Tři mušketýři (TV seriál)

• Česko

Mušketýři

The Musketeers

Mušketieri

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 2014 - 2016, 27 h 59 min (Minutáž: 30x60 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, Roger Ringrose, Charlotte Hope, Sean Pertwee, Holly Earl, Vinnie Jones, John Lynch, Brian Pettifer, Richard Hawley, Amy Nuttall, David Burke, Michal Kučera, Simon Merrells, Tara Fitzgerald, Anton Lesser, Václav Chalupa, JJ Feild, Vincent Regan, Anna Skellern, James Callis, Tomáš Masopust, Jason Flemyng, Jan Holík, Chris Barnes, Roger Ashton-Griffiths, Howard Charles, Ryan Gage, Maimie McCoy, Alice Sanders, Lochlainn O'Mearain, Phoebe Fox, Alice Patten, Fiona Glascott, Annabelle Wallis, Zoë Tapper, Nicholas McGaughey, Mark Williams, Emma Hamilton, Marc Warren, Olivia Llewellyn, Peter Sullivan, Andy Lucas, Christopher Fulford, Brian McCardie, Colin Salmon, Antonia Thomas, Michael Jenn, Will Tizard, Adrian Schiller, Oliver Cotton, Stuart Bowman, Curtis Matthew, Dominika Frydrychová, Nicholas Blane, Barbora Černá, Lucie Černá, Finbar Lynch, David Verrey, Simon Paisley Day, Will Keen, Tereza Bílková, Michael Cochrane, Emma Lowndes, John Lightbody, Denise Gough, Charles Venn, Steven Cree, Ian Barritt, Harriet Thorpe, Alois Antal, Jakub Hajner, Ellie Haddington, Vlastina Svátková, Kevin Clarke, Lukáš Vychopeň, Ben Adams, John Lynch, Richard Syms, Robert Krejčík, Miroslav Navrátil, John Harding, Charlotte Salt, Anthony Houghton, Chris Ryman, Sandra Reid, Ed Stoppard, Daniel Rchichev, Melanie Kilburn, Linzey Cocker, Steve Evets, Miles Anderson, Leo Gregory, Perdita Weeks, Liam Cunningham, Terence Beesley, Matthew McNulty, Matt Stokoe, Rupert Everett, John Woodvine, Oliver Chris, Jan Španbauer, Francis Magee, Andy Linden, Jonathan Magnanti, Richard Dormer, Lisa McGrillis, Olivia Poulet, Sarah Smart, Laura Haddock, Paul McGann, Allan Corduner, Monika Timková, David Pearse, Iain McKee, Stephen Walters, Ernesto Čekan, Lukáš Jůza, Jared Doreck, Benjamin Whitrow, Matt Cross, Fiona O'Shaughnessy, Meera Syal, Lily Loveless, Harry Melling, Philip Barantini, Robert Glenister, Victoria Alcock, Ellie Bamber, Hannah Sharp, Martin Hancock, Abigail Rice, Mark Penfold, Phoebe Dynevor, Tereza Taliánová, Lenka Burianová, Philip Brodie, Danny Burns, Simon Meacock, Ben Starr, Bohdan Poraj, Dan Brown

Komentáře uživatele filmmovier k tomuto TV seriálu

Parádní mix akce, komedie, dobrodružství a navrch i minimum romantiky a co se nestane, funguje to skvěle. Jistě, vím, je to BBC, ale tohle je asi její první seriál, u kterého jsem pochyboval, zda bude dobrý, či ne. Naštěstí se mi po několika dílech potvrdilo, že zklamání se nekoná, a jak to už u anglických seriálů bývá, je to dokonce díl od dílu lepší. Seriál má dva velké klady - jedním je znělka, která sice není důležitá, ale ta melodie je skvělá a docela návyková, navíc i titulky jsou úžasně zpracované, takže to stojí za to. Především to ale má jeden obrovský aspekt - Capaldiho. Ten chlap je učiněný ďábel, který zahraje fakt všechno, a nebýt Doctora, moje cesta ke shlédnutí tohoto seriálu by asi byla delší, což je rozhodně škoda, jelikož bez něj by to nebylo ono (uvidíme, zda to potvrdí druhá série). Nejlépe zahraný Richelieu, jakého jsem zatím viděl. Snad jen Milady by mohla dostat více prostoru. Také oceňuji, že se to natáčelo v Čechách, to se na ten seriál kouká hned mnohem příjemněji. Navíc zápletky jsou velmi povedené a jako celek to skvěle funguje, takže já osobně se těším na druhou sérii, jelikož ta první byla nabitá akcí, vtipem a vším, co k tomutu žánru patří. Z produkce BBC je to sice slabší produkt, ale myslím, že na 85% to krásně dá, takže rozhodně doporučuju, krásně strávený čas.(21.10.2014)