Jen velmi nerad to říkám, protože supermanovskou filmovou sérii prostě miluji, ale nemohu si pomoct, Superman 1 byl lepší. Nejenom kvůli lepšímu scénáři, ale i kvůli celkovému tahu příběhu. A ten je u dvojky horší. Nejenže je úvod strašně zdlouhavý a asi 5!! minutová rekapitulace prvního dílu je trošku nudná. Rozvlekle se zde také řeší láska mezi Supermanem a Lois, kvůli které dokonce na čas Superman "odloží" své schopnosti. Hlavní trojka nepřátel z 2D vězení je poměrně dobře obsazená a generál Zod je vskutku správný záporák. Přesto mi však přišlo čekání na konfrontaci Zoda a jeho kumpánů (fousatého Chewbaccy a ledové dominy) se Supermanem příliš dlouhé, protože se dávalo hodně prostoru lásce mezi Clarkem a Lois. Sice pořád nechápu, že Lois přišla na to, že je Clarc Superman, tak pozdě. Když Clarc sundal brýle, bez kterých vypadá (podle mě) pořád stejně, najednou se na něm něco pro mě neviditelného změnilo a Luis hned poznala svého vysněného Superhrdinu... Ale berme to jako součást pohádkového příběhu, ve kterém je přece možné skoro vše :-) Také mě překvapilo to, že v závěru má Superman v boji se Zodem daleko více schopností, které předtím nikdy nevyužil, ale přiřkněme to také pohádkové náhodě. Přesto bude a stále je i Superman 2 mým oblíbeným dětským filmem a troufám si tvrdit, že oblíbeným zůstane i nadále. Přesto si filmaři mohli odpustit ten úplný závěr s americkou vlajkou na Bílem domě... To mě přišlo až nevkusné.(15.8.2007)

Dvojka splňuje všechno, co už se od dvojek očekává: silnější protivníci, víc akce, efektů... Bylo to potřeba, jelikož skvělý příběh z prvního filmu už prostě zopakovat nešlo. Co do atmosféry, nový režisér vysokou laťku udržel, ale narozdíl od Donnera, který dobře veděl, co si může dovolit, Lester občas přehání nadsázku a posouvá Supermana blíž k parodii. Kouzlo se tak někdy vytrácí, naštěstí se to ale dá zkousnout. To trojka dopadla o poznání hůř.(30.4.2006)

Pro mě lepší a zajímavější než skvělý první díl. Více nebezpeční protivníci, zajímavější příběh, slušně natočené a zahrané. Christopher Reeve je nejlepší superman a už by se mohla najít náhrada za Gene Hackman, který trochu začíná ztrácet na své síle. PS: všimněte si, že Bílý dům bez vlajky má stojaté fontány:))(10.7.2004)

Pokračování filmového praotce DC univerza přišlo o 2 roky a jak už tu někdo předtím poznamenal, jedná se v podstatě o totéž s prá vtipnými okamžiky. Co dodat. Je sranda se na to i dneska podívat, protože Clark Kent je nadpozemskej slušňák a celkově se film nebere moc vážně. A pak je tu samozřejmě ta absurdnost Clarka s brejlema a bez...70%(16.6.2013)

Klon, který nemá jiskru, šarm ani roztomilost pilotního filmu. Zůstala "jen" naivní pohádka v maličko omšelých kulisách, která nezměnila svůj černobílý pohled na svět a vzbuzuje mírný úsměv i v okamžicích, kdy to nemá v úmyslu. Nad průměr ji kromě všudypřítomné nostalgie povyšuje velké osobní drama muže, kterému není souzený obyčejný život obyčejného smrtelníka s milovanou ženou po boku. P.S.: Milý Supermane - co to mělo znamenat ? Chtěl ses vzdát své výjimečnosti ... kvůli ŽENSKÉ ?!? Jen tak mimochodem - ztratil bys právě to, co na Tobě miluje ... ale to už Ti asi došlo. Jistě - má ráda i Tvoji duši. Jenomže jak sám dobře víš, duše ji neochrání. Ji ani nikoho jiného. Kdepak, hochu, Ty ses nenarodil proto, aby sis pěkně nazul bačkory, usadil ses před bednu a otevřel sis pivko. Myslím, že by se Ti za čas po tvém supermanském životě zastesklo - a bylo by po idylce. Ženy jsou sice pohledné a přitažlivé, ale taky marnivé, pošetilé - a především majetnické bytosti ... asi bude lepší, když si je budeš držet pěkně od těla. A mezi námi - ta Tvoje kráska je někdy vážně na zabití ... vlastně skoro pořád.(10.4.2013)

• - Původní režisér Richard Donner má ve snímku Superman 2 cameo (epizodní výstup) roli jdoucího muže ve světlehnědém saku, kterého je možné vidět ve scéně, kdy se Clark (zbavený svých supermanovských schopností) a Lois přibližují k restauraci u silnice v autě. (Rominator)

• - Pod scénářem je podepsaný Mario Puzo. Tentýž Puzo, který má na svědomí Kmotra (1972). (DominikV)

• - Natáčelo se od srpna 1979 do března 1980 v Anglii, Francii, Norsku, Kanadě a na Svaté Lucii. (Varan)