poster

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

 • USA

  Batman v Superman: Dawn of Justice

 • USA

  Batman vs. Superman

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 151 min (SE: 183 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  **

  Ešte prvú hodinu sa to celkom dá. Hlavne Batffleck je až nečakane fajn a s Alfrédom Ironsom im to spolu pristane. Lenže asi v polovici to úplne prestane dávať zmysel a zmení sa to na nekonzistentnú gebuzinu, v ktorej za hrsť cool comicsových momentov (nástup Wonder Woman, Batman vs. presila v sklade) načisto zabijú nechcene smiešne scény ("Martha!") a pokračujúce stupídne dialógy. Luthor je spočiatku celkom OK, ale keď sa prepne do toho šialeného módu (bez toho, aby tento prerod ktokoľvek rozumne vysvetlil či nebodaj funkčne vystaval), stane sa z neho len neznesiteľný pandrlák hrajúci ako vo filme od spoločnosti Asylum. No a keď sa zdá, že to nemôže byť horšie, Supermanovi príde dať po držke cavetroll, ktorého by hobiti umlátili panvicami a Legolas dorazil jedným šípom do podnebia. Zlatý Marvel! 5/10(1.4.2016)

 • Indiana
  ***

  Tak nějak jak jsem očekával. Nebyl to vyloženě průser, ale člověk má pocit, že tenhle film měl mnohem na víc, než jen být solidní komiksárnou. Bylo tam strašně moc postav, takže skoro všichni tam působí tak nějak epizodně a konfrontace Batmana se Supermanem byla mega divná - odehraje se to asi až po hodině a půl, chvíli si dávaj do držky, pak řvou jméno svý mámy a během pár sekund jsou z nich kamarádi na život a na smrt. Jinak to ale vyloženě blbý nebylo, jen se toho snažili nacpat do jednoho filmu zbytečně moc a přišlo mi jako když sleduju několik různejch filmů najednou. 60%(1.5.2016)

 • Mertax
  ***

  Nejdůležitější a zcela kruciální kvestii, kterou vyvolává toto komplexní, postmoderní a hluboce filozoficko-nábožensko-psychologicko-politické drama, je: „Proč ku*va Superman v zimě nosí čepici?“/// Mohl film, primárně zacílený na náctileté, jehož předlohou je nejznámější mainstreamový komiks a který točí režisér nevyrovnaných výkonů, dopadnout výrazně lépe? Těžko. Scénář sice obsahuje zajímavá témata (např. mesiášský komplex nebo rovnost před zákonem), ale poněkud se svou ambiciózností ničí, výsledkem je tak poněkud nabubřelý a až příliš seriózní trhák, který by udělal lépe, kdyby myšlenkovou nadstavbu nechal stranou a nabídl víc zábavy. Hudba je řízná a amazonský motiv Wonder Woman obzvlášť, herci až na otravného Eisenberga solidní, ale akční scény jsou bez nápadu (jediná dobrá, v níž jde Batman pro kryptonit, je snová), zápletka je i po hodině (!) k nenalezení. Obdivovat Batmanovu tradičně velkou bystrost, inteligenci a zdroje nelze, neboť z něj scenáristé udělali zmanipulovatelného troubu. Nezbývá než alespoň vzpomínat na montáž, v níž cvičí s pneumatikou, a s mlsným pohledem přemýšlet, jak se tak obří hruď vůbec vešla do záběru. 65 %. [Kino, 2D s titulky](30.3.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "On se nezodpovídá nikomu. Snad ani samotnému Bohu." A možná ani neplatí složenky, je přelétavý nebo dokonce netřídí odpad. Superman je zkrátka hajzlík, takže Batmana na něj. Každý z nich už vydělal spoustu peněz, tak zkusíme, kolik vydělají dohromady. Mě tedy tržby nezajímají, ale nic jiného než peníze v tom nevidím. Nicméně jsem obdržel poučku, že všichni, co mají pláštík, jsou kamarádi. Tak to je fajn, ale nechtěl mi tady snad někdo naznačit, že Lex Luthor není úplně kladná postava? To by pak ale mohli být zmetci všichni filantropové a to je ... vlastně asi nejspíš pravda. No nic. Pokud si mám vzpomenout na něco pozitivního, tak jsou to Batmanovy vstupy zdivem do místnosti, Supermanovo stále stejně "dokonalé" krytí a hlavně zarputilé máchání mečem v podání Wonder Woman.(16.9.2016)

 • Adrian
  *

  potesila identifikacia Lateefa v zaberoch a vacsi priestor pre Drazica, ktory od australskej strednej urazil kus cesty (skoda ze bez Anity, ta by bola pre mna vhodnejsou Wonder Woman) - ved modri uz vedia :), zvysok je naplnenim pribehu o psickovi a macicke, ktori zacali varit kasu ale skoncili pri nestravitelnom gulasi.(23.3.2016)

 • - Jason Momoa (Aquaman) potvrdil, že jeho smlouva s DC je na 4 filmy. (henrycruel)

 • - Ve chvíli, kdy se Superman (Henry Cavill) nachází v Mexiku, můžeme usoudit, že se zde zrovna slaví Den mrtvých (Día de los muertos). Lze tak usoudit podle toho, jak jsou lidé na ulici oblečení. (fiLLthe3DD)

 • - Než si režisér Snyder prosadil Eisenberga jako Luthora, studio mělo obrovský zájem, aby roli získal Tom Hanks. (Brydnis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace