poster

Tři mušketýři (TV seriál)

 • Česko

  Mušketýři

 • Velká Británie

  The Musketeers

 • Slovensko

  Mušketieri

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 2014 - 2016, 27 h 59 min (Minutáž: 30x60 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Hrají:

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, Roger Ringrose, Charlotte Hope, Sean Pertwee, Holly Earl, Vinnie Jones, John Lynch, Brian Pettifer, Richard Hawley, Amy Nuttall, David Burke, Michal Kučera, Simon Merrells, Tara Fitzgerald, Anton Lesser, Václav Chalupa, JJ Feild, Vincent Regan, Anna Skellern, James Callis, Tomáš Masopust, Jason Flemyng, Jan Holík, Chris Barnes, Roger Ashton-Griffiths, Howard Charles, Ryan Gage, Maimie McCoy, Alice Sanders, Lochlainn O'Mearain, Phoebe Fox, Alice Patten, Fiona Glascott, Annabelle Wallis, Zoë Tapper, Nicholas McGaughey, Mark Williams, Emma Hamilton, Marc Warren, Olivia Llewellyn, Peter Sullivan, Andy Lucas, Christopher Fulford, Brian McCardie, Colin Salmon, Antonia Thomas, Michael Jenn, Will Tizard, Adrian Schiller, Oliver Cotton, Stuart Bowman, Curtis Matthew, Dominika Frydrychová, Nicholas Blane, Barbora Černá, Lucie Černá, Finbar Lynch, David Verrey, Simon Paisley Day, Will Keen, Tereza Bílková, Michael Cochrane, Emma Lowndes, John Lightbody, Denise Gough, Charles Venn, Steven Cree, Ian Barritt, Harriet Thorpe, Alois Antal, Jakub Hajner, Ellie Haddington, Vlastina Svátková, Kevin Clarke, Lukáš Vychopeň, Ben Adams, John Lynch, Richard Syms, Robert Krejčík, Miroslav Navrátil, John Harding, Charlotte Salt, Anthony Houghton, Chris Ryman, Sandra Reid, Ed Stoppard, Daniel Rchichev, Melanie Kilburn, Linzey Cocker, Steve Evets, Miles Anderson, Leo Gregory, Perdita Weeks, Liam Cunningham, Terence Beesley, Matthew McNulty, Matt Stokoe, Rupert Everett, John Woodvine, Oliver Chris, Jan Španbauer, Francis Magee, Andy Linden, Jonathan Magnanti, Richard Dormer, Lisa McGrillis, Olivia Poulet, Sarah Smart, Laura Haddock, Paul McGann, Allan Corduner, Monika Timková, David Pearse, Iain McKee, Stephen Walters, Ernesto Čekan, Lukáš Jůza, Jared Doreck, Benjamin Whitrow, Matt Cross, Fiona O'Shaughnessy, Meera Syal, Lily Loveless, Harry Melling, Philip Barantini, Robert Glenister, Victoria Alcock, Ellie Bamber, Hannah Sharp, Martin Hancock, Abigail Rice, Mark Penfold, Phoebe Dynevor, Tereza Taliánová, Lenka Burianová, Philip Brodie, Danny Burns, Simon Meacock, Ben Starr, Bohdan Poraj
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allien.9
  ***

  Po dvou epizodách průměr. Že je děj vymyšlený, vem čert, Dumas sice musí rotovat v hrobě, mně to ale žíly trhá ze všeho nejméně. Úvod pěkný, celý druhý díl už jsem ale měla pocit, jako bych sledovala CSI: France; a co jsem tak slyšela, v tomhle duchu se to nese (minimálně) celou sérii, což mě od dalšího sledování spíše odrazuje. Ústřední čtveřice je mi krom jedné osoby (Aramis) tak nějak volná, nejvíce se mi líbí Peter Capaldi jako kardinál Richelieu a Tamla Cari coby rázná Constance. Ostatní věci ujdou, pořád z toho ale strašně cítím Českou Republiku (snad bude pražská Paříž ve druhé řadě "Outlandera" vypadat věrohodněji). Edit: Víc než ty dvě epizody jsem už nezkoukla.(30.6.2015)

 • zbyshek
  ****

  Moc jsem tomu nevěřil, že bych se dokázal zařadil mezi pravidelné diváky. Ale mohu směle říct, že se tak stalo. Tématiku doby mušketýrů nějak zvlášť nemusím, ale když se najde nějaké dílo jako toto, rád tomu dám šanci. Nejsem moc zběhlý v seriálech BBC, nebo spíše nedokumentárních seriálech BBC. S dokumenty jsem byl vždy spokojen, i tento prvek z britské dílny se mi velmi zamlouvá. Má to spád, vtip, celkem ucházející se ženy a mě se to líbí. Co více si přát? 80%.(12.2.2014)

 • kenkaku
  ***

  Jmenuje se to "Mušketýři", takže každý poloblb musí tušit o co jde. Nikoho nepřekvapí výskyt kardinála "Ryšelijé" a fakt, že je to hajz taky ne. Co překvapí je snaha se alespoň trochu vymanit a pobavit (viz "každý sám za sebe" :)). Co zamrzí, je debilita chování postav. Neříkám že furt a stále, ale to co někdy předvádí je tragedie. A může za to scénář, protože jakékoliv vynechání logiky je záminkou pro akci nebo následováno náhodou, která uvede vše na pravou míru a velmi často je základem pro nějaký ten vtípek. Od seriálu tedy nelze čekat žádný zázrak ani extra svěží přístup. Vše je tak nějak napůl a to asi zamrzí ze všeho nejvíc. 2. řada: škoda slov. Druhá řada pokračuje v přesně stejném duchu (stejné neduhy jako jednička...)(24.4.2014)

 • HoneyBunny
  ***

  Nejnovější verze mušketýrských příběhů se pokouší o cosi, co v devadesátých letech dělala Xena nebo Herkules - pseudohistorická podívaná se sympatickými hrdiny, svižným dějem a fungujícími vtípky. Zkrátka show, která se nebere vážně. Popravně, od BBC bych čekala něco víc. Přitom potentiál tu je: solidní rozpočet, krásné české exteriéry, svižné souboje... a hlavně moc fajn herecké osazenstvo. Je vidět, že i herci ve vedlejších rolích si svoje party užívají (ďábelský, i když nevyužitý Capaldi coby Richelieu, nebezpečná osudová žena Milady de Winter, marnivý a dětinský král Ludvík). Ale největším trumfem je ústřední čtyřka mušketýrů, na které se velice hezky dívá, tři z nich mají velké charisma (Porthos, Aramis a Athos) a mají mezi sebou skvělou buddy chemii. Navíc jsou schopní v soubojích i ve fyzickém humoru. Co naopak Mušketýrům podráží nohy, to jsou laciné scénáře většiny dílů - mluvím tu o používání těch nejotřepanějších klišé a zkratek. Scénáristé si buď a) myslí, že jejich publikum je úplně dementní, nebo za b) jsou sami líní a neschopní. Jako sůl by tu byl potřeba showrunner se silnou vizí a příběh, který by spojoval celou první sérii. I přes tyhle výtky je tenhle seriál fajn oddechovna s přidanou hodnotou pro milovníky českých hradů a zamků. PS: Nemile mě překvapují až rasistické komentáře na etnický původ hlavních představitelů. Bravo, uživatelé ČSFD, bravo...(27.3.2014)

 • Morholt
  ****

  Tohle mě baví. S Dumasem to má společné jen ta jména, ale to jsem ostatně čekal. Mušketýři tady působí vesměs jako tým vyšetřovatelů, který v každém díle řeší jiný případ, přičemž některá podezření se nevyhnou ani samotným mušketýrům. Atmosféra je celkem fajn, potěší i české reálie. A špatné to není ani herecky. Pravda, až na Athose jsou mušketýři až příliš hispánští, ale na druhou stranu proč ne? mě to nijak neuráží. Pokud by to zpracovávali Američané, tak bych vzal jed na to, že by minimálně jeden z nich byl černoch. Takhle to dopadlo ještě docela dobře. Navíc herci jsou celkem sympatičtí. To platí i pro kardinála, krále Ludvíka a další známé postavy. Kdo mi příliš nesedí, je Milady de Winter, jejíž představitelka sice určitě není špatnou herečkou, ale není tak svůdná, jak by měla být. Ale to vem čert. BBC se povedl příjemný seriál, u kterého si divák odfoukne a nenáročně se pobaví. Víc ani nechci. 80%(26.2.2014)

 • - Seriál se natáčel od března do října 2013 v lokacích v České republice, konkrétně například v klášteře v Doksanech, v zámku v Ploskovicích, v klášteře v Chotěšově na Plzeňsku, na hradě Švihov, v Terezíně, na zámku a zahradách v Kroměříži, na zámku ve Slavkově, na hradě Zvíkov, na zřícenině hradu Zvířetice, na zámku Kačina, v knižnice ve Strahovském klášteře, v Balizice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově nebo v ulici Liliova v Praze. Zámek a zámecké zahrady byly filmovány ve Slavkově u Brna, Clam-Gallasov palác v Praze, hrad Křivoklát, hrad Točník, mlýn Štampach, zámek Libochovice, zámek Čimelice, klášter Kladruby, Kostel sv. Jakuba Chvojen, Zámek Sychrov a Adršpach. Filmování druhé série začalo 7. 4. 2014 opět v České republice. V týdnu od 12. do 19. 4. se filmovalo na zámku Dobříš a v okolí, dále se natáčelo na obdobných lokacích jako v případě první série, tedy v Doksanech, Dobříši nebo v Praze v ulici Zlatá a Liliova. (01Zuzana10)

 • - Devátý díl 1. série je zasazen do prostředí Prachovských skal v Českém ráji. (zbyshek)

 • - Ve 2. dílu 1. řady dostane Aramis (Santiago Cabrera) od královny (Alexandra Dowling) jako dar přívěsek s křížem. Je to malý křížek na jemném řetízku, kdežto ve 2. řadě je stejný dar v podobě mohutného řetězu s velkým křížem posázeným granáty. (Petrasuvicka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace