Reklama

Reklama

Tři mušketýři

(seriál)
  • Česko Mušketýři (více)
Trailer 4
Velká Británie, (2014–2016), 27 h 59 min (Minutáž: 54–59 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Hrají:

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál zasazený do ulic Paříže 17. století je současným pohledem na klasický příběh o skupině speciálně trénovaných vojáků a bodyguardů majících za úkol chránit krále a vlast. Mladý šermíř d'Artagnan je se svým otcem Alexandrem na cestě do Paříže, když jsou přepadeni v hospodě. Alexandre je zabit mužem, který se vydává za Athose z Mušketýrů. D'Artagnan se v honbě za pomstou vydá do Paříže Athose vyhledat a vyzvat ho na souboj. Mezitím jsou Athos, Porthos a Aramis pověřeni Trevillem, aby vystopovali ztracený kontingent Mušketýrů. Na jejich návratu je Athos konfrontován d'Artagnanem, ještě předtím, než je uvězněn za vraždu. Král nařídí Athosovu popravu. Porthos a Aramis požádají d'Artagnana o pomoc při pátrání po opravdovém vrahovi - a d'Artagnan dostane za úkol získat zpět dopisy, které královskému kurýrovi ukradl člen rudé stráže vydávající se za Athose... (Filmbox)

(více)

Videa (58)

Trailer 4

Recenze (128)

Spooner 

všechny recenze uživatele

1. sezóna: Neskutečně pohodové zpracování vrhající oblíbené hrdiny Alexandra Dumase do epizodních dobrodružství. Celé to pak funguje překvapivě dobře, jelikož seriál si na nic nehraje a chce vlastně jenom pobavit, což se tvůrcům zatím docela daří. Dopředu to pak táhne sympatické obsazení, na televizi solidní akce a české lokace také potěší. Jen škoda malinko děravého scénáře a pár méně zajímavých případů. Jako odreagovačka po náročném dni ovšem naprosto vyhovující. 70% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Tak takhle bychom kamarádi, natož na život a na smrt, opravdu nebyli, pánové !! Navzdory české stopě zejména v podobě kameramanů Drdáckého s Málkem či tuzemských hradů a zámků v tomhle dost očékavaném projektu, navzdory mému milovanému tématu i navzdory mé nekonečné snaze neřešit, jak moc si kluci z BBC vytřeli s předlohou Alexandra Dumase prdel, aby si vlastně jen naprosto zbytečně vypůjčili jména hlavních několika postav, musím přiznat, že mě Tři mušketýři zklamali jako dlouho žádný jiný seriál.. Ten totiž i oproti té zde nesmírně haněné šílené bizarní, leč velmi zábavné, mušketýrské moderně bláznivého Paula W.S. Andersona postrádá jak nadhled a vtip, tak především i charismatické, či alespoň sympatické, tváře, když navíc paradoxně nejlépe nejen herecky obstojí právě černý Porthos Howarda Charlese.. Takže co ?? Já po první sérii s tímhle upoceným britským znásilněním francouzské legendy, jíž ten detektivní nádech, či spíš zápach, sluší asi jako praseti podkolenky, končím.. Merde !! ()

Reklama

sir-dave 

všechny recenze uživatele

BBC si pěkně vyhrálo s kostýmy a maskami. Po prvním díle si člověk zvykne i na dobře obsazené herce. Jinak to není žádná sci-fi slátanina od Andersona. Díky novému podání to sice nepůsobí jako nostalgičtí Lesterovi Mušketýři, ale zároveň to v moderním pojetí zachytí atmosféru a hercům to jde věřit. Prozatím za 3 hvězdy, protože mi chybí nějaký hlubší příběh, který by se mohl dál rozvíjet. Povětšinu času 1epizoda/1děj, jak zmiňuje Hitman_47. edit: Stupňující se kvalita. Druhá série pětihvězdičková. Záporák Rochefort v hlavní roli. Třetí řada dostala výborné zakončení. Mušketýři budou určitě chybět! (hodnocení za 1. - 3. série - konec) ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Já si seriál užívám. Je teprve na začátku a tak samozřejmě nemůžu ještě hodnotit. Je mi jasné, že milovníci knižní předlohy mohou mít rozporuplné pocity, má to poněkud jinou atmosféru, logika taky místy v prvních dílech ujíždí, já však naprosto souhlasím s komentářem přede mnou. Pro mě je to přímo ideální seriál na začátek pracovního týdne, člověk u něho vypne, první epizody mají rychlé tempo, nechybí akce, příjemný humor, prostě taková nenáročná oddechovka. Nevadí mi ani epizodní zápletky, od tohoto schématu se v posledních letech už prakticky upustilo a je to příjemná změna. Uvidíme, co přinesou další díly, ale abych to shrnula, seriál mě jednoduše baví. ()

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Tak první série Mušketýrů toho má hodně...má vtip, spoustu povedené akce, pěkné lidi na které je radost pohledět a nádhernou hudbu. Má taky obrovský potenciál, který zůstal naprosto nenaplněn. Na odpočinek je to výborná věc, nemůžu tvrdit, že bych se nudila. Přesto, stále mi rve srdce když vidím jak povrchně až hloupě je překrucován děj předlohy (tak aby se tam objevilo snad každé možné klišé, které si dovedete představit), jak nevyužité jsou charaktery Aramise, Athose a především kardinála ... mít takhle skvělou postavu a navíc s tak výborným obsazením a nevyužít to, to by měl být, milí páni scénaristé, trestný čin! Uvidíme, co přinese další série. (Musím ovšem přiznat, že mi ty z hradeb bomby házející jeptišky vyloudily obrovský úsměv na tváři, to se jim musí nechat ...) ()

Galerie (642)

Zajímavosti (10)

  • Při přepadení v lese střelí Španěla do zad, až ho prostřelí skrz. Když je však záběr na ležícího padoucha v čase 0:26:18, není na plášti po průstřelu ani vidu, i když po otočení padouch krvácí. (Ace.A.T.L.)
  • Epizoda se natáčela na hradech Zvíkov a Křivoklát. Točilo se též na zámku Kačina. (Sominius)
  • Devátý díl 1. série je zasazen do prostředí Prachovských skal v Českém ráji. (zbyshek)

Související novinky

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

08.09.2016

S Harrym Potterem jsme se rozloučili v roce v roce 2007 (respektive v roce 2011, pokud mluvíme o filmech), letošní rok je ale velkým magickým comebackem. V červenci jsme dostali divadelní hru Harry… (více)

Reklama

Reklama