Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Axident

Dal bych i pět, ústřední dvojice je luxusně obsazená (jak jde seriál dál, víc a víc pozornosti a sympatií na sebe, alespoň u mě, strhává kolega hlavní hrdinky, svérázný floutek Holder), ale v druhé série (oproti našláplé a bezchybné první) přeci jen přibylo vaty nad akcí a napětím a malinko to ztrácí dech, přesto jednoznačně jeden z nejlepších seriálů posledních let. (Původní dánský seriál jsem zahlédl jen první díl a US verze se jevila jako doslovná kopie v amerických reáliích.) Třetí série opět skvělá, až na poslední dvoudíl... ()

Roman07

Po prvých častiach som plánoval dať hodnotenie 4*, ale každým dielom sa mi tento seriál páčil menej. Na konci mi už bolo jedno, kto je vrahom, pretože sa stala z tohto krimi-seriálu iba „krimi-telenovela". Takmer tretina každého dielu je o pocitoch rodiny, kampani politika a k tomu ešte navyše "sympatická" vyšetrovateľka, ktorá dokáže 3-4 krát zabudnúť, že večer mala letieť za svojím snúbencom. Najskôr všetky dôkazy ukážu na učiteľa. Potom príde vysvetlenie z lacnej telenovely a celý príbeh začína odznova. Nový podozrivý a ešte stopercentnejšie dôkazy. ()

Rockerman

Nepochybně velká kvalita! Seriál vypadá, jako by byl natočen někdy v sedmdesátých letech. Příběh se odvíjí pomaličku, sledujeme dlouhé záběry, bez překotných střihů. Vše ale v moderním hávu perfektně do detailů propracované. Někdy to bylo až příliš detailní. Například ten žal a bolest v srdci rodičů zavražděné dcery byl příliš rozpitváván, bylo to až na hranici citového vydírání diváka. Ale smířil jsem se s tím, tak jako s nikdy nekončícím deštěm po celý seriál. Výborná psycho-krimi série však měla být ukončena třináctým dílem. Těm otevřeným vrátkům do druhé série bych jindy zatleskal, ale bojím se jen nastavované kaše, jak to i některé komentáře naznačují. Uvidíme. Tak měli pravdu spíše ti skeptici. Druhá série opravdu trochu ztratila to kouzlo, ale i tak zůstal seriál dostatečně zajímavý na to, abych se dodíval do konce. A udělal jsem dobře, protože ke konci to všechno pěkně graduje a vrcholí to výborným posledním dílem, kde jsem se dočkal ještě řady překvapení, včetně dopadení překvapivého pachatele (pachatelů). Suma sumárum, první série jasně za pět, druhá tak za čtyři. Čili 4,5 a protože se pětka zaookrouhluje nahoru, nechávám 5* i pro celý seriál. Byl to zážitek! ()

Ham.and.eggs

The Killing patří ke špičce žánru, tagdže hodnocení je celkem jasný. První série šťavnatá, jen tý politiky je tam moc - ta (ostatně stejně jako ve skutečnym životě) důvěrně seznamuje diváka s pojmem "nuda". Je pravda, že by se to celý dalo sestříhat na polovinu, ale i nějaká ta solidní stopáž k seriálům prostě patří. Druhá série politiku rozhodně neopouští, objevuje se trochu míň překvapení (nebo je člověk po první sérii už tak otupělej, že by ho nepřekvapilo ani kdyby vrahem byl třeba geneticky zmutovanej potkan ze sousedství, který se naučil z televize bojový sporty a z časopisů řízení automobilu) a trochu víc klišé. Pomalejší průběh série kontrastuje s (možná zbytečně) rychlym závěrem. Standard si to ale udržuje, ústřední dvojice se člověku dostává pod kůži a ačkoliv tohle dílo mohlo druhou sezónou klidně skončit, scénáristi jedou vesele dál. Ve třetí sérii se rozhodli jet už podle sebe a nutno říct, že to bylo jen ku prospěchu. Linie s prima chlápkem čekajícím na popravu byla zábavná, lajna s dítkama ulice trochu divoká, ale nakonec celkem snadno šňupnutelná. Celá 3.série je sympaticky temná, skvěle napsaná a zahraná. Úplný závěr série trochu dementní, ale zase tu máme zajímavý průser (čti podnět) na sérii následující. Čtvrtá série je zase kapku jiná - "Zelený mozky, mozky na podlaze a další krušné zážitky". Vrahem je zahradník, jak jinak. Ačkoliv bych se v tomhle seriálu nedivil už vůbec ničemu, zakončení je milý, důstojný a leckdo i kroupu uroní. U mě dobrý. Vlastně skvělý... S1:5*, S2:4*, S3:5*, S4"5* ()

Wargoo

Srdce zaplesá každému fanúšikovi kriminálnej drámy, pričom daždivé prostredie Seatlu mnohokrát pripomína severnú časť Európy, čo z môjho uhla pohľadu dodáva tejto dokonalej sérií nezameniteľnú atmosféru. Absolútne vierohodné duo detektívov, výborné spracovanie a u mňa po dlhom čase (od Breaking Bad) ďalši seriál, ktorý som pozeral so zatajeným dychom až do konca. Koniec druhej epizódy asi najsilnejší moment celej série, ale hodnotiť série zvlášť nedokážem, aj napriek tomu, že sú iné... U mňa 5*****, pretože takto kvalitne spracovaný detektívny seriál sa príliš často nerodí ! 95,911% ()

yvona

Vydržela jsem první řadu,ale strašně mě to uspávalo.Matoucí nedokončené scény,zápletka postavená na stále přibývajících překombinovaných zkomoleninách a to vše bohatě prokládané mnoha nudnými , bezobsažnými a zbytečnými dialogy.Absolutně nejnudnější scény jsou pak s "panem radním" a jeho volební kampaní. Třešničkou na dortu je - jak jinak - hodný,vzdělaný a mírumilovný muslimský učitel pomáhající ubohým dívenkám proti vlastní mohamedánské komunitě. Tímto se seriálem končím..Na usnutí nebo na nasrání dobrý. ()

GOREGASM

Od prvního dílu vynikající detektivní drama, které se zaměřuje nejen na samotná vyšetřování, ale jde velmi do hloubky v psychologii jednotlivých postav. Postupně, jak plynou série, se ale více a více soustřeďuje na vztah dua detektivů Linden a Holster, které brilantním způsobem hrají Mireille Enos Joel Kinnaman. Oba dávají svým postavám nejednoznačnou tvář, kterou jim předepisuje seversky precizní scénář, který oběma vnesl do vínku démony, s nimiž se až do konce oba velmi urputně rvou. Po prvních dvou sériích, které skončí uzavřením vyšetřování vraždy Rosie Larsen jsem si říkal, kam chtějí tvůrci pokračovat dál, ale to přehození příběhové výhybky je naprosto nezištné až samozřejmé bez jakékoliv zkratkovitosti, nebo ztráty kontinuity a výborná třetí série je následně absolutně překonána geniální poslední sérií, ve které vše vygraduje k atmosférickému finále, které si všichni zúčastnění zaslouží. Perfektní řemeslná stránka celého seriálu jen podtrhuje, o jak exkluzivní zážitek jde, 100% ()

Trešlson

Na čtvrtou sezónu bych raději zapomněl, ale pořád tu jsou výborné první dvě a nadprůměrná třetí. Holder to každopádně zvládne spolehlivě táhnout i v nejslabších momentech. ()

tavlas

Dle mého skromného názoru velice povedený krimi serial, hodnotím sice po 4 dílech, ale atmosféra mě dostala a po skončení jsem vždy natěšený na další díl, takže za mě urcitě 4 hvězdy. Trochu nechapu ty srovnaní s Twin Peaks, ale co človek to názor. ()

Mukunda

Nu tedy žádné terno to není. Pod pojmy "na motivy" nebo "volný remake" si představím něco, co se inspirovalo původní předlohou. Toto je kopie, téměř dokonalá, skandinávského Forbrydelsen, a přináší si to tedy úplně stejné chyby. Bod navíc dávám za to, že se na to dá přeci jen lépe koukat. Co se hereckého obsazení týče, tak to je katastrofa. Herci postrádají charizma (snad jen Michelle Forbes, a ta je v roli tak vedlejší, že si jí divák skoro nemá šanci všimnout), hrát moc neumí a jsou ve svých rolích nudní. Škoda, čekal jsem o trochu více. ()

FOCKE_WULF

Mireille Enos v roli policistky mě naprosto fascinovala. Klasická albínská zrzule s vyblitým obočím, nesmírně arogantní, pořád se tvářící jako když se jí chce zvracet, věčně nespokojená sociopatka, zaťatá jen a jen do své práce. A k ní dobře sedící parťák, taky asociál, ty dvě nesnesitelný držky se k sobě perfektně hoděj'. Navíc velmi napínavý děj a pochmurná atmosféra - tohle všechno z toho dělá nadprůměrný seriál. Co se mi líbilo asi nejvíc - příběh je plný neustálých zvratů, divákovi jsou předhazovány různé indicie, podle kterých se už už zdá být jasné, kdo a s jakým motivem zabil Rosie Larsen, aby bylo za chvíli všechno naprosto jinak. Nejlibovější je poslední prozrazení, které to celé převrátí úplně naruby. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=u9av38iK_Y0 ()

Bird_house

Zatím se to jeví jako dobře promyšlený příběh, který se postupně zamotává a pokaždé vyjde nová skutečnost, která dosavadní předpoklady zcela potlačí.. Uvidíme, jak bude pokračovat seriál druhou sérií.. Doufám, že se to nebude natahovat na deset sérií.. Nicméně jde o trochu depresivní záležitost - tuto skutečnost navíc podtrhuje déšť - v každém díle nějakou dobu prší, ne-li celý díl.. To je zatím jediná věc, která mi vadí.. ()

karinakari

Konečně jsem po dlouhé době našla kriminálku, která mě extrémně chytla. Nejde o ten typický druh, kdy se každý díl řeší a posléze i vyřeší jeden případ a všichni jsou strašně šťastní. V The Killing se celé dvě řady řeší jedna zapeklitá vražda mlaďoučké Rosie. Tudíž může seriál obsáhnout vše, co k tomu doopravdy patří. Přes prvotní poukazatele na nevinné a jaký vliv bude mít jen blbé podezření na jejich životy, až po beznaděj rodiny zavražděné a samotných vyšetřovatelů. Mimochodem ústřední dvojice detektivů patří k nejcharismatičtějším a nejrealističtějším, které znám. Hlavně jejich osobní a rodinné problémy, které v průběhu děje řeší. The Killing musíte dát na jeden zátah, protože každý díl končí tak napínavě, že od něj prostě nejde odejít (tak má kvalitní seriál přesně vypadat). Během sledování mě napadlo milion možných teorií, kdo a proč Rosie zabil, ale když už jsem se konečně prokousala k poslednímu dílu, zůstala jsem čumět jak puk. V životě to neuhodnete, a jestli jo, měli byste dostat odznak inspektora šikuly:-)). Už bylo oficiálně potvrzeno, že se The Killing dočká 3. série. Moc si neumím představit, kam bude děj scénáristy nasměrován, nejspíš budeme svědky nového případu a vyšetřování a toho se dosti obávám. Dle mého názoru byla i 2. série až zbytečně natahovaná, tak snad se nedočkáme jen hloupého a nedomyšleného pokračování. ()

PEZ

Vyborne temne krimi, ktore ziskalo privlastok "novodoby Twin Peaks". Nepravom. Samotny namet je naozaj velmi podobny tomu z Twin Peaks, ale tym veskera podobnost konci. Tento americky serial je v skutocnosti remakom danskeho originalu Forbrydelsen (v preklade The Crime). A remake je to takmer doslovny. Cela kostra pribehu je rovnaka, postavy tiez, akurat male detaily sa lisia (ako napr. miesto, kde sa dej odohrava, male zmeny v menach postav, pripadne upravy v dramaturgii jednotlivych casti). Rozdiel je aj v pocte dielov v ramci danych serii. Co je vsak prekvapive, severoamericka verzia prekonava original a to sa tak casto nevidi. Podarilo sa to miernym zrychlenim tempa, ktorym dej napreduje, velmi dobrou reziou a kamerou a najma lepsim castingom. Najvacsim plusom su Mireille Enos a Joel Kinnaman - ti sa pre dane postavy narodili. Naozaj skvela volba a hlavne vdaka nim je zazitok maximalny. Prva seria bola zo zaciatku trosku roztahana, ale po 6. casti to uz islo ako noz po masle. Skvela atmosfera (aj vdaka kanadskemu Vancouvru, kde sa serial natacal) a s radostou som preto prijal informaciu, ze tretia seria nakoniec bude (s novym pripadom). Som velmi rad, ze sa AMC s Netflixom dohodli a zachranili jeden z najkvalitnejsich serialov sucasnosti. ()

Blaogranas

1. série - až na jeden slabší díl a trochu té vaty kolem výborná série. Jen se v tom nebabrat déle než do konce série druhé, jinak by to mohlo být plytké. ... I ve třetí sérii si seriál drží neskutečné tempo, syrovost a napětí. Uvidíme, jestli se dá v tomhle tempu vydržet i nadále. ()

Ziggy Zagg

Přiznám se že mi chvilku trvalo, než si zvyknu na neutrálně tvařící se hlavní postavu Sarah Linden. Děj mě však vtáhl natolik, že po pár dílech mi přišla uplně normální i s její obrovskou sbírkou svetrů se sobama. První dvě série je vlastně jeden případ, kde řeší smrt mladé dívky. Třetí série se mi zdála o něco slabší, ale celkový dojem je výborný. Po dlouhé době jsem viděl kvalitní krimi seriál. ()

snoodles

1. Série 65 %, nesmyslne postupy, vytáčelo me to. 2. Série lepsi, ackoliv tech zvratu bylo imho az moc, ono méně je nekdy více... 80 %. 3. Série, tady mi bylo jasny, ze se vrátí k picassovi, nicmene poslední 2 díly, kdy uz je divákovi vsechno jasne, jsou protahovany tak, ze jsem musela preskakovat, abych se neunudila. A tech posledních par minut bylo absolutní wtf, nechapu, proc skončili takhle, kdyz oficiálně 4. radu zamitli. Me divácké ja je krute neuspokojene, mozna by bylo lepsi - spoiler - kdyby se zabila taky. Proste uz to tak pekne neuzavřeli jako ve 2.serii. A proto dávám 55 %. 3, za ty casti, kdy jsem se hrozně nudila, a kdy mi pocinani hlavních postav nedávalo nejmenší smysl. ()

NightPorter

Mazec. První dvě sérky dobrý, ale třetí, to je naprostá laskomina! Na úrovni True detective. EDIT: 4. řada je opravdu krásnej záver božího seriálu a upravuji - je to lepší než True detective. A Holder je prostě sympaťák roku. ()

Orina

Dokonalý seriál, který si hlavně za třetí sérii s přehledem zasluhuje plný počet. První a druhá série byla pro mě trochu zklamáním, protože jsem četla Zločin I. od Hewsona a byl prostě lepší. Seriál si víc vymýšlí a přikrášluje postavy, aby člověk litoval, odlišné pojetí Holdera mi bylo taky dost proti srsti (ve třetí sérii už jsem si zvykla), ačkoliv ta záležitost s indiánama byla docela luxusní (samozřejmě v Dánsku nerealizovatelné :)). Nicméně, čtvrtou sérii vyhlížím velmi nedočkavě. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)