Tři mušketýři (TV seriál)

• Česko

Mušketýři

The Musketeers

Mušketieri

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 2014–2016, 27 h 59 min (Minutáž: 54–59 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, Roger Ringrose, Charlotte Hope, Sean Pertwee, Holly Earl, Vinnie Jones, John Lynch, Brian Pettifer, Richard Hawley, Amy Nuttall, David Burke, Michal Kučera, Simon Merrells, Tara Fitzgerald, Anton Lesser, Václav Chalupa, JJ Feild, Vincent Regan, Anna Skellern, James Callis, Tomáš Masopust, Jason Flemyng, Jan Holík, Chris Barnes, Roger Ashton-Griffiths, Howard Charles, Ryan Gage, Maimie McCoy, Alice Sanders, Lochlainn O'Mearain, Phoebe Fox, Alice Patten, Fiona Glascott, Annabelle Wallis, Zoë Tapper, Nicholas McGaughey, Mark Williams, Emma Hamilton, Marc Warren, Olivia Llewellyn, Peter Sullivan, Andy Lucas, Christopher Fulford, Brian McCardie, Colin Salmon, Antonia Thomas, Michael Jenn, Will Tizard, Adrian Schiller, Oliver Cotton, Stuart Bowman, Curtis Matthew, Dominika Frydrychová, Nicholas Blane, Barbora Černá, Lucie Černá, Finbar Lynch, David Verrey, Simon Paisley Day, Will Keen, Tereza Bílková, Michael Cochrane, Emma Lowndes, John Lightbody, Denise Gough, Charles Venn, Steven Cree, Ian Barritt, Harriet Thorpe, Alois Antal, Jakub Hajner, Ellie Haddington, Vlastina Svátková, Kevin Michael Clarke, Lukáš Vychopeň, Ben Adams, John Lynch, Richard Syms, Robert Krejčík, Miroslav Navrátil, John Harding, Charlotte Salt, Anthony Houghton, Chris Ryman, Sandra Reid, Ed Stoppard, Daniel Rchichev, Melanie Kilburn, Linzey Cocker, Steve Evets, Miles Anderson, Leo Gregory, Perdita Weeks, Liam Cunningham, Terence Beesley, Matthew McNulty, Matt Stokoe, Rupert Everett, John Woodvine, Oliver Chris, Jan Španbauer, Francis Magee, Andy Linden, Jonathan Magnanti, Richard Dormer, Lisa McGrillis, Olivia Poulet, Sarah Smart, Laura Haddock, Paul McGann, Allan Corduner, Monika Timková, David Pearse, Iain McKee, Stephen Walters, Ernesto Čekan, Lukáš Jůza, Jared Doreck, Benjamin Whitrow, Matt Cross, Fiona O'Shaughnessy, Meera Syal, Lily Loveless, Harry Melling, Philip Barantini, Robert Glenister, Victoria Alcock, Ellie Bamber, Hannah Sharp, Martin Hancock, Abigail Rice, Mark Penfold, Phoebe Dynevor, Tereza Taliánová, Lenka Burianová, Philip Brodie, Danny Burns, Simon Meacock, Ben Starr, Bohdan Poraj, Dan Brown, Olly Rix, Tadeáš Říha, Hara Yannas, Laurence Kennedy, Thalissa Teixeira, Naomi Radcliffe

Četl jsem Tři mušketýry a mám tu knihu fakt rád, takže si mě seriál i přes mé rozporuplné pocity získal. Je škoda, že tam dost funguje styl 1 díl = 1 případ, ale zase se mi líbí jak je to odlehčený a točený v českých krajinách. Někdy dost škodí ta předvídatelnost. 1. série - 75% 2. série - 90%(28.1.2016)

Po všech těch mafiánských (Boardwalk Empire, Magic City, Peaky Blinders), pirátských (Black Sails) a vikingských (Vikingové) seriálech, na které jsem v poslední době koukal, jsou Mušketýři příjemnou oddychovkou, kde jednotlivé díly mají uzavřený děj, takže si to lze rozumně dávkovat a věnovat se i jiným věcem :-) a hlavně tu máme čtyři vyloženě kladné sympaťáky a žádné antihrdiny, kteří vše dělají pouze pro svůj prospěch. Vše je zábavné a hezky akční a jednotlivé díly jsou (až na výjimky) napínavé. K výslednému dojmu také přispívá české prostředí, takže se od začátku cítíme s Mušketýry jako doma :-)(17.5.2015)

• Georgex

Velmi rozpačitý britský seriál představující Dumasovi Tři mušketýry po svém, upřímně s předlohou to má společného jenom hlavní hrdiny a jejich charaktery, jinak se tvůrci pustili do vlastních příběhů a konspirací, s čímž problém nemám, přestože jsou očividně cíleně zakomponované dnešní problémy do tehdejší doby a leckdy to působí komicky, nicméně některé příběhy nejsou špatné. Bohužel jsou díly dosti nevyrovnané a zatímco půlka dílů je skvělá, ta druhá mě málem unudila k smrti. Na druhou stranu, přestože je na seriálu vidět nepříliš velký rozpočet, tak se může chlubit krásnými exteriéry z českého prostředí a tvůrcům se také podařil dobrý casting vedlejších herců a navození dobré dobové atmosféry. Největší předností jsou ale skvěle vybraní hlavní představitelé, kterým nechybí charisma a se svými rolemi se perfektně sžili, excelují zejména Santiago Cabrera v roli Porthose a Peter Cataldi coby úlisný Richelieu, kterého řadím snad k nejlepšímu představiteli této postavy ve všech mušketýrských filmech. Moje hodnocení 50%.(3.11.2014)

Na tyhle Tři mušketýry jsem si zarezervoval pár hodin až když jsem si přečetl článek v časopisu Pevnost. Co bych Vám nalhával, zaujalo mě především to, že tenhle seriál se celý točil v naší zemi. Co zaujalo…mě to vysloveně nadchlo. Říkal jsem si, že se konečně našel někdo, kdo historii naší země chce naplno využít v nějakém tom historickém příběhu. Co naplat, že se v seriálu v podstatě jedná o úplně jiné území. To Česko jsem viděl úplně ve všem. V lesích, potocích, hradech, zříceninách nebo i zámcích. Kulisy prostě jsou za jedničku s pětinásobným podtržením. Co už je horší, tak samotné zpracování. První díly jsem si zvykal a nechtělo se mi do dalších dílů, po asi třech dílech jsem ale přijal tu ledabylou atmosféru a začalo mě to docela i bavit. Problém je, že tenhle seriál se nebere vůbec vážně. Nevěříte mu vlastně nic. Mušketýři jsou s D´Artagnanem docela sympatičtí, ale mám pocit, jak kdyby tu bylo všechno obráceno vzhůru nohama. Jako příklad bych rád popsal scénu, jak mušketýři chytí jednoho grázla obchodníka. Ten jim za pomocí jeho milé během pár sekund uteče, oni ho chytí v takovém tom stylu, jako že samozřejmě tušili, že uteče, jenže během toho mu milenka v bitce umře. On se na ní podívá, zasmutní, ukápne slza a za pár vteřin už je v jiné scéně zase veselá kopa, jako kdyby se vlastně vůbec nic nestalo. Stejně tak i mušketýři jsou na pohodu. A takhle ledabyle vlastně funguje celej seriál. Je to rádoby vtipný a hrozně pozitivní, to znamená, že když se sem tam propíchne nějaká domobrana, která si brání svoje vlastní obydlí, tak vlastně vůbec o nic nejde, protože natočeno to bylo hrozně stylově. Jinak mimochodem, natočeno je to opravdu dobře. Šermířské souboje jsou perfektní a spolu s tím prostředím jsou hlavním důvodem, proč jsem dokoukal první sérii do konce. Jestli dám další, toť otázka. Rozhodně je to úplně jinak natočenej Dumas, než by si člověk dovedl představit. Jestli je to dobře, to se pozná až v momentě, kolik sérií se natočí a zdali si všechny udrží úspěch. Za to natáčení v naší zemi bych jim ho přál.(13.10.2015)

• Fr

,,KAŽDÝ HLEDÁME PRAVDU JINAK...“ /// Mušketýrů už tady bylo – a ještě bude - přehršle. (My staří můžem porovnávat!) Nejde ani tak vo příběh, v těch Dumasovejch bichlích je dobrodružství tři prdele (česky – na padesát seriálů). Spíš jde vo to, aby ti chlápci měli charisma a sympatie. A nejen klaďasové, nýbrž - a možná že i víc, ti zápornějc ladění. Během prvního dílu mám dojem, že si BBC uhryzla větší sousto, než dokáže užvejkat. Navíc – i ty příběhy jsou dost triviální (ten devátej se mi líbil, ale jinak…). Místy si to jakoby šlape svoji cestou, pak zase né… mušketýrský flashbacky připomínaj jejich ,,démony“, vobčas se chovaj jako idioti (a přitom by měli bejt vošlehaný bitvama), řeší se otroctví, bezpečnost národa, vzdělávání žen … Kdyby to nemělo připomínat zrovna ty známý postavy a byly to jakýsi historický kriminálky, asi bych tomu dal vo hvězdu víc. Ke scénáristický nudě si přidejte i průměrnou akci a (což sere nejvíc!) absenci ftipu. Všichni, co milujou Dumasovu předlohu a francouzský filmy – bič pryč! Tenhle anglicko – českej seroš nezachrání svojí starostlivostí vo klacky a pochvy ani deset Vrbů! (Natož jeden malej Libor…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dumase neznám a filmovou klasiku neuznávám. 2.) Anderson je magor. To tihle Amíci jsou jinej kalibr! 3.) Thx za titule ,,haha.bimbi a xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(15.6.2014)

• - Jelikože se seriál natáčel v Česku, můžeme v něm spatřit také herce z českých řad, a to konkrétně dva herce ze seriálu Ulice (od r. 2005). Daniela Browna (Henry), který se objevil v epizodě Brothers in Arms (2016) na pohřbu třech veteránů, kolem 21. minuty a Lukáše Jůzu (Roman Šámal), kterého je možno vidět v roli žalářníka zabitého guvernérem Feronem (Rupert Everett), v epizodě Death of a Hero (2016). (klara.leb)

• - Při přepadení v lese střelí Španěla do zad, až ho prostřelí skrz. Když je však záběr na ležícího padoucha v čase 0:26:18, není na plášti po průstřelu ani vidu, i když po otočení padouch krvácí. (Ace.A.T.L.)

• - Devátý díl 1. série je zasazen do prostředí Prachovských skal v Českém ráji. (zbyshek)