Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

Fox85

U prvního dílu jsem v hodnocení nakonec trošku přidával a dal za 4*. Tentokrát se spíš kloním k těm 2*, a to protože si tento film těžko zaslouží lepší hodnocení. Zápletka na první pohled zajímavá, ale špatně využitá a v závěru spíš na škodu. Záporáci občas vykřesali zajímavý moment, ale jinak bída. A o některých trikových záběrech radši pomlčet ()

Hollohlaway

Pozici nejnudnějšího superhrdinského filmu u mne už nemá Green Lantern, ale tento režisérský majstrštyk. Nesmyslná a nezajímavá zápletka, nudná akce, všechno vysloveně nemastně neslaně, ale vyváženě a optimisticky a nenásilně natočeno. Už jsem viděl přímé přenosy z binga, které byly dramatičtější než tohle. Navíc naprosto šílená stopáž, od poloviny filmu jsem to místy přetáčel a i tak to bylo moc dlouhé. ()

fiLLthe3DD

Komiksovka WW84 mne oproti prvnímu dílu bohužel absolutně nebavila a označil bych ji slovem zklamání, jelikož svou naivitou dosti připomínala filmovou katastrofu Supergirl z roku 1984 - neohromila vizuálem, scénář byl mizerný a jedinými tahouny byli Gal Gadot a Chris Pine spolu s parádní hudbou (moje top „Anything You Want"). Námět přitom nebyl špatný a „kámen přání" byl dobrý způsob, jak navrátit mrtvého Trevora, bohužel provedení už tak oslnivé nebylo - dialogové sekvence nestály za nic a zásluhou přepálené délky (151 minut) nudily, akce bylo minimum a zpracováním rovněž neohromila, digitální efekty ostudné na film s rozpočtem 200 milionů USD. Pochválit musím úvod na Themysciře, souboj v bílém domě a fight mezi Dianou a Cheetah rovněž nebyl nejhorší, ale vše kazí umělé CGI - scéna v obchoďáku nebo honička na dálnici pak vypadají vyloženě komicky. Postava Barbary / Cheetah by zasloužila lepší prokreslení charakteru a navíc přímo vybízí k zakomponování „hororových scén" (například ve stylu Batman Returns), čehož se bohužel dočkáme sotva na několik sekund, navíc je namísto make-upu zpracována převážně digitálně a vypadá to hnusně. Škoda, Kristen Wiig se snažila, to samé Pedro Pascal, akorát ten scénář jim házel klacky pod nohy. Snímek Wonder Woman 1984 je zpracováním mnohem horší než-li The New Original Wonder Woman z roku 1975 s herečkou Lyndou Carter, která si zde mimochodem střihla cameo :) Uděluji velmi slabé 3 hvězdy, hodnocení 49% prvních 10 minut https://youtu.be/W3pG2Nob21U oblíbený soundtrack https://youtu.be/AU22IuXdvIw ()

andalin

Vážně je hlavní zápletkou předmět, který plní přání? Poněkud líné, na tom bych dvou a půl hodinový film nestavěla... Nehledě na to, že Wonder Woman najednou popírá zákony gravitace, dovede se tak doslova vznášet a pomocí lasa se houpe na blescích! A neodpustím si dloubnutí, ale pro mě osobně nekoukatelné už od chvíle, kdy se objevil Chris Pine s plastikami v obličeji. :( Ale ne, to bych asi překousla. Ale ty Dianiny superschopnosti, které si tahá ze zadku prostě ne. Overall hudba fajn, barvičky fajn, Pedro a Kristen fajn, ale celkově meh, za mě tyhle filmy bohužel postrádají hloubku. ()

Krasus

Cringe roku. Bez spádu, bez humoru, bez herců, bez emocí, bez záporáků, bez myšlenky, bez logiky, ale za to s velkou porcí stupidity, klišé a nevkusu. Jak tohle mohlo DC pustit do světa je mi záhadou, protože takový kolosální úlet se jen tak nevidí. ()

Maynard.

NA tomhle filmu mě udivují 2 věci, kvůli kterým dávám 2 *. 1.Neusnul sem u toho, ačkoli to má téměř neúnosných 151minut. 2.Dokoukal sem to až do konce, ačkoli to má 151minut a z toho se 131 minut mluví o lásce a zbytej sou titulky :o). Tohle je fakt příšernej film. A to jednička vypadala docela dobře. Ale tady se někdo zatraceně seknul. Už dávno je jasný, že až na světlý vyjímky (Joker, Aquaman) je DC oproti Marvelu uplně v hajzlu. Podonejma filmama jako je tohle se ten rozdíl tak strašně prohlubuje, že se bojím toho, kam až jsou schopny DC tenhle kočár plnej hoven tlačit. Vyloženě trapnej příběh tady podtrhuje bezvýraznej hereckej počit hlavní herečky, která sice hezky vypadá, ale o sebemenším náznaku nemůže být ani řeč. Teď sem docela rád, že sou zavřený kina, páč na tohle bych možná šel, když nejsou jiný premiéry, no a kdybych tohle udělal, tak bych si to nadosmrti vyčítal. Je to strašnej šit. ()

Soweek

Patty Jenkins se povedl husarský kousek. Všichni se totiž domnívali, že z filmu bude sálat atmosféra roku 1984, ale režisérka to pojala tak, že film odpovídá kvalitě superhrdinovských filmů roku 1984! Tento twist jsem opravdu nečekal. ()

kenkaku

Tak to bylo opravdu špatně. Prvních 10 minut zcela zbytečných. Pak pasáž “všichni v osmdesátkách jsou idioti” (včetně WW která si myslí, že když rozmašíruje bezpečnostní kameru, zničí i záznam). Ve chvili, kdy vlezla do záběru ta zoufalá trapnost z remaku Krotitelů duchů, zhrozil jsem se, že film je v háji. A taky, že ano. Pak už to šlo jen z kopce. Debilita s návratem postavy Chrise Pina bylo pro mě v tu chvíli asi dno zoufalosti a to jsem ještě netušil co mě čeká. Vše co následovalo bylo ještě zoufalejší. Film se změnil v brutální parodii a snůšku hloupostí i proti vlastní nastavené logice. Nebo jsem přehlédl vysvětlení proč měla pipka přáni dvě nebo když odvolal “vše” kam se poděl šutr? Jedna hvězda je za Lyndu Carter, jinak je to odpad. ()

ZkuKol

Fakt že Patty Jenkins bude mít prsty v dalším projektu ze světa Star Wars, mě naplňuje obavou, že na dně Rise of Skywalker najde sklep... ()

Kelly2502

Ak bol zámer parodovať komiksovky nového tisícročia a v niektorých scénach sa nimi aj dosť inšpirovať, tak je to ako výplach na dlhý večer za 4*. Ak bolo zámerom vytvoriť ultra-epickú nálož, ktorá chytí divákov za srdce a vypovie niečo o našej spoločnosti (alebo spoločnosti 80's let? Eh!?), tak je to za 2*. Každopádne sa prikláňam viac k tomu, že to bol zámer. Neverím tomu, že si niekto pri natáčaní skutočne povedal, že húpať sa po bleskoch so svietiacim bičom, alebo lietať v oblakoch je skvelý nápad :D Práve tá až okatá naivita ma neskutočne bavila plus keďže som patetický smrad tak so mnou niektoré dojímavé scény dokázali trošku pohnúť. Ale len trošičku :D ...priemer to určite je a aby som povedal pravdu tak po tých generických Marvelovkách, ktoré ľudia stále z nejakého dôvodu žerú mi to prišlo ako vítaná zmena, bezohľadu na kvalitu snímku. ()

sedm.1

Za toto pokračování Wonder Woman by jednoznačně měli v DC padat hlavy všech, kdo se vůbec podíleli na vypuštění této podívané ven, Patty Jenkins by si pak už u jakékoliv vysokorozpočtové produkce neměla ani škrtnout a za scénář by měli její tvůrci obdržet takové pokuty, že by po jejich zaplacení skončili na ulici, neboť zplodit něco takového v dnešní době všech těch nápaditých a originálních superhrdinských velkofilmů, to považuji doslova za nepochopitelnou drzost a pokoušení diváckého vkusu a tolerance. Když si totiž zpětně přehodnotím celou tu ústřední zápletku, tak by mi spíš pasoval třeba do postavy Aladina natočeného v nějakých 80. letech, tehdy by to možná vyvolalo nějakou pozitivní odezvu, dnes jsem z ní ale opravdu úplně hotovej, samozřejmě ve špatném slova smyslu. Když pak pominu celou tu tragickou úroveň oné zápletky a zaměřím se alespoň na využití jednotlivostí v ní obsažených, tak i to je průser, jelikož ani tak zde nic nefunguje, na komiksový film je tu nepříliš mnoho efektů a akce, a to něco málo, co se tam v tomto ohledu odehraje, je krutě nevýrazný a nepřesvědčivý, hojně využívané pokusy o humor vycházely jen velmi sporadicky, dobová atmosféra sice působila věrohodně, ovšem její dopad na ovlivnění výsledného dojmu je minimální, jinak Wonder Women 1984 chybí i emoce, napětí, či jakákoliv skutečně silná, nebo vážně dech beroucí scéna, a co se postav týče, oba „záporáci“, kteří vlastně ale ani takovými záporáky nebyli, mě absolutně nebavili a speciálně Pascal fakt až hrozivě přehrával, účast Pina jsem uvítal, ovšem s jeho postavou zde bylo nakládáno vyloženě ledabyle no a Gal Gadot je sice opět velice krásná, nicméně o jejím hereckém talentu si myslím pořád své a tady mě o tom znovu jen přesvědčila. On tedy každopádně již první díl nebyla žádná bomba, ale tuto podívanou musím okamžitě zařadit na úplný chvost DC filmů, a to když to shrnu, tak kvůli její nezábavnosti, neakčnosti, neefektnosti, nevhodné zápletce, mdlým (ne)záporákům, a v podstatě i hlavně díky tomu, že mě nenapadá jediná věc, kterou bych mohl označit za vyloženě povedenou. ()

psychoJoa

Místo super filmu to byla hodně špatná pohádka. Pomalé, naivní, plné klišé a s drhnoucím dějem. Za mě ohromné zklamání po vydařené jedničce - vůbec mě to nebavilo a jen z úcty k prvnímu dílu (a krásné Gal Gadot) jsem se donutila to dokoukat. ()

MsUtahraptor

V případě, že potřebujete připomenout, jak nehorázně nevkusné byly osmdesátky, druhá WW se přidá na stále se prodlužující seznam pořadů s dobovým "lookem". Křiklavé barvy, nemožné účesy, neforemné pytlovité hadry a celkově ohavný design. Přidejte dobově trapnou zápletku (Americká honba za úspěchem, atomovky a "každý chce Porche¨.), protagonistku, které se tentokrát nedá fandit, a celý svět, co se zázračně nesobecky zřekne svých nejsilnějších tužeb.  Jak byla první WW skvělá, tak je druhá otřesná. ()

DavidS.

Chtělo by to méně dívčího čajového dýchánku a více čehokoliv, co by se dalo nazvat filmařinou...Pokračování pouze pro osmilété holčičky a zamindrákované trapky, kterými nás oblažuje Wiig...Pine sice nepozná rotoped od ledvinky, ale pak si střihne vyhlídkový let kouzlem zneviditelnou stíhačkou skrze ohňostroje za filozofování o "větru a vzduchu", což je pasáž, která je scénáristickou obludností roku než ji ovšem záhy překoná další hrůznost...Tady nepomůže ani deset izraelských královen krásy... ()

iXtr3m3

V noci som dopozeral Wonder Woman a ten úvod aj po hudobnej stránke aj obsahovej je fakt kurva dobrý. Malo to viac pribehu a obsahu ako jednotka. Áno, jednotka mala viac akcie a bola originom. Ale zasa na druhú stranu nulové posolstvo. Dvojka mala akciu vymenenú za posolstvo, komplexnejšieho záporáka, ktorý nebol úplne záporákom a v rámci schopností postavy predviedla peknú evolúciu u Wonder Woman, už je bližšia komixovej predlohe. Kto čakal len viac akcie a viac všetkého, tak musel byť sklamaný, ale keďže mne sa páčil aj Wolverine, tak táto jeho pomyselná DC kópia tiež. Jasné, súhlasím, že objektívne je to slabšie ako jednotka a preto dávam aj o hviezdu nižšie hodnotenie, ale ako vravím, malo to svoje srdce a svoje posolstvo a išlo si to svojou vlastnou cestou. Ja som rád, lebo takto je to potom nefér zrovnávať s prvou časťou, čo bol možno jeden zo zámerov a tak môžu oba filmy pekne koexistovať a neparazitovať na sebe. Ale aby som bol úprimný, tak do tretej časti prosím vybrať to najlepšie z jednotky (skvelú akciu) a to najlepšie z dvojky (nové schopnosti Diany) a bude to znovu za plný počet. ()

Finskej

Všechny problémy jsou dány prostou skutečností: nejedná se o film, ale (zbytečně dlouhé) morální ponaučení. ()

Kienast

Průšvih, ale jakej! 151 minut dlouhá natahována pohádka, akce se objeví po hodině a 22 minutách, Gal je sice krásná, ale charizma na nule. Celkem se divím, že se autoři vztekají, že s premiérou to šlo hned na VOD, protože tohle vidět v kině, tak bych chtěl asi vrátit vstupné. 4/10 ()

666Carnage

Tenhle film nelze hodnotit jinak než jako propadák roku. Na film jsem se těšil. Trailer sliboval barevnou akci a já doufal, že u DC se blýská na lepší časy. A to se nestalo má to megalomanskou stopáž, která tomu podkopává nohy pomalu nejvíc. Scénář psal někdo, kdo chtěl aby se lidi uvolnili u 80. let a dopřáli si naivnost té doby. Prakticky všechnu akci jste mohli vidět v traileru. Je to špatná romantická komiksovka, kterou docela zachraňují dvě hlavní protagonistky a to jen díky tomu, že se na ně dobře kouká. Jinak je to kýbl nudy a Pedro Pascal je výborný Mandalorian ale tady stál za.....! Mrzí mě, že to dopadlo takhle špatně protože já se na to opravdu těšíl. Trailer s výbornou muzikou mě navnadil a tady jsem dostal barevný žblé s vybrakovaným Zimmerem. Patty Jenkins by toho měla nechat a rozhodně by neměla strkat prsty do světa Star Wars. 40% ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021