Tři mušketýři

(seriál)
  • Česko Mušketýři (více)
Trailer 7
Velká Británie, (2014–2016), 27 h 59 min (Minutáž: 54–59 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál zasazený do ulic Paříže 17. století je současným pohledem na klasický příběh o skupině speciálně trénovaných vojáků a bodyguardů majících za úkol chránit krále a vlast. Mladý šermíř d'Artagnan je se svým otcem Alexandrem na cestě do Paříže, když jsou přepadeni v hospodě. Alexandre je zabit mužem, který se vydává za Athose z Mušketýrů. D'Artagnan se v honbě za pomstou vydá do Paříže Athose vyhledat a vyzvat ho na souboj. Mezitím jsou Athos, Porthos a Aramis pověřeni Trevillem, aby vystopovali ztracený kontingent Mušketýrů. Na jejich návratu je Athos konfrontován d'Artagnanem, ještě předtím, než je uvězněn za vraždu. Král nařídí Athosovu popravu. Porthos a Aramis požádají d'Artagnana o pomoc při pátrání po opravdovém vrahovi - a d'Artagnan dostane za úkol získat zpět dopisy, které královskému kurýrovi ukradl člen rudé stráže vydávající se za Athose... (Filmbox)

Trailer 7

Bozvav

Jako vtip, či příběh tří mušketýrů z jiné reality dobré. Dumas by se nestačil divit. Ne vážně, jde o celkem hezkou akční podívanou, krásné záběry z hezkých míst v Čechách a na Moravě. Pokud by se seriál nehlásil ke Třem mušketýrům, tak za mě v pohodě. Pokud myslím na předlohu, pak musím říci, že jde o příšernou slátaninu, která je naprosto mimo realitu. Tím, že jsem skalní fanoušek Dumase a mám ráda i historii, tak to nějak neskousnu. Možná kdy by Angličani prznili jiného autora, tak mě to tak nevadí. Herci podávají celkem slušný výkon, ale ten ubohý, místy nelogický scénář prostě nezachrání. ()

Malarkey

Na tyhle Tři mušketýry jsem si zarezervoval pár hodin až když jsem si přečetl článek v časopisu Pevnost. Co bych Vám nalhával, zaujalo mě především to, že tenhle seriál se celý točil v naší zemi. Co zaujalo…mě to vysloveně nadchlo. Říkal jsem si, že se konečně našel někdo, kdo historii naší země chce naplno využít v nějakém tom historickém příběhu. Co naplat, že se v seriálu v podstatě jedná o úplně jiné území. To Česko jsem viděl úplně ve všem. V lesích, potocích, hradech, zříceninách nebo i zámcích. Kulisy prostě jsou za jedničku s pětinásobným podtržením. Co už je horší, tak samotné zpracování. První díly jsem si zvykal a nechtělo se mi do dalších dílů, po asi třech dílech jsem ale přijal tu ledabylou atmosféru a začalo mě to docela i bavit. Problém je, že tenhle seriál se nebere vůbec vážně. Nevěříte mu vlastně nic. Mušketýři jsou s D´Artagnanem docela sympatičtí, ale mám pocit, jak kdyby tu bylo všechno obráceno vzhůru nohama. Jako příklad bych rád popsal scénu, jak mušketýři chytí jednoho grázla obchodníka. Ten jim za pomocí jeho milé během pár sekund uteče, oni ho chytí v takovém tom stylu, jako že samozřejmě tušili, že uteče, jenže během toho mu milenka v bitce umře. On se na ní podívá, zasmutní, ukápne slza a za pár vteřin už je v jiné scéně zase veselá kopa, jako kdyby se vlastně vůbec nic nestalo. Stejně tak i mušketýři jsou na pohodu. A takhle ledabyle vlastně funguje celej seriál. Je to rádoby vtipný a hrozně pozitivní, to znamená, že když se sem tam propíchne nějaká domobrana, která si brání svoje vlastní obydlí, tak vlastně vůbec o nic nejde, protože natočeno to bylo hrozně stylově. Jinak mimochodem, natočeno je to opravdu dobře. Šermířské souboje jsou perfektní a spolu s tím prostředím jsou hlavním důvodem, proč jsem dokoukal první sérii do konce. Jestli dám další, toť otázka. Rozhodně je to úplně jinak natočenej Dumas, než by si člověk dovedl představit. Jestli je to dobře, to se pozná až v momentě, kolik sérií se natočí a zdali si všechny udrží úspěch. Za to natáčení v naší zemi bych jim ho přál. ()

jh666

Super. Na seriál jsem narazil jen náhodou a nemohl se rozhodnout jestli koukat nebo ne. Po týdnu jsem si pustil pilot a seriál mě mile překvapil. Další díly kvalitu jen potvrdily. Pro mě zatím jedno z nejlepších zpracování mušketýrů, jaké jsem kdy viděl. Porthos a Richelieu jsou prostě perfektní. 90% ()

zbyshek

Moc jsem tomu nevěřil, že bych se dokázal zařadil mezi pravidelné diváky. Ale mohu směle říct, že se tak stalo. Tématiku doby mušketýrů nějak zvlášť nemusím, ale když se najde nějaké dílo jako toto, rád tomu dám šanci. Nejsem moc zběhlý v seriálech BBC, nebo spíše nedokumentárních seriálech BBC. S dokumenty jsem byl vždy spokojen, i tento prvek z britské dílny se mi velmi zamlouvá. Má to spád, vtip, celkem ucházející se ženy a mě se to líbí. Co více si přát? 80%. ()

kareen

Většinou nejsem příliš nadšená, když si filmoví tvůrci překopávají literární předlohy od základů, ale Mušketýři jsou tak provařeným příběhem, že mi to tentokrát přijde i docela vhod. Uvidíme, kudy se to bude ubírat dál, zatím se docela bavím, sice si představuji Athose typově trochu jinak a mám pocit, že D'artagnan spíše než z Gaskoňska dorazil odněkud z jižní Ameriky, ale vcelku mají kucí docela šmrnc a Capaldi jako kardinál Richelieu je pro mě ozdobou seriálu, sice je to parchant první třídy, ale na druhou stranu působí věrohodně také jako schopný státník a dokáže vnést do jinak oddechové podívané stín temnoty, taková scéna v lese byla dost mrazivá. Hodnocení je předčasné, ještě se to může dost dobře zvrtnout, ale na tu bídu filmových zpracování, které slavnou čtyřku v posledních letech potkala, jde zatím o hezký nadprůměr. ()

• Ve 2. dílu 1. řady dostane Aramis (Santiago Cabrera) od královny (Alexandra Dowling) jako dar přívěsek s křížem. Je to malý křížek na jemném řetízku, kdežto ve 2. řadě je stejný dar v podobě mohutného řetězu s velkým křížem posázeným granáty. (Petrasuvicka)
  • Pozíciu majstra a učiteľa šermu pri produkcii seriálu zastával Roman Spáčil, vedúci českej profesionálnej šermiarskej skupiny Merlet. (Durgas)
  • Epizoda se natáčela na hradech Zvíkov a Křivoklát. Točilo se též na zámku Kačina. (Sominius)

Související novinky

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

08.09.2016

S Harrym Potterem jsme se rozloučili v roce v roce 2007 (respektive v roce 2011, pokud mluvíme o filmech), letošní rok je ale velkým magickým comebackem. V červenci jsme dostali divadelní hru Harry… (více)