Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (178)

Nin 

všechny recenze uživatele

Na tenhle seriál jsem se dost těšil a jsem fakt rád, že mě nezklamal. Spin-off Jamese Gunna k (jeho) Sebevražednému oddílu se filmu v mnoha aspektech podobá a přesto je dost jiný. Máme zde skvělé postavy, z nichž mnohé jsou ujeté, ale každá je něčím sympatická. Celkově má seriál Peacemaker svůj vlastní zajímavý styl (řekl bych, že je mnohem osobitější než Suicide Squad, který se mi ale jinak taky líbil). Výrazná je v něm hudba složená především z kýčovitého a přesto v daném kontextu cool glam rocku. Seriál je taková trochu reálnější komiksovka. Je výborně zasazená do DC světa nejen různými detaily, ale i důležitějšími věcmi pro DC Extended Universe. Někoho může malinko podráždit, že James Gunn do seriálu jasně otisknul své výrazné levicové vidění. I když je v seriálu černý humor, tak například z rasismu si dělá srandu jen velice opatrně. Netlačí na pilu, ale "leviáčctví" je třeba znát v tom, že spousta jinak kontroverzních či prostě zvláštních věcí se tu bere jako norma, protože jde o ideální Gunnův svět (např. adopce gayů anebo prostě to, že obézní agenti jsou nejen sympatičtí, ale i schopní bojovníci, když na to přijde). Příběh seriálu je překvapivě solidní a působí velice komiksově (žádná otravná civilnost, kdy například barevný maskovaný hrdina bojuje proti normálním teroristům či zkorumpované policii). Jsem velký fanoušek Johna Ceny, protože mi připadá výjimečný jak svým nabouchaným zjevem, tak skvělým komediálním talentem. Celkově jsem si Peacemakera vážně užil. Je dobrý stejně jako jeho znělka. (9/10) ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Něco, co má cenu, i když to má Cenu. Jakub Puškka je jednoznačným světlem na konci degenerativního tunelu dyslektické demence vesmíru ožužlávačů leporel! Pokud mu jindy přizdisráčské studio dovolí utrhnout se ze řetězu, okamžitě vystrčí holou prdel i prostředník na furtdokolové a tolik seriózní neomarxistické dementory Mrvelu i Dyslektického Cigána a nablije s neuvěřitelnou fantazií a až pankovou kreativitou sobě vlastní do překvapených rozštěpů slaboduchých slabikovačů bublin totálně neotřelou, vtipnou a svěží taškařici, do níž natuty neváhá promítat své perverze i mindráky a ve které s parodickou lehkostí rozmrdává na hadry všechny ty metroseksuálně pěstěné, vážně se beroucí, upjaté a sterilní megasprávsprávňácké superbuzny s elasťáky hluboko zařezanými v prdelích. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct, že „luxačně dekonstruuje bazální paradigmata homixového archetypu“. A tak tu máme Pissmakera. Ultimativní bojůvku škaredých, nesympatických, mantákovitých, vesměs otylých, místy vypatlaných, místy zamindrákovaných a částečně zHOMOgenizovaných divnolidí včele s až iritujícím prvotřídně prkenným a mimicky ochrnutým ovarovým krkem Cenou, která za zvuků nejhorších braků glamrokových transek sveřepě potírá invazi mimozemských lesních vil a jejich dojnici. A je to v celku i v detailech zase zvrhle zábavná a nesmírně inventivní úchylárna, ucelené defilé psychických a jiných cerebrálních poruch a historicky první seroš s natolik dokonale zvrácenou úvodní titulkovou sekvencí, že jsem ji ani jeden díl jako obvykle nepřetočil a s vinným potěšením nevkusného devianta si užíval každou sekundu. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Překvápko a hodně dobrá zábava. Ale Gunn už je dlouhodobě borec a dnes v podstatě jediný, od koho mě baví komiksy. Co od jiných je suchý a spotřební kids-friendly průměr, to on naloží plný srandy, nápadů, super muziky, cool momentů, krve a "nekorektního" obsahu, přičemž má talent pro hloubku a jak vykreslit jednotlivý postavy - takže sympatie vyvolá i ten největší šmejd. Holt když se k režii dostane vtipný a extrémně schopný fanboy... Top je taneční znělka a teda extra vyzdvihnout zaslouží komediálně výtečný John Cena. Komu sednul loňský Suicide Squad, vůbec bych neváhal. 85% ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Snad poprvé v životě jsem dokoukal úvodní znělku seriálu celou a pozorně sledoval. Prostě nečekané. To ale nic nemění na tom, že Pissmaker (ne to není překlep) byl kretén už ve filmu a nechápu proč by měl mít seriál. Casting je frekshow (tlustá užvaněná machna je mega-fuj). Potěšil prakticky jen T-1000 a Rajiv z Outsorced. Humor… tedy pokus o humor je spíš vrchol trapnosti maskovaný za neustálé trapné žvanění. Pozn.: když už plácali peníze na digi-zvířátko, tak to mohl být alespoň Kingshark. Ten by seriál možná zachránil. Pozn.: proč i souboje působí jako parodie? A nezachraňuje to ani “erkový rejting”. Více u jednotlivých epizod. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (37)

Související novinky

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (více)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama