Komentáře uživatelů k filmu (1 684)

rozpocet-$150 million trzby-$371,853,783(23.9.2006)

Ch. Nolan oživil Temného rytíře a předvedl nám ho ve vynikající a reálné formě. Nikdo si tam na nic nehraje a Batman tu není představen jako superhrdina, co během vteřiny zmlátí tucet chlapů, ani nemrkne a netrefí ho ani jedna kulka. I on dělá chyby, ze kterých se poučí. A myšlenka symbolu, který může žít věčně se krásně a úspěšně táhne skrz celou trilogii a na závěr je dovedena do zdárného konce, je prostě skvělá. Možná to lidem připadá zvláštní, ale Nolanova trilogie je víc podle komixů než třeba Burtonovy filmy. První film od Nolana, který jsem viděl a který se mi líbil stejně jako jeho další filmy v průběhu následujících let.(22.2.2012)

Ukázkové převedení již poněkud vyčpělé legendy do jednadvacátého století. Méně komiksové fantasmagorie, více solidního sci-fi a temné atmosféry. Jen tak dál! Parádní záporák Scarecrow.(1.4.2012)

Epický úvod k jedné z nejpovedenějších komiksových sérií... 80%(1.8.2012)

Tenhle film mi z celé trilogy nejvíce přirostl k srdci. Je úžasné sledovat začátky Batmana a dodání lidskosti na úkor komiksu mi vůbec nevadí, naopak to vítám. Sympatické postavy, poměrně jednoduchý, zato fungující příběh a skvěle propracovaná akce. Přiznám se, že nejsem veliký příznivec komiksů, ale tohle mě skutečně zaujalo.(1.8.2012)

Batman je mrtev, ať žije Batman. Pan Nolan je génius, všichni herečtí představitelé skvělí (Bale má pěknou figuru :-)), jen mi vadí Katie Holmes, kterou bych nahradila někým zajímavějším. Jinak naprosto skvělý restart mrtvé série. Hurá! 90%(1.2.2013)

Učebnicový příklad jak totálně provařené téma natočit jinak s tím, že nic netratí na své atraktivitě. Začíná nová éra ochránce Gotham City, éra temnější, éra pozvedající uvadlá netopýří křídla, éra dvojice Nolan-Bale.(15.3.2013)

D.O.K.O.N.A.L.O.S.T.!!! Jedním slovem dokonalé. Přesně tohle je ukázka toho, jak jsem vždycky chtěl, aby Batman vypadal. Ne ty úchylný, karikaturistický hovna, co jsi splácal dohromady Time... Tohle je pravá a nejlepší verze Temného rytíře, která kdy byla, je a bude! Nejen díky faktu, že v něm hraje můj až moc podezřele nejoblíbenější herec Christian Bale, ale právě kvůli celému konceptu. Kvůli faktu, že je to všechno zasazené do reálného světa a ne, kde je Gotham City městem, které je divně odtržený mimo snad i tuhle planetu. Tady u toho filmu ani nehltám každou minutu, ale rochňám se v ní, jako čuně a jako čuně i slastně kvíkám, protože tohle je nejspíš druhej nejlepší film svý dekády. Kdyby někoho fakt zajímalo, kterej je ten první, tak to je Temný rytíř, kterej je ještě o půl třídy lepší... Všechno parádně pasuje, všechno skvěle zapadá. Každičkej človíček, kterej se v tom filmu objeví je zářným příkladem faktu, že obsazení bylo nadpozemsky perfektní. No, vlastně je jedinej člověk, kterej mi tam zrovna neseděl a to byla Katie Holmes, ale to je možná díky mým osobním předsudkům vůči ní (páč jí fakt zrovna nemusím), ale mimo Balea hrál prim ještě Michael Caine a Liam Neeson, kteří mě absolutně dostali. Upřímně je to další film a jsem rád, že se vcelku opakuju, u kterého opět nechápu, jak tomu někdo mohl dát něco nižšího, než pět hvězd, 100%, 10/10 apod., říkejte si tomu, jak chcete, ale faktem zůstává, že naprosto definitivně musíte tenhle film milovat a jestli ne, zajděte si k doktoru Craneovi pro nějakej ten "medikament". Paráda, paráda a ještě jednou paráda! PS:. Uvědomil jsem si, že miluju hlášku: "I'M BATMAN!!!"(19.10.2013)

Nějak jsem zapomněl k tomuhle super bijáku napsat komentář. Zpětně se dá říci, že je to opravdu začátek jedné z nejlepších trilogií které kdy vznikly. Na rozdíl od jiných komixových filmů je Batman od Nolana opravdu surově realistický. Což chvilku na komiksového hrdinu divně ale ve finále chrochtáte blahem přesně jako já…(26.11.2013)

Začátek legendy a jedné z nejlepších trilogií.85%(20.1.2014)

Já jsem asi opět viděl něco jiného, než všichni! POMO blábolí o dramaticky hutném, emočně silném a inteligentně narativním příběhu, ale to si asi musel někde přečíst, protože to jsou přesně ty tři složky, které tomuto filmu chybí. Já viděl po stopadesáté omletý námět, do kterého producenti narvali desítky milionů dolarů a díky tomu prostě komerčně úspěšný být musel. Ano, technicky je Batman zvládnutý dokonale, ale to mi nestačí. K vysokému hodnocení potřebuji víc, než vstávat z křesla s pocitem, že něco podobného jsem už viděl tisíckrát. Nolanův nejhorší film!(16.2.2014)

Nechybí dostatečně zevrubný popis všeho, co předcházelo zrodu ochránce Gothamu, Waynovy pohnutky a jeho cesta za hledáním sebe sama, na jejímž konci stojí Batman, Gotham City jako město hříchu a soundtrack, který vyjadřuje rozpolcenost jak hlavního hrdiny, tak i celého flmu. To vše je obaleno do temnějšího hávu a bez jekéhokoli náznaku lepších zítřků. Ideálně přichystaná půda pro nastupujícího Temného Rytíře.(14.1.2016)

Slavnější superhrdina než samotný Temný rytíř, to už je snad jen jeho potenciální sok Batman (trochu odkaz na letošní Batman vs. Superman: Dawn of Justice :D) Briliantní Christian Bale se ujal role úspěšného nekompromisního superhrdiny, temného strážce ještě temnějšího města Gotham.. Aby dokázal přemoci svůj strach z netopýrů a obavy z temné kriminality města, která mu jako malému vzala oba rodiče, se zámožný miliardář Bruce Wayne vydává daleko do Himalájí na výcvik válečníkem Ras Al Ghulem, v jehož roli exceluje bezkonkurenční Liam Neeson.. Poté se z Balea stává legendární Batman, ikona ochrany města a zároveň nový terč místní policie, které vévodí opět briliantní Gary Oldman.. Sice nejslabší díl série, ale za to povedený restart celého netopýřího univerza.. Uvidíme, jak se povede letošní reboot Batmana, kterého se ujímá samotný Ben Affleck :)(14.2.2016)

Realistické Nolanovo pojetí Batmana řadím na samotný vrchol filmových adaptací komiksů v historii kinematografie. To, že nám naservíruje tak realistický přiběh, nečekal snad nikdo. Christian Bale je dokonce doposud nejuvěřitelnějším Batmanem, který byl kdy stvořen. Jeho zrod ve filmu je naprosto perfektní - od malého vystrašeného kluka přes naivního playboye až po odhodlaného samozvaného strážce. Scénář si s jeho vývojem dal opravdu záležet. Bombastická akce není třeba. Nolan si jako perfekcionista raději hraje s detaily a mazlí se s každou postavou. Tomu všemu navíc napomáhá naprosto famózní hudba Hanse Zimmera a Jamese Newtona Howarda a skvělé herecké obsazení.(15.3.2016)

Bruce Wayne se vrací v plné parádě a odstartovává parádní a jednu z nejlepších triologii , ktere kdy byly v kinematografii k vidění.(15.1.2017)

• prezdivaka

Tragicky nedostatečný příběh, ve kterém mi nejví chybí nadsázka. Je až moc vidět, jak je to dopsané, aby to zapadlo mezi už existující díly. Dětství je příšerné a herectví mladého Bruce je tomu odpovídající. Je tolik o mnoho lepších filmů, až mě bolí u srdce za to hodnocení. Sám bych to už podruhé vidět nechtěl.(3.10.2017)

Tento film jsem viděl už mockrát(Možná pětkrát...). Nikdy se u něj nenudím. Tohle by byl jeden důvod ze dvou proč jsem mu dal plné hodnocení. Druhý důvod zní: Jsem (ultra,mega..)velký fanoušek toho super hrdiny,. který se v tomto filmu nachází...Co vím říct. Christian Bale je Bruce Wayne jak se patří !!! Tento film bych doporučil všem, kteří mají rádi Batmana!!(Je to Bruce Wayne. Ehm..*píp*..Nikomu to neříkejte. Přivázal by mě ke stromu kdyby se dozvěděl, že jsem prozradil identitu..) Moje celkové hodnocení: 99,6% Režie: 10/10 Kamera: 10/10 Hudba: 10/10 Scénář: 9/10 Obsazení: 10/10 Efekty: 10/10(2.1.2018)

Až nepříjemně moc je z toho cítit, že to je pouze rozjezd. Film nedá prostor záporáků ani jejich plánu, protože vše je podřízeno faktu, že jde o začátek Batmanovi kariéry. Následkem toho, je vše ostatní v pozadí, záporáci do počtu a vším se šetří. Je to dobrý film, ale to nejlepší se teprve ukáže.(29.5.2018)

Nevidím jediný důvod, proč nedat plné hodnocení. Temný batman povstal. Myslím, že je to společně s Válkou světů král letošního léta a dost možná, že kdyby na to přišlo a marťani opravdu něco ukuli, tak by jim Batman pěšinky pěkně rozčísnul. Obsazení je bezvadné, Bale vypadá v masce suveréně nejlíp ze všech doposavadnách batmanů.Michael Caine co by Alfred je také skvělý.Neeson, Freeman, Hauer, Oldman, co chtít víc? Nic!!! Pozastavím se nad Katie Dawson Holmes, nehodila se mi tam moc, ale nepokazila nic, z čehož vyplývá, že scény s ní, na to že fakt neumí hrát se dají přežít. Ta závěrečná po resuscitaci určitě taky. Závěr filmů, to je vůbec často hrana, z níž mnoho filmu padá, tady se Batman držel zuby nehty, byť mu Katie po nich tancovala mazurku, možná spíš step. Kdyby tam nebyla, dokážete si to představit?, byl by to snad až příliš dokonalé....(22.7.2005)

Jednoznačně nejlepší Batman (samozřejmě po Temném rytíři), nemá nic společného s původní sérií, která jse propadla do dějin propadáků. Skvělé herecké výkony, casting by zasloužil medaili. Bale, Caine, Oldman, Hauer, Freeman, Watanabe, Holmes dokonce i Neeson předvádí naprosto úžasné herecké výkony. Strhující! Osvěžující! Nové! Nezávazné! Prostě bomba, tyto herecké výkony doplňuje už jen skvělá hudba, efekty a režie Nolana, který je už po Mementu zárukou kvality.(31.8.2005)

Neříkám, že Bale je nejlepší Batman, že Neeson je nejlepší záporák, že Katie je nejhezčí "batwoman"¨, ale celkově +- mě to vychází na nejlepšího Batmana. Nejlepší ale je, že v zásadě nemám s čím srovnávat, vzhledem k tomu, že toto je úplně odlišný film od Burtonových a také(díkybohu) od Schumacherových netopýrů.(29.10.2005)