Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

purekritik

Viděno v rámci posilvestrovký kocoviny a i tak to bylo trápení. Zatímco jedničku jsem dokoukal bez važnější CMP, tady to cukalo silně a můj 30 hodinovou intoxikací těžce vymaštěnej mozek se vůbec na tu demenci nechytal. Vůbec netuším, o co tam šlo, co však vím, že to bylo celý trapný a sterilní, Gal Gadot už tu ani neni cute jako v jedničce a jindy frajer Pascal fatk vypadal, že přebral na Pedru. Prostě klasickej příklad současný popkulturní glajchšaltace, která kalkuluje s první signální diváckou soustavou, jenž se ztotožnuje né s tím co žije, ale co by mohla žít. ()

HiddenDragon

Asi jsem koukal na jinej film, nez vetsina zdejsich hodnoticich :) [bacha, budu lehce spoilovat] Jako jo, je to dlouhy. 2,5h jsem necekal a dalo by se to zkratit. Obcas to ma zvlastni triky hlavne co se tyce pohybu Wonder Woman. Takove neprirozene, pokud se to tak da o komiksove postave rict. Jsou tam taky min. dva tri hodne nelogicke mindfucky. Zminim napr. to, ze WW nasedne do bezne vojenske stihacky, ktera stoji na muzejnim dvorku a na jeden zatah s ni preleti pulku planety, aby nasledujici rano byla opet zpatky ve Washingtonu. Nebo ze jeji mily Steve cumi na metro i ohnostroj, jak kdyby se nevratil z druhe svetove, ale z doby kamenne :-D ALE! ma to podobne jako jednicka super emotivni pointu a treba kdyz konec srovnam s naprosto prisernym zaverem "Thora 2", mam fakt chut dat i 4*. Je to tedy spis tak na 70%, ale urcite ne min. Marvel ma asi lepsi triky, ale kdyz vemu treba "Spider-Man Homecoming", kde je te akce take relativne poskrovnu a zaporak stoji za starou belu, tak tohle je minimalne stejne dobre. Urcite nejsem z filmu zklamany. Mozna jsem cekal vice odkazu na ta 80. leta, ktera mi neprisla tolik vyuzita, jak byt mohla a zdrclo se to vpodstate hlavne na to, ze je Studena valka. Ale jinak pokud se to zde nevytahne minimalne na 60%, tak pochybuju o zdravym usudku CSFD :-D Dokonce to ma i prekvapive mile cameo v titulcich :) ()

Wally

Hrozný nesmysl...věřil jsem, že se poučí a pokračování bude víc záživné a nebude tak hloupé...nestalo se. G. Galdot není herečka a neutáhne celý film, měla by se vrátit na módní mola, tam se na ni aspoň kouká dobře. Příběh je nevyvážený, stopáž dlouhá, záporák směšný, asi nejhorší role K. Wiig... Co napsat k tomu srdceryvnému závěru?? Raději nic...stačí si v 'zajímavostech' přečíst, že meč a štít nebyly použity, protože to evokuje násilí.. Panebože... ()

Han22

Horší komixovku jsem snad neviděl a co se týče mizerného výběru sci-fi v covidovém roce 2020, je to zatím tragédie. Wonder Woman 1 byl sice mišmaš Xeny a druhé světové, ale mišmaš co měl spád, švih a styl. Tohle? Začáteční olympiáda a zásah v obchoďáku slušné a pak se přepne na rok 1984 se vším všudy. To znamená i mrtvolné tempo vyprávění, veškeré nevkus osmdesátkových hader a přiblblá romance a humor. A to píšu jako člověk, který má osmdesátky rád. U spousty scén mi bylo trapně, akce jsou zoufalý, postavy děsný. Záporákem je béčková verze 80s tycoona a zamindrákovaná ošklivá ženská (Cheetu si takto určitě nepředstavuju). Ovšem jakmile se začnou plnit přání, vyjde najevo ta nejhorší slabina - příšerný a nesmyslný scénář. Takovou smšť hovadin v jednom filmu aby člověk pohledal - třeba  nápadplnit přání ostatním - každý takový člověk by byl atomovou bombou, stačil by jeden zdeptaný člověk co by si přál zničení světa či blázen co by si přál útok mimozemšťanů, nemluvě o přáních aby se ten či onen nikdy nenarodil a přepisování času. A konec s odvolávání přání a zázračně opravené planety... něco tak kýčovitého aby člověk pohledal. Hvězdička za Dianu a Steva a jednu z mála fungujících scén kdy se spolu loučí. ()

Loki_Six

"You cannot be the winner, because you are not ready to win, and there is not shame in that. Only in knowing the truth in your heart and not accepting it. No true hero is born from lies." ()

Rudinsky odpad!

Sračka. Kým prvý diel pracoval s celkom príjemnou premisou stretu nevinnej, civilizačne nepoškvrnenej amazonky v podaní charizmatickej Gal s vojnovým svetom a držal sa dospelácky na uzde (až na záver s dedom Thewlisom, kde už vtedy bolo jasné, že Jenkins akciu žalostne nezvláda), dvojka - nech sa snaží štylizovať do čohokoľvek - stavia príbeh okolo stredoškolských amerických stereotypov, takže to vyznieva až strašidelne sebaparodicky. A nedá sa na to pozerať. Zbytočný film. ()

Janega

Po dlhom čase znova poriadna sólo komiksovka. Patty už v prvom filme dokázala, že vie uchopiť túto superhrdinku pevne do rúk a tentoraz ju uchopila ešte pevnejšie. Začnem záporákmi. Cheetah je v podstate šablonovitý záporák, kedy sa z outsidera stane zlosyn, ktorý to všetkým ukáže, no narozdiel od iných sa jej postava počas celého filmu vyvíja, a to nielen výzorovo, ale hlavne osobnostne. Kristen Wiiig si postavu užíva a dáva do toho všetko. Avšak druhý záporák Max Lord s tvárou Pedra Pascala je veľmi necharizmatický. Do terajších DCEU patrí k tým menej zaujímavým záporákov. Akčné scény sú výborné, majú však miestami zmätený strih a záverečný duel Wonder woman s Cheetah by som uvítal za denného svetla, pretože v tom šere tak nevynikne, nehovoriac ak sa tomu pridajú tmavé 3D okuliare. Mimochodom 3D je klasicky zbytočné. Humornú zložku filmu tvorí najmä Stevovo spoznávanie novej doby. Celkovo sa druhá WW vydarila a znova potvrdila, aby sa DC držalo sóloviek. Medzititulková scéna dáva vedieť, kto nás navštívi v treťom filme. ()

SpaceOdyseus

Je to drahe, dlouhe a strasne nenapadite. Dej furt nekam utika, ale je to vyplnene banalnimi dialogy, nudnymi a sedivymi akcnimi scenami, prumernym remeslem a konci to mdlym finale. Nuda. Skoda, ze z tech cool barevnych plakatu se do filmu nic nedostalo. ()

Orthank

Uff... Dve hviezdičky len za poctivú remeselnú prácu, kvalitný hudobný podmaz nestarnúceho Hansa a štandardný výtlak komiksoveho žánru ako takého. Inak je to hrozne na nervy lezúci gýč plný patetických feministicky korektných výlevov. V zásade nemám proti týmto ideologickej nadpráci nič, ale keď sa musí robiť takto na hulváta, niečo tu bude asi zle. K tomu neúnosna stopáž a máme na svete jednu z najnudnejších a zároveň nadrahších adaptácií z oblasti "červenej knižnice" vôbec. ()

Litvicek

Kdybych někomu měl tenhle film popisovat, asi by mi nevěřil a nebo by si myslel, že si z něj dělám prdel. Od začátku do konce tam působí silný ráz toho, že film dělala ženská, chce, aby její ženské postavy byly silné, své, svérázné a nezávislé a všechno okolo tomu přizpůsobuje a film se tím stává bohužel hodně komickým - Scéna, kdy Diana a Barbara příjdou na párty a everybody v okolí na ně zírá, chválí jim vzhled a tečou jak máslo na pánvi.. No měl jsem dost, takhle to normálně totiž nefunguje :-D Bohužel těch nesmyslů a hloupostí je tam tolik, že by to vydalo na hodně dlouhý komentář. Já vyzdvihnu pár věcí - Dokoukal jsem to do konce (jsem se překonal) a Chris Pine (i když tam byl navíc, aby filmu alespoň trochu dodal šťávu) zahrál skvěle. Jinak je to "What the fuck" od začátku do konce. Je dobře, že tenhle film nešel do kin. ()

Michnak

Slátanina u které jsem našel jak prvky které mě bavily, tak i prvky, které bych radši ze své paměťi vytěsnil. Bohužel to ale nejde a proto se film nedá hodnotit vysoko. Navíc mě celkem opět irituje návrat našeho DC Kapitána Ameriky (Chris Pine), který svými replikami a dějem spíše připomínal Bollywoodskou parodii prvních Avengers, než něco, co by se dalo považovat za originální děj. Hype byl veliký, výsledek určitě nepředčil první díl. ()

Fary

Někde mezi ** a ***, ale má to své kouzlo. Jen některé dějové zvraty se člověku prostě vědomě nechtějí v hlavě poskládat do zapadajícího celku. ()

Milan25

Po tom hejtu, který se na film hrnul ze všech stran jsem čekal větší průser. Filmu by ale prospělo drastické sestříhání. Ta úvodní čtvrthodina je tam absolutně zbytečně, stejně tak let ve stíhačce a našel bych určitě ještě něco. Kristen Wiig byla fajn tak do půlky, pak byla její role jedno velké wtf. Nemusím ten film vůbec nikdy vidět znovu. ()

Hanys_

Vystavět komiksový film na sošce plnící přání, a z toho vyplývajících dějových zvratů je dětinské, naivní, ale zároveň geniální. S tím vším kolem toho mám asi nejmenší problém, mnohem víc mi vadilo, že tady ty osmdesátky nejdou za mák poznat nebo cítit a Pine tady byl úplně zbytečný (přitom věřím že hlavně kvůli němu tahle zápletka vznikla). 6.5/10 ()

XdanteX

ono to jako myšlenka opět není špatné...ale Patty Jenkins je prostě...špatná režisérka. Je tam špatně všechno co v prvním díle a ještě víc... ()

woodsman

meeeeeeeeeeeeeega peeeeeeeeeeeeeeecka vau toto bolo neskuocna jazdna bol som v stredu na predpremieru konecne lietala to bola bombaaa cisty superman vau cheatach tak tiez paradna iked mohla predviest viac hudba tak tiez topka Beautiful lie to ma dorazilo to som necakal silne emocie ()

Disease

Při sledování komixových adaptací si často říkám, že holt nejsem cílová skupina a že z pláštěnkářů už jsem vyrostl. Tohle ale není ten případ, tohle je prostě už od začátku nuda. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021