Tři zločinci z planety Krypton (Terence Stamp, Sarah Douglas a Jack O'Halloran), nevědomky propuštěni z vězení Phantom Zone, plánují zotročit Zemi, právě když se Superman (Christopher Reeve) rozhodne ukázat Lois Laneové (Margot Kidder) svou romantičtější stránku. Gene Hackman (jako Lex Luthor) se také vrací z prvního filmu a se špičkovým vedlejším obsazením, vtipnou režií Richarda Lestera a vizuálem, který ohromí a potěší, Superman II vám zachrání den, kdykoli se na něj podíváte! (Magic Box)

Merenre

Můj nejoblíbenější díl ze starých supermanů. Správná řežba nadpřirozených superhrdinů. Co jsem si jako dítě mohl přát víc. ()

zigy

Musíte to brát jako POHÁDKU....potom je to poměrně vtipné, nápadité a dobrodružné...pokud to však berete vážně, je to samozřejmě naprostá hovadina.....takže prosím, uvědomte si, že my máme Mrazíka a Popelku, a Američané mají Supermana....a já si vždy raději pustím Popelku.:) Dobrý dabing s pány V.Dlouhým jako těžce kladným Supermanem a J. Somrem jako slizkým záporákem Hackmanem. ()

Optical

To byla tenkrát doba, kdy se na komiksově laděném snímku podíleli lidé, jejichž znalost postav byla minimální (Richard Lester) a spolupráce mezi filmovým a komiksovým odvětvím prakticky neexistovala. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit ty kraviny ve filmu ukázané. Supermanova líbací a ztrátu paměti budící schopnost, či Zodova schopnost levitace předmětů a nakonec to mnohonásobné klonovaní. Což jsou schopnosti, které tyto postavy v komiksech nikdy neměly. Ona logika a nadlidské schopnosti to nejde moc dobře dohromady, ale je snazší uvěřit, že tenhle chlapík umí létat a ne se kurva klonovat. Film působí nekomplexním dojmem, za což může fakt, že část už byla natočena spolu s prvním dílem Richardem Donnerem a zbytek dotočil Lester. Bohužel na výsledku je to znát. ()

Trinculo

Scéna z baru obsahuje všechno. Pak samozřejmě pro mě byl důležitý ten konflikt super zlounů a supermana. Tenhle film je jednodušší než ten první, ale zároveň je i o dost akčnější. Zajímavé je ho taky srovnat s dnešními Supermany. Co stačilo ukázat tenkrát, aby se demonstrovalo superzlo a supersíla, a co se musí ve filmech dělat dneska. Dnes máme o Supermoci daleko katastrofičtější představy. ()

david141474

No, není to nejlepší, ale je to lepší než jednička. Hlavní zápletka je celkem solidní, ale přece jenom jí něco chybělo. To hlavní zjištění, taky nic moc. Soundtrack byl v pohodě a zapamatovatelnej. Děj je teda zajímavější než v jedničce. Postavy jsou zajímavý, i když některý ne. Hlavní trio záporáků je solidní a lepší než Lex Luthor v jedničce. Herci jsou solidní, takovej Reeve zahrál Supermana opravdu dobře a CGI bylo takový nepěkný, ale tak dalo se to. Kdybych si měl vybrat mezi jedničkou a dvojkou vyberu dvojku. 7,5 O něco lepší než slabá jednička. ()

Tomulka

Něják jsem si nevšiml rodílu mezi prvním a druhým dílem. Díky všem za to, že se dvojka jen lehce rozšířila o nové postavy, ale nápad a nádech je stejný no taky to jiskření mezi Lois a supermanem (Clárkem) je dobře pojaté. ()

Rikku

Superman 1 i 2 byly filmy mého dětství a vždy jsem je vnímala jako jeden celek pouze rozdělený na dvě části. Lhostejno, že je zde (hlavně v druhém filmu) nepříliš povedený humor i velmi nemístné až groteskní scény (na poletující tupé, pána na kolečkových bruslích a na člověka, co se snaží telefonovat v jedoucí budce, se nedá jen tak zapomenout). Odpouštím i všechny nelogické díry ve scénáři - u obou filmů včetně Donnerovy verze, která sice napravila některé Lesterovy přešlapy, ale pro změnu nasekala jiné... Pro až dětskou naivitu, které jsou (všechny tři) filmy plné, Williamsovu hudbu a pro Reevesovy modré oči - čistě subjektivně za plný počet. A je fuk, jak moc kdo říká, že chlap v červenejch kozačkách nemůže bejt hetero :-D ()

play@peace

Skvělé, Superman je zpět a v plné parádě. Ještě lepší než první díl, zejména vizuální efekty jsou o něco lepší a Zod a spol. jsou podle mě ti nejlepší komiksoví záporáci. Proste paráda. ()

J.Bonnie

Pro mě je to v podstatě skoro přímé pokračování jedničky. Stejně dobrá režie, hudba, herci (úsměv Ch. Reeva je fakt něco:).. hvězdu oproti prvnímu dílu ubírám za tři vesmírné zloduchy, kteří mi sem prostě nepasovali. Myslím si, že část jejich prostoru mohla být přenechána (především díky Hackmanovi zde opravdu povedenému a vtipnému) Lexu Luthorovi. ()

neo101

Lepší než první díl. Mnoho lidí ho hodnotí hůře, ale pro mě je lepší a to právě kvůli větší porci akce. Teroristi a Eiffelovka, bitka v buranově se šerifem, kovbojema v hospodě, vojákama, ochrankou v Bílém domě, bitka ve městě se trojkou padouchů, nakládačka ve fast foodu (i odplata-kterou bych neukončil posazením do šlichty a posláním po pultu, ale pořádnou držkovou, zlámanoýma nohama, rozdrcenou lebkou apod). Další díly komentovat nebudu, nestojí za to. Trojka je slaboučká a čtyřka je odpad. ()

StandikK

Kdyby nebyly ty narážky na víru, to amerikánství a nesmyslné chyby ve filmu, tak bych asi lépe cenil. Prezident USA:"Ach bože". Zod: "Zode".... Ale určtě lepší díl než jednička. Aspoň že ten děj završený pěknou fintou stal za to. ()

SNCIS

Klasika - Toto je nejlepší Superman. Skvělá hudba, scénář a herecké obsazení. Mezi Christopherem Reevem a Margot Kidder to krásně jiskří. Terence Stamp v geniální roli mocného Kryptoňana Generála Zoda. Zod: "Poklekni přede mnou Kal-Ele." Gene Hackman jako zrádný Lex Luthor. Epické finále! Daleko příjemnější zážitek a lepší podívaná než u jedničky. "Ještě jsem neviděl aby se šmejd ládoval šmejdem" :-D Za mne 100%. "Syn se stane otcem a otec synem." Christopher Reeve je ten pravý Superman... Jediný Superman! ()

topol999

Málokdy se stává, že díl s pořadovým číslem II je lepší, než ten předchozí, ale nicméně tady je to tak... Akce je tu konečně dost, hlavní záporáci jsou opravdu odporní (a jeden i tupý). Kvalita dabingu nicméně zůstala stejná!! 91% a plný počet * ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty