Génius

(seriál)
Trailer 1
Životopisný / Drama
USA, (2017–2022), 31 h 23 min (Minutáž: 43–75 min)

Předloha:

Walter Isaacson (kniha)

Antonio Banderas, Cynthia Erivo, Johnny Flynn, Geoffrey Rush, Samantha Colley, Alex Rich, Seth Gabel, Clémence Poésy, T.R. Knight (více)

Série(4) / Epizody(36)

Trailer 1

Lukrecie

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Natura naturans, vše souvisí se vším. Příroda totiž není boží výtvor, příroda je Bůh. Budeme-li to považovat za pravdu, musíme dospět k závěru, že Vesmír není nějakým mýtickým podsvětím mimo dosah našeho chápání. Od nejmenší molekuly po největší galaxii musí na každou otázku existovat jasná odpověď a já chci tyto odpovědi najít." ()

Hunt

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pozn. natáčení probíhalo z velké části v Praze, např. v Obecním domě, na Maltézském náměstí, před Nostickým palácem, v Lázeňské ulici, v Pernerově ulici, v Kubově ulici, na Lyčkově náměstí, Karlově mostu, u Rudolfína na náměstí Jana Palacha, v sále Rudolfína, v Jánské ulici, ve dvoře domu na Malostranském náměstí 1, Senovážné náměstí, u Jindřižské věže, v ulici U Kasáren, na náměstíčku před klášterem kapucínů (U sv. Lorety), v areálu Porodnice Apolinař, ... ()

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Seriál, který dělá to, co každý jiný. Je udělaný z téměř pochybné produkce a proto nevíte, co od toho čekat. Přeci jen od seriálů zde je HBO, Netflix, AMC a bůh ví kdo ještě. Dost asi nejednoho překvapilo, když History channel přišel s Vikings, ale kupodivu to nejen vyšlo, ale vytvořil se z toho i kult částečně. Alespoň já považuju Vikings za jeden z nejvlivnějších seriálů současnosti. V každém případě nyní s tímto krokem přichází i National Geographic. Kanál, který je sice zajímavý, ale já osobně jsem na něj nikdy nekoukal a ani bych si nedokázal představit, že bych koukal. O to víc je super jak NG využili dnešní trendy a dobu ve svůj prospěch. Tím, že vytvoří seriál, tím, že seriál je zajímavý, tím, že seriál je naučný a hlavně sakra tím, že seriál je velmi dobře natočený. Nedělali to žádní amatéři, nebylo to ani dílo na rychlo. Já ve výsledku nemám co vytknout. Super práce s kamerou i se střihem, příběh je lehce chaotický v "současnosti" a s flashbacky. Trochu menší problém vidím ve scénáři. Příběh je sice odvyprávěn dobře, ale dialogy, speciálně konfrontační scény byly po dvou dílech omývání neustále toho samého dosti otravné a špatné. To chápu jakožto negativní faktor na seriálu, co může být vytýkáno. Jinak nevím, co by zde bylo špatně. Ještě možná nejeden divák může být zklamán, že hlavní hvězda Geoffrey Rush je prezentován v první díle a poté ho uvidíme až na konci. Dovolil bych si říct, že hlavními herci zde spíše byly mladé postavy. A to silně. Já nicméně nemám problém. Projel jsem za dva dny. Beze studu, bez litování. 2. série: Je trochu zvláštní po Albertu Einstainovi sledovat příběh někoho jako je Pablo Picasso. Ten muž géniem bezpochyby byl, ale je zvláštní se od fyzika přesměrovat k malíři. Nicméně talentu jako takovému. Příběhu plného žen, taškařicí, umu, strastí, ale také asi štěstí. Jestli je něco, co jsem skoro zapomněl, že opravdu bylo a vlastně jsem za to první sérii vyzdvihoval tak to bylo neuvěřitelně plynulé přecházení příběhu a hlavně dokonalá práce se střihem. To zde trochu opadlo, ale v menší míře, to zde stále můžeme najít. Seriál byl hodně shazován s novou sérií tak moc, že to vypadalo, že naděje umírá. Ono spíše asi šlo o to, že lidi nevěděli jak se mají přeorientovat, což se jim asi ani nedivím, ale určitě to nestálo za to, to celé takto zbytečně shazovat. Jde spíše o to, že onen ten příběh jako takový zase není nijak moc hravý a jak bych řekl barevný. Celou dobu sledujeme vlastně to jak Picasso maluje, stárne, je trochu paličatý, egoistický se smyslem pro empatii a hlavně neustále střídá ženské až z toho bolí. Je to dost smutné, jelikož to nemusí být k zahození, ani pojaté to není špatné, ale v podstatě celý jeho život se točil v kruzích. Ale nemám moc, co vytknout. Horší než první série, ale jednoznačně stále něco, co za to stojí. ()

laik_60

Zaujímavý počin od National Geographic. Serial rozpráva o Ensteinovi od skorej mladosti po Ameriku. Pre mňa boli zaujímavejšie pasáže , kde reagoval na historickú podstatu, dianie okolo seba, ( vojna, nástup fašizmu, spory s vedcami ... ) ako jeho "avantúry so ženami, kde v seriáli urobili z Einsteina sebeckého egoistického človeka zaoberajúceho sa len a len sebou samým a svojimi myšlienkami. Pričom obyčajná náhoda (cestovanie vo výťahu, či hra s malým synčekom a jeho vláčikom) mu vnukli myšlienku . konečné riešenia jeho fyziko-matamatických problémov. Hold "náhoda je blbec" (alebo nie je ?) :). A jeho odkaz ? Nazrite do hlbín prírody. Potom lepšie všetkému porozumiete Už sa celkom teším na ďalší počin National Geographic, len dúfam, že raz dajú aj nejakého muzikanta. :) ()

Mikarda

Bravurná myšlenka nahlédnout do myslí géniů počínaje Einsteinem. Jsem zjevně výjimkou takovou, že se mi druhá série líbila ještě více než ta první. O umění toho vím pramálo a Picassův příběh/život mi umožnil nahlédnout do světa umění 20. století. Nejvíce mnou pohnula jeho oddanost k umění související s destrukcí života mnoha žen. Zajímavé bylo i vysvětlení jeho "temného" stylu kreslení po úmrtí jeho drahého přítele. Art is the lie that enables us to realize the truth. ()

• Ron Howard si pro natáčení vybral i česká města (Loket, Karlovy Vary a klášter Teplá). Několik scén se natáčelo v Liberci a Jablonci nad Nisou. (Marrakech86)
  • Štáb se skládal z více než dvou stovek českých filmových profesionálů, kteří pracovali bok po boku s 20 zahraničními filmaři. V seriálu si pak zahrálo okolo 5 tisícovek českých komparzistů. [Zdroj: Českátelevize.cz] (me116)
  • Diváci mohou seriál vidět ve 171 zemích v 45 jazycích. (PP66)

Související novinky

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové…

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za…