Batman začíná

• USA Batman Begins (více)
USA / Velká Británie, 2005, 140 min

Jako malý chlapec je Bruce svědkem násilné smrti rodičů, kterou si trpce vyčítá. V dospělosti je ovládán vztekem a touhou po pomstě. Snaží se pochopit myšlení zločinců a bojuje s vlastními démony. Živí se drobnými krádežemi a ocitá se v horské věznici v Číně, kde se setkává s tajemným mužem Ducardem, který jej naučí bojovému umění nindžů. Zdejší výuka nakonec dopadne poněkud jinak a on se vrací do rodného Godham City. To se za těch pár let změnilo k nepoznání - ze všech stran vyvěrá kriminalita a korupce. Bruce s pomocí věrného komorníka a pár nových přátel, začíná žít dvojím životem. Stane se maskovaným bojovníkem Batmanem, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město. (TV Nova)

Han-cock

Batman Begins je podľa mňa najneočakávanejší výborný film Batmana. Christian Bale v hlavnej úlohe ja mi strašne hodí, je to môj obľúbený herec a tu ukázal, prečo. V úlohe sluhu a verného priateľl sa nám ukázal Michel Caine, ktorý na svoj vek je stále úžasný herec, čakám už len kedy natočí nejaký geniálny film. Ale späť k filmu. Bojové umenia ktoré sa Chris učí, tak na takéto veci letím... Výstroj Batmana nemá chybu, samé nové vecičky od výmyslu sveta, kto toto ešte nevidel. Fajnovo spravené scény ako napr. jazda na Batmobile keď zhasne svetlá a nik ho nevidí...skoro som skapal a kukal jak...!!!Jednoducho tom malo všetko čo som od toho očakával a prekonalo to moje očakávania ďďďalekooooo. ()

Baemays

Jak samotný název filmu napovídá, Christopher Nolen se rozhodl vzít příběh Batmana od úplného začátku a není divu – na to, co před ním natočil Joel Schumacher se nedalo „navázat“. Poprvé se seznamujeme s tím, kde Batman přišel k umění boje a kde přišel na všechny pozoruhodné věcičky, které mu pomáhají v boji proti Gothamskému podsvětí. Film se tedy tváří velmi reálně na rozdíl od jeho předchůdců. Zřejmě díky tomu se zalíbil i mnoha lidem, kteří komiksu zrovna neholdují. Christian Bale postavu Bruce Wayna alias Batmana ztvárnil velmi uvěřitelně, nicméně v porovnání s Michaelem Keatonem mu stále ještě chybí větší dokreslení postavy, o čemž napovídá i fakt, že role Jokera ztvárněná Heathem Ledgerem v Temném rytíři jednoznačně předčila postavu samotného Batmana. To se například u Bartonova Batmana nestalo – obě postavy Joker i Batman byly velmi výrazné a řekl bych že vyrovnané. Obdivuhodné je, kam až je schopen Bale zajít, aby dal postavě maximum – kvůli filmu Mechanik, který byl natočen jen rok předtím zhubl neuvěřitelným způsobem a zde naopak na sobě pracoval snad každým dnem, aby dostal svalové hmoty. Ostatní herecké výkony hodnotím jako dobré. K hudbě si Nolan přizval dvojici skladatelů - Hans Zimmer a James Newton Howard a byl to zajisté krok správným směrem, což potvrzuje i jejich účast na Temném rytíři, kde je hudba výtečná. Film měl ohromnou atmosféru a jsem opravdu rád, že se Nolan rozhodl vydat právě touto cestou plnou reality. ()

biskin

Od počátku nabitá akce, ideálně k nabuzení atmosféry před zhlédnutím Temného rytíře. Jen tak dál Nolane! ()

RadimFišer

Prvopočátek ságy rodu Batman. Dítě ve tmě a ponořené do potoka a hluboké stopy. To je to co se mi nesmazatelně uložilo do mé hluboké paměti. Jako by to ani nebyl film. Vytváří si novou kapitolu drama. Má to svůj styl a není to film. Je to pro mě umění hlubokomyslného a děsivého pana Nolana, co převádí svoje myšlenky a sny na filmový papír. Chci vidět znova. ()

Boomstick

Po Schumacherovych neonkovych Batmanoch som neveril ze niekto este napravi pohnutu reputaciu.Kde sa vzal tu sa vzal sa objavil Nolan a obliekol Batmana do (na komixove pomery) az prilis realneho pribehu.Toto je adaptacia Batmanovskych komixov.Rozoberanie psychologickych tem a temnota.Hviezdu strhavam len za otrasnu kameru pri bojovych scenach.Je to fakt gulas. ()

Kesiak

Grandiózny úvod, epický rozmach. Výborný scenár a réžia. Vadila mi preefektovaná akčnosť, ktorá ma vždy pri mainstreamových filmoch trochu unavuje. Nový pohľad na Batmana, ale za to vypiplaný a originálny. ()

Mat21

Film, jak ostatně již název napovídá, se vrací dějem a všemi doposud publikovanými díly na úplný začátek. Záměrem filmu bylo seznámit nás, jak vlastně legenda o Batmanovi vznikla, což má za následek, že dvě třetiny filmu jsou spíše vypravěčské s minimem akce. Samotná výpravnost však vše dohání. Za nejzdařilejší a nejpůsobivější scénu z celého filmu bych označil tu, ve které si svolá hejno netopírů jako zástěrku ke svému zmizení. "Co je to? Přichází posila!" ║28.12.2008║ ()

TedWHU

Skvělé herecké výkony ve spojení s tradičně skvělou nolanovou režií, hudbou a střihem nemůžou být ohodnoceny jinak než 5*. Jakožto fanouška Christophera Nolana mě obzvláště potěšila asi desetisekundová scéna s Jeremy Theobaldem :) ()

El-Barto

První půlka, kde se rozmlouvá o strachu a Bruce poznává zločince a chudobu, aby nakonec mohl udělat to, co je potřeba pro jeho milovaný Gotham, mě bavila o něco víc než druhá část. Zrod reálného hrdiny je natočen perfektně. Akce v druhé půlce je ještě hodně neohrabaná, ale i tak dobře odsejpá. Batmana jsem měl vždycky hodně rád, ale Nolanův pohled na hrdinu pro tohle století je na úplně jiné úrovni. Skvěle položené základy pro celou trilogii, hlavně to moto o tom proč padáme. ()

kesty

pre mna rovnako dobre ako pokracovanie...Liam Neeson ako majster ninja ? to mozete vidiet jedine v Batmanovi! ()

smitka8

Nikdy jsem komiksový superhrdiny jako Batman, Superman, Spiderman nemusela, ale tenhle perfektní film to změnil. Christian Bale se na Batmana skvěle hodí a celkově se mi to všechno moc líbilo. “And why do we fall, Bruce? So we can learn to pick ourselves up.” ... 10/10 ()

TaanStari

Jediný zápor tohoto filmu je absence nějakého výraznějšího záporáka, jinak je to zábavná akční jízda téměř od začátku do konce. ()

HouseMK

Batman končí. A já si říkám "proč ne?" Proč by Bruce Wayne nemohl být prostě jen zbohatlickej synek, co přišel o rodiče, bojí se kaloňů a zdeptaně a bezcílně brouzdá světem ve snaze se vypořádat aspoň s někym neřádem a neví co dál? A s pomocí strejdy Morgana (taky mi někdy pomáhá) se akorát dostane k prostředkům, se kterými to bude o dost snazší. Po všech gotických a barokních verzích, které mají určitě své kouzlo, přišel čas na moderní realistický pohled do netopýřího světa. A mě rozhodně nenudí! ()

Wawer

Jasných 5*. Je sice toho spousta, co lze vytknout prvnímu Batmanovi, od místy zbytečné efektnosti a americké přiblblosti až po Katie Holmes, ale to nemění nic na tom, že to je obsahově, filozoficky a emočně velmi silný film. Není to jen ten přiblblý blockbuster, Batman Begins je inteligentní film plný velmi hlubokomyslých tezí a životních pravd. Je to popis Waynova uvažování, rozbor myšlení dobra a zla, vnímaní dobra a zla společností. Rozhodně film na více shlédnutí. ()

kamigava

Když jsem tento film viděl před sedmi lety, byl jsem rád, že někoho napadlo udělat restart Batmana, protože ty poslední dva díly to hodně schytaly. V té době jsem netušil, že budou další pokračování s Jokerem a Baneem. Hlavně jsem netušil, že to bratři Nolanové mají tak skvěle promyšlené. Z toho důvodu jsem si kladl plno otázek u Batmana začíná. Tenkrát bych mu dal tři hvězdy, ale nyní potom, co trilogie do sebe krásně zapadla, dávám plný počet. Nedávno jsem si Batman začíná pustil znovu a měl jsem z toho ještě lepší zažítek. Dobrá práce, Nolane! ()

andaa

Ono to není vůbec špatné, je to ve své podstatě dost dobré, ale pořád je to jen úvod úvodu. Mě moc nebral ten začátek, myslím tím výcvik v horách a tak. Na můj vkus a mý očekávání se tam až moc klábosí. Ale pořád bych asi dala hvězd i pět. Jenže když se na scéně objeví ta příšerně vykulená Katie Holmes,hvězda musela dolu. Já ji prostě nesnáším a podle mě vrchol jejího hereckéhoumění byla puberťačka z Dawsonova světa. A hlavně se to nedá srovnat s excelentním dílem následujícím, takže asi tak. Určit stoji za to vidět :) ()

chelsea17

Spiderman mě příliš nenadchnul a to samé ani Batman. Zřejmě nejsem typ na komiksové postavičky převedené do filmové podoby. Začátek nebyl moc zajímavý, zbytek se dost zlepšil, ale stále to nebylo prostě tak dobrý, abych tomu dal o tu hvězdu víc. Nolan tam zakomponoval dost akčních scén, a tak by to mělo i vypadat. Je to přece adaptace komixu a právě to mi zřejmě nesedí, jelikož ta akčnost vypadá tak hrozně "americky". Všechny porazí, zničí ... má to tak bejt, ale mně se to nelíbí. Dokážu ostatním dát za pravdu, že to přece je tak dobře, tak to má vypadat.Pokud to shrnu, tak je to asi na té hraně 3-4 *. Vím s jistotou, že tenhle film už znovu vidět nepotřebuju. Přes to všechno je to velice podařený snímek na batmanovské téma. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021