Tři mušketýři (TV seriál)

• Česko

Mušketýři

The Musketeers

Mušketieri

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 2014–2016, 27 h 59 min (Minutáž: 54–59 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, Roger Ringrose, Charlotte Hope, Sean Pertwee, Holly Earl, Vinnie Jones, John Lynch, Brian Pettifer, Richard Hawley, Amy Nuttall, David Burke, Michal Kučera, Simon Merrells, Tara Fitzgerald, Anton Lesser, Václav Chalupa, JJ Feild, Vincent Regan, Anna Skellern, James Callis, Tomáš Masopust, Jason Flemyng, Jan Holík, Chris Barnes, Roger Ashton-Griffiths, Howard Charles, Ryan Gage, Maimie McCoy, Alice Sanders, Lochlainn O'Mearain, Phoebe Fox, Alice Patten, Fiona Glascott, Annabelle Wallis, Zoë Tapper, Nicholas McGaughey, Mark Williams, Emma Hamilton, Marc Warren, Olivia Llewellyn, Peter Sullivan, Andy Lucas, Christopher Fulford, Brian McCardie, Colin Salmon, Antonia Thomas, Michael Jenn, Will Tizard, Adrian Schiller, Oliver Cotton, Stuart Bowman, Curtis Matthew, Dominika Frydrychová, Nicholas Blane, Barbora Černá, Lucie Černá, Finbar Lynch, David Verrey, Simon Paisley Day, Will Keen, Tereza Bílková, Michael Cochrane, Emma Lowndes, John Lightbody, Denise Gough, Charles Venn, Steven Cree, Ian Barritt, Harriet Thorpe, Alois Antal, Jakub Hajner, Ellie Haddington, Vlastina Svátková, Kevin Michael Clarke, Lukáš Vychopeň, Ben Adams, John Lynch, Richard Syms, Robert Krejčík, Miroslav Navrátil, John Harding, Charlotte Salt, Anthony Houghton, Chris Ryman, Sandra Reid, Ed Stoppard, Daniel Rchichev, Melanie Kilburn, Linzey Cocker, Steve Evets, Miles Anderson, Leo Gregory, Perdita Weeks, Liam Cunningham, Terence Beesley, Matthew McNulty, Matt Stokoe, Rupert Everett, John Woodvine, Oliver Chris, Jan Španbauer, Francis Magee, Andy Linden, Jonathan Magnanti, Richard Dormer, Lisa McGrillis, Olivia Poulet, Sarah Smart, Laura Haddock, Paul McGann, Allan Corduner, Monika Timková, David Pearse, Iain McKee, Stephen Walters, Ernesto Čekan, Lukáš Jůza, Jared Doreck, Benjamin Whitrow, Matt Cross, Fiona O'Shaughnessy, Meera Syal, Lily Loveless, Harry Melling, Philip Barantini, Robert Glenister, Victoria Alcock, Ellie Bamber, Hannah Sharp, Martin Hancock, Abigail Rice, Mark Penfold, Phoebe Dynevor, Tereza Taliánová, Lenka Burianová, Philip Brodie, Danny Burns, Simon Meacock, Ben Starr, Bohdan Poraj, Dan Brown, Olly Rix, Tadeáš Říha, Hara Yannas, Laurence Kennedy, Thalissa Teixeira
  • Thomm

Nuda, nuda, nuda. Tragičtí herci (hlavně D'Artagnan je hrůza), pomalé tempo, nulová zápletka a nelogičnost na každém kroku. Spousta triků a soubojů na efekt, ale nic, co by doopravdy zaujalo. Jediné, co stojí za zmínku jsou dobové kostýmy a hudební doprovod. V mnohém Musketeers připomínají Black Sails a to je špatně. Po druhém díle mám jasno - nebudu sledovat.(27.1.2014)

Moc jsem tomu nevěřil, že bych se dokázal zařadil mezi pravidelné diváky. Ale mohu směle říct, že se tak stalo. Tématiku doby mušketýrů nějak zvlášť nemusím, ale když se najde nějaké dílo jako toto, rád tomu dám šanci. Nejsem moc zběhlý v seriálech BBC, nebo spíše nedokumentárních seriálech BBC. S dokumenty jsem byl vždy spokojen, i tento prvek z britské dílny se mi velmi zamlouvá. Má to spád, vtip, celkem ucházející se ženy a mě se to líbí. Co více si přát? 80%.(12.2.2014)

Ťažko premárnená príležitosť. Skvelý svižný pilot, mladý boyband, ktorý spolu funguje a navyše spolu s Constance sú obdarení vzácnym komickým timingom. Ich "fyzická komika" a početné milé gagy sú asi tým naj čo seriál pre mňa prináša. Snáď všetci epizódni hrdinovia sú známi herci. Samozrejme, teším sa z každej známej krásnej lokácie. Avšak nejako postrácam orientovanie sa v niektorých miestach. Využívajú mnoho lokácii na tie isté účely ("konzultácie" - knižnice, Kroměříž..) a akosi sa rozdrobuje zmysel pre miesto. Strácam sa. Takisto recyklácia lokácii a ich "preoblečenie sa" za inú lokáciu, i keď rozoznávam, že to sú zjavne miesta, kde sídlia mušketieri. Prečo sú mnohé obrovské interiéry také prázdne? Naopak v exteriéroch je krásne preukázaná vyššia "production value". ___Čo ma však neskutočne zarmucuje je zahodenie príležitosti spraviť zo seriálu niečo viac ako len epizódny seriál. Chýba mi rozvíjanie nejakej centrálnej zápletky - čo príbehy 4 mušetierov, Constance, Milady? A vôbec, ako je možné, že D'Artagnan chodí s mušketiermi, je poverovaný úlohami, keď nie je mušketier?! Absolútne mi chýba vysvetlenie jeho motivácie. Prečo sa k nim teda nepridá a .. ja neviem.. nebude za to platený ako mušketier? Ach taká škoda.. dokedy bude tento seriál fungovať? Postavy nie sú plné charaktery. A keď sa nenecháme zvábiť ich príbehmi, čím iným? Pekným historickým hávom, lokáciami, akciou, záletmi, vtipmi sa nebude dať donekonečna nahrádzať istá krátkodobosť užitia si seriálu. Ach ... prosím o viac než len epizodický seriál.. Čo má diváka držať pri obrazovke a nabádať ho, aby si pozrel ďalšiu epizódu?(10.3.2014)

Na tyhle Tři mušketýry jsem si zarezervoval pár hodin až když jsem si přečetl článek v časopisu Pevnost. Co bych Vám nalhával, zaujalo mě především to, že tenhle seriál se celý točil v naší zemi. Co zaujalo…mě to vysloveně nadchlo. Říkal jsem si, že se konečně našel někdo, kdo historii naší země chce naplno využít v nějakém tom historickém příběhu. Co naplat, že se v seriálu v podstatě jedná o úplně jiné území. To Česko jsem viděl úplně ve všem. V lesích, potocích, hradech, zříceninách nebo i zámcích. Kulisy prostě jsou za jedničku s pětinásobným podtržením. Co už je horší, tak samotné zpracování. První díly jsem si zvykal a nechtělo se mi do dalších dílů, po asi třech dílech jsem ale přijal tu ledabylou atmosféru a začalo mě to docela i bavit. Problém je, že tenhle seriál se nebere vůbec vážně. Nevěříte mu vlastně nic. Mušketýři jsou s D´Artagnanem docela sympatičtí, ale mám pocit, jak kdyby tu bylo všechno obráceno vzhůru nohama. Jako příklad bych rád popsal scénu, jak mušketýři chytí jednoho grázla obchodníka. Ten jim za pomocí jeho milé během pár sekund uteče, oni ho chytí v takovém tom stylu, jako že samozřejmě tušili, že uteče, jenže během toho mu milenka v bitce umře. On se na ní podívá, zasmutní, ukápne slza a za pár vteřin už je v jiné scéně zase veselá kopa, jako kdyby se vlastně vůbec nic nestalo. Stejně tak i mušketýři jsou na pohodu. A takhle ledabyle vlastně funguje celej seriál. Je to rádoby vtipný a hrozně pozitivní, to znamená, že když se sem tam propíchne nějaká domobrana, která si brání svoje vlastní obydlí, tak vlastně vůbec o nic nejde, protože natočeno to bylo hrozně stylově. Jinak mimochodem, natočeno je to opravdu dobře. Šermířské souboje jsou perfektní a spolu s tím prostředím jsou hlavním důvodem, proč jsem dokoukal první sérii do konce. Jestli dám další, toť otázka. Rozhodně je to úplně jinak natočenej Dumas, než by si člověk dovedl představit. Jestli je to dobře, to se pozná až v momentě, kolik sérií se natočí a zdali si všechny udrží úspěch. Za to natáčení v naší zemi bych jim ho přál.(13.10.2015)

Britští The Musketeers jsou pro mě první adaptací známé předlohy, která není vyumělkovaná, idealizovaná, přímočará a hlavně předvídatelná. Mušketýři jsou charismatičtí a brzy je dokážete rozlišit dle jejich jmen - a dokonce i ten D'Artagnan není otravné čtvrté kolo u tříkolky:) Epizody se mohou zdát být centrované na určitou postavu (dle zavádějících upoutávek na další epizodu), ale nikdo není vyloženě protěžován a všichni dostanou rovný podíl televizního času. Příběhy hlavních (ale i vedlejších) charakterů vás skutečně zaujmou, včetně jejich minulosti. Seriál získal i skvělého charismatického kardinála v podání Petra Capaldiho, který ale bohužel kvůli "doktorovským" povinostem bude ve druhé sérii chybět. Kromě dobře postaveného scénáře jsou pro nás velikým lákadlem natáčecí lokace - všechny exteriéry (a interiéry:) ) najdete v českých luzích a hájích.... a vcelku zdařile imitují pařížské předměstí a blízké okolí. Když už nic jiného, tak ten český filmový průmysl má o zakázku postaráno minimálně na druhou sérii, která se aktuálně u nás právě natáčí...(20.4.2014)

• - Ve 2. dílu 1. řady dostane Aramis (Santiago Cabrera) od královny (Alexandra Dowling) jako dar přívěsek s křížem. Je to malý křížek na jemném řetízku, kdežto ve 2. řadě je stejný dar v podobě mohutného řetězu s velkým křížem posázeným granáty. (Petrasuvicka)

• - Devátý díl 1. série je zasazen do prostředí Prachovských skal v Českém ráji. (zbyshek)

• - Jelikože se seriál natáčel v Česku, můžeme v něm spatřit také herce z českých řad, a to konkrétně dva herce ze seriálu Ulice (od r. 2005). Daniela Browna (Henry), který se objevil v epizodě Brothers in Arms (2016) na pohřbu třech veteránů, kolem 21. minuty a Lukáše Jůzu (Roman Šámal), kterého je možno vidět v roli žalářníka zabitého guvernérem Feronem (Rupert Everett), v epizodě Death of a Hero (2016). (klara.leb)