Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

mkubalikova

WW opět táhne duo Gadot / Pine, ale tentokrát chybí lehkost a film se bere strašně vážně. Scénář místy drhne, Kristen Wiig je zcela zbytečná. Nemluvě o přešlapu se soundtrackem. Jenže přes všechny mé výhrady, tohle je film, který se má vidět v kině. Letos jsem si od Ježíška přála, ať se situace zlepší a my můžeme co nejdříve vidět filmy na velkém plátně. ⭐ 60% P.S. Chtěla jsem trošku nadhodnotit, protože WW v rámci DCEU nadržuju, ale pak jsem se koukala na moje hodnocení Captain Marvel a výš než na 60% jít nemohu. ()

dragon94

Tak jo.. Tohle bylo o tolik horší, než jsem si vůbec představoval. Když jsem začátkem roku prohlásil, že Birds of Prey je svým stylem vyprávění neuvěřitelně otravný film a kvůli tomu ho už nikdy nechci vidět, netušil jsem že neuplyne ani rok abych si přál, při sledování jiného filmu, raději koukat znovu na něj. WW1984 je jeden z nejhorších komiksových filmů, které kdy vznikly. Vytvořit tak neuvěřitelně prázdný a naivní film, plný špatných tvůrčích rozhodnutí a absolutního nevyužití úplně čehokoliv co se ve filmu objeví.. to už je opravdu umění. Nad 151 minut dlouhou stopáží už pak zůstává rozum stát úplně, protože si upřímně myslím, že by tenhle námět v tomhle provedení nesnesl ani 60 minutový animák. Naštěstí mohu prohlásit, že když film neuvidíte, tak vůbec o nic v rámci kontinuity DCEU nepřijdete. Takže si udělejte laskavost a filmu se zdaleka vyhněte. 1* 12% ()

Kali4

Takovéhle naivní cheesy filmy se točily třicet let nazpátek, a už tehdy nám to připadalo trapné. Nejinak je tomu i teď... ()

Lukyn007

Jednička celkem ušla, ale tohle těžkej průměr. Gadot se sice snaží, ale při akčních scénách se zase tváří tak neskutečně trapně, až mi bylo do smíchu. Nejvíce mě ale zarazilo naprosto dementní chování postav, záporáci z ranku Amazing Spider-Mana 2 a slabé vizuální efekty, které působí naprosto trapně na takový blockbuster. Takhle dlouhých 150 minut jsem nezažil pěkně dlouho. Těžký, ale opravdu těžký průměr. A absolutně nechápu, proč si režisérka vypůjčila ústřední motiv ze Sunshine. To jí Zimmer nemohl složit něco jiného? Tři hvězdy dávám jen proto, že mám mírnější hodnocení oproti jiným. 50 % ()

zigíš

Všechno ošklivé co jsem kdy řekl o XENĚ - princezně bojovnici beru zpět. Oproti nové WW je to epická podívaná velikosti Spartaka, nebo Kleopatry ! Patty Jenkins by měla vrátit režisérsky průkaz a jít dělat něco smysluplnějšího. ()

ondraondra

Na pokračování Wonder Woman jsme čekali celkem dlouho a všichni se asi shodneme, že jsme se těšili. Bohužel, výsledek není tak dobrý, jak by mohl být. Příběh není moc originální, což by ani nevadilo, ale ani ta přepálená stopáž tomu vůbec nepomáhá. Chtěl jsem tomu dám šanci a nehledě na hodnocení jsem se od začátku snažil si film užít. Chvíli to fungovalo ale po hodině a půl filmu už jsem se prostě nudil. Akčních scén tu není zrovna požehnaně, ale fakt se mi líbily. Akorát ten finální souboj s Cheetah byl prostě směšný a celé finále bylo dost odfláknuté. Taky mě mrzí, že tu chybí nějaká pořádná osmdesátková hudba a soundtrack je celkově takový nijaký (když nepočítám tu epickou hlavní znělku). Co se týče Steva Trevora, tak ten je tu fajn, ale nemá moc co dělat a je tu trochu zbytečný. No a teď pozitiva. Gal Gadot je prostě dokonalá Wonder Woman a už jenom kvůli ní se těším na třetí díl, který bude snad lepší. Taky se mi líbil záporák Maxwell Lord, kterého ztvárnil sympatický Pedro Pascal. A Kirsten Wiig mi taky sedla (když nepočítám tu CGI verzi na konci). Taky musím ocenit přítomnost neviditelného letadla. Každopádně, u několika scén jsem se bavil, ale celkově to není moc dobrý film a to mě fakt mrzí. Nevím čím to je, že ty ženské superhrdinské filmy většinou pohoří. DC bude mít příště snad větší štěstí. 5/10. ()

JustMeeKatie

Tenhle komentář píšu bezprostředně po zhlédnutí filmu a... vlastně ani nevím, co napsat, protože většinu dějové linky už jsem stihla vypustit z hlavy. Tohle se bohužel opravdu nepovedlo, Patty. Přišlo mi, že celá dvojka Wonder Woman jela v jedné rovině, chyběly mi tam nějaké velké zvraty a napětí, díky kterému by film možná nepůsobil tak nudně. Ta dlouhá stopáž taky ničemu nepomohla a nezachránilo to ani herecké obsazení - já byla moc ráda za obsazení Kristen Wiig, ale přijde mi, že jí tu celkově bylo hrozně málo a souboj mezi ní jako Cheetah a Dianou byl tak krátký a rychlý, že jsem si ho ani nestihla pořádně užít. Max Lord mi tu lezl docela na nervy, za mě teda nic moc záporák, a ačkoliv jsem si myslela, že přivedení Steva Trevora zpět k životu bude fakt bomba, ukázalo se, že bych byla raději, kdyby už se nevrátil (ačkoliv Chrise Pinea já můžu). Za mě mu byla věnována až moc velká pozornost na úkor jiných postav, a těmi "jinými postavami" mám samozřejmě na mysli Barbaru/Cheetah. Trojky Wonder Woman se dočkáme až za dlouho, ale doufám, že si Patty Jenkins a hlavouni ze studia něco vezmou z komentářů fanoušků a scénář se bude trochu víc podobat zdařilejší jedničce. Pocitově nové Wonder Woman dávám horší 3*, protože nějaké světlé body se tam našly, navíc mám ráda Gal a taky se mi líbilo, jak byl film vizuálně natočený/udělaný, musím ale souhlasit, že tohle je zatím nejslabší článek v univerzu od DC Comics. Snad nám chuť v březnu spraví Snyderův cut k Justice League. ()

blackJag

Slabota, průměr, v podstatě definice pro filmové DC universum. Tu káru do sračkovitého bahna zasunulo už nemastné, neslané střetnutí "báti a supika" a od té doby se to táhne jak sopel a ne a ne to z té mazlavé příchutě průměrnosti dostat ven (čest výjimkám první WW a Aquamanovi)... WW84 má zábavnou zápletku, ale řeší ji na bazální úrovni, má rozpočet, ale nijak ho nevyužívá, dostane do vínku dnes tak oblíbené retro prostředí a úplně ho zazdí. Ordinérnost po všech stránkách se slabou akcí bez nápadu. Nevím, jestli by druhá projekce vůbec ten milosrdný průměr vydržela... 50% ()

drackula

Trápny záporák, nulová akcia, nudná zápletka, jednoducho strata času. Obrovská strata času. Nad vodou ju drží jedine hudba, Minerva a titulková scéna. 40% ()

LizianShaw

Už od trailerů jsem si myslel, že se film bude hodně podobat prvnímu dílu. Bohužel, co se týče kvality, se tak nestalo. Ale hlavně tím myslím vztah mezi Dianou a Trevorem. Zase tu máme ''nový svět,'' kdy se určitá postava vydává za nezkušeného blbce, kterého provází a vysvětluje mu tento svět jeho zkušenější protějšek. V prvním filmu byla tímto hlupáčkem Diana, v tomto filmu někdo dostal reverse-card, a blbcem je pro změnu Trevor. Na předtím neokoukaný rok 1984 jsem se těšil, ale tahle podoba s prvním filmem mě celkem štve. Když jdu na sequel, tak doufám v něco, co první film překoná (jelikož se nejedná o origin, ale už je zde naplno rozjetý vlak), a ne o úplně stejný film, jen s jiným designem. Na co jsem se opravdu těšil byla moje rising star - Pedro Pascal, který v minulých letech zažil neskutečný pokrok, za který určitě můžeme vděčit Oberynovi. Jeho Max Lord táhl tento film velmi kupředu, a ani na to nepotřebuje schopnosti, stačí jeho perfektní charisma. Musím ovšem souhlasit se Spiker01, je zde plno klišé a i Pedro utrpěl takřka záporáckým komplexem komiksů minulého století a na konci bych se nedivil, kdyby opojený mocí zařval: Ultimate Power! Něčeho podobného jsme se dočkali. I přesto jsem za Pedra rád, protože táhnul tento film, úplný opak se objevil u Cheetah. Fuj. Herečka se mi nelíbila, ani její vzhled a chování před/po transformaci, navíc dost pokakali její zrod, kdy měla být zrozena skrz boha Urzkartaga a dostat tak své rychlé reflexy a sexy gepardí vzhled. Uvítal bych kdybychom se dočkali i nějakých důsledků zkázy, která ve finále vždycky nastane. V jedničce to zabili tak, že se nepřátelé začali objímat, tady nastane 'kouzelný' okamžik a vše je zpátky, jako na začátku filmu. Škoda. Rok 2020 nepřekypoval zrovna dobrými filmy. ()

Mr.KarlAdler

Obecně chápu tu snahu Patty Jenkins udělat z Wonder Woman více laskavou bytost, polobohyni s mateřskými sklony, která má pocity a která nerada uráží lidem hlavy. Nechápu ale film za 200 mega o dvouapůlhodinové stopáži s pouhopouhými čtyřmi postavami, jejichž psychologizace by se dala přirovnat k šablonám ze zaprášeného televizního filmu - a to jsou na tom záporáci ještě o třídu líp než hlavní hrdinové. K tomu je potřeba přičíst těžkopádný rozjezd (než Diane pochopí, co divák ví už od prvních minut, uběhne půl filmu) a kolísavé tempo, sebedojímavá pozlátka bez očividné dějové příčiny a hodně ploché finále s nutnou katarzí, které neuvěří ani děti. Takhle se moderní blockbuster nedělá. Tohle je při vší úctě k nadženě Gal Gadot, která by svou impozantností přebila leckteré maskulinní ikony, nejen audiovizální osmdesátkové retro, ale taky dost bezzubá a usedlá filmařina. Několikrát jsem si říkal, že má možná sledování superhrdinů, kteří odbíhají od řešení globálních konfliktů k rozjímání a vzpomínkám na minulost, nechat obecenstvo odpočinout od tíživých problémů dnešní doby. Nakonec je to ale všechno jen zástěrka pro holý fakt - že spíš došly nápady na pořádnej biják. Warneři si sáhli na laso pravdy a seznali, že to televizní uvedení bude vlastně záchrana. ()

vyfuk

Je otázkou jestli se dá popsat, co je špatně. Protože to všechno se v celku těžce popisuje. Film asi hlavní problém samotnou délku. Ta by nebyla asi tak zarážející, pokud by se ve filmu něco nezačalo dít až po téměř hodině stopáže, během které se seznamujeme v celku s chaotickými charaktery, které jsou někdy hodné nebo zlé jak se jim to hodí. To ani nemluvím o jedné z hlavních postav, která se ve filmu objeví z čista jasna v jiné podobě bez toho, aniž by to dávalo smysl a navíc bez jediného vysvětlení, proč je vůbec naživu. Jednoduše, nic zde nedává smysl. K tomu tento nonsens je naplněný tím, že tvůrci předpokládají ohledně vztahů mezi postavami a jejich osobním životem, který určitě zajímá diváky. Úkazem je opak, který vypadá spíše dosti zvláštně a navíc z filmu o superhrdinech dělá spíše romantickou selanku, která je spíše směšná. Když už jsme u superhrdinů... kdo, že byl kurva ten záporák? Cápek, do kterého se vsunul šutr a on pak plnil přání lidem? Aha! Doslova štěně kokra s palčáky na packách je větší zlo, že tenhle chlápek. To koho napadlo? Samozřejmě, že ať už v příběhu uděláte cokoliv, tak kluk působí se svým zlem dosti nereálně a opět směšně. Já nevím. Obecně vzato ani první díl nebyl nějak úžasný, ale tohle je spíš výsměch celé filmařině a vše s ní spojené. O to více je s podivem, že se k nám blíží třetí díl. Který doslova nikdo nechce. Kdyby studio dávalo větší peníze a obecně zájem o alternativní projekty typu Joker, tak by se třeba i stalo, že jich filmy někdo začne brát trochu vážně. ()

JohnSmith

Tak tomuhle říkám průšvih. Jestli chtěli Warneři pohřbít DC univerzum tak jsou na nejlepší cestě. Zbytečně dlouhé, neskutečně nudné, totálně o ničem a k tomu děsně ukecané. Možná i proto byl padouch ukecán, aby to vše dobře dopadlo. Ani jedna postava není dobře zahraná, krom Barbary Kristen Wiig. O režii ani nemluvím, je to prostě bída. Až posledních 30 minut stálo za relativní koukání, vlastně ne, nestálo. Proč dávám tedy tak vysoké hodnocení 2*? Sám nevím, možná si nechci připustit, že DC jde totálně do háje. A za tohle si Patty patlalka Jenkis vydupala smlouvu na další díl, další miliony a podmínky???? U Warnerů by se měli vykašlat na to, že je to ženská a prostě jí vykopnout a konečně najít na místo režiséra někoho opravdu zručného a schopného. ()

Ravi

Podobně jako Harley Quinn ani tohle nefungovalo, ale ze zcela opačných důvodů, protože Gal a její postava je asi to jediné, co ve filmu funguje na jedničku. Největší katastrofou tohoto filmu je děj. Už v půlce začnete tušit, že jestli toto bude opravdu téma filmu, tak nevíte, jestli chcete koukat dál. Nechcete. 45% = 2/5 ()

kklepkaa

První Wonder Woman s Gal Gadot měla ještě celkem dobře našlápnuto, bohužel dvojka se příliš nepovedla. Scénář je jedna velká slabota. ()

Drnqonovic

Uf. Neuvěřitelně nudná slátanina natočená ve stylu Supermana Christophera Reevese. Pitomá, rozvleklá a v akčních scénách nenápaditá hovadina. Gal Gadot znovu dokazuje, že je jenom modelka, na kterou se pěkně kouká, ale hrát neumí ani zbla. Ještě horší je duo záporáků, u kterých se neumím rozhodnout, kdo je víc směšný. Asi Pedro Pascal, ten chlap mi začíná být čím dál nesympatičtější. Jediný světlý bod je Chris Pine, který ale ve filmu neměl co dělat, ceá jeho linie je zbytečná a podle mě ani netušil, co má hrát. Fakt musel celej film pobíhat s ledvinku?. Absolutně nejhorší a nejzbytečnější film roku. 2 a půl hodiny? Děláte si ze mě srandu? P.S. Na začátku mě rozesmála 'olympiáda' amazonek. Všechny jsou to ultra drsný nadženy, ale jak víme z prvního filmu, stačí na ně pár chlapů s puškama. Lol. ()

DeathTheKid

Když sedím s kámoši u piva, tak se snažím udělat vtip, ten se ale nepovede, je prostě trapný, tak s ním ještě pokračuju a natahuju to na absurdně dlouhou dobu, zatímco je to pořád cringe jako prase a někde uprostřed se mi povede trochu toho vtipu zandat, ale ve výsledku je to pořád neskutečná sračka. Nikdo se nesměje, všichni litují, že mě poznali, pivo najednou nikomu nechutná, i když bylo v poslední den rozvolnění ve slevě. Co je ale horší? Že tahle "historka" je vlastně čirá pravda nebo že perfektně popisuje Wonder Woman 1984 v celé své existenci? Kdo ví... Na druhou stranu, když se mi fór povede, tak je to jak Wonder Woman jednička. Já vím, taky žádná sláva. Nevím, proč mám kamarády. ()

Ludivitto

Slabší tři. První 2/3 jsou fajn stylovka. Ale to, co se děje pak, je jedno velký (a hnusný) WTF (ano, i na poměry komiksovky, kde existuje kámen plnící přání) ()

blackkocour

jak se říká, nestoupíš dvakrát do stejného análu, pakliže to není anál tvého fotra.. nuže, Bůh žehnej americkému lidu, Mcdonaldu, Coca-Cole a baseballu. Amen. 🫡🇺🇸 ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021