Bruce Wayne (Ben Affleck) je odhodlaný postarat se o to, aby Supermanova (Henry Cavill) oběť nepřišla nazmar. V Lize spravedlnosti Zacka Snydera spojí síly s Dianou Prince (Gal Gadotová) a společně sestaví tým superhrdinů, jehož posláním je zachránit svět před blížící se hrozbou katastrofických rozměrů. Tento úkol je však mnohem obtížnější, než si Bruce představoval, neboť každý z nováčků čelí vlastním démonům, které musí porazit, aby mohli dát dohromady jedinečnou ligu superhrdinů. Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadotová), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) a Flash (Ezra Miller) doufají, že na záchranu planety před zloduchy jako jsou Steppenwolf, DeSaad a Darkseid ještě není příliš pozdě. (HBO GO)

Trailer 2

xxmartinxx

Víceméně ten samý film, jen bez vystříhaných dialogů (takže ho jde trochu chápat), plus se Snyderovi podařilo udělat vraždícího maniaka ještě z Wonder Woman. Chápu, že tohle je víc komunitní event než film a já jsem tu vetřelec, ta čtyřhodinová délka je vlastně fér filtr - když je někdo ochotný věnovat čas čtyřhodinové předělávce špatného filmu vedené Zackem Snyderem, asi má předpoklady jeho volby ocenit. Rozhodně je to lepší film než kinoverze (což bylo prakticky nevyhnutelné), ale v žádné z mnoha realit to není dobrý film. Přeju ale fanboyům pocit vítězství. Dneska je těžké se pro něco nadchnout a umím si představit, že ta euforie z "výhry" nad "zlým studiem" a "světem" musí být velká. ()

B!shop

Me v podstate bavila uz puvodni verze, no a tady je vsechno mnohonasobne vylepseny, takze neni duvod nenapalit plnej pocet. Ctyri hodiny sice pusobi trochu prehnane, ale film utece jakoby nic a Snyder ma tak aspon cas udelat kazdy postave trochu promyslenejsi uvod. Vsechno to tu zkratka tak nejak na sebe lip navazuje, dava vetsi smysl a vysvetluje veci, ktery byly minule bud uplne vypusteny nebo nedavaly smysl. Na druhou stranu se to hlavne v prvni polovine trochu rozpada na jednotlivy epizody, ktery jsou v podstate ve filmu i priznany, takze z hlediska vystavby deje to je trochu stereotypni, vzdy mame nejakou postavu a jeji zrychlenej pribeh/puvod a vse to tak spojuje hlavne Batman. Dalsi plus je, ze film nevypada jako puvodni verze s par novejma scenama, ale jako uplne novej film, par scen clovek pozna, u par vaha, ale vetsina pusobi jako fungl nova. Jak je to v realu netusim, uz to je nejakej patek, co jsem Ligu videl. Dalsi plus tyhle verze jsou zaporaci, opet to takhle dava mnohem vetsi smysl a vsichni vypadaj nebezpecnejs, u puvodni verze jsem si rikal, ze bych se druhymu dilu nebranil, tady bych ho vylozene chtel. No a samotna akce je klasickej Snyder, natoceny to je cool a efektne, sileny filtry z minula zmizely, neco je vylozene libovy (prvni historicka bitva) a jediny co me tu nejak vic rusilo, je do zblbnuti hrajici znelka Wonder Women, pokazdy kdyz jde do akce. Jinak ale celkove hudba je taky o level vejs a je fakt perfektni. Triky samozrejme uz nejsou na uplny top spicce, ale nic rusivyho. Takze za me nezbejva nez rict "Kurva, jo!", Snyder to dokazal, clovek si az musi rikat, jak by vypadalo x dalsich filmu, kdyby reziseri dostali volnost. A okamzite prosim navalte druhy dil. ()

mzss1

[100%] LIGA SPRAVEDLNOSTI ZACKA SNYDERA – a já zůstával při tomto upraveném názvu, který se chystal vyjít na světlo coby prodloužená, režisérská verze, naprosto nezúčastněný. Tím nechci říci, že jsem se svým způsobem netěšil. DC mám rád asi tak stejně jako AVENGERS. Muž z oceli, Wonder Woman, Aquaman - to jsou pro mě pecky. Batman vs Superman už lehce kolísal, stejně tak jako první kinoverze Ligy Spravedlnosti, ale stále jsou to u mě super filmy. No a jak nyní vnímám tuto Snyderovu verzi k LS, tak jsem naprosto spokojený, překvapený a „ mírně řečeno dojatý“. Snyder opravdu dokázal, že tahle jeho SE verze je o dost lepší, než ta původní. 242 min a já si krátce před shlédnutím filmu ťukal na čelo, že je to délkou přehnané. A krom toho jsem se i obával, že ty scény na sebe nebudou moc navazovat, neudržím pozornost atd a ono to docela rychle odsýpalo. V cca druhé polovině snímku to utíkalo jako voda. Dopoledne jsem zvládl zhruba 150 min a po obědě jsem dorazil ten zbytek. ;) Už po chutném žebírku s bramborem jsem pospíchal, abych dokoukal ten zbytek. ;) Jinak, když zhodnotím formát obrazu, přiznám se, že mě to trochu iritoval, ten ořez 4:3 (pruhy zleva a zprava), ale co, po chvíli jsem si na to zvykl. No, nebudu tu podrobně líčit, co mi chybělo v první verzi. Zde to prostě bylo kompletně se vším všudy. AKCE byla výborná, ke konci mírně přepálená, ale dalo se v ní orientovat, byla krásně přehledná, výbušná, ohnivá, prostě žádných výtek nemám. Nejvíc ale asi musím pochválit ty dialogové scény. Ono to zpočátku působí trochu odtažitě, chladně, ale vzhledem k téhle ultimátně delší verzi tu máme prostor snad pro všechny postavy a vyprávěním do jejich minulosti, temných zákoutí a smutků. Krásně tu máme vykresleného Cyborga, který mě zaujal snad nejvíc. Flash tu nemá až tak hluboce zasahující minulost, ale aspoň ze všech postav působí nejvíc odlehčeně. Aquaman tu působí správně drsně (stopro jsem si ho získal v jeho filmové sólovce Aquaman z r. 2018). Superman se tu objeví až skoro v začínající 4/4 snímku, ale rozhodně potěší. Nevadí mi, že tu nemá tolik prostoru. Diana jako Wonder Woman je tu opět sympatická, v akci úžasná. Bena Afflecka zde jako Batmana už začínám opravdu respektovat. Když se objevil poprvé s touto netopýří rolí v BvS, až tak jsem mu nevěřil, zde už jo. Sice je zde vážný, odtažitý, ale bavil mě víc. Samozřejmě Ch. Bale u mě zůstane rolí nepřekonatelným Brucem Waynem (Batmanem) … Takže akční scény si vychvaluji. Konverzační scény jsou super, postupem času jsou emotivně prohloubené. Třeba prostředí amazonek je skvělé, i se tu najde pár dobrých scén ze světa pod vodou … Opravdu jsem se nenudil. Ke konci jsou tu i ty emoce znát. Závěrečná scéna s temným světem „post apo“ nemá chybu. To jsem se cítil opravdu rozporuplně, ale jakmile se Bruce Wayne probudil ze snu, tak jsem tleskal, jak to měl režisér promyšlené. Přece se Dianě zmínil jaké ho tíží sny. No, super, asi bych mohl takto pokračovat se slohovkou do nekonečna. 242 minut bylo opravdu hodně, chce si to film rozdělit alespoň na dvě části, ale jde to sakra a to je moc dobře! Co se týče OST, tak hudbu v klasické verzi LS složil Danny Elfman, který to vytvořil dobře, ale zde to převzal Tom Holkenborg, známý pod pseudonymem jako Junkie Xl. Víc se to proto zde podobalo nepřekonatelnému skladateli jménem Hans Zimmer. Potěšilo mě víc známějších hudebních motivů o Supermanovi a i jiných podobných motivů. Tak jo, už opravdu s rozborem končím, stejně si to přečte málo lidí. Nějaká ta temnota – nechci si tu hrát na odborníka, ale jo, je tu vidět. Třeba úvodní titulky mě dostaly, naprosto jiný úvod než v původní verzi. Sakra, do měsíce si to musím pustit znova. Necelých 16GB kvalita MKV se vyplatilo stáhnout! Uloženo na mém externím disku! Takže děkuji Zacku Snyderovi za povedenou delší verzi! Třeba když hodně odbočím, tak režisérská verze u takového Vetřelce 3 se moc nevydařila, oproti druhému Vetřelci, ale to je jen k odbočení. Nemám nač si stěžovat, prostě 100% … OBA PALCE ZDVIHÁM NAHORU !!! () (méně) (více)

J*A*S*M

Čtyři roky otravnýho kňourání a kňučení pubertálních fanboyů se přetavily ve čtyři hodiny dlouhou komiksárnu plnou digitálního bordelu a ošklivé stylizace, s hrdiny tak směšně trapnými, až se za ně člověk trochu stydí. Jediný štěstí, že si tu původní sračku (Whedon's cut) vlastně vůbec nepamatuju, takže jsem teď Snyderův sestřih mohl brát jako kompletně novej zážitek. A minimálně se musí uznat, že děj nemá nějaké zásadní vypravěčské mezery - na původní verzi mám právě jen vzpomínku, že to bylo šíleně uspěchané a (proto) nesmyslné. Snyderova verze vskutku uspěchaná není. Pro mě to ale stejně padá už na tom, že postavy nejsou ani trochu likeable, a že jakmile se přepne z reálných interiérů a exteriérů do akčních trikových sekvencí, začne se odehrávat vizuální estetickej holocaust. To se odminule nezměnilo. Nicméně - je pěkné lidem dělat radost, zvlášť v dnešní době, takže pokud Snyder's cut tenhle účel splní, tak nic proti tomu. Tipnul bych si ale, že 99 % lidí, kterým se to bude líbit, to ví už před projekcí. ()

-bad-mad-wolf-

Šel na to šalamounsky, ten Snyder - jeho verze je o dvě hodiny delší, takže jsou trapné momenty dál od sebe! Nicméně dobře, pokusíme se původní ̶s̶u̶p̶e̶r̶d̶e̶b̶i̶l̶n̶í̶ superhrdinský epos ignorovat a podíváme se na zoubek superdlouhého remixu. Snyder ubral na barvičkách, zakázal humor, přitlačil na pohnutkách postav, provedl několik faceliftů (Steppenwolf už nepůsobí tak směšně) a celek zabalil do znatelně epičtějšího a osudovějšího kabátku. Mělo to rozhodně ambici a zvolené cestě bych fandil... kdybych nevěděl, jak strašně na ní výsledný produkt zakopne. Opakovaně. Jestli jsem se s něčím pral, pak to byla velká část scén, ve kterých někdo mluví - když totiž někdo mluví jako kretén, pak obvykle chcete, aby nemluvil. A tady je superpřekreténováno. Každou chvíli někdo mluví hrůzostrašně pateticky, padouši v každém záběru cedí ze svých zamračených tváří superzlo a všichni dohromady pronáší ta nejvlezlejší motivační/morální/rodinná/oznamovací/záporácká klišé - často i ve chvílích, kdy to vůbec není třeba. Jeden příklad za všechny: Před Steppenwolfem se objevuje Wonder Woman, což megapadouch, který ji vidí poprvé v životě, důležitě okomentuje slovy "á, hele, amazonka - ty ale nejsi jako tvoje sestry, ty jsi silnější!" Dík, kámo. Smál jsem, i když jen chvíli. Zdaleka nejzajímavější postavou je Cyborg, kolem něhož se motají pochroumané motivace i demotivace, zatímco Aquaman víceméně jen vystavuje potetovanou muskulaturu a občas se připlete do scény (klišé kraviny kecají oba). Hromada patosu, kladení důrazu na epické/osudové výjevy a estetika všeobecně by se možná daly ospravedlnit ve vztahu ke komiksovým předlohám. Daly, no. Každopádně ve mně neklíčí přesvědčení, že by snad tenhle film fungoval stejně dobře, jako některé jeho obrázky. V důležitosti i schopnostech postav je navíc docela maglajz + nejednou někdo udělá/chce udělat něco, aniž by bylo jasno, jak k danému řešení došel (natož aby věděl, jak bude fungovat), což přihazuje další nechtěně směšné situace. Celkově vzato jsou příběh i mluvené slovo jen nalomenými berličkami pro okázalou formální stránku a sympatickým budiž fakt, že je čtyřhodinový celek nasekán do epizod. Každá z nich má něco jako svůj prolog, epilog a řádku flashbacků či vysvětlivek, díky čemuž vyprávění nenudí - nebo alespoň ne tolik, jak by člověk čekal (nekoná se žádný dynamický rychlík a rytmus vyprávění je drobátko rozhozený). Ve finále mi tahle Liga ̶s̶r̶a̶n̶d̶y̶ spravedlnosti vychází jako enormně rozervaná zábava na dlouhý večer. Ty kontrasty! Je dlouhá a pomalá, ale nenudí. Je vážná, ale často rozesměje. Věnuje se postavám, ale všechny jsou vám u prdele. Vypadá a zní místy vážně úžasně, a stejně máte v půlce dojem, že jste to už všechno viděli šestkrát. 5/10 P.S. a SPOILER: Závěrečné scény jsou dost WTF a možná je to dobře, protože jsem fakt zvědav, co se bude dít, až ̶T̶h̶a̶n̶o̶s̶ Darkseid dorazí na Zemi. P.P.S. Často si někdo v dlouhých + zpomalených záběrech okatě stoupne tak, aby si típnuté obrázky fandové mohli dát na tapetu a herci na svůj instagram. Což může být zápor i klad (podle toho, zda se zrovna smějete, nebo típete obrázek). () (méně) (více)

• Před uvedením režisérské verze Ligy spravedlnosti (2017) uvedl Ben Affleck následující: „Do Batmana jsem se pustil kvůli svým dětem. Chtěl jsem natočit něco, co by nadchlo mého syna. Však chápete, moje děti neviděly Argo (2012). Zack Snyder chtěl natočit variaci na Temného rytíře Franka Millera, který je opravdu dobrý. Naneštěstí ve filmovém průmyslu rozhoduje mnoho faktorů a i když máte obličej na plakátu, neznamená to, že máte i rozhodující slovo. A i kdyby ano, nikdo nezaručí, že to bude fungovat. Vzal jsem si kostým na narozeninovou oslavu svého syna a to mi stálo za všechno utrpení z Ligy spravedlnosti.“ (CrypzzXD)
  • V epilogu filmu je na zdi Arkhamského ústavu cedule datující jeho otevření do roku 1974. V komiksech se tento nechvalně známý ústav poprvé objevil právě v roce 1974, konkrétně v sešitu „Batman #258“. (TwoFace)
  • Ray Porter, který propůjčil hlas postavě Darkseida, má ve filmu malé cameo jako jeden z lidských kovářů, kteří ve vyprávění o Darkseidově invazi na Zemi uzavírají Mateřskou krychli do kovového pláště. (TwoFace)

Související novinky

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Těšíte se na chystaný snímek The Batman od režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic)? Pak vás možná potěší zpráva, že si pro vás tvůrce vydupal u studia zatraceně tučný kus stopáže. Snímek totiž… (více)