Kung Fu: Legenda pokračuje

(TV seriál)
  • USA Kung Fu: The Legend Continues (více)
Drama / Akční / Krimi / Fantasy
USA / Kanada, 1993, 88x45 min

Jeff Danna

David Carradine, Chris Potter, Scott Wentworth, Kim Chan, Richard Anderson, Robert Lansing, David Hewlett, Kate Trotter, John Bourgeois, (více)

Hlavními postavami lehce mystického seriálu jsou šaolinský mnich Kwai Chang Caine (David Carradine) a jeho syn Peter Caine (Chris Potter), který je detektivem. Setkávají se znovu po 15 letech od doby útoku na klášter. V sérii se často vracíme do Peterova dětsví, do kláštera, kde mu otec připomíná zásady šaolinů. (MsWampir)

gudaulin

Pokus navázat na seriálovou klasiku z počátku 70. let, na které si kdysi udělal pověst David Carradine. Původní Kung-fu se tehdy neslo na mimořádně velké vlně popularity východní mystiky a bojových umění, pravda, na západě vnímané často svérázně a velmi zkresleně. Ten seriál jsem kdysi vídával na rakouské televizi a měl určité kouzlo - byl jsem konec konců ve věku, který je k podobným projektům vstřícnější. V 90. letech už je podobné téma dost obehranou záležitostí, televizní studio to bralo jako jednu z mnoha seriálových řad nijak zvlášť finančně preferovanou, Carradine je už přece jen v letech a jeho nástupce postrádá ono "shaolinské" charisma. Z hlediska kvalit scénáře je to hodně ošizená záležitost. Celkový dojem: 25 %. ()

Hellboy

Nevím přesně, kolikátá série právě běží v televizi, ale kouknul jsem se na jeden díl a to byl teda ODPAD! Nejhorší je na tom to, že ačkoliv má seriál v názvu slovo Kung-fu, tak se zde žádné nevyskytuje! Je fakt, že tam Caine někoho skopal, ale to byl téměř bezmocnej chudák, kterýho dva kopy složily..a to byl konec. Žádné další souboje. Scénář byly plytký blitky, trapnou zápletku jsem prokouk 15 minut po začátku. Možná jsem měl smůlu na špatnej díl, ale tohle se sledovat nedá:( ()

Vojcl odpad!

Aktivně i pasivně se zajímám o bojová umění a kung-fu filmy sleduji celkem rád, pokud mají úroveň... Ale tohle žádnou úroveň nemá... Trapný, kýčovitý seriál, který upřímně nesnáším. V každém díle je taková kupa nesmyslů, že by z toho člověk zvracel... A nedokážu pochopit jak herec, který v Tarantinově opusu Kill Bill tak mistrně ztvárnil zabijáckého mistra kung-fu, tady v těch svých bačkůrkách a s mošničkou přes rameno působí přinejmenším směšně... ()

B!shop

Co tohle jako ma bejt? Ani akce, ani detektivka, ani komedie a tomu co predvadi Carradine se neda rikat kung-fu ale spis posledni kop duchodce nez zemre. A vychodni fylozofie? No pokud za to nekdo povazuje to, ze straik chodi po meste, snazi se pomahat a poucuje synacka tak asi jo. Pro me to je jen nudna slatanina. ()

maxxxim odpad!

3960 minút trvajúca recyklácia bojového umenia. Dedko v rokoch sa snaží čo to načrtnúť zo svojho "skillu" nenápadnými pohybmi, v niektorých momentoch až malátnymi. Týmto spôsobom cestuje po svete a zmieruje národy. Životná filozofia hlavného bitkára vôbec nie je zlá o tom žiadna, ale skĺbiť ju s kriminálnou zápletkou nie je až také jednoduché a nie vždy sa mu to podarí, resp. nikdy sa mu to ešte nepodarilo. Jeho brčkavý syn ho sprevádza na ceste životom a to nielen pracovným. Jeho doposiaľ nepreštudovaný štýl bojového umenia, ktoré praktizuje by sme s pokojom Angličana mohli označiť za inominátne. Pretože dedko v rokoch dáva ťahy typu 128 násobne spomalený kotúľ vzad, rozštep cirka 20 cm zaberá 15 minút jeho starobného dôchodku, či buchnát zvaný medvedia tlapa. Ide o fantastický úder prevádzaný nasledovne. Chlapík je opretý o stenu za ktorou stojí, no Mikuláš asi nie, ale legenda pokračuje, ktorý sa chystá na onen svet poslať chlapíka nevýdaným spôsobom a to asi takto. Ruku si priloží na stenu, prsty aj palec zmrští do klubíčka a rýchlosťou lemúra ich zase vystrie do prirodzenej polohy. Nadmorská výška a geopatogénne zóny spôsobia pri najhoršom scenári brnenie v lakťovej kosti obete, no tu spôsobil úder smrť chlapíka. Mm zaujímavé spočiatku to vyzeralo akoby legenda išla stierkovať, ale on sa chystal usmrtiť. Pomedzi hlavnú dejovú líniu sa sem tam ukáže niečo z minulosti brčkavého syna, alebo samotnej legendy zo Shaolinu, čo deju dodáva nádych riadnej nudy. ()