"Spiderman mlátí Avengers v bance na jedenadvacátý." Na dalšího z rodu Spidermanů jsem se docela těšil, protože dopředu signalizoval pavučinami, že mě bude chtít bavit. A snažil se docela hodně, ale bohužel mu to moc nešlo. Přesto bych chtěl tu snahu ocenit. Jinak mě daleko víc bavil padouch z donucení pan Toomes a manýry divné studentky Michelle. Na druhou stranu mě hodně štval tlustý sekretář Ned. Ten byl tak trapný, že jsem na to nedokázal zapomenout, ani když Ramones rozdupali svůj Blitzkrieg Bop. Asi jsem měl zapnutý protokol pokročilého diváka a nedokázal jsem ho vypnout.(8.3.2018)

Překvápko. Před projekcí bych řekl, že tematická truhlice kolem pavoučího hrdiny byla vyprázdněna zkompletováním Raimiho trilogie, ale Kevin Feige v Marvelu zas a znovu dokazuje, že dobře ví, co a jak chce a má udělat. Homecoming má sice slabiny právěv tom, že do obecných Spideyho motivů kolem vysněné dívky nebo jeho looserství nepřináší nic moc originálního a trochu kostrbatě se snaží o propojení přesahující avengerovské roviny s vlastním příběhem, ale je to bezesporu vysoce zábavný a lehce odvyprávěný střípek, který Marvelu v jeho mozaice chyběl - ten o klukovi uvnitř superhrdiny, o klukovi, který se kromě zloduchů musí vyrovnávat především sám se sebou a se svými pubertálními problémy. Jedna z těch sice ne tak vizuálně nápaditých, ale rozhodně nejvíce přemýšlivých komiksáren, které hodně prospívá i charakterní a netradičně lidský záporák Michael Keaton. Ani zdaleka tak uspěchané a nucené směrem k blížící se monstrózní týmovce, jak jsem se obával...(2.1.2018)

For my... nejlepší Spiderman ever! 8/10(6.7.2017)

Moc jsem si od Spider-Manovy puberty nesliboval, o to více jsem byl překvapen! Zmatkář Parker má vskutku divoké začátky dospívání a okolí mu je příliš neulehčuje. Keaton předvedl obrat o 180 stupňů - tedy od Batmana k Vultureovi. A jako padouch je výborný. Jízlivý a ironický Stark píchá jako klubko ježků, ale směrem k závěru je jasné, jaké má jeho chování cíl. Výborná akce (asi nejlepší je trajekt v ohrožení), solidní triky, vcelku dobré i 3D. Snad jen občas byl Spider-Man příliš počítačově gumový, ale dalo se to snést. Ostatně Spidey je takový pavoučí gumák i v comicsech. A pak je neuvěřitelně vtipný! Tedy kino se nesmálo tak často, jak by podle mě mělo, jenže pro děti, kterých byla většina, dospělácké hlášky zkrátka vtipné být nemohly.... Objektivně 4 hvězdy, pátou ale zkrátka musím za Ramones - Blitzkrieg Bop!(7.7.2017)

Milé překvapení. Oblek Spider-Mana si na sebe vzal už v pořadí třetí herec a je snadné být vůči dalšímu remaku skeptický, ale kupodivu to dopadlo skvěle, hlavně proto, že tenhle Spider-Man nejde vůbec ve stopách původního příběhu, o tom, jak studenta Petera Parkera kousne pavouk, jak se z něho stane superhrdina a jak objevuje, o co jde, bla bla bla. Ne ne, je to sice příběh o klukovi, který je v tomhle nováček, ale s identitou Spider-Mana je už sžitý a spíše se snaží dokázat, že na to opravdu má. Navíc se to celé odehrává na pozadí světa, kterému "vládnou" Avengeři, což jsem sice myslela, že bude kámen úrazu (nejsem fanda "mixování" superhrdinů), ale ve skutečnosti díky bohu zbytečně nenarušují příběh Petera Parkera, přestože tam hrají poměrně důležitou úlohu (především Iron-Man). Je fajn, že to Sony a Marvel vzali z úplně jiného konce a že z toho vznikl v podstatě vtipný film o strastech mladého středoškoláka, který se snaží stát skutečným nefalšovaným hrdinou. Záporák v podání Michaela Keatona taky působil hodně reálně a uvěřitelně. Celkově to bylo velmi lidské, zábavné (s krásným nadhledem), a především to nehrálo pouze na efekt, což bylo moc fajn. ~(4,2)~(9.7.2017)

Že by konečně Spider-Man, který odpovídá předloze? Podle mě ano. Ani to z něj ale nedělá tom SM film. Má zas jiné neduhy. Přece jen to na mě působí až příliš hezky. Každopádně postava samotného Petera je mi tu nejsympatičtější. Snímek zapadá do MCU, kde se Spidey představil už loni v Civil War. Pomáhá mu i přítomnost Tonyho Starka a Happy Hogana. Samotný zaporák v podání Michaela Keatona je velmi originální. Přesto jeho chování místy moc nedává smysl. Nečekejte MJ, Peter tentokrát jede po Liz. Zvláštní prostor si zaslouží jeho oblek, který je neskutečně vychytaný. Celý děj dost navazuje na události prvních Avengers a Civil War. Akce tu moc není, zato humor funguje skvěle. Samotná závěrečná bitka je trochu slabší. Nemůže samozřejmě chybět ani Stan Lee. Dokonce i Pepper Pots se objeví v jedné scéně. Celkově si teda myslím, že bylo obsazení Toma Hollanda do titulní role dobrý nápad. "Já nejsem holka, jsem chlap!" :D Recenze(10.7.2017)

Po třech failech (Spider-Man 3, Amazing Spider-Man 1 a 2) konečně zase pořádný pavoučí nátěr, který je zábavný, vtipný, nápaditý a v tom nejlepším smyslu slova "odpočinkový". Napojení na Avengers universum funguje bezchybně a záporák Michaela Keatona je přímo vynikající (skvěle napsaný a ještě lépe zahraný). 80 %(13.7.2017)

Ai ou lets gou. Bomba. Keaton jako Vulture byl top.(10.11.2017)

Nemusím komixovky, vyhýbám se jim, ale tohle.. to se velice povedlo! Ten celkový high school nádech, ve kterém se nový Spider-Man nesl, byl mnohem příjemnější, než pozérské ultra super hrdinské schopnosti, které vídám všude okolo nemůžu je už vystát. Jediné co mi trochu vadilo je dlouhá stopáž, která by se krásně dala zkrouhnout.(29.9.2017)

• PetrPan

Trampoty pubertálního hovňouse aneb další prosertivní pokus Marvelu o reálný socialismus. Spider-man ve třetí reinkarnaci naštěstí nedosahuje emo kvalit druhého v pořadí a s Raimiho velezábavnou podívanou (takový měl filmový komiks zůstat) zase nesnese srovnání. Už se těším na další Avengery, mocinky, moc.(18.1.2018)

Nový představitel Spideyho nám už byl představený v Občanské válce, ale tentokrát nám jako postava krásně rozkvete. Peteru Parkerovi tentokrát musíte věřit jeho teenagerská dramata a nesmělost, které jsou podané velmi přirozeně a civilně. V podstatě civilní (v rámci komiksových filmů, samozřejmě :)) je jeho protivník, který je... taky celkem rovný chlap s pochopitelnou motivací? Když si dáte dohromady, že ho hraje bývalý Batman, který si sám ze sebe a z dalších komiksových hrdinů dělal legraci v Birdmanovi, opotí se vám mozkové závity. Příjemná je i role Tonyho Starka, který je coby miliardářský geniální playboy s životními zkušenostmi skvělým protějškem Petera Parkera. Skvělou volbou bylo i neopakovaní Spideyho originu a smrti strýčka Bena. Všech těch cameí a propojení na marvelovské univerzum si vážím o to víc, že film dělalo jiné studio - vidím v tom dnes tak vzácný promyšlený ohled na diváka a to, co už viděl a zná. Moje největší kritika patří poklonkování rasového zastoupení - je to hloupé, zbytečné, rušivé a nepravdivé ani s ohledem na strukturu americké populace.(13.7.2017)

• Beastmaster4

Nejhorší Spider-Man. Holobrádek Peter Parker se snaží být tím opravdovým komiksovým hrdinou. Iron Man mu tu dělá hodného taťku a M. Keaton v roli padoucha, který není ani takový padouch jako šmelinář, co se snaží si vydělat na živobytí. Dá se na to koukat, ale nenabízí to nic nového, originálního, není to napínavý, akční, ani extra komický. Za mě teda NE.(13.10.2017)

• helianto

"Kdybych věděl, kdo to je, byl by už dávno mrtvej... " No, to jednoznačně, za tak hloupý scénář si nikdo nic jiného než smrt nezaslouží....(3.5.2018)

Konečně do titulní role obsadili cucáka správného věku. Ale nejvíc cool je Michael Keaton! Taky zíráte, jakým způsobem dokázal (ještě nedávno zcela odepsaný herec) skvěle restartovat svou kariéru? Kdo by to do něj řekl. A nejlepší je, že si svůj comeback naprosto zaslouží, protože už od Birdmana má obrovský čuch na role. A co víc - Michael vyzrál v opravdu velkého herce. Za tuhle roli Oscara určitě nedostane, ale veřím že se jednou svého pozlaceného plešouna dočká a ... třeba se toho dožiju i já.(5.7.2017)

Po ams2 druhy najslabsi film so spideym......a jedna z najlepsich marveloviek.(14.7.2017)

Dopozerané, pavučiny pozametané. Nemôžem si pomôcť, ale mňa to bavilo len vtedy, keď mládenec zhodil overal ... Tom Holland je totiž skvelý.(11.10.2017)

• SNCIS

Tak tohle mne neoslovilo prakticky vůbec! Další marvelovská trapná pohádka: V hlavní roli děti pro děti, trapné dialogy i herci... A celé je to špatné. Nejlepší na tom je Michael Keaton, a proto alespoň 1 hvězda.(29.11.2017)

// Viděno popáté a jo, je to moje nejoblíbenější marvelovka. V tom filmu prostě funguje všechno. A tetička May je už jen žhavou třešničkou na dortu. 10/10(11.4.2018)

Další přírůstek do marvelovského univerza komiksových hrdinů. S novým Spideym jsme měli tu čest v posledním dobrodružství Kapitána Ameriky a tentokrát si dává své sólo. A překvapivě to funguje lépe než by se mohlo zdát, přestože zde chybí výraznější akce. Film nejvíce funguje díky chemii všech postav a vůbec díky postavám jako takovým ať už se jedná o samotného Spidermana, Tonyho Starka (který zde má výrazně menší roli než by se mohlo zdát), hlavního padoucha, který je zde prezentován jako "normální" člověk i všech vedlejších postav, které se zde objeví. A právě díky tomu film prakticky po celou dobu nenudí, ačkoliv by zde neuškodila nějaká pořádná akční scéna. Přeci jen si nás Marvel za těch několik let rozmazlil. Každopádně Tom Holland je v mých očích nejlepší představitel Spider-Mana.(2.5.2018)

Po delší době konečně nadprůměrný Spider-Man. To puberťácké prostředí má prostě něco do sebe.(2.10.2017)

Když jdete do kina nevědomky se stejným trikem, jaký nosí právě Spider-man :D Jinak celkem fajn pavoučí prequel, remake, či co to má být, už se v tom absolutně nevyznám (až tedy na trapného moralistu, kterého nedůstojně udělali z Capa..nechápu).(19.7.2017)

1 2 3 4 5 6 7 12 22 33 43