Tři mušketýři (TV seriál)

• Česko

Mušketýři

The Musketeers

Mušketieri

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 2014 - 2016, 27 h 59 min (Minutáž: 30x60 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, Roger Ringrose, Charlotte Hope, Sean Pertwee, Holly Earl, Vinnie Jones, John Lynch, Brian Pettifer, Richard Hawley, Amy Nuttall, David Burke, Michal Kučera, Simon Merrells, Tara Fitzgerald, Anton Lesser, Václav Chalupa, JJ Feild, Vincent Regan, Anna Skellern, James Callis, Tomáš Masopust, Jason Flemyng, Jan Holík, Chris Barnes, Roger Ashton-Griffiths, Howard Charles, Ryan Gage, Maimie McCoy, Alice Sanders, Lochlainn O'Mearain, Phoebe Fox, Alice Patten, Fiona Glascott, Annabelle Wallis, Zoë Tapper, Nicholas McGaughey, Mark Williams, Emma Hamilton, Marc Warren, Olivia Llewellyn, Peter Sullivan, Andy Lucas, Christopher Fulford, Brian McCardie, Colin Salmon, Antonia Thomas, Michael Jenn, Will Tizard, Adrian Schiller, Oliver Cotton, Stuart Bowman, Curtis Matthew, Dominika Frydrychová, Nicholas Blane, Barbora Černá, Lucie Černá, Finbar Lynch, David Verrey, Simon Paisley Day, Will Keen, Tereza Bílková, Michael Cochrane, Emma Lowndes, John Lightbody, Denise Gough, Charles Venn, Steven Cree, Ian Barritt, Harriet Thorpe, Alois Antal, Jakub Hajner, Ellie Haddington, Vlastina Svátková, Kevin Clarke, Lukáš Vychopeň, Ben Adams, John Lynch, Richard Syms, Robert Krejčík, Miroslav Navrátil, John Harding, Charlotte Salt, Anthony Houghton, Chris Ryman, Sandra Reid, Ed Stoppard, Daniel Rchichev, Melanie Kilburn, Linzey Cocker, Steve Evets, Miles Anderson, Leo Gregory, Perdita Weeks, Liam Cunningham, Terence Beesley, Matthew McNulty, Matt Stokoe, Rupert Everett, John Woodvine, Oliver Chris, Jan Španbauer, Francis Magee, Andy Linden, Jonathan Magnanti, Richard Dormer, Lisa McGrillis, Olivia Poulet, Sarah Smart, Laura Haddock, Paul McGann, Allan Corduner, Monika Timková, David Pearse, Iain McKee, Stephen Walters, Ernesto Čekan, Lukáš Jůza, Jared Doreck, Benjamin Whitrow, Matt Cross, Fiona O'Shaughnessy, Meera Syal, Lily Loveless, Harry Melling, Philip Barantini, Robert Glenister, Victoria Alcock, Ellie Bamber, Hannah Sharp, Martin Hancock, Abigail Rice, Mark Penfold, Phoebe Dynevor, Tereza Taliánová, Lenka Burianová, Philip Brodie, Danny Burns, Simon Meacock, Ben Starr, Bohdan Poraj, Dan Brown

Prvotní rozčarování ze čtyř velkohubých postaviček, jež ze tří čtvrtin ztvárňujou kucí (při)vopálení, až nečekaně rychle vystřídalo jakýsi zvrhlý potěšení ze svěžího uchopení víc než propraný látky. Tihle mušketýři zkrátka sami sebe neberou příliš vážně a v leckterých polohách předlohu skoro až zesměšňujou. Zatraceně drzý a nevyrovnaný, ale taky vcelku zábavný a v rámci možností fungující. --- "Every man for himself!!" (A cool úvodní titulky btw.)(5.2.2014)

Hodnotím to hodně nekriticky neboť Tři mušketýry zbožňuju odmala. Objektivně je to Xena a Herkules 21. století a zaslouží si to s přimhouřeným okem tři hvězdy. Ale jak řikám, Tři mušketýři jsou citovka a dělalo mi to radost. Příběh je od Dumase ohnutej až k zemi, ale postavy jsou fajn, je vidět nějaký vývoj a nakonec mi ani nevadí, že Porthos je čenej, Athos špatně přehrávanej a D'Artagnan přičmoudlej šamponék. Constance neni Rachel, Milady je vlastně kladná, ale Aramis vládne a já se těšim na další sérii.(15.8.2015)

Ale jo, dá se, když se to tak vezme, je to takový příjemný, zábavný balast fungující jako vhodná letní vycpávka v době okurkové sezóny. U těchto Třech mušketýrů platí pravidlo, že čím déle se na to díváte, tak si na to čím dál tím více zvyknete, načež vám už ani nepřijde, že to není zase tak dobrý seriál. Každý díl se dá zábavnou formou dokonale rozporcovat na vtipné večerní revue. Ovšem i když nejsem divák zatížený či nějak poznamenaný literárním originálem, nemůžu prostě říct, že by to byl dobrý seriál. Má své plusy (hudba, někteří herci, zpracování titulků, které mě teda občas solidně matou), ale stejně je na tom, i přes veškerou snahu, vidět, jak je seriál český. Kdyby titulek zněl "Tři zbrojnoši" tak neřeknu ani bů a budu se královsky bavit, ale když trvají na Třech mušketýrech, přičemž je každý díl prošpikovaný spoustou historických blábolů a nesmyslů... Nejenom, že D'artagnan zná v roce 1630 pojem "exaktní věda", ale dokonce ho umí i správně použít (což v současnosti 90% lidí ani neumí, ale koňák z Horní Dolní někde v Gaskoňsku ano), zkrátka celkově ti mušketýři působí spíše jako "Profesionálové" a vyšetřovalé z CSI v light verzi o 400 let dříve.Po první sérii ze mě nevymáčknou víc než 3*, ale snaha se cení. Uvidíme, kam se dohrabu ve druhé řadě.(14.7.2015)

Moc jsem tomu nevěřil, že bych se dokázal zařadil mezi pravidelné diváky. Ale mohu směle říct, že se tak stalo. Tématiku doby mušketýrů nějak zvlášť nemusím, ale když se najde nějaké dílo jako toto, rád tomu dám šanci. Nejsem moc zběhlý v seriálech BBC, nebo spíše nedokumentárních seriálech BBC. S dokumenty jsem byl vždy spokojen, i tento prvek z britské dílny se mi velmi zamlouvá. Má to spád, vtip, celkem ucházející se ženy a mě se to líbí. Co více si přát? 80%.(12.2.2014)

Tak koukat se na to dá. Občas je to i zábavné a vtipné, líbí se mi lokace, s těmi si britští architekti fakt vyhráli, a mnohdy známá česká místa nepoznáte. Jak tady píše Fr, kdyby se to celou dobu chovalo jako historické kriminálky zasazené do nám známého prostředí a se známou třímušketýrovou bandou, neřekne človek ani ň. Ale ono to má hodně kolísavou úroveň, občas se řeší kraviny, některé díly jsou vyloženě nuda, a charisma postav ne vždy funguje - srovnejme třeba manžela madam Bonacieux v Lesterově filmu a zde, a ostatně i záporák kardinál vypadá jak nedomrlá sušinka). Holky docela ujdou, dobře se na ně dívá, ale taky nic moc extra. Všechna ta traumata mušketýrů jsou jak z moderních kriminálek, bez toho by se to také obešlo. Chvílemi seriál ztrácí dech a obsahuje množství hluchých pasáží. Ale hlavně je neakční. Ano, každou chvíli se tam někdo mydlí nebo šermuje, ale proč propáníčka neangažovali nějakého choreografa soubojů? Všechny ty akční prvky, jež by měly být kořením seriálu, jsou nemastné a neslané, a líp to mušektýrům kecá, než že bych viděl nějaké úchvatné šermovací styly.(1.10.2015)

• - Seriál se natáčel od března do října 2013 v lokacích v České republice, konkrétně například v klášteře v Doksanech, v zámku v Ploskovicích, v klášteře v Chotěšově na Plzeňsku, na hradě Švihov, v Terezíně, na zámku a zahradách v Kroměříži, na zámku ve Slavkově, na hradě Zvíkov, na zřícenině hradu Zvířetice, na zámku Kačina, v knižnice ve Strahovském klášteře, v Balizice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově nebo v ulici Liliova v Praze. Zámek a zámecké zahrady byly filmovány ve Slavkově u Brna, Clam-Gallasov palác v Praze, hrad Křivoklát, hrad Točník, mlýn Štampach, zámek Libochovice, zámek Čimelice, klášter Kladruby, Kostel sv. Jakuba Chvojen, Zámek Sychrov a Adršpach. Filmování druhé série začalo 7. 4. 2014 opět v České republice. V týdnu od 12. do 19. 4. se filmovalo na zámku Dobříš a v okolí, dále se natáčelo na obdobných lokacích jako v případě první série, tedy v Doksanech, Dobříši nebo v Praze v ulici Zlatá a Liliova. (01Zuzana10)

• - Pozíciu majstra a učiteľa šermu pri produkcii seriálu zastával Roman Spáčil, vedúci českej profesionálnej šermiarskej skupiny Merlet. (Durgas)

• - Jelikože se seriál natáčel v Česku, můžeme v něm spatřit také herce z českých řad, a to konkrétně dva herce ze seriálu Ulice (od r. 2005). Daniela Browna (Henry), který se objevil v epizodě Brothers in Arms (2016) na pohřbu třech veteránů, kolem 21. minuty a Lukáše Jůzu (Roman Šámal), kterého je možno vidět v roli žalářníka zabitého guvernérem Feronem (Rupert Everett), v epizodě Death of a Hero (2016). (klara.leb)