Kung Fu: Legenda pokračuje

• USA Kung Fu: The Legend Continues (více)
USA / Kanada, (1993–1997), 62 h 41 min (Minutáž: 42–89 min)

Tvůrci:

Ed Spielman

Hudba:

Jeff Danna

David Carradine, Chris Potter, Scott Wentworth, Kim Chan, Richard Anderson, Robert Lansing, David Hewlett, Kate Trotter, John Bourgeois, Soon-Tek Oh (více)

Série(4) / Epizody(87)

Hlavními postavami lehce mystického seriálu jsou šaolinský mnich Kwai Chang Caine (David Carradine) a jeho syn Peter Caine (Chris Potter), který je detektivem. Setkávají se znovu po 15 letech od doby útoku na klášter. V sérii se často vracíme do Peterova dětsví, do kláštera, kde mu otec připomíná zásady šaolinů. (MsWampir)

salokin

Ve skutečnosti je to spíš tak odpad, ale za všechny ty scény, kterým se i do teď směju. když si vzpomenu, aspoň dvě hvězdičky ()

plissken

No co, je to sice naivní hovadina a každej díl je skoro stejnej, ale já se u toho bavim a to hodně. Cainovy hlášky sou prostě masakr, jakkoliv moc jsou naivní, Cain má stejně vždycky pravdu. Myslete si co chcete, ale mě se tenle seriál prostě líbí daleko víc než moderní píčoviny jako třeba Lost ()

apu68

Kwai Chang Caine nikdy neprohraje a nepoužije za celý seriál víc než tři výrazy, které vždy vše dokolnale vystihnou. Tomu se nedá odolat...Seriál jenž mě pobaví pokaždé, když se na něj dívám. Ani u komedie, či sitcomu se tak nezasměju jako u tohoto veledíla!!! ()

billcarson

Průměrný seriál, který ale od dnešních vyblizů má své kouzlo. Počáteční díly měly vysokou úroveń a i svoje poslání, potom už to klesalo dolů a nezachránil to Carradine ani vynikající hudba Jeffa Danny. V dnešní době už to celkově působí velice úsměvně, ale na svou dobu v devadesátých letech, kdy to vysílala Čt 1 kolem 6 večer to byl nejvyšší standart tehdejší televizní zábavy a já jsem si nenechal ujít jediný díl. ()

Bojinda

Nejlepší na tom je, že Carradine prakticky neudělá úder nebo rychlý pohyb, vždycky akorát uhne a soupeře trochu popostrčí a vyvede z rovnováhy, načež ten se rozplácne :) Děsně mě to bavilo, akorát je tam dost nudných scén, kdy tam starej Shaolin není. ()

Ejvi

Svého času, můj seriál no. 1. Dneska už pomalu ani nevím vo co gou. Stařík s klackem v ruce a syn policajt.. nostalgie a děsná blbost.. :D ()

Jarsey

2 hvězdičky - to je spíše z nostalgie. Vidět ten seriál dnes, dostane odpad jako nic! Objektivně vzato... Je to seriál založený spíše na duchovní bázi, v podsttatě pokračování příběhu Kwai Cheng Caina ze sedmdesátých let v podání též Davida Carradina. Jenže zde už je klišé samo o sobě - syn, který pracuje u policie a otec mu občas pomůže, přitom se snaží nalézt duchovní podstatu a vnitřní klid. Je však hezké sledovat, jak se syn Peter proměňuje během čtyř sérií a nakonec je z něj skoro stejně duchovně založený člověk jako je jeho otec. Vše doplňuje příjemná orientální hudba, která dodává atmosféru. To je klad pro seriál. Tento seriál si nekladl za cíl být nejlepším krimi seriálem všech dob, ale řadí se někam mezi klasické krimi a sci-fi seriály. ()

Atavan

Seriál, jehož kvalita se všemi hodnoceními "odpad" jenom stoupá. Ne, není pro každého. A hlavně není pro fušery, kteří po "Kung-fu" v názvu očekávají oči-a-repráky-rvoucí frenetickou akci. Naopak, v kontextu zaměření seriálu je tam akce moc, a to jenom proto, že si to tehdejší doba žádala (zvlášť ve srovnání s původním seriálem, kde Carradine hraje svého předchůdce). I tak ale smekám před pokusem natočit věc, která dokáže kloubit tolik věcí najednou - střet čínské a americké kultury, pozlátkový život amerického poldy versus jednoduchý život mnicha, filozofie kung-fu versus konzumerismus. Ano, seriál má vzhledem k době svého natočení své mouchy. Ano, jako většina děl je poplatný své době, což na druhou stranu prostě k atmosféře seriálů z devadesátek patří. Ano, po určité době je vidět, že tvůrci po popčátečním úspěchu tu kaši nastavili trochu moc. I tak stále zůstává relativně klidným dílkem, které je založené především na dialogu a hlubší myšlence, ne na akci, což dnešní tvorbě (a z 99% té ohledně bojových umění) chybí. 3* +1 za odvahu dát do názvu kung-fu a nemlátit se každou minutu). ()