Stopáž je, samozrejme, poriadne prestrelená a určite by sa dala ešte prestrihať. Napriek tomu mi film prebehol poriadne rýchlo a oproti pôvodnej verzii je Snyderova Justice League o triedu lepšia. Steppenwolf pôsobil tiež oveľa schopnejšie, vďaka čomu boli súboje výrazne napínavejšie ako vo verzii Whedona.(21.3.2021)

• J*A*S*M

Čtyři roky otravnýho kňourání a kňučení pubertálních fanboyů se přetavily ve čtyři hodiny dlouhou komiksárnu plnou digitálního bordelu a ošklivé stylizace, s hrdiny tak směšně trapnými, až se za ně člověk trochu stydí. Jediný štěstí, že si tu původní sračku (Whedon's cut) vlastně vůbec nepamatuju, takže jsem teď Snyderův sestřih mohl brát jako kompletně novej zážitek. A minimálně se musí uznat, že děj nemá nějaké zásadní vypravěčské mezery - na původní verzi mám právě jen vzpomínku, že to bylo šíleně uspěchané a (proto) nesmyslné. Snyderova verze vskutku uspěchaná není. Pro mě to ale stejně padá už na tom, že postavy nejsou ani trochu likeable, a že jakmile se přepne z reálných interiérů a exteriérů do akčních trikových sekvencí, začne se odehrávat vizuální estetickej holocaust. To se odminule nezměnilo. Nicméně - je pěkné lidem dělat radost, zvlášť v dnešní době, takže pokud Snyder's cut tenhle účel splní, tak nic proti tomu. Tipnul bych si ale, že 99 % lidí, kterým se to bude líbit, to ví už před projekcí.(18.3.2021)

• Morien

Minulou středu jsem poslouchala asi pět hodin v kuse osmiminutovou techno skladbu pořád dokola a byl to věru více stimulující a produktivní večer než donutit se vydržet tento film až do konce a nezačít místo toho náhodně googlovat odpovědi na všechny věci, co mě kdy v životě zajímaly, například kteří z mých oblíbených německých herců se narodili ve východním a kteří v západním bloku a nebo jestli jde někde sledovat Místo činu v originále. (Fun fact: Daniel Brühl se narodil ve Španělsku.) P. S.: "Perhaps next time we will watch this man climb stairs for 10 hours."(21.3.2021)

7/10. Je to tam. Zlepšení po všech stránkách. Postavy (hlavně Cyborg a Flash) mají potřebné základy a prokreslenost, na kterých lze stavět i v macaté 4-hodinové stopáži, která překvapivě není tak přepálená, jak by se mohlo zdát. Pořád tu máme digi-maglajz (i když v prostřední a finálové potyčce imo přehlednější) a pořád jde o tentýž příběh, který ale díky bohu dává smysl - je tu kýžená výstavba, kontext a prostě to daleko lépe zaklapne ke konci do sebe. Rozhodně se tu najde hromada problémů (stále tu jsou některé WTF scény, zbyteční zpomalovačky, dlouhá úvodní expozice, prachobyčejná základní linie či zmíněné triky) ALE co je důležité - nerozpadá se to pod nátlakem několika vizí. Je to Snyder ve své nejryzejší podobě. A fakt, že se pokusil o něco odlišného a pro mě z velké části i funkčního... je pro mě velké plus. To srdíčko tam prostě má. Více: https://www.youtube.com/watch?v=ByJ8EOmATcI(20.3.2021)

• Larrysbride

Problém Zacka Snydere je, že si myslí, že je Wachovski. To však není a nikdy nebude. Snyder natočil jeden film a jeho fanatičtí fanoušci mu budou líbat nohy a žrát každé jeho slovo do konce života. On sám však (znovu) natočil a přetočil film, ve kterém si plete Wonder Woman s Flashem, snaží se (až zoufale marně) o scény, které by byly působivé jako kdysi Matrix či Klub rváčů a přitom nás přesvědčit, že to vše skutečně plánoval a v podstatě už natočil již před nějakými pěti lety. No, sorry, nejsem blbá ani slepá a komiksy a film mám až moc ráda na to, abych tomuto dala více jak dvě hvězdičky. A to v hodnocení nezahrnuji to trapné divadlo kolem tohohle (pseudo)cutu... Špatný film neuděláte dobrým tak, že mu dáte třikrát více nových postav a dvakrát více minut. Stejně jako u originálu, i zde za něco stojí jen poslední půl hodina (před epilogem) a Barryho vtípky (kterých tu je, paradoxně, ještě více než v kinoverzi). Možná příště by Snyder mohl prostě říct "Díky, žes mi kryl záda, když mi bylo nejhůř, toto však není film, který jsem chtěl lidem ukázat" a ne tvrdit, že kinoverzi nikdy neviděl, protože tohle je prostě tragikomedie...(20.3.2021)

• - Producentka Deborah Snyder v rozhovoru pro Insider prozradila, že Ben Affleck a Jared Leto se při natáčení své scény vůbec nesetkali a každý natočil svou část sám. Jedinými herci na place byli Ben Affleck, Ray Fisher, Amber Heard a Joe Manganiello. Ezra Miller v Anglii zrovna natáčel třetí film ze série Fantastická zvířata, Zack Snyder ho proto režíroval online přes Zoom. (TwoFace)

• - Ve scéně, kdy Flash (Ezra Miller) zachraňuje Iris West (Kiersey Clemons) po srážce s kamionem, je možné si na vozidle všimnout nápisu Gard'ner Fox. Jde o odkaz na slavného komiksového tvůrce Gardnera Foxe, autora mnoha komiksových postav, ale především tvůrce „Ligy spravedlnosti“, která debutovala v březnu 1960. (TwoFace)

• - Zack Snyder před uvedením na streamovací platformě HBO Max prozradil, že ve čtyřdílné sériálové verzi snímku uvidíme zhruba okolo dvou a půl hodin nových záběrů. (CrypzzXD)