Bruce Wayne (Ben Affleck) je odhodlaný postarat se o to, aby Supermanova (Henry Cavill) oběť nepřišla nazmar. V Lize spravedlnosti Zacka Snydera spojí síly s Dianou Prince (Gal Gadotová) a společně sestaví tým superhrdinů, jehož posláním je zachránit svět před blížící se hrozbou katastrofických rozměrů. Tento úkol je však mnohem obtížnější, než si Bruce představoval, neboť každý z nováčků čelí vlastním démonům, které musí porazit, aby mohli dát dohromady jedinečnou ligu superhrdinů. Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadotová), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) a Flash (Ezra Miller) doufají, že na záchranu planety před zloduchy jako jsou Steppenwolf, DeSaad a Darkseid ještě není příliš pozdě. (HBO GO)

Trailer 1

Kaka

Snyder si může odškrtnout splněno. Jeho Liga je ve finiši lepší než ta původní, avšak určitě nebude pro každého. Je vrstevnatější, dějově promyšlenější, s větším důrazem na všechny hlavní postavy. Lépe je vykresluje, lépe se soustřeďuje na jejich motivace a hodnoty, takže celkový emocionální dopad je silnější, stejně tak je to u záporáků, především tedy u Steppenwolfa. Nejde se ale zbavit pocitu, že ač je film slepenec krásných, místy temně gotických, občas Sin Cityovsky přestylizovancýh a sem tam prostě jen cool záběrů a pracuje s dobrou příběhovou hmotou, je to zkrátka jen úprava konceptu, který nefungoval už tehdy a nebude na stoprocent fungovat ani po faceliftu. Občas celek působí příliš umělohmotně a přeumělkovaně, navíc jsem se nemohl zbavit pocitu, že Superman tam zkrátka byl jak pěst na oko a už to nebyl ten Superman z Man of Steel, jako by Cavill už nebyl Cavill. A paradoxně nejvíce zapamatovánihodné a emocionálně silné scény jsou ty kdy Affleck šplhá po horách za impozantního hudebního doprovodu, nebo kdyz se rozezní zimmerův Man of Steel hudební motiv. 3,5 hvězdy maximálně. ()

D.Moore

Byl jsem zvědavý a přál jsem si, aby to dobře dopadlo. Že bych stoprocentně věřil, se asi úplně říct nedá. Jenže výsledek překonal veškerá očekávání, protože Liga spravedlnosti Zacka Snydera je úplně jiný film, mnohem lepší snad v každém směru. Na Batman vs Superman už osudovou atmosférou nenavazuje jen zpočátku, ale daří se mu to celé čtyři hodiny díky spoustě přidané stopáže, která dala mnoha postavám více prostoru a smyslu, i díky spoustě scén (a hlavně špatných dialogů v nich), které zmizely. Opravdu všechno, nad čím jsem se v původním filmu pozastavil, co bylo nelogické, zkratkovité a nevysvětlené, trapné nebo nepatřičné, je teď buď dořečené, přepracované a vysvětlené k spokojenosti, nebo vyhozené. Zmizely ty nejhorší pokusy o pubertální humor, zmizela nevhodná barvičková atmosféra, záporák dostal motivaci, Liga spravedlnosti už není nějaká narychlo svolaná banda, která se dětinsky dohaduje... Krásně patrná je změna na probouzení Supermana, což bylo v původním filmu něco nevyhnutelného, na co jsme čekali od samého začátku (a stejně to pak působilo špatně, o jalových scénách s Lois typu "Hezky voníš." nebo "Svědilo to." ani nemluvím), zatímco tady je to spásný nápad už fungující Ligy, který se zrodí logicky, postupně a jehož uskutečnění a význam vyznívá jinak. Lépe. Všechno to podporuje a umocňuje Holkenborgova hudba, která dává i zachovaným scénám naprosto jiný rozměr (nic proti Dannymu Elfmanovi, protože jeho hudba byla zase jednou z nejlepších složek minule), no a na konci mi bylo nesmírně líto, že je tenhle DC filmový vesmír už bohužel nejspíš odpískaný a že se do něj vrátíme asi už jenom ve Flashově filmu, protože po Lize spravedlnosti Zacka Snydera zůstává velký potenciál a spousta cest, kudy dál. Úžasný biják.___P.S. Úplně jsem nepochopil jen ten obrazový formát 4:3, ale netrvalo dlouho a přestal jsem ho úplně vnímat. ()

EvilPhoEniX

Snyderova komiksově temná VIZE! Upřímně jsem nevěřil, že to Snyder dokáže, ale po Justice League si reputaci rozhodně napravil. Nebudu lhát, že jsem se na film moc netěšil a tušil jsem, že ho pěkně strhám, ale ve výsledku je to překvapivě dobrý a to čeho jsem se obával nejvíc ( ten fakt, že budu muset přežít ty 2 hodiny, které už znám a moc mě nezajímaly) se nakonec objevilo jako mylné a dost často jsem si říkal ( Je to nová scéna či ta stará ?), což je zřejmě plus. Ze začátku mě však zarazil formát 4:3 na což nejsem úplně zvyklý a na 4 hodiny už vůbec ne, takže v tomhle je film trochu Challenge, ale naštěstí jsou zde 4 epické finále každou hodinu, takže ten čas ubíhá velmi rychle, postavy dostávají více prostoru ( Flash je výborný svými vtipy a slow motiony připomíná to nej od Quicksilvera), akce je epická a příjemně brutální ( To Rko tu fakt sedlo). Hodně se mi líbila první nová akční scéna, kde se objevil i Zeus a Ares, ta měla koule. Trochu zklamal nástup Supermana, někde až po 3 hodině a toho prostoru zde měl ze všech asi nejméně a chvílemi jsem si říkal, kde je vůbec Batman 😃 ale je to celkově rozmáchlejší a kompaktnější, příběh i postavy sedí více pohromadě a díky slušné akci a parádní hudbě! je z toho solidní temná komiksovka, kterou si sice už nezopakuji, ale zážitek jsem si odnesl nečekaně skvělý. Dlouho tu nebyl takový fan service. 8/10. ()

Shakers

Kde začať. Mohol by som tu písať o tom ako celá táto verzia Ligy vznikla, pretože aj to je určite zaujímavé. Obzvlášť preto, lebo po troch rokoch si vydupať druhú verziu filmu je niečo, čo tu snáď ešte nikdy nebolo. Za zmienku stojí fakt, že si Zack Snyder nezobral ani cent za dokončenie a tak mal úplne voľné ruky a ľahšie si obhájil svoju víziu, ktorá ma neskutočné štyri hodiny! Som strašne rád, že sme sa toho dočkali, pretože považujem Man of Steel a Batman v Superman za kvalitné filmy a aj keď Liga dokončená Whedon ma bavila, nebolo to ono. Zatiaľ čo Justice League s roku 2017 sa prestrihala až úplne na dreň, tu som dostal takmer všetko čo mi pôvodne chýbalo. Aby bolo jasné, nie je to iný film, nemá byť prečo, príbeh je rovnaký, akurát Snyderová verzia ma úplne inú atmosféru, lepšie finále, vyvážený humor, dostávame sa tu viac do hĺbky príbehu, všetko je tu veľkolepejšie, monumentálnejšie a hlavne postavy majú oveľa väčší priestor vyniknúť. Taký Steppenwolf okrem toho, že ma oveľa lepší dizajn, ma aj motiváciu a nie je to iba tupý dobyvateľ svetov. Keď sme ešte na zápornej strane, nakusnem aj najväčšieho zloducha v DC universe Darkseida, ktorý sa tiež ukáže v pár scénach a hlavne jeho prvý príchod na zem je famózny. S väčšej časti sme túto scénu už videli v kino verzii zo Steppenwolfom, ale tu sa pridalo kopec nových scén a práve tieto detaily, robia film oveľa zaujímavejším. Čo sa týka ďalších postáv, tak každý tu má svoj priestor zažiariť, nikto nie je ukrátený, nikto tu nie je na silu a každá postava tu má svoje miesto. Nové scény s Aquamanom hlavne prepoja jeho neskoršiu sólovku. Flash je aj v tejto verzii za šaška, ale nie je to trápne a väčšina jeho pôvodných vtipných scén je tu nahradených inými. Wonder Woman pribudli tiež niektoré veľmi dobre scény, hlavne pátranie po minulosti v chráme, no okrem toho zažiari medzi chlapmi v akcii. Batman je samozrejme aj tu hlavný líder, perfektne sa dopĺňa s Alfredom, ktorý tu ma tiež viac priestoru, no hlavne Knightmare scéna upúta. No a Cyborg ten nafasoval takmer vlastný origin, ktorý bol úplne vynechaný v kino verzii. Jeho postava je ďaleko lepšia, jeho pocity, či vzťah s otcom dokážu miestami aj chytiť za srdce. Film ma síce štyri hodiny, ale plynie ako voda, vôbec nič mi tu neprišlo navyše, príbeh už tiež nie je nudný a priamočiary, je tu hromada nového a zaujímavého materiálu, ktorý prehlbuje svet DC hrdinov. Nechýbajú easter eggy, či cameo roli niektorých hrdinov alebo úplne nového hrdinu, no hlavne sa zlepšila akcia, ktorú výrazne bičuje vpred kompletne nová hudba od Junkieho XL, ktorá pekne zapadá do série. Dúfam, že sa dočkáme aj uzavretia tohto príbehu, pretože by bola veľká škoda nevyužiť to. Rozhodne najlepší film zo série DCEU! Teraz už treba len jedno - #RestoreTheSnyderVerse ! Obľúbený soundtrack: Cyborg Becoming / Human All Too Human, At the Speed of Force, An Eternal Reoccurrence of Change, The Crew at Warpower, The Foundation Theme. 100% - 5* ()

Eliott

Je to těžké, jelikož kvůli předcházejícím neúspěšným filmům jsem si k postavám nevybudoval vůbec žádný vztah a tak na mě kňučení na začátku nemělo žádný efekt. Nicméně tato povedená verze částešně vymazala velké kaňky DC filmů z minulosti z minulosti (snad jen s výjimkou Nolanových Batmanů, které se povedly mimořádně). A hlavně to byla konečně verze která dávala smysl! PS: Ben Affleck se nehodí do role Batmana a scény v titulcích byly hodně divné. ()

• Režisér Zack Snyder má ve filmu malé cameo. Lze ho spatřit jako zákazníka sedícího za oknem kavárny, ze které vychází Lois Lane (Amy Adams). (TwoFace)
  • Zack Snyder před uvedením na streamovací platformě HBO Max prozradil, že ve čtyřdílné sériálové verzi snímku uvidíme zhruba okolo dvou a půl hodin nových záběrů. (CrypzzXD)

Související novinky

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Těšíte se na chystaný snímek The Batman od režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic)? Pak vás možná potěší zpráva, že si pro vás tvůrce vydupal u studia zatraceně tučný kus stopáže. Snímek totiž… (více)