Kung Fu: Legenda pokračuje (TV seriál)

Kung Fu: The Legend Continues

Kung Fu: Legenda pokračuje

Drama / Akční

USA / Kanada, 1993, 88x45 min

Laszlo George

Jeff Danna

David Carradine, Chris Potter, Scott Wentworth, Kim Chan, Richard Anderson, Robert Lansing, David Hewlett, Kate Trotter, John Bourgeois, Soon-tek Oh, Brett Halsey, Victoria Snow, Art Hindle, Mako, Blu Mankuma, Glenn Plummer, Kristin Lehman, David Hemmings, Michael Hogan, Michael Sarrazin, Dominic Zamprogna, John Stead, Colin Mochrie, Anthony De Longis, Mairon Bennett, Carlo Rota, Gale Garnett, Claudette Mink, Ernie Reyes Jr., James Allodi, Anne Lockhart, Charlotte Sullivan, Christina Cox, Kim Schraner, Scott Hylands, Louis Ferreira, Dustin Nguyen, Paul Popowich, Ryan Gosling, Sherry Miller, Donald Burda, Krista Bridges, Thea Gill, Lori Hallier, Nancy Anne Sakovich, Barclay Hope, Michael Filipowich, Holly Gagnier, Craig Wasson, Aki Aleong, Mishu Vellani, Rod Wilson, Andrew Sardella, Julia Nickson, Melanie Nicholls-King, Rob Stefaniuk, Doug McClure, William Campbell, Hrant Alianak, Stephen Macht, Robert Fuller, David McIlwraith, Peter Stebbings, Maria del Mar, Gregory Hlady, Aidan Devine, Tom McCamus, George Cheung, Emmanuelle Chriqui, Karyn Dwyer, Al Leong, Douglas O'Keeffe, Julie Stewart, Heidi von Palleske, Conrad Dunn, Janet-Laine Green, Pamela Susan Shoop, Deborah Rennard, Catherine Disher, A.C. Peterson, Peter Jason, Gabriel Hogan, Natalie Radford, John Novak, Barbara Gordon, Tanya Allen, James Drury, Mackenzie Gray, John Saxon, Linda Thorson, Anne Marie DeLuise, Jennifer Dale, Rachel Wilson, Patrick Monckton, Robert Ito, Eugene Robert Glazer, John Wildman, Chris Owens, Kevin Jubinville, Kim Huffman, Richard Fitzpatrick, Kevin Lund, Jason Blicker, Gary Chow, Jeff Pustil, Bill Lake, Katie Griffin, Russell Yuen, Artine Brown, Richard Yearwood, Frank Moore, Cedric Smith, Ken James, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Gerry Quigley, Deborah Drakeford, Don Allison, John Innes, Wendy Lyon, Tom Mason, Matt Birman, Arwen Humphreys, Tony Nappo, Mung-Ling Tsui, Jason Cavalier, Von Flores, Claire Rankin, Vieslav Krystyan, Tony Munch, Matthew Bennett, David Huband, Geordie Johnson, C. David Johnson, Chantal Quesnelle, Laurie Paton, Jonathan Welsh, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, Alex Karzis, Ted Ludzik, Miguel Fernandes, Patrick Culliton, Matt Cooke, Kay Hawtrey, Stuart Hughes, Michele Scarabelli, Alex Poch-Goldin, Martin Doyle, Bridget Hanley, Nadine Van der Velde, Melanie Shatner

Gavin Mitchell

Tom Joerin

Scénografie:

Gavin Mitchell

Průměrný seriál, který ale od dnešních vyblizů má své kouzlo. Počáteční díly měly vysokou úroveń a i svoje poslání, potom už to klesalo dolů a nezachránil to Carradine ani vynikající hudba Jeffa Danny. V dnešní době už to celkově působí velice úsměvně, ale na svou dobu v devadesátých letech, kdy to vysílala Čt 1 kolem 6 večer to byl nejvyšší standart tehdejší televizní zábavy a já jsem si nenechal ujít jediný díl.(19.2.2012)

Když jde bubák spát, podívá se pod postel, jestli se pod ní neschovává Chuck Norris. Když jde spát Chuck Norris, pod postel se nedívá. Ví, že to nemá smysl, protože Kwai Chang Caine se umí příliš dobře maskovat. Kung Fu: Legenda pokračuje patřil k oblíbeným seriálům mého dětství. Naštěstí kouzlo východní moudrosti, již hojně a výživně prezentuje, a atmosféra raných devadesátek působení času nepodléhají. David Carradine v postavě Cainea vytvořil přesvědčivého mnicha. Nikoho lepšího si jako uhrančivě charismatického šaolinského mistra představit nedokážu.(4.1.2010)

Docela hezký serriál o otci, který hledá syna. Dějová linie se mi zdála pořád stejná, v každém díle byly použivány mistické síly Shaolinů. To mi moc ktomu to seriálu nesedí, když vemu v úvahu jeho jméno. Spíš by se měl jmenovat Síla Shaolinů: Legenda pokračuje. Ale jinak jsem byl spokojenej s bojovými scénami a vtipnými hláškami.(3.10.2008)

Vyčpělé a nicneříkající, jinak tomu ale bylo v době vzniku a největší "slávy" tohoto slabšího pokračování původního seriálu Kung-fu. Kdysi jsem to sledoval pravidelně, ale po nějakém čase mi došlo, že to je vlastně hrozná nuda a že kung-fu a shaolinských věcí je zde pomálu. Dneska mi to připadá víc jako telenovela než jako akční seriál čerpající z východní filozofie.(25.2.2009)

Tak neuvěřitelně slátané, až je to kouzelné. Šaolinský mistr, jeho syn americký polda, klášter v americe, spousta spojených vzpomínek zjevujících se v takřka legendárním dvojstřihu, cestování časem...scénáristovi se nedá upřít nadšení vpravdě americké. Zcela neodolatelný je David Carradine jako chodící zásobárna čínské moudrosti a hlášek Boba Dylana představující se: "Jmenuji se Caine, rád vám pomohu."(23.6.2008)