Reklama

Reklama

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

  • USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
Trailer 2
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Hrají:

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)
(další profese)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

(více)

Diskuze

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

TAdy by právě šlo o něco jako měl Matrix nebo jako má Hobit... čekání by bylo jenom rok. A šlo by jen o tyhle dva filmy. Vlastně celé zrození JL by se odehrálo ve dvou filmech .. v BvsS by se mohl spojit superman a Batman a v JL se pak k nim připojit celá JL

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, sgt.paper

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

sgt.paper

tak já jsem taky proti cliffhangerům typu takového, že se absolutně nedořeší příběh a musíš pak roky čekat na další díl (u filmů), ale proti klasickým komiksovým cliffhangerům rozhodně ne. Prostě nějaká ta titulková scéna 

na příspěvěk reagoval dragon94

sgt.paper

sgt.paper (hodnocení, recenze)

dragon94

Já jsem právě proti Cliffhangerům přece jenom jsou to filmy ne seriál. :/ ať to na sebe navazuje, ale ať se můžete jít podívat na justice league bez toho aniž by jste viděli BvsS ;)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, dragon94

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

sgt.paper

Já si dost přeju, aby BvsS skončilo nějakým epickým Cliffhangerem.. A celé to byl vlastně jeden velký 5ti hodinový příběh :-).

na příspěvěk reagoval sgt.paper

sgt.paper

sgt.paper (hodnocení, recenze)

dragon94

Podle mě by nebylo od věci zkusit ho zakomponovat už na konec BvsS, ani by to nemuselo mít nic společného s Justice League, s timi by to mohlo mít něco společného právě až v Justice League. ;)

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Co myslíte dočkáme se na konci JL i Watchtoweru .. nebo si to tvůrci schovají až do dalšího pokračování ?

na příspěvěk reagoval sgt.paper

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

sgt.paper , dragon94

Právě že Ruffala drtivá většina fanoušků uvítala, protože on je zatím nejlepší možnost na Bannera - hlavně vypadá jako obyčejný člověk a vědec a to jak Bana tak Norton opravdu nevypadali.

 

dragon: každý kdo má MCU rád, tak ten film viděl, protože tam rozhodně patří - když vyšla edice phase 1, tak tam ten film byl mezi ostatními. A hlavně se na něj naznačuje jen v maličkostech (ostatně jak u všech filmů). To, že ho lidi odmítají brát jako součást je jejich problém a jsou opravdu vedle

sgt.paper

sgt.paper (hodnocení, recenze)

Ještě by sem měl jednu otázku :D koho by jste si přestavovali do role Nighwinga (případně Robina)? :) Mě by tam docela seděl Matt Bomer

na příspěvěk reagoval jh666

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

sgt.paper

Dobrý, mě právě přišel Bana strašnej, i když strašnej mi přišel celej ten film, a navíc ta šílená stopáž, ale radši skončíím OT, než sem na nás vlítne nějaký ortodoxní fanoušek DC

sgt.paper

sgt.paper (hodnocení, recenze)

jh666

Jo jo ale podle mě ho tak chválej hlavně protože byl ve filmu takových kvalit. Mě prostě neni moc sympatický. :/ ale chápu že někomu přišel ;)

na příspěvěk reagoval jh666

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

sgt.paper

Většina lidí co má rádo MCU tak ani nevidělo Incredible Hulka...Ten film je takovej prostě jako by snad ani radši nevznikl :D ani filmy na něj moc nenavazují ...takže je takovej dost mimo. A Mark Ruffalo je skvělí Hulk.

na příspěvěk reagoval sgt.paper, S.W.A.T

sgt.paper

sgt.paper (hodnocení, recenze)

jh666

No ale taky to Marvelu všichni vyčítali, že použili nového herce. Přece jenom Norton je větší sympaťák než Ruffalo ale abych řekl pravdu nejvíce mi do té role seděl (i když mě možná ukamenujete) Eric Bana. I když ten film byl možná ještě horší než Incredible Hulk tak Bana mi přijde fakt Hulk  ;)

na příspěvěk reagoval dragon94, jh666, S.W.A.T

sgt.paper

sgt.paper (hodnocení, recenze)

dragon94

Avengers je ale trošku jiný případ. Protože animáky, komiksy nebo seriály. Se pokaždé jmenují Avengers. Ale Liga Spravedlnosti/Liga Spravedlivých (záleží na tom co se vám líbí víc používá se obě) je už docela zakořeněný a překládá se to. Takže si myslím, že překlad by tady nebyl úplně mimo mísu ;)

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

dragon94

Tady bych asi překlad volil, protože se to překládá jak u komiksů, tak u animáků, problém je ten, že je to fakt pokaždý jinak, já jsem pro Ligu spavedlnosti

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

sgt.paper

Tak jako jo, ale třeba u Avengers se překlad do češtiny jako Mstitelé moc nehodí, ale u tohodle si myslím, že je to právě naopak... Tak jestli byste u Justice Laague překládali nebo ne.

na příspěvěk reagoval jh666, sgt.paper, FloTin

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

sgt.paper

No, když jsme u toho Marvelu, Avengers byly čtyři roky po Neuvěřitelném Hulkovi a Justice League nebude dřív jak v roce 2017, tedy 6 let po Green Lanternovi, takže to problém nebude

na příspěvěk reagoval sgt.paper

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama