Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 151 min (SE: 183 min)

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 2: "Nebojte. Jsem přítel vašeho syna." - "To vidím. Máte pláštík." Moc nechápu hejty na tento film. Krásně to navazuje na předchozí film, kde Superman při velkém finálovém boji zničí půlku města. Henry Cavill je jako superman dobrej, což jsme se všichni shodli u jeho filmu. Ben Affleck je jako temný rytíř doslova fantastickej! Jeho kostým se věrně podobá komiksové předloze. Má tvář drsňáka... A v kostýmu působí neskutečně nabouchaně. Batman: "Řekni mi. Krvácíš?" (Superman beze slov odletí.) "Budeš!" Ženská krása tu je v podobě Gal Gadot, která zde ztvárnila Wonder Woman. Superman: "Ta je tu s tebou?" Batman: "Já myslel, že s tebou." Zack Snyder to natočil s temnou atmosféru obdobně jako Nolan či Burton. Souboj s Doomsdayem sice obsahuje dost CGI efektů, ale nevadilo mi to. Kde dneska nejsou, že? Scénář, kde Lex Luthor poštve hrdiny proti sobě je bezchybný. Všechno dává smysl. Batman to Supermanovi pěkně nandal. Jsou tam i dojemné chvilky: Supermanovo obětování a jeho pohřeb. - 100%.(28.3.2017)

Ne tak dobré jak jsem doufal, ne tak špatné jak jsem se bál. Skvěle zahrané hlavní hrdinské trio, strašně špatní záporáci. Děravý scénář s nelogickými motivacemi. Akce digitální - dle očekávání, ale i tak poměrně slušná. Chce to ovšem zpomalit, ten film chce říct a ukázat strašně hodně. Ne že by komiksy z dnešní doby nebyly stejně přeplácané. Úvod s Affleckovým Waynem je boží.(23.3.2016)

Akční/Dobrodružný/Fantasy/Sci-Fi? Leda hovno. Slovo dobrodružný škrtněte a i to fantasy je tam jaksi navíc jelikož emzáci jsou spíš sci-fi. Zato přidejte DRAMA, protože první polovina filmu není nic jinýho než čistokrevný drama kde už jsem se začínala bát, že oblek Batmana je Benovi buď malej nebo naopak velkej a tak tvůrci byli donuceni změnit scénář a čekat než se vyrobí novej, co Benovi padne jenže to trvalo protože už v rozpočtu nebyly prachy. Ano správně. Batman je z drtivé většiny vidět jako Bruce Wayne a oblek na sebe hodí leda ve snu (nekecám fakt se mu o tom zdá, asi byl taky flustrovanej, že ho nenosí) . Nakonec se do něj ale přece jen narve a tvůrci ho nadšeně mrdnou do scény kde je tma jak v prdeli a tak nevidíte netopýra, ale to co v prdeli potkáte spíš - HOVNO. Takže první polovinu filmu jsem byla značně nasraná , kde mám svého Báťušku a že se tam občas prolítnul Henry v červený pláštěnce mi díru nezvlhlo. Nejvíce mě dostávala scéna když Bruce Wayne mluvil s Klarkem Kentem. Kurva Batman je nejlepší detektiv na celém světě a nepozná chlapa co si nasadí brejle? Jako fakt? Asi si vezmu brejle a zajdu do banky. Loupež století zaručena. Na druhou stranu se mi líbilo jakej Brůsíček Waynů byl - nasranej. Nebyl to ten hihi a haha playboy, ale okolním světem otrávenej chlap, kterýho už mrdá trhat plevel protože ví, že se stejně objeví další. Zato palec hore a Ben toho unavenýho, otrávnýho člověka zahrál dobře. I když možná byl jen nasranej proto, že nemohl nosit ten oblek... No ale pořád to mělo kurva daleko od toho co jsem chtěla. AKCI !! Souboj dvou alfasamců, totální nářez, ze kterýho se poseru !! A toho jsem se ve druhé polovině, která je podstatně akčnější a kde si ty dva konečně poměřej péra...taky nedočkala. Akce tam byla, jejich souboj taky, hlavní obluda nasteroidovaná až hanba, ale za kliťák mě to nechytlo. I tak ale se filmu povedlo, že mě začal podstatně více bavit a pak už jsem i fandila ať jim Batman všem nakope prdel, protože to vypadalo ,že emzáci bez něj hovno svedou. Takže štěkala jsem víc ale nakonec to není průser jak se někteří báli, ale solidní nadprůjem kterýmu teda připlácnu i tu čtvrtou hvězdu, která sice drží stejně blbě jako zubní protéza devadesátiletý kurvě, ale dejme tomu.(14.4.2016)

Zjednodušeně: Monumentální produkce, která měla vrcholit soubojem netopejra s pláštěnkou, je ve výsledku velice roztříštěnou podívanou sloužící primárně pro nastartování DCU směrem k Justice League. Autoři chtěli týmovku, tohle byla cesta k ní, která rozhodně nenaplňuje potenciál, ale současně zabaví a ukazuje, jak moc bude DCU odlišný od Marvelu. // Podrobněji: Tenhle film ve mě vyvolal docela hodně přemýšlení. Proč? Nejdříve tím, pro koho vlastně měl být, pro koho ve výsledku je a proč se tolik odklání od Man of steel, kterého jsem bral jako první ukázku směru DCU. Přijít na odpovědi je těžké, protože film je roztříštěný (nejdříve důraz na Batmana, Superman řešen pomocí politiky, Luthor si hraje) a teprve poslední půl hodina navazuje na akční destrukci a přímočarost Man of Steel. Do toho všeho přichází (možná až moc?) scénáristických pomrkávání, které předčí ty marvelovské a to především svojí okatostí, protože si jich nejde nevšimnout a někdy až ruší (Joke's on you, Flash, metalidé, nolanův Batman?). Navíc je film s dvěmi silnými postavami na dobré straně také velice těžkopádný. Navíc některé postavy filmu mají problém s motivací a se svými plány, takový Lex Luthor je příliš chytrý na to, aby se nechával unášet svými "problémy dětství", které stejně nevyřeší. Přesto všechno, má BvS své klady, pro mě především ve využití konce minulého filmu (desktrukce města Metropolis) ve vazbě na Batmana, velice dirty/old Batmana, důraz na "watchmen" politiku (Superman jako Bůh, naděje, jako obžalovaný...), sexy Wonder woman a závěr filmu, kde se autoři nebáli trochu riskovat a za mě se jim to daří. Možná i proto všechno jde podle mě (a to je březen) o nejdiskutovanější film roku. PS: jsem zvědav na chybějících 30 minut z R-rated verze slíbené na DVD/BR. PPS: přál bych si, aby někdo vzal tenhle film, vytáhl motivy Batmana, Supermana a postavil na nich dvou hodinové komorní drama, ty můry, ty obavy a problematika božství mě fascinuje a zaslouží si víc než pár zpomalovaček... PPPS: vážný svět DC se mi jinak líbí velice a jsem zvědav, zda batmanovy můry jsou sny nebo vize budoucnosti...(28.3.2016)

• Cervenak

Ešte prvú hodinu sa to celkom dá. Hlavne Batffleck je až nečakane fajn a s Alfrédom Ironsom im to spolu pristane. Lenže asi v polovici to úplne prestane dávať zmysel a zmení sa to na nekonzistentnú gebuzinu, v ktorej za hrsť cool comicsových momentov (nástup Wonder Woman, Batman vs. presila v sklade) načisto zabijú nechcene smiešne scény ("Martha!") a pokračujúce stupídne dialógy. Luthor je spočiatku celkom OK, ale keď sa prepne do toho šialeného módu (bez toho, aby tento prerod ktokoľvek rozumne vysvetlil či nebodaj funkčne vystaval), stane sa z neho len neznesiteľný pandrlák hrajúci ako vo filme od spoločnosti Asylum. No a keď sa zdá, že to nemôže byť horšie, Supermanovi príde dať po držke cavetroll, ktorého by hobiti umlátili panvicami a Legolas dorazil jedným šípom do podnebia. Zlatý Marvel! 5/10(1.4.2016)

• - Když Bruce Wayne (Ben Affleck) sní o zničeném Metropolis, na poušti před ním lze vidět řecký symbol omega. Omega je symbolem Darkseida, jednoho z nejmocnějších nepřátel Justice League. Ve snové sekvenci Bruce Wayna můžeme vidět létající stvoření s vážkovitými křídly. Jde o paradémony, služebníky Darkseida. (spacemaster)

• - Spoiler: Fotograf, ktorý je na púšti s Lois Lane, je v skutočnosti Jimmy Olsen, ale vo filme sa preňho nenašiel priestor. (erkoo_cinema)

• - Spoiler: Scéna vo vesmíre, kde Superman vyzerá ako kostra, je ďalšia priama referencia na komiks "The Dark Knight Returns" od Franka Millera. To sa týka aj scény, keď Superman prežije jadrový výbuch a zachráni sovietsku raketu. (erkoo_cinema)