Rapl (TV seriál)

Rapl

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2016–2019, 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer, Jitka Ježková, Igor Bareš, Přemysl Bureš, Jan Kačer, Igor Orozovič, Klára Cibulková, Sara Sandeva, Kristýna Frejová, Radek Bruna, Pavel Tesař, Tomáš Racek, David Punčochář, Hana Igonda Ševčíková, Martin Matejka, Petr Kučera, Zdeněk Pecháček, Anna Klausnerová, Oldřich Vlach, Miroslav Etzler, Cyril Drozda, Filip Menzel, Tomáš Dianiška, Hana Kusnjerová, Miroslav Hruška, Marie Durnová, Jan Jankovský, Veronika Lapková, Lukáš Vaculík, David Stecher, Jan Přibyl, Karel Beseda, Martin Kraus, Marie Jansová, Jan Novotný, Tomáš Pavelka, Aleš Putík, Zdeněk Dolanský, Vítězslav Bouchner, Jan Vápeník, Pavel Bezděk, Vjačeslav Pleškov, Halina Richtrová, Martin Písařík, Jakub Kropáček, Viktorie Čermáková, Lilian Sarah Fischerová, Vladimír Marek, René Přibil, Vasil Fridrich, Roman Hájek, Richard Samko, Veronika Maxová, Miroslav Lhotka, David Šamko, Marek Jano, Richard Karol, Tomáš Turek, Marta Dřímal Ondráčková, Miroslav Babuský, Ivana Wojtylová, Hana Seidlová, Chi Chi Tornado, Barbora Vágnerová, Simona Postlerová, Jan Slovák, Roman Vojtek, Filip Bařina, Ondřej Hyneš, Pavel Nečas, David Lištván, Nguyen Guang Huy, Jiří Kraus, Martin Finger, Magdaléna Sidonová, Tereza Nekudová, Dušan Sitek, Otmar Brancuzský, Roman Štabrňák, Peter Hosking, Libor Hruška, Philipp Schenker, Václav Vašák, Jiří Maryško, Richard Němec, Martin Zahálka, Lam Le Ngoc, Lada Jelínková, Michal Zelenka, Jiří Zeman, Petr Drozda, Jiří Bábek, Marcel Vašinka, David Steigerwald, Martina Preissová, Vlastimil Čaněk, Milan Hanák, Josefína Dušková, Pavel Rímský, Petr Batěk, Jan Bidlas, Shimo Shield Potiska, Rostislav Novák st., Malvína Pachlová, Kryštof Rímský, Bohdana Pavlíková, Denny Ratajský, Regina Razovová, Barbora Mošnová, Martin Dusbaba, Pavla Janiššová, Jana Kolesárová, Veronika Týcová, Johanna Tesařová, Kristýna Kociánová, Ivo Trajkov, Jiří Rumplík, Stanislav Oubram, Pavel Marek, Kostas Zerdaloglu, Martin Bonhard, Josef Humpolec, Ha Thanh Špetlíková, Viktor Červenka, Jana Podlipná, Jitka Sedláčková, Eva Vrbková, Miroslav Večerka, Adam Vohánka, Eduard Endt, Matyáš Toufar, Petr Jeništa, Anežka Kubátová, Ondřej Cihlář, Daniel Šváb, Jiří Kraus, Filip Štancl, Pavel Kovář, Antonín Duchoslav, Zdeněk Drahokoupil, Radek Polák, Jáchym Pittermann, Sára Affašová, Václav Šimáček, Marcela Holubcová, Naďa Urbánková, Predrag Bjelac, Jan Kolařík, Vítězslav Jandák, Jan Révai, Ondřej Pavelka, Henrieta Hornáčková, Gérard Robert Gratadour, Miroslav Navrátil, Jiří Zapletal, Otto Rošetzký, Martin Siničák, Miloslav Potiška, Roman Kracík, Fedja Uzelac, Miloš Pejovič, Petar Burič, Magdaléna Malinová, Jaroslav Achab Haidler, Radek Volf, Karolina Frydecká, Zdeněk Dvořáček, Michal Gulyáš, Jana Samardzic, Martin Kawecki, Petr Vymetal, Karel Petrůj, Tomáš Müller, Jan Meliš, Josef Vrána, Seisuke Tsukahara, Sofija Lekovič, Zdeněk Maryška, Zbyněk Fric, Robert Hájek, Anita Krausová, Robert Stodůlka, Ján Jackuliak, Kamila Trnková, Jakub Zdeněk, Jan Kalina, Viktor Braunreiter, Roman Neumann, Viktor Procházka, Martin Tripal, Jan Čadek, Pavel Zellner, Miroslav Oupic, Zdeněk Godla, Jaroslava Bendíková, Julius Oračko, Tomáš Bendík, Přemysl Houška, Dominika Býmová, Pavel Lagner, Doan Gia Bao, František Dominik Staněk, Marta Vítů, Helena Plecháčková Korejtková, Josef Bradna, Jaroslav Blažek, Libor Terš, Radovan Vaculík, Lenka Andelová, Vojtěch Hrabák, Markéta Krejčová, Daniela Šišková, Filip Nebřenský, Jakub Maliňák, Zuzana Zvoníčková, Lukáš Hogen, Sofie Hogenová, René Hájek, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Sara Venclovská, Jana Fabiánová, Villiam Andrássy, Matúš Bukovčan, Zdeněk Stadtherr, Aleš Bejr, Miloš Nešič, Roman Šindelář, Jiří Šumný, Michal Kučera, Pavlína Mourková, Daniel Rous, Irina Savčenko, Ivana Lokajová, Michala Blumová, Petr Šašek, David Godla, Jiří Ployhar ml., Jiří Kalužný, Vladimír T. Gottwald, Ladislav Hampl, Tomáš Matonoha, Hanuš Bor, Martina Sattler, Mária Ferencová-Zajacová, Lajána Uldrichová, Václav Hanka, Miroslav Nitsche, Kryštof Hádek, Richard Osman, Jasmína Affasová, Patrik Holubář, Milan Enčev, Jiří Racek, Jiří Laštovička, Andrea Kynclová, Alena Beránková, Dominika Pilátová, Irena Kozáková, Martin Knobloch, Kristýna Boková, Vlastimil Zavřel, Petr Šmíd, Vendelín Urban, Leonard Hädler Stirský, Julie Brožová, Lucie Ducháčková, Bořivoj Čermák, Robert Tyleček, Lívia Bielovič, Helena Lapčíková, Štěpán Krumphansl, Petr Rychlý, Jiří Černý, David Smečka, Simona Zmrzlá, Jiří Roskot, Mikuláš Čížek, Natálie Drabiščáková, Monika Žáková, Zdeněk Košata, Tomáš Kolomaznik, Jiří N. Jelínek, Tomáš Tobola, Jan Houška

Komentáře uživatele salahadin k tomuto TV seriálu

Rapl aneb Taková normální kriminálka. Když jsem poprvé viděl úvodní titulky, lekl jsem se, že jsem omylem pustil Pustinu. Zase ta těžba! Každý stát má holt svůj trademark. Amerika temné uličky, seveřani nekonečné lesy a my černouhelné pánve. Atmosféra příjemná, ale případy byly asi určené dětem školou povinným, jež netřeba zatěžovat hodnověrnou kriminalistikou. Drsný máčo a roztomilý nekňuba je dvojka, která se stoprocentně vyskytuje ve scénáristických učebnicích jako čítankově ideální. Policejní skvadra však byla natolik příjemná (Kuneš, Lupen, Rohan, Slepice), že jsem 1. sérii zvládl v podstatě bez újmy. Jen by to chtělo pořádný příběh a někoho, kdo umí psát kriminálku. A nedržet se fakt omletých klišé. Je to sázka na jistotu - sázka na průměr. Hvězdičkový příděl si nechám ještě projít hlavou. Co si na Raplovi cením, že je to docela klidný seriál (sic!) a hlavně přichází s velmi sympatickou atmosférou.(19.1.2018)

• Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Rapl II aneb jestli to tak pujde dal, bude se serial vysilat v supermarketech v ramci detskych koutku. Bojim, bojim, ze 2. serie bude pruser skrz travici trakt. Prvni dil je bud nuda k uzoufani, nebo fakt velmi naivni a prostomyslna filmarina. Tech lapsu je tam hafo, ale u jednoho me fakt chytl zachvat. Pop jde zpovidat s bibli, v niz je - hadejte! jo a ten vul vola do zahranici a rve na celou veznici! Z drivejsi slusne prace s atmosferou zbyl jen dest a z Rapla zbyl plejboj, jemuz do kurniku skacou mature slipky. No wow. Prvni dil na me pusobi tak, jakoby ho reziser tocil pro divaky, kteri nechteji za zadnou cenu u filmu premyslet, staci jim, ze se to hybe, je to barevny a dobre se u toho usina. Snad se dalsi dily pochlapi. Enšpíglovy rejpavé kecy miluju, rád si je čtu, ten chlapec má nějakou zvláštní diagnózu. Jako jeho ošetřující lékař doporučuji, aby více papal cereálie ke snídani a měl pravidelnou stolici (nemyslím soudní).(7.1.2019)

• Operace Ofsajd (S02E02) (epizoda) (2019)

Miluju dialog typu: "Je mrtvej." A druhej odpoví: "Jak mrtvej?" Super! Proslovy Tondy Duchoslava trhaly uši dynamitem. Željko mě vůbec nebaví, ale protože to je zatím jediná dějová linka, co nemá ukončení v rámci daného dílu, nechávám bez hodnocení. Vyšetřování mrtvolky, určené pro výuku nových pitváků, mě ale nebavilo taky. Vtipné momenty, které diváka baví, Rapl má, ale zrovna od Rapla já vtipné momenty nečekal, spíš tu atmosféru a příběhy. Prozatím se zdá, že Pachl mnohem lépe zvládl práci s atmosférou neutěšené přírody (1. série), přesedlání do města mu zatím uškodilo. Jestli byla 1. série leckdy málo uvěřitelná, druhá série je (zatím) za hranou. Jo q doporučuji tvůrcům trochu naštudovat anatomii lidského těla, podle mě patolog neví, kde jsou orgány.(18.1.2019)

• Echt gold (S02E03) (epizoda) (2019)

Další rozdíl oproti 1. sérii - postavy policajtů byly sympatickým týmem - Slepice, Rapl, Lupen, Rohan. Tady mi jsou všichni až na Slípku protivní. Tenhle záměr moc nechápu, proč se mám dívat na seriál, kde mi postavy lezou krkem? Lupínkovy osobní problémy jak vytržené z laciné novácké telenovely opravdu nepůsobí moc přesvědčivě. Rohanův alkoholik jakbysmet. Kde je jeho "my tady na horách táhneme za jeden provaz"? Jasně, nečekal jsem klon 1. série a její těžbu, ale safra zatím na 2. lajně nevidím nic, co by udrželo pozornost, neřkuli chuť prolízt až k 13. epizodě. Po filmové stránce nevidím nic zajímavého. Popravdě, rozuzlení fotbalového dramatu mi přišlo slabé - prostě jen prachy. Nafinkmór. Naopak postava patologa dostala více prostoru a ruku na čelo, bylo to asi to nejzajímavější, co seriál nabídl. Tak jen doufám, že za své komenty nedostanu od Hynka přes držku :-)(22.1.2019)

• Útulek doktora Knechta (S02E05) (epizoda) (2019)

achjo, zlouhavé, nudné. Já už moc nezvládám hloupé scény, kdy se drsňák Kuneš buď vypořádá s řádově těžším borcem (bodyguard v 1. díle), nebo dostane nakládačku jak malej kluk, i když někomu míří na záda. Jejda proč?!? Proč ten seriál nemůže být aspoň trochu uvěřitelný? Tohle je čirá pisatelská fabulace, bohužel ne moc dobře zfilmovaná....(5.2.2019)

• Sardinky (S02E06) (epizoda) (2019)

Ještě těm čtyřem blbejm jeden lojza scházel, třeba Okamura. Přehlídka filmařské nemohoucnosti dle mě pokračuje. Seriál se snaží být protivný, resp. téměř vůbec nepracuje se svými postavami - buď je to přemoudřelý patolog nebo chlastající Rohan a do toho všichni svorně hází kyselý xichty. Atmosféra - a to se už budu opakovat - nula nula prdlačky. Více než co jiného mě druhá várka Rapla štve, ať už celkovou nezajímavostí, nebo v každém díle se vyskytujícími logickými lapsy! Borec skočí do vody - jasně, nemá čisté svědomí - a kam si jako myslel, že doplave před motorovou lodí? Hmm. A podezřelý utíkající skrz okénko, zatímco si kluci policajtský prohlíží Playboy, hmm, má cenu tohle ještě vůbec komentovat? Zajímá mě, jak tohle všechno dopadne, tak to dokoukám. Ale už teď lituju, že jsem vůbec začal.(13.2.2019)

• Bubáci (S02E07) (epizoda) (2019)

Cha! Tohle voličům SPD nedělejte! Za prvé, cajtíkům až v 7. díle došlo, že by mohli Željka odposlouchávat modernější nezabitnou technologií! Wow! Šikovní kluci. Respekt. Za druhé - černohorská mafie je banda pitomců. Jednak nechávají svědky jako Slepičkovou a Knechta, jednak jen tak nechají doručit zásilku hledanému majiteli lodě a zase ji nechat odjet. Což má za následek - ejhle? - příjezd Vožralýho a Nachcípanýho - teda super elitní výsadek P ČR. Tenhle seriál přesedlal z žánru krimi do žánru komedie.(18.2.2019)

SPOILERY - BACHA! Tak když začal další díl ságy pana Raplíka, seděli jsme s manželkou pohodlně v křesle a tak nějak rozpačitě zkusili Kebabu věnovat svou pozornost. Hned na začátku jsme jednohlasně vzdychli: "Jejda, to bude Hádek." Zaznělo to, jen co se objevil na place. Dál to asi nemá cenu rozvádět. V Četnických humoreskách jsem přijal, že jakmile se pachatel objeví na plátně, ihned ho poznám. U Rapla mi to přijde nefér vůči divákům. Opravdu dobrá scéna přišla spolu s Honzíkem...(4.3.2019)

• Ahoy Sázavo (S02E10) (epizoda) (2019)

Ten tlustej balkánskej hipík si bere na útěk z basy bachařskej mundúr - asi tak :-) A na plyšáky si zásadně dávejte cedulky s adresou. Nuda. Už aby byl konec. Nejvtipnější na tomhle dílu je jeho popis s odkazem na Homera Simpsona.(12.3.2019)

Nejblbější breakout od doby praotce Čecha. Ale jinak vcelku zábava: "Měl bych starosti, kdybychom ji našli nedopitou." Jestli mě něco na téhle sérii fakt nebaví, jsou to pošahaní obtloustlí Crnagorovci.(18.3.2019)

• Dobro došli! (S02E13) (epizoda) (2019)

Tak milé děti, 13 dílná pohádka na dobrou skončila a hajdy trajdy do hajan. A jestli zlý Čubkovič nezmrzl, mrzne dodnes. A jestli dutý Kuneš neumřel, ryje statusy na facebook, teda pardon, wallbook, dodnes. A jestli nebyli tvůrci hospitalizováni, určitě nás v budoucnu opět něčím oblaží. DOBRO POŠLI - OBIDVAJA.(1.4.2019)