzívnejší zážitok po všetkých stránkach. Psychologizácia postáv tak v hlavných ako vedľajších úlohách je brilantná, autentická atmosféra sa dostáva silne pod kožu a ak som tvrdil, že prvá séria cielila na divákove city, táto ich žmýka do maxima. Pátranie so zmyslom pre detail sa pritom naďalej úspešne drží logiky, takže aj neočakávané zvraty sú zväčša okamžite uveriteľné a kladne prijaté, dotvárajúc prepracovanú mozaiku skutkov a motivácií postáv. Záver je opäť nadmieru uspokojivý a nabitý emóciami. Scéna "What I know" patrí k tomu najsilnejšiemu, čo som mal v živote možnosť vidieť. Jasných 100% a pre mňa jedna z naj seriálových sérií vôbec. _____ 3. séria si podľa očakávaní nedokázala udržať vysoko nastavenú latku a náhla zmena prostredia bez nadväznosti na predošlý dej za sebou necháva väčšinu postáv, ktoré som mal po intenzívnom zážitku ešte prvých pár epizód problém dostať z hlavy (tzv. "postseriálová opica" sa tu teda deje ešte v rámci seriálu). Problém má viaceré aspekty: 1) Výrazne slabší scenár spôsobuje, že tempo je prvú polku série veľmi pomalé s minimálnymi dejovými posunmi. 2) Prostredie hlavnej línie nie je zďaleka také atraktívne a detailne vykreslené, čo uberá na atmosfére. 3) Postavy sú napísané príliš jednoducho a priamočiaro, prepracovaná psychologizácia sa vytráca (nehovoriac o tom, že človek si skôr vybuduje puto k trúchliacej rodine než pouličným prostitútkam a ich nezodpovedným mamám). 4) Príbeh aj počet postáv je citeľne zoštíhlený, čo spôsobuje menší počet podozrivých a menej priestoru na zvraty, ktoré potom pôsobia buď predvídateľne, alebo, bohužiaľ po prvý raz v seriáli, nelogicky. Aby som len nehanil, paralelná väzenská línia je výborná, herecký výkon Saarsgaada vskutku pôsobivý, rovnako ako dynamika jeho vzťahu s dozorcami a ďalšími väzňami. Holder je tiež čoraz väčší sympoš a detektívne duo funguje výborne. Cca v polovici série to naberie veľmi slušný spád a atmosféru, no záverečný zvrat ma tentokrát vyslovene sklamal, povedal by som že až vytočil, takže len za 65%. _____ 4. miniséria sa pomaly, ale iste približuje k top kvalite, na akú sme boli zvyknutí. V menšom počte dielov dokáže vybudovať dosť silný, nový príbeh, porovnateľný s prvými dvomi sériami, pričom zároveň v paralelnej línii uspokojivo nadväzuje na tú predošlú. Atmosféra je tiesnivá až zúfalá, občas trocha tlačí na pílu a vsádza na explicitne ladené scény, ale funguje to. V prvom rade to má opäť hlavu a pätu a lepší scenár, ktorý pôsobí dostatočne nepredvídateľne a zároveň uveriteľne. Dve dejové línie miestami pôsobia roztrieštene a čo do diváckych záujmov nevyrovnane, ale obe sa dočkajú kvalitného vypointovania, takže 90%. Uzavretie seriálu ako takého solídne a zmysluplné. () (méně) (více)

solid

Dobře se na to kouká. Ze začátku to má tempo a závěřečné prostřihy každého dílu mají výborný hudební prvek, který člověka doslová táhne k dalšímu dílu. Problémem je, že každý díl je rozmělněnější a nudnější a to už to amíci dotáhli na 13 dílné sezóny, takže to je napováženou. Naprostou urážkou je pak díl 11 ve kterém se vůbec nic nestane. To si myslím je fakt ostuda, kterou nenapraví ani slušné finále, které ale zápletku spíše zamotá než posune dál. Jsou tu další logické díry, které v jiných krimi seriálech nenajdete, ale přesto je to nadprůměrný seriál s perfektní ústřední dvojicí. Opravdu jsem zvědavý na další dny, ale pokud si nedají tvůrci pozor na opakování se, tak v druhé sezóně přijdou o většinu diváku včetně mě. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)