Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (187)

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

James Gunn pokračuje v príbehu najnepravdepodobnejšieho hrdinu zo Samovražednej jednotky a nikto nechápe, prečo... Ale práve to je tá výzva, ktorú si dal... - a urobil to báječne. Po všetkých tých osudových a smrteľne serióznych superhrdinoch konečne opäť zase trochu nekorektnej šťavy. A nie je to len o zábave - s masívnou pomocou hudby ju dokáže prepliesť s postupne stále vážnejšími scénami tak nekonfliktne a majstrovsky, že ten seriál je na konci skvelý z úplne iného dôvodu ako na začiatku... Kým prvé časti sú o humore, v dnešnej upätej dobe osviežujúco čiernom, ten postupne pravidelným opakovaním (a nerdovským prístupom) prestáva fungovať, ale hlavným diváckym pútačom sa medzičasom stávajú postavy. Práve postupné prekresľovanie ich charakterov a budovanie vzťahov medzi nimi je napokon prekvapivo omnoho zaujímavejšie ako samotný príbeh. Ja tomu tlieskam už len kvôli všetkej tej hravosti, nápaditosti a láske ku svojim postavám a celej látke, ktorá sála z každého záberu, fantastickou znelkou počínajúc. ()

grogodil 

všechny recenze uživatele

Ten posledný zo samovražedného oddielu, na ktorého sólovú bol hocikto zvedavý. Ten posledný, koho si asi niekto žiadal ešte znova vidieť z celej tej šaľenej skvadry. Možno z celého DC oddelenia. A tento, ešte pred pár mesiacmi nezaujímavý cápek natrhnul prdel celému televíznemu generickému Marvelu a ukazuje všetkým, že komplexného a zaujímavého komixového hrdinu môžete spraviť asi naozaj z hocikoho. Len treba vedieť ako na to a aj nesúrodá partička nezohraných outsiderov môže byť za dreamteam, ktorý budete milovať. Len treba do toho ísť s bezuzdným nadšením, dravosťou a zároveň s citom pre tie postavy, ako Gunn. Perfektne uchopené. Kompletný divácky servis toto. Emócie a vývoj postáv hlbší, než človek od komixu bežne očakáva, streštený humor, ktorý k tak strešteným postavám sedí a do toho nekompromisná efektná a štylizovaná akcia... Po prvej časti si asi každý zbožne zaželal, že len nech to neposerú, no asi málokto bol optimista a fakt veril tomu, že Gunn a spol. vydržia držať plyn na podlahe aj ďalších sedem epizód, že to bude stále takáto dravá rockenrollová jazda a že ani na chvíľu tomu nespadne reťaz. Nemám, čo by som vytkol. ()

Reklama

hroubek 

všechny recenze uživatele

S01 - Velká spokojenost. James Gunn mi krásně ukázal, že dokáže z jakékoliv postavy udělat sympatického hrdinu, které mu budu držet palce a jeho příběhy si budu užívat. Gunn skvěle pracuje s hlavním hrdinou a dodává mu nový rozměr, jenž je hodně zajímavý a emocionálně silný. Naštěstí pro nás, je to stále ten samým James Gunn, takže se dočkáme nekorektního humoru, přepálené brutality a dalších krásných věcích. U WB dostal Gunn volnou ruku a opět jí využil na maximum. A my jako diváci na tom jen vyděláváme, protože je to svěží a zábavný, a hlavně je tam vidět přesah a krásná práce s komiksem. Gunnovi se povedlo sehnat si perfektní obsazení, které šlape. John Cena krásně ukázal, že dokáže zahrát složitější postavu a není to jen hora svalů. Danielle Brooks mě velmi příjemně překvapila, jelikož je dost sympatická a její postava má vývoj. Užil jsem si dvojici Jennifer Holland a Steve Agee, protože jsou správně sehraný. Nejvděčnější roli dostal Freddie Stroma a užívá si jí na maximum. Trochu mě mrzelo, že takový Robert Patrick není více využit, ale své si s přehledem odehraje. Jak už jsem psal, seriál je zábavný, nechybí mu přesah i přepálenost. Z mé strany velká spokojenost a těším na druhou řadu. 8/10 ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Snad poprvé v životě jsem dokoukal úvodní znělku seriálu celou a pozorně sledoval. Prostě nečekané. To ale nic nemění na tom, že Pissmaker (ne to není překlep) byl kretén už ve filmu a nechápu proč by měl mít seriál. Casting je frekshow (tlustá užvaněná machna je mega-fuj). Potěšil prakticky jen T-1000 a Rajiv z Outsorced. Humor… tedy pokus o humor je spíš vrchol trapnosti maskovaný za neustálé trapné žvanění. Pozn.: když už plácali peníze na digi-zvířátko, tak to mohl být alespoň Kingshark. Ten by seriál možná zachránil. Pozn.: proč i souboje působí jako parodie? A nezachraňuje to ani “erkový rejting”. Více u jednotlivých epizod. ()

Korbitch 

všechny recenze uživatele

Peacemaker je klasický případ toho, jak jsou v dnešní době některé seriály nadhodnocené. Byť za tím stojí James, objektivně bych dal tak 7/10. U některých dílů i méně. Ovšem jako celek na tři jít nemůžu. Původně jsem na to vlastně nechtěl ani koukat, protože Peacemaker se ve filmu zachoval prostě jako kokot, ale po Narcos jsem potřeboval změnit žánr. A pak jsem si taky uvědomil, že Gunn se nedá brát vážně. Tedy až na některé situace ve Strážcích galaxie. A jak jsem si myslel, že s postavou Peacemakera se nedá moc pracovat... No, celkem dá. Ale tady se dostáváme do dvou rovin. Ve filmu to nebyl ten roztomilý ňouma, kterého tu Cena předvádí. Mimochodem Johna začínám mít fakt rád. Ne, ve filmu to bylo hovado. Cíl mise za každou cenu. Naprogramovaný idiot, který klidně sejme někoho z týmu. Tady se jeho charakter z čista jasna začne rozvíjet jak prodlužovačka. Silně pochybuju, že by takový troglodyt měl najednou tak silné pohnutí mysli. I když... Taky jsem býval hroznej kretén, ale teď jsem jako mílius. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (37)

  • Do role Vigelantea byl původně obsazen Chris Conrad. Ovšem poté, co měl natočeny své scény do pěti a půl epizod, od projektu pro „tvůrčí neshody“ s Jamesem Gunnem odešel. Nahradil jej Freddie Stroma a všechny scény s Vigelantem byly přetočeny. (Molir)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (VášaVF)
  • Judomaster (Nhut Le) je spolu s Peacemakerem (John Cena) jedna z postav, kterou DC Comics získalo akvizicí Charlton Comics v roce 1986. (NiWi)

Související novinky

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (více)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

Reklama

Reklama