Tři mušketýři (TV seriál)

• Česko

Mušketýři

The Musketeers

Mušketieri

Drama / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 2014 - 2016, 27 h 59 min (Minutáž: 30x60 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High, Roger Ringrose, Charlotte Hope, Sean Pertwee, Holly Earl, Vinnie Jones, John Lynch, Brian Pettifer, Richard Hawley, Amy Nuttall, David Burke, Michal Kučera, Simon Merrells, Tara Fitzgerald, Anton Lesser, Václav Chalupa, JJ Feild, Vincent Regan, Anna Skellern, James Callis, Tomáš Masopust, Jason Flemyng, Jan Holík, Chris Barnes, Roger Ashton-Griffiths, Howard Charles, Ryan Gage, Maimie McCoy, Alice Sanders, Lochlainn O'Mearain, Phoebe Fox, Alice Patten, Fiona Glascott, Annabelle Wallis, Zoë Tapper, Nicholas McGaughey, Mark Williams, Emma Hamilton, Marc Warren, Olivia Llewellyn, Peter Sullivan, Andy Lucas, Christopher Fulford, Brian McCardie, Colin Salmon, Antonia Thomas, Michael Jenn, Will Tizard, Adrian Schiller, Oliver Cotton, Stuart Bowman, Curtis Matthew, Dominika Frydrychová, Nicholas Blane, Barbora Černá, Lucie Černá, Finbar Lynch, David Verrey, Simon Paisley Day, Will Keen, Tereza Bílková, Michael Cochrane, Emma Lowndes, John Lightbody, Denise Gough, Charles Venn, Steven Cree, Ian Barritt, Harriet Thorpe, Alois Antal, Jakub Hajner, Ellie Haddington, Vlastina Svátková, Kevin Clarke, Lukáš Vychopeň, Ben Adams, John Lynch, Richard Syms, Robert Krejčík, Miroslav Navrátil, John Harding, Charlotte Salt, Anthony Houghton, Chris Ryman, Sandra Reid, Ed Stoppard, Daniel Rchichev, Melanie Kilburn, Linzey Cocker, Steve Evets, Miles Anderson, Leo Gregory, Perdita Weeks, Liam Cunningham, Terence Beesley, Matthew McNulty, Matt Stokoe, Rupert Everett, John Woodvine, Oliver Chris, Jan Španbauer, Francis Magee, Andy Linden, Jonathan Magnanti, Richard Dormer, Lisa McGrillis, Olivia Poulet, Sarah Smart, Laura Haddock, Paul McGann, Allan Corduner, Monika Timková, David Pearse, Iain McKee, Stephen Walters, Ernesto Čekan, Lukáš Jůza, Jared Doreck, Benjamin Whitrow, Matt Cross, Fiona O'Shaughnessy, Meera Syal, Lily Loveless, Harry Melling, Philip Barantini, Robert Glenister, Victoria Alcock, Ellie Bamber, Hannah Sharp, Martin Hancock, Abigail Rice, Mark Penfold, Phoebe Dynevor, Tereza Taliánová, Lenka Burianová, Philip Brodie, Danny Burns, Simon Meacock, Ben Starr, Bohdan Poraj, Dan Brown

Nakonec byli tito mušketýři jedním z lepších zpracování Dumasova veledíla. Moc se mi líbil hlavně kardinál Richelieu v podání Petera Capaldiho a dobrý byl i Sean Pertwee, jenž si taky jednou zahrál záporáka. Jinak je zajímavé, že seriál natáčeli kousek od mého bydliště a já si toho nevšiml. Teď můžu jen litovat... 4*(24.4.2016)

Slušná práce při využití Dumasových postav. Tři mušketýři jsou jedním z děl, která bezmezně a zcela nekriticky zbožňuji, tudíž jsou veškeré adaptace a inspirovaná díla podrobena zdrcující kritice za prznění mých milovaných knih. The Musketeers mají tu výhodu, že si z knížek berou s úctou a jen nezbytné, dosáhli tak poměrně vzácného- dokážu je brát jako zábavné (víceméně) samostatné dílo, ne pokažení předlohy. Lehké, postavené především na postavách a pro našince i na příjemně povědomých lokalitách. Objektivně lepší tři, za spousty známých míst (Terezín! Terezín! A prakticky každé druhé křoví.) zvýším na čtyři.(16.1.2015)

Na tyhle Tři mušketýry jsem si zarezervoval pár hodin až když jsem si přečetl článek v časopisu Pevnost. Co bych Vám nalhával, zaujalo mě především to, že tenhle seriál se celý točil v naší zemi. Co zaujalo…mě to vysloveně nadchlo. Říkal jsem si, že se konečně našel někdo, kdo historii naší země chce naplno využít v nějakém tom historickém příběhu. Co naplat, že se v seriálu v podstatě jedná o úplně jiné území. To Česko jsem viděl úplně ve všem. V lesích, potocích, hradech, zříceninách nebo i zámcích. Kulisy prostě jsou za jedničku s pětinásobným podtržením. Co už je horší, tak samotné zpracování. První díly jsem si zvykal a nechtělo se mi do dalších dílů, po asi třech dílech jsem ale přijal tu ledabylou atmosféru a začalo mě to docela i bavit. Problém je, že tenhle seriál se nebere vůbec vážně. Nevěříte mu vlastně nic. Mušketýři jsou s D´Artagnanem docela sympatičtí, ale mám pocit, jak kdyby tu bylo všechno obráceno vzhůru nohama. Jako příklad bych rád popsal scénu, jak mušketýři chytí jednoho grázla obchodníka. Ten jim za pomocí jeho milé během pár sekund uteče, oni ho chytí v takovém tom stylu, jako že samozřejmě tušili, že uteče, jenže během toho mu milenka v bitce umře. On se na ní podívá, zasmutní, ukápne slza a za pár vteřin už je v jiné scéně zase veselá kopa, jako kdyby se vlastně vůbec nic nestalo. Stejně tak i mušketýři jsou na pohodu. A takhle ledabyle vlastně funguje celej seriál. Je to rádoby vtipný a hrozně pozitivní, to znamená, že když se sem tam propíchne nějaká domobrana, která si brání svoje vlastní obydlí, tak vlastně vůbec o nic nejde, protože natočeno to bylo hrozně stylově. Jinak mimochodem, natočeno je to opravdu dobře. Šermířské souboje jsou perfektní a spolu s tím prostředím jsou hlavním důvodem, proč jsem dokoukal první sérii do konce. Jestli dám další, toť otázka. Rozhodně je to úplně jinak natočenej Dumas, než by si člověk dovedl představit. Jestli je to dobře, to se pozná až v momentě, kolik sérií se natočí a zdali si všechny udrží úspěch. Za to natáčení v naší zemi bych jim ho přál.(13.10.2015)

BBC si pěkně vyhrálo s kostýmy a maskami. Po prvním díle si člověk zvykne i na dobře obsazené herce. Jinak to není žádná sci-fi slátanina od Andersona. Díky novému podání to sice nepůsobí jako nostalgičtí Lesterovi Mušketýři, ale zároveň to v moderním pojetí zachytí atmosféru a hercům to jde věřit. Prozatím za 3 hvězdy, protože mi chybí nějaký hlubší příběh, který by se mohl dál rozvíjet. Povětšinu času 1epizoda/1děj, jak zmiňuje Hitman_47. edit: Stupňující se kvalita. Druhá série pětihvězdičková. Záporák Rochefort v hlavní roli. Třetí řada dostala výborné zakončení. Mušketýři budou určitě chybět! (hodnocení za 1. - 3. série - konec)(20.5.2014)

Po všech těch mafiánských (Boardwalk Empire, Magic City, Peaky Blinders), pirátských (Black Sails) a vikingských (Vikingové) seriálech, na které jsem v poslední době koukal, jsou Mušketýři příjemnou oddychovkou, kde jednotlivé díly mají uzavřený děj, takže si to lze rozumně dávkovat a věnovat se i jiným věcem :-) a hlavně tu máme čtyři vyloženě kladné sympaťáky a žádné antihrdiny, kteří vše dělají pouze pro svůj prospěch. Vše je zábavné a hezky akční a jednotlivé díly jsou (až na výjimky) napínavé. K výslednému dojmu také přispívá české prostředí, takže se od začátku cítíme s Mušketýry jako doma :-)(17.5.2015)

• - Seriál se natáčel od března do října 2013 v lokacích v České republice, konkrétně například v klášteře v Doksanech, v zámku v Ploskovicích, v klášteře v Chotěšově na Plzeňsku, na hradě Švihov, v Terezíně, na zámku a zahradách v Kroměříži, na zámku ve Slavkově, na hradě Zvíkov, na zřícenině hradu Zvířetice, na zámku Kačina, v knižnice ve Strahovském klášteře, v Balizice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově nebo v ulici Liliova v Praze. Zámek a zámecké zahrady byly filmovány ve Slavkově u Brna, Clam-Gallasov palác v Praze, hrad Křivoklát, hrad Točník, mlýn Štampach, zámek Libochovice, zámek Čimelice, klášter Kladruby, Kostel sv. Jakuba Chvojen, Zámek Sychrov a Adršpach. Filmování druhé série začalo 7. 4. 2014 opět v České republice. V týdnu od 12. do 19. 4. se filmovalo na zámku Dobříš a v okolí, dále se natáčelo na obdobných lokacích jako v případě první série, tedy v Doksanech, Dobříši nebo v Praze v ulici Zlatá a Liliova. (01Zuzana10)

• - Jelikože se seriál natáčel v Česku, můžeme v něm spatřit také herce z českých řad, a to konkrétně dva herce ze seriálu Ulice (od r. 2005). Daniela Browna (Henry), který se objevil v epizodě Brothers in Arms (2016) na pohřbu třech veteránů, kolem 21. minuty a Lukáše Jůzu (Roman Šámal), kterého je možno vidět v roli žalářníka zabitého guvernérem Feronem (Rupert Everett), v epizodě Death of a Hero (2016). (klara.leb)

• - Ve 2. dílu 1. řady dostane Aramis (Santiago Cabrera) od královny (Alexandra Dowling) jako dar přívěsek s křížem. Je to malý křížek na jemném řetízku, kdežto ve 2. řadě je stejný dar v podobě mohutného řetězu s velkým křížem posázeným granáty. (Petrasuvicka)