Tři mušketýři (TV seriál)

• Česko

Mušketýři

The Musketeers

Mušketieri

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 2014 - 2016, 27 h 59 min (Minutáž: 30x60 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, Roger Ringrose, Charlotte Hope, Sean Pertwee, Holly Earl, Vinnie Jones, John Lynch, Brian Pettifer, Richard Hawley, Amy Nuttall, David Burke, Michal Kučera, Simon Merrells, Tara Fitzgerald, Anton Lesser, Václav Chalupa, JJ Feild, Vincent Regan, Anna Skellern, James Callis, Tomáš Masopust, Jason Flemyng, Jan Holík, Chris Barnes, Roger Ashton-Griffiths, Howard Charles, Ryan Gage, Maimie McCoy, Alice Sanders, Lochlainn O'Mearain, Phoebe Fox, Alice Patten, Fiona Glascott, Annabelle Wallis, Zoë Tapper, Nicholas McGaughey, Mark Williams, Emma Hamilton, Marc Warren, Olivia Llewellyn, Peter Sullivan, Andy Lucas, Christopher Fulford, Brian McCardie, Colin Salmon, Antonia Thomas, Michael Jenn, Will Tizard, Adrian Schiller, Oliver Cotton, Stuart Bowman, Curtis Matthew, Dominika Frydrychová, Nicholas Blane, Barbora Černá, Lucie Černá, Finbar Lynch, David Verrey, Simon Paisley Day, Will Keen, Tereza Bílková, Michael Cochrane, Emma Lowndes, John Lightbody, Denise Gough, Charles Venn, Steven Cree, Ian Barritt, Harriet Thorpe, Alois Antal, Jakub Hajner, Ellie Haddington, Vlastina Svátková, Kevin Clarke, Lukáš Vychopeň, Ben Adams, John Lynch, Richard Syms, Robert Krejčík, Miroslav Navrátil, John Harding, Charlotte Salt, Anthony Houghton, Chris Ryman, Sandra Reid, Ed Stoppard, Daniel Rchichev, Melanie Kilburn, Linzey Cocker, Steve Evets, Miles Anderson, Leo Gregory, Perdita Weeks, Liam Cunningham, Terence Beesley, Matthew McNulty, Matt Stokoe, Rupert Everett, John Woodvine, Oliver Chris, Jan Španbauer, Francis Magee, Andy Linden, Jonathan Magnanti, Richard Dormer, Lisa McGrillis, Olivia Poulet, Sarah Smart, Laura Haddock, Paul McGann, Allan Corduner, Monika Timková, David Pearse, Iain McKee, Stephen Walters, Ernesto Čekan, Lukáš Jůza, Jared Doreck, Benjamin Whitrow, Matt Cross, Fiona O'Shaughnessy, Meera Syal, Lily Loveless, Harry Melling, Philip Barantini, Robert Glenister, Victoria Alcock, Ellie Bamber, Hannah Sharp, Martin Hancock, Abigail Rice, Mark Penfold, Phoebe Dynevor, Tereza Taliánová, Lenka Burianová, Philip Brodie, Danny Burns, Simon Meacock, Ben Starr, Bohdan Poraj, Dan Brown

Hodnotím to hodně nekriticky neboť Tři mušketýry zbožňuju odmala. Objektivně je to Xena a Herkules 21. století a zaslouží si to s přimhouřeným okem tři hvězdy. Ale jak řikám, Tři mušketýři jsou citovka a dělalo mi to radost. Příběh je od Dumase ohnutej až k zemi, ale postavy jsou fajn, je vidět nějaký vývoj a nakonec mi ani nevadí, že Porthos je čenej, Athos špatně přehrávanej a D'Artagnan přičmoudlej šamponék. Constance neni Rachel, Milady je vlastně kladná, ale Aramis vládne a já se těšim na další sérii.(15.8.2015)

• Tommassi3

Tak takhle bychom kamarádi, natož na život a na smrt, opravdu nebyli, pánové !! Navzdory české stopě zejména v podobě kameramanů Drdáckého s Málkem či tuzemských hradů a zámků v tomhle dost očékavaném projektu, navzdory mému milovanému tématu i navzdory mé nekonečné snaze neřešit, jak moc si kluci z BBC vytřeli s předlohou Alexandra Dumase prdel, aby si vlastně jen naprosto zbytečně vypůjčili jména hlavních několika postav, musím přiznat, že mě Tři mušketýři zklamali jako dlouho žádný jiný seriál.. Ten totiž i oproti té zde nesmírně haněné šílené bizarní, leč velmi zábavné, mušketýrské moderně bláznivého Paula W.S. Andersona postrádá jak nadhled a vtip, tak především i charismatické, či alespoň sympatické, tváře, když navíc paradoxně nejlépe nejen herecky obstojí právě černý Porthos Howarda Charlese.. Takže co ?? Já po první sérii s tímhle upoceným britským znásilněním francouzské legendy, jíž ten detektivní nádech, či spíš zápach, sluší asi jako praseti podkolenky, končím.. Merde !!(20.7.2015)

Seriál je správně pojmenovaný Mušketýři, aby se to moc nespojovalo s Dumasovým dílem, ale Češi tam tu číslovku museli narvat, a tím si myslím odradili spoustu diváků, kteří očekávali něco naprosto jiného. Kulisy, příroda, a vše je na jedničku, přece jen se to natáčí u nás. Kostýmy se mi taky hodně líbí, i když si jich většinou moc nevšímám, tak tady mi padly do oka. První série byla hodně dobrá, snad i díky záporákovi, druhá série už byla taková průměrnější, snad i díky hlavnímu záporákovi, on byl prostě, na facku.(7.11.2015)

• Thomm

Nuda, nuda, nuda. Tragičtí herci (hlavně D'Artagnan je hrůza), pomalé tempo, nulová zápletka a nelogičnost na každém kroku. Spousta triků a soubojů na efekt, ale nic, co by doopravdy zaujalo. Jediné, co stojí za zmínku jsou dobové kostýmy a hudební doprovod. V mnohém Musketeers připomínají Black Sails a to je špatně. Po druhém díle mám jasno - nebudu sledovat.(27.1.2014)

Nakonec byli tito mušketýři jedním z lepších zpracování Dumasova veledíla. Moc se mi líbil hlavně kardinál Richelieu v podání Petera Capaldiho a dobrý byl i Sean Pertwee, jenž si taky jednou zahrál záporáka. Jinak je zajímavé, že seriál natáčeli kousek od mého bydliště a já si toho nevšiml. Teď můžu jen litovat... 4*(24.4.2016)

• - Pozíciu majstra a učiteľa šermu pri produkcii seriálu zastával Roman Spáčil, vedúci českej profesionálnej šermiarskej skupiny Merlet. (Durgas)

• - Jelikože se seriál natáčel v Česku, můžeme v něm spatřit také herce z českých řad, a to konkrétně dva herce ze seriálu Ulice (od r. 2005). Daniela Browna (Henry), který se objevil v epizodě Brothers in Arms (2016) na pohřbu třech veteránů, kolem 21. minuty a Lukáše Jůzu (Roman Šámal), kterého je možno vidět v roli žalářníka zabitého guvernérem Feronem (Rupert Everett), v epizodě Death of a Hero (2016). (klara.leb)

• - Devátý díl 1. série je zasazen do prostředí Prachovských skal v Českém ráji. (zbyshek)