Kung Fu: Legenda pokračuje (TV seriál)

Kung Fu: The Legend Continues

Kung Fu: Legenda pokračuje

Drama / Akční

USA / Kanada, 1993, 88x45 min

Laszlo George

Jeff Danna

David Carradine, Chris Potter, Scott Wentworth, Kim Chan, Richard Anderson, Robert Lansing, David Hewlett, Kate Trotter, John Bourgeois, Soon-tek Oh, Brett Halsey, Victoria Snow, Art Hindle, Mako, Blu Mankuma, Calista Carradine, Glenn Plummer, Kristin Lehman, David Hemmings, Michael Hogan, Michael Sarrazin, Dominic Zamprogna, John Stead, Colin Mochrie, Anthony De Longis, Mairon Bennett, Carlo Rota, Gale Garnett, Claudette Mink, Ernie Reyes Jr., James Allodi, Anne Lockhart, Charlotte Sullivan, Christina Cox, Kim Schraner, Scott Hylands, Louis Ferreira, Dustin Nguyen, Paul Popowich, Ryan Gosling, Sherry Miller, Donald Burda, Krista Bridges, Thea Gill, Lori Hallier, Nancy Anne Sakovich, Barclay Hope, Michael Filipowich, Holly Gagnier, Craig Wasson, Aki Aleong, Mishu Vellani, Rod Wilson, Andrew Sardella, Julia Nickson, Melanie Nicholls-King, Rob Stefaniuk, Doug McClure, William Campbell, Hrant Alianak, Stephen Macht, Robert Fuller, David McIlwraith, Peter Stebbings, Maria del Mar, Grygorij Hladij, Aidan Devine, Tom McCamus, George Cheung, Emmanuelle Chriqui, Karyn Dwyer, Al Leong, Douglas O'Keeffe, Julie Stewart, Heidi von Palleske, Conrad Dunn, Janet-Laine Green, Pamela Susan Shoop, Deborah Rennard, Catherine Disher, A.C. Peterson, Peter Jason, Gabriel Hogan, Natalie Radford, John Novak, Barbara Gordon, Tanya Allen, James Drury, Mackenzie Gray, John Saxon, Linda Thorson, Anne Marie DeLuise, Jennifer Dale, Rachel Wilson, Patrick Monckton, Robert Ito, Eugene Robert Glazer, John Wildman, Chris Owens, Kevin Jubinville, Kim Huffman, Richard Fitzpatrick, Kevin Lund, Jason Blicker, Gary Chow, Jeff Pustil, Bill Lake, Katie Griffin, Russell Yuen, Artine Brown, Richard Yearwood, Frank Moore, Cedric Smith, Ken James, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Gerry Quigley, Deborah Drakeford, Don Allison, John Innes, Wendy Lyon, Tom Mason, Matt Birman, Arwen Humphreys, Tony Nappo, Mung-Ling Tsui, Jason Cavalier, Von Flores, Claire Rankin, Vieslav Krystyan, Tony Munch, Matthew Bennett, David Huband, Geordie Johnson, C. David Johnson, Chantal Quesnelle, Laurie Paton, Jonathan Welsh, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Alex Karzis, Ted Ludzik, Miguel Fernandes, Patrick Culliton, Matt Cooke, Kay Hawtrey, Stuart Hughes, Michele Scarabelli, Alex Poch-Goldin, Martin Doyle, Bridget Hanley, Nadine Van der Velde, Melanie Shatner, Tom Barnett, David Blocker, Michael Rhoades, Bernard Behrens, David Mucci, David Calderisi, Marla Sucharetza, James Purcell, Lucinda Weist, Peter James Haworth, Kerrie Keane, Conrad Coates, Cali Timmins, Kirsten Bishop, Jesse Collins, Chris Gillett, Alice Poon, Simon Williams, Robert Dodds, Joanne Vannicola, Nancy Cser, J. Winston Carroll
  • maxxxim

3960 minút trvajúca recyklácia bojového umenia. Dedko v rokoch sa snaží čo to načrtnúť zo svojho "skillu" nenápadnými pohybmi, v niektorých momentoch až malátnymi. Týmto spôsobom cestuje po svete a zmieruje národy. Životná filozofia hlavného bitkára vôbec nie je zlá o tom žiadna, ale skĺbiť ju s kriminálnou zápletkou nie je až také jednoduché a nie vždy sa mu to podarí, resp. nikdy sa mu to ešte nepodarilo. Jeho brčkavý syn ho sprevádza na ceste životom a to nielen pracovným. Jeho doposiaľ nepreštudovaný štýl bojového umenia, ktoré praktizuje by sme s pokojom Angličana mohli označiť za inominátne. Pretože dedko v rokoch dáva ťahy typu 128 násobne spomalený kotúľ vzad, rozštep cirka 20 cm zaberá 15 minút jeho starobného dôchodku, či buchnát zvaný medvedia tlapa. Ide o fantastický úder prevádzaný nasledovne. Chlapík je opretý o stenu za ktorou stojí, no Mikuláš asi nie, ale legenda pokračuje, ktorý sa chystá na onen svet poslať chlapíka nevýdaným spôsobom a to asi takto. Ruku si priloží na stenu, prsty aj palec zmrští do klubíčka a rýchlosťou lemúra ich zase vystrie do prirodzenej polohy. Nadmorská výška a geopatogénne zóny spôsobia pri najhoršom scenári brnenie v lakťovej kosti obete, no tu spôsobil úder smrť chlapíka. Mm zaujímavé spočiatku to vyzeralo akoby legenda išla stierkovať, ale on sa chystal usmrtiť. Pomedzi hlavnú dejovú líniu sa sem tam ukáže niečo z minulosti brčkavého syna, alebo samotnej legendy zo Shaolinu, čo deju dodáva nádych riadnej nudy.(20.8.2009)

,,Cermitte, nikdy jsem tě neviděl vstát od počítače." ,,Myslel jsem si že nasaju trochu čerstvho vzduchu a kouknu co je nového. Je Nixon ještě prezident?" Nadávejte, spílejte mu, zatracujte ho...Stejně jako všechny nadávky na Zeměplochu nic nezmění na její kvalitě tak všechny nadávky na Kung-Fu legenda pokračuje nezmění nic na tom, že tohle JE jeden z nejlepších (a možná dokonce nejlepší, protože teď mě fakt žádnej jinej nenapadá) kung-fu seriálů jakej se kdy proháněl po discích a páskách této planety. Na Kwai Chang Canea prostě nedám dopustit. The Very Best.(2.11.2007)

• Johannka

Je to nuda, je to....nuda. Kdysi to na mě působilo...a to hodně. Ale kdysi na mě působil prakticky kdokoli, kdo měl v ruce pistoli a zároveň dokázal máchat nohama ve výši očí. : ) Teď, kdy nova začala tento sriál opět vysílat jsem se do toho opět zakoukala, ale už ne s tou vervou jakou jsem měla dřív. David Carradine je sice sympatický duševně založený dobrý herec (a ten ,,jeho syn" taky není k zahození ;-)) ale už to pro mě nemá to kouzlo.....už je jen nostalgie. Asi stárnu. V šestnácti. :D ...jinak za zmínku stojí, že se tady mihlo jen v prvních několika dílech snad dvacet herců ve vedlejší roli, kteří se pak SAKRA vyšvihli :D ...............žeby odrazový můstek? :D (CO, AMANDO TAPPING?!? :D)(4.1.2008)

• Kangaxx

Zatiaľ čo v ostatných martial arts filmoch autori údery zrýchľujú, tu ich asi ešte spomalili. Chlapík úctihodného veku na ovocnej diéte prišiel do USA prezentovať karate štýl, ktorý vznikol v hong-kongskom domove dôchodcov, kde ho jeden šikanovaný starček vynašiel, aby sa ubránil presile dvoch 142-ročných starešinov, ktorí mu kradli protézu. Štýl sa preslávil svojou smrtiacou účinnosťou - polovica súperov zomrie od nudy ešte predtým, ako ich úder zasiahne, druhá počas jeho trajektórie zostárne natoľko, že sa nestihne v dôsledku pokročilého veku a mentálneho regresu ( dôsledok dlhotrvajúcej nečinnosti mozgu v rámci čakania na dokončenie útoku oponenta ) pohnúť z miesta a úder ich zasiahne.(22.8.2009)

• gudaulin

Pokus navázat na seriálovou klasiku z počátku 70. let, na které si kdysi udělal pověst David Carradine. Původní Kung-fu se tehdy neslo na mimořádně velké vlně popularity východní mystiky a bojových umění, pravda, na západě vnímané často svérázně a velmi zkresleně. Ten seriál jsem kdysi vídával na rakouské televizi a měl určité kouzlo - byl jsem konec konců ve věku, který je k podobným projektům vstřícnější. V 90. letech už je podobné téma dost obehranou záležitostí, televizní studio to bralo jako jednu z mnoha seriálových řad nijak zvlášť finančně preferovanou, Carradine je už přece jen v letech a jeho nástupce postrádá ono "shaolinské" charisma. Z hlediska kvalit scénáře je to hodně ošizená záležitost. Celkový dojem: 25 %.(2.1.2008)