Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

.baris. odpad!

Gal Gadot je jedna z nejkrásnějších ženských na světě a neznám herečku, která by se na Wonder woman hodila víc, ale s touhle sračkou by nepohnul ani ledovec. Docela slušný začátek s malou Dianou (ač plný nelogičností a divností, ale dejme tomu) se záhy zvrtne v hroznou pitomost na úrovni filmu pro dvanáctileté dívky. Křiklavý, barevný, přeplácaný cosi, co nedává smysl, absolutně strašná postava Barbary, průhledný, hrozný, špatně všechno. Můj muž říká, že se mu to zdá takový nějak podivně feministický, já říkám, že to feministický neni, že to je prostě debillní. Brrr, jdu si honem pustit celkem slušnou jedničku a budu doufat, že WW jednou dostane film, jaký si tak skvělá postava zaslouží. ()

Marius_ss

Hlavna myšlienka filmu pekná, no podaná ako inak - obohrané. Čo sa mi na filme fakt páčilo, bol úvod, a OST (no to už tak proste je, keď sa toho chopí Hans Zimmer). Ten zvyšok bol slabý, hlavne čo sa vyrozprávanie príbehu týka. ()

filipvrbik

Začátek super, konec dobrý, ale to mezitím -škoda slov, hlavně jsem nečekal, že se budu u WW1984 tak nudit. Je to prostě moc dlouhé. Navíc se přiznám, že nevím proč se to odehrává v roce 1984, působilo to jako pěst na oko.. A hlavní zapor filmu, je jeho hlavní záporák Max Lord v podání Pedra Pascala, vůbec se tam nehodil a i když příběh zajímavý možná byl, z hereckého hlediska uspěla jen Gal Gadot a i ona je značně horší, než v jedničce.. Prostě zklamání (hlavně po tom jak skvělý byl v kině trailer). Ano je tu pár dobrý scén a zajímavá zápletka, ale to je vše...50% ()

TwoFace

— You can only have the truth, and the truth is enough. The truth is beautiful. — Tak já opět půjdu proti proudu a s čistým svědomím budu WW84 vychvalovat. Protože si to zaslouží. Protože tenhle film má srdce i duši a protože udělal příšerný rok 2020 o něco lepší. A to svým poselstvím, které je stejně jako v případě prvního dílu opět důležité a reflektuje svět, ve kterém žijeme. Právě témata, kterých se WW84 dotýká, jsou v tomto roce obzvlášť na místě. Jak kdysi řekl pan prezident Havel: „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“ A to je i hlavní poselství nové Wonder Woman. Poselství, které je obzvlášť v dnešní době, kdy se na nás lež a nenávist valí ze všech stran, důležité vyslyšet. Jako pocta seriálu ze 70. let, komiksům té doby a postavě samotné funguje WW84 naprosto skvěle. Rovněž hlavní zápletka a její rozuzlení je na rozdíl od většiny komiksových filmů originální, film se nesnaží působit přeplácanou digitální akcí, ale klade mnohem větší důraz na samotné postavy a emoce. To vše doprovází skvělá hudba od mistra Zimmera, který superhrdinské soundtracky zkrátka umí nejlépe. Hlavní motiv mi bude v hlavě znít ještě dlouho. Gal Gadot mi připadala ještě krásnější než kdy dřív a upřímně si už v roli Wonder Woman nedokážu představit nikoho jiného. S Chrisem Pinem opět tvoří úžasnou dvojici. Hlavní hvězdou filmu je však Pedro Pascal, který se role hlavního „záporáka“ Maxwella Lorda zhostil naprosto úžasně a lehce si krade všechny scény pro sebe. Právě skrze něj film reflektuje nejenom současnou Ameriku, ale i celý svět, lidskou povahu a vlastnosti jako narcismus, megalomanství, sobeckost, touhu po moci a touhu po té „další nejlepší věci.“ Z Wonder Woman se tak zde konečně stává šampiónka pravdy a lásky, která právě pomocí těchto „super schopností“ zachrání svět. Její závěrečný projev, kdy Diana promlouvá přímo k divákovi, patří k jedněm z nejsilnějších momentů a krásně se v něm odráží i současná situace. Že by důvod ke zdejšímu i obecnému nefér nízkému hodnocení bylo to zrcadlo, které film divákům nastavil a ve kterém se spousta z nich viděla? Sice těch filmů letos moc nebylo, ale i tak je pro mě WW84 filmem roku. ()

Henry007

WW84 má v sobě spoustu jednotlivostí, které samy o sobě fungují, ale jako celek to je šílená dvouapůlhodinová směsice. Romantická linka přináší jediné výraznější emoce v celém filmu. I tu ale tvůrci zbytečnými scénáristickými rozhodnutími srazili dolů. Způsob, jakým vrátili Steva Trevora je naprosto nelogický a při větším zamyšlení i dost zvrácený. A vyústění této linie je zbrklé a ponechává diváka neuspokojeného. Potom tu máme linii s Cheetah (Wiig) ala Jim Carey z Batman navždy. Uťáplá vědkyně v první polovině filmu dobře funguje jako žena pociťující poprvé v životě sebevědomí, aby se z ní v druhé polovině stal generický CGI záporák. A pak tu je také hrozba v podání Maxe Lorda (Pascal). Motivace k jeho činům mi byly po celou dobu filmu totálně nejasné a jeho počínání si nedokážu vysvětlit ani zpětně. Všechny tyto linky se v průběhu filmu prolínají, spojují a vyústí v naprosto šílené finále, které mi nedávalo vůbec smysl, nechápal jsem co se děje a bolela mě z toho hlava. K tomu tvůrci na pozadí načrtávají motivy, které nejsou zcela dobře využity - Osmdesátky tu hrají jen marginální roli, stejně tak i jaderná válka, Kromě pomateného scénáře musím zmínit i triky, které jsou na takto drahý film v některých scénách až komicky špatné, stejně jako herectví Gal Gadot. No WW84 zkrátka trpí klasickou sequelitidou, kdy se snažili vše udělat větší, lepší a vznikne z toho jen nekonzistentní zmatek. Snad jen cukr v krvi z vanilkových rohlíčků a krása Gal to v mých očích vytáhli na 3*. ()

Risolutore

Průměrná akce, dobře vybudovaní zaporáci, společenský přesah a na DC film konečně i nějaká expozice a ne jen montáže a zpomalovačky. Lepších 7/10. ()

geimz

Toto je jeden z najhorších superhrdinských filmov vôbec. Prečo sa vôbec film odohráva v 80. rokoch? K čomu slúži tento gimmick? Film by fungoval rovnako (zle) v hocijakom inom časovom období. CGI je strašná, stopáž prepálená, motivácie postáv nulové, Gal Gadot stále nevie hrať, záporáci sú na smiech a celý tretí akt je to najstupídnejšie, čo DC kedy ponúklo. Mám chuť si vypláchnuť oči Suicide Squad-om alebo BvS, čo boli v porovnaní úplné majstrštyky. Patty, už radšej nepíš žiadne scenáre. ()

Klajnik odpad!

Z traileru, ve kterém vyhrávaj New Order, to působilo docela našlapaně, takže jsem byl zvědav, proč tu má film tak špatné hodnocení. Vesměs je to stejná tupá sračka, jako první díl. Rozdíl je v tom, že ta působila soudržněji a průměrný divák ji (k mému odporu) dokázal akceptovat jako fajn barevnou podívanou. Dvojka je nesoudržná, hnusná a nezábavná. Překvapilo mě, jak jsou osmdesátky nevyužité a jak je mnoho scén z traileru ve filmu naprosto umrtveno. To celé můžete vidět i vy za pouhé dvě a půl hodiny vašeho času! Zcela nefunkční film, který nemá důvod hodnotit líp jen proto, že jiné filmy jsou ještě o kus horší. Stačí, že nemohu najít nic, co by se tvůrcům podařilo. ()

Milky. odpad!

Samozřejmě je opět celý film je trapná levičácká agitka plná ultragender anti-stereotypů, multikulti společnosti a dalších moderních vychytávek. Ale snažil jsem se to ignorovat a hodnotit objektivně. A dokonce jsem hledal i klady. Mmmm....CGI na úrovni 2005 a co mě překvapilo, ve scéně, kdy se z WonderWoman stala SuperSuperWoman byly triky dokonce na úrovni Supermana - 1978 (létání v mracích). A asi bych se tu rozepisoval dlouho o zbytku. Stačí zmínit, že scénář vypadá, že jej nechali psát prváky střední školy. A to jenom ty, co mají barevné vlasy, plakát Naruta v pokoji, nejistou sexuální orientaci a uvažují jestli honit nad hentai nebo nad kamarádem z lavice vpředu vlevo. Obecně scénář si tady často sám nafackuje a úroveň celého filmu ve stylu "nevíme coby tak dáme gina z láhve co plní přání" je tristní. Nechápu jestli se to někomu svéprávnému líbí, mně ne. Když si vezmu, že jsem pár dní zpátky kritizoval Řachandu, tak tohle možná bylo ještě horší.Ale jedno plus to mělo....Chriss Pine obdivující metro byl boží. A hned nato to posrali tím, že veterán WW2 umí řídit stíhačku. No....co jsem čekal jsem dostal!!! ()

Ant_Antony

Nechal bych to klidně na třech hvězdách, kdyby to zase nebylo o tom samém... Láska, rodina a pravda vždy zvítězí nad lhostejností, hrabivostí a nenávistí... Fakt nelze věřit tomu, že se nenajde jedinej člověk, který ne........... (end of spoiler) Pomyslný hřebíček do rakve tomu dá Zimmer, když nepokrytě vykrade track "I won't leave you" z Pompeií během závěrečného "shledání" "pod jmelím"... Auuuu ()

Zombi

Předchozí film se mi docela líbil, až na hroznej konec, ale tohle jsem dokoukal asi do třetiny a pak to projel rychloposuvem a to jsem neudělal už hodně dlouho. Ten film je hrozně nudnej a zbytečnej, nechápu proč se vydali touto cestou, přitom začátek na ostrově ještě celkem šel. Pak se hrozně dlouho nic neděje, nerdovská Barbara je tak hrozně přepálená až to bolí, když přijde na akci je unylá a když si vzpomenu co svedla Diana na konci jedničky a jak se tady moří s pár vojákama a pak má co dělat s nějakou kočkou, no ty vole. Akce pro holky, sorry. ()

mira007

" Máte jedno přání" hláška z Kolečkova seriálu Trpaslík, který plní lidem jejich přání, protože ví, že lidi jsou sobečtí a splněním všech jejich přání se zničí. Přesně tahle hláška mne napadla při sledování tohoto velkorozpočtového komiksosuperhrdinství. Místo trpaslíka je tady šutr a Wonder woman musí zabránit v plnění přání - tož už zápletka mne tedy nenadchla , dvě a půl hodiny pocitově pět hodin, protože každá scéna a každý dialog je snad o třetinu delší než jsem byl ochoten ustát, iritoval mne i počet hloubavých myšlenek, prvoplánově dojemných momentů a patos ve větším než malém množství. Filmové komiksy to mají u mne těžké, protože nejsem jejich fanoušek, ale tady tohle je objektivně filmově špatný a nudný. Dvě hvězdy za Gal Gadotovou a krásný osmdesátkový vizuál, který stál kupu peněz a hezky se na něj koukalo. ()

Ricky_CZ

Film, na kterém jdou značně vidět jednotlivé fáze v měsíci, kdy na něm paní pracovala... Bohužel. Gal Gadot nicméně opět zajišťuje tu hvězdu navíc a vlastně díky ní jsem to celé dokoukal. Konec měl i nějakou tu message.. Ale kdo k němu došel, aniž by už nebyl otrávený? ()

seko0408

Bola to katastrofa. Prišlo mi to ako nekonečný večernícek pre 6 ročne decka. Natiahnuté scény a bezduche rozhovory, cheetah úplne prázdna postava bez duše ku ktorej si nevytvorís žiaden vzťah, ten tipek detto. Súboje otrasne a slabé. Zaporak slabý ako čaj ktorého zničí tak ze ehm... a ww nic? Keď sa ma ww predviesť pri naháňačke áut tak to vyzera ako kobra 11. Primitívne lietanie na oblohe ako keby bola superman. No des des des. Dúfam že ta režisérka prestane brat fet a drogy skôr než natočí trojku alebo ze nájdu nového režiséra lebo ma porazí. Keby tam nehrala moja obľúbená Gal tak to ani nedopozeram a tu jednu * dávam len pre ňu. ()

tlamiczka

Chvílemi to působí, jako by k tomu scénář psala osmiletá holka s komplexem méněcennosti. Jeden nesmysl za druhým, totální logické kotrmelce, nedomyšlenosti atd. Kdyby to alespoň mělo dobrou akci nebo efekty, ale i to v někteých scénách působí jak z nějakého levného seriálu (neuvěřitelné, kolik v tom filmu přitom utopili peněz). Trapná a zbytečná politická agenda (padouch Maxwell Lord je jakože inspirovaný Donaldem Trumpem) jen nasazuje třešničku na dort. Škoda, předchozí díl byl docela fajn. Tohle je na všech frontách tvrdý sešup dolů. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021