Tři mušketýři

(TV seriál)
  • Česko Mušketýři (více)
Drama / Historický / Dobrodružný
Velká Británie, (2014–2016), 27 h 59 min (Minutáž: 54–59 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, (více)

Série(3) / Epizody(30)

V ulicích Paříže 17. století je právo a pořádek spíše počínající myšlenkou, než realitou, a mušketýři Athos, Aramis a Porthos jsou více než pouhými královskými strážci krále Ludvíka XIII. Jsou nerozdělitelní, loajální až k smrti a odhodláni udržovat zákon. Společně tento ztřeštěný tým velmi dobře cvičených vojáků bojuje za čest, odvahu a lásku, nebo pouze pro pouhé vzrušení. Když d'Artagnan přijede do Paříže, aby pomstil smrt svého otce, brzy na tři mušketýry učiní dojem svou statečností a dovednostmi, a on brzy zjistí, že v těchto divokých vojácích má spřízněné duše. Seriál je plný vášně, věrnosti, hrdinství a bratrství, kdy d'Artagnan a mušketýři čelí neustálému boji, aby udrželi pořádek a ochránili krále a královnu, a mezitím se snaží vyzrát nad pletichami temného kardinála Richelieu, který nemilosrdně usiluje o dosažení své vize moderní Francie společně se svou nájemnou vražedkyní, krásnou, ale tajemnou Milady de Winter. (Viasat)

Madsbender

Chvíľu to trvalo, ale dokopal som sa konečne cez tú záplavu nových seriálov aj k novým Mušketierom - a zatiaľ toho neľutujem. Prvý diel má dobrú atmosféru, zasadenie, dôkladne zvolené obsadenie a pútavý dej. A to je dobre. Navyše je od začiatku jasné, o čo tu ide, a že toto nie je epizodický seriál - takže máme takmer okamžite na scéne 12. doktora alias Capaldiho ako Kardinála Richelieu aj zlovoľnú Milady. S Tobym Haynesom sa poznám už z Wallandera a Sherlocka, takže viem, čo môžem čakať, a všetko funguje tak ako má. Ako je pri pilotoch zvykom, je cítiť, že je to len rozjazd, ale lepší, než mali napr. Black Sails. Pilot: 75% Po druhej epizóde sa zatiaľ prikláňam ku 4*. Herci a postavy skvelé, ale chýba nejaký výraznejší, vyhranenejší charakter. Previazanie epizodických a hlavnej dejovej línie na dlhý beh má až prekvapivo slušný model. ()

Fr

,,KAŽDÝ HLEDÁME PRAVDU JINAK...“ /// Mušketýrů už tady bylo – a ještě bude - přehršle. (My staří můžem porovnávat!) Nejde ani tak vo příběh, v těch Dumasovejch bichlích je dobrodružství tři prdele (česky – na padesát seriálů). Spíš jde vo to, aby ti chlápci měli charisma a sympatie. A nejen klaďasové, nýbrž - a možná že i víc, ti zápornějc ladění. Během prvního dílu mám dojem, že si BBC uhryzla větší sousto, než dokáže užvejkat. Navíc – i ty příběhy jsou dost triviální (ten devátej se mi líbil, ale jinak…). Místy si to jakoby šlape svoji cestou, pak zase né… mušketýrský flashbacky připomínaj jejich ,,démony“, vobčas se chovaj jako idioti (a přitom by měli bejt vošlehaný bitvama), řeší se otroctví, bezpečnost národa, vzdělávání žen … Kdyby to nemělo připomínat zrovna ty známý postavy a byly to jakýsi historický kriminálky, asi bych tomu dal vo hvězdu víc. Ke scénáristický nudě si přidejte i průměrnou akci a (což sere nejvíc!) absenci ftipu. Všichni, co milujou Dumasovu předlohu a francouzský filmy – bič pryč! Tenhle anglicko – českej seroš nezachrání svojí starostlivostí vo klacky a pochvy ani deset Vrbů! (Natož jeden malej Libor…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dumase neznám a filmovou klasiku neuznávám. 2.) Anderson je magor. To tihle Amíci jsou jinej kalibr! 3.) Thx za titule ,,haha.bimbi a xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Tom_Lachtan

Totální guilty plesure u které se sice dá najít dost chyb (pořádné celosezónní děje, intriky které alespoň vypadají jako intriky, některé české lokace se moc nehodí, přestože vhodnější jsou jen kousek), ale jsou mi v podstatě úplně putna, tahle adaptace (no, ehm, adaptace, s Dumasem to už tak moc společného nemá, ale vzhledem k půl miriádě jiných adaptací, co se děje snaží držet, je to vlastně docela plus) je totiž dosti zábavná, děkujeme rozpočtům jedenadvacátého století (zábavná a hodně povedená akce, kde jsou snad poprvé palné zbraně v mušketýrských pazourách plnohodnotné těm chladným), modernizace v některých ohledech zas prospívá tempu, byť třebas přetvoření velitele mušketýrského oddílu do podoby klasického detektivního šéfa ve svém kanců působí trošku humorně. A v neposlední řadě se povedlo i obsazení, Atosem a jeho kumpánií počínaje, konče kardinálem, jehož herec by se měl vykašlat na sonickej šroubovák, temně rudá klerika mu totiž sedne mnohem víc). ()

Malarkey

Na tyhle Tři mušketýry jsem si zarezervoval pár hodin až když jsem si přečetl článek v časopisu Pevnost. Co bych Vám nalhával, zaujalo mě především to, že tenhle seriál se celý točil v naší zemi. Co zaujalo…mě to vysloveně nadchlo. Říkal jsem si, že se konečně našel někdo, kdo historii naší země chce naplno využít v nějakém tom historickém příběhu. Co naplat, že se v seriálu v podstatě jedná o úplně jiné území. To Česko jsem viděl úplně ve všem. V lesích, potocích, hradech, zříceninách nebo i zámcích. Kulisy prostě jsou za jedničku s pětinásobným podtržením. Co už je horší, tak samotné zpracování. První díly jsem si zvykal a nechtělo se mi do dalších dílů, po asi třech dílech jsem ale přijal tu ledabylou atmosféru a začalo mě to docela i bavit. Problém je, že tenhle seriál se nebere vůbec vážně. Nevěříte mu vlastně nic. Mušketýři jsou s D´Artagnanem docela sympatičtí, ale mám pocit, jak kdyby tu bylo všechno obráceno vzhůru nohama. Jako příklad bych rád popsal scénu, jak mušketýři chytí jednoho grázla obchodníka. Ten jim za pomocí jeho milé během pár sekund uteče, oni ho chytí v takovém tom stylu, jako že samozřejmě tušili, že uteče, jenže během toho mu milenka v bitce umře. On se na ní podívá, zasmutní, ukápne slza a za pár vteřin už je v jiné scéně zase veselá kopa, jako kdyby se vlastně vůbec nic nestalo. Stejně tak i mušketýři jsou na pohodu. A takhle ledabyle vlastně funguje celej seriál. Je to rádoby vtipný a hrozně pozitivní, to znamená, že když se sem tam propíchne nějaká domobrana, která si brání svoje vlastní obydlí, tak vlastně vůbec o nic nejde, protože natočeno to bylo hrozně stylově. Jinak mimochodem, natočeno je to opravdu dobře. Šermířské souboje jsou perfektní a spolu s tím prostředím jsou hlavním důvodem, proč jsem dokoukal první sérii do konce. Jestli dám další, toť otázka. Rozhodně je to úplně jinak natočenej Dumas, než by si člověk dovedl představit. Jestli je to dobře, to se pozná až v momentě, kolik sérií se natočí a zdali si všechny udrží úspěch. Za to natáčení v naší zemi bych jim ho přál. ()

Hild

Já si seriál užívám. Je teprve na začátku a tak samozřejmě nemůžu ještě hodnotit. Je mi jasné, že milovníci knižní předlohy mohou mít rozporuplné pocity, má to poněkud jinou atmosféru, logika taky místy v prvních dílech ujíždí, já však naprosto souhlasím s komentářem přede mnou. Pro mě je to přímo ideální seriál na začátek pracovního týdne, člověk u něho vypne, první epizody mají rychlé tempo, nechybí akce, příjemný humor, prostě taková nenáročná oddechovka. Nevadí mi ani epizodní zápletky, od tohoto schématu se v posledních letech už prakticky upustilo a je to příjemná změna. Uvidíme, co přinesou další díly, ale abych to shrnula, seriál mě jednoduše baví. ()

• Devátý díl 1. série je zasazen do prostředí Prachovských skal v Českém ráji. (zbyshek)
  • Při přepadení v lese střelí Španěla do zad, až ho prostřelí skrz. Když je však záběr na ležícího padoucha v čase 0:26:18, není na plášti po průstřelu ani vidu, i když po otočení padouch krvácí. (Ace.A.T.L.)
  • Pozíciu majstra a učiteľa šermu pri produkcii seriálu zastával Roman Spáčil, vedúci českej profesionálnej šermiarskej skupiny Merlet. (Durgas)