Heuréka – město divů

• USA Eureka (více)
Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2012), 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier (více)

Série(5) / Epizody(77)

Recenze uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (83)

Malý zelený mužík (2009) (S03E12)

"Plánujete vtípky s nukleárníma článkama?" Drsný bowlingový souboj zelených mužíčků s Oblastí 51 mě dost bavil a lovení mazlíčka Flíčka taky stálo za to, ale to neznamená, že bych své globidium vydal bez boje. ()

Signál z vesmíru (2009) (S03E13)

"Není to zbraň. Je to generátor mračna bosonů." Tak to se mi ulevilo. V první chvíli jsem si myslel, že ta hromada šrotu, ze kterého někdo stavěl plazmový generátor, by mohla být nebezpečná. Pak jsem přemýšlel o tom, jestli výbuch antihmoty nemůže někomu ublížit. Ale nakonec jsem si uvědomil, že fyzice nerozumím a bavil jsem se. Ale stejně se bojím chytrých domů, chytrých telefonů a nyní i chytrého asfaltu. Chci jen věci, které jsou stejně hloupé jako já, ale ty se v Heuréce nevyrábějí. ()

Přistání po dvaceti letech (2009) (S03E14)

"Půjdu sedět, že jo? Do lochu. Do basy. Do lapáku. Bude ze mě předseda alcatrazského klubu fyziků." Zmatkující Fargo nebyl špatný a podezření na počítač z vesmíru bylo zajímavé, ale celkově byly fyzikální hodnoty této epizody nastaveny na jiné frekvenci než můj přijímač zábavy. ()

Smrtonosná voda (2009) (S03E15)

"Jsem porodní partner, beru tuto práci vážně." Carterovo solidární těhotenství, vědecky pokročilé dárky pro dítě i syntetická voda mě zaujali, ale detektivní zápletka byla ještě lepší. Vždyť utopení se v autě, na záchodě či v prázdné vaně, tak s tím by si Holmes, Poirot ani Maigret neporadili. To mohl vyřešit jedině "fyzik" Carter. Nebo Frank Drebin, ale ten by do Heuréky netrefil. ()

Vše zapomenuto (2009) (S03E16)

"Co sonická sterilizace dělá?" Přece vystřelí vlnu koherentích fotonů, které rozkmitají organickou hmotu na subatomární úrovni. Třetí rok v Heuréce a ještě to nevíš, šerife? Mě tedy tato hromadná ztráta paměti dost bavila, i když se jednalo patrně o nejlevnější epizodu. Byly při ní totiž použity výlety do starších dílů, při kterých mě opět dostala mexická telenovela s Fargem, Jo a Starkem. ()

Ledové jádro (2009) (S03E17)

"Potřebujete ochranu na obří rampouch?" Jistě, šerife a nebude to snadné. Mě tedy pobavil nekonečný kamion, návrat zamrzlého Taggarta i nouzový vakuový potrubní komunikační systém. První den Tess v práci v roli šéfky se prostě skutečně vydařil. Těším se na další. ()

Loučení (2009) (S03E18)

"Jak jsi, prokrista, vytvořil novej severní pól?" To se tak někdy stane, když si chce kluk udržet holku. Takže tady máme robotickou holku, minihvězdu smrti, temnou energii a loučení. To není zlé, ale nejlepší jsou Fargovy plány a jejich plnění, protože Fargo má do adrenalinového týpka stejně daleko jako já do jaderného vědce. ()

Série 4 (2010) (S04)

"Končím s váma všema. Jdu destabilizovat magnetický plášť své nitroglycerinové směsi." Čtvrtá série byla zatím nejlepší. Vrátil se totiž roboticky usměvavej zástupce Andy, mihnul se zde rozloženej Stark, přibyla skvěle trhlá figura Dr. Mertenové a prohození rolí v jiný časové linii taky stálo za to. Bylo to zkrátka napínavý i zábavný zároveň a epizody Otrava kyslíkem, Akta Ex nebo Start patří k vrcholům toho, co jsem v této časové linii v Heuréce viděl. ()

Den zakladatelů (2010) (S04E01)

"Víme, co hledáme?" Carterovo nevzdělání zůstalo na stejné úrovni, ale něco je jinak. 4. série se totiž rozjela parádně a to přímo v roce 1947. Tento "oddychový" Den zakladatelů mě prostě hodně pobavil a rozdal karty tak, že je do dalších epizod rozhodně s čím hrát. Zejména "Terminátor" Fargo byl naprosto dokonalý. ()

Nový svět (2010) (S04E02)

"Já jsem přitažlivý. Tedy pozitronově. Budu bleskosvod." Návrat šerifa Andyho, tedy nyní syntetického zástupce šerifa Andyho, mě potěšil. Byl opět skvělý, pozitronově přitažlivý a na lov červeného elfa mimořádně vhodný. Navíc v této časové linie mě baví změny funkcí, vztahů i stavů a Carterovy hovory s Tess o "té věci" jsou neskutečně zábavné. A nyní mne omluvte, jdu provětrat Drobka. ()

K vzteku (2010) (S04E03)

"Říkals, že staré nářadí budeš používat dokud se nerozpadne, tak jsem ho natřela tepelnou depolymerizační barvou." Mezi zombie vědci jsem se necítil nejlépe, ale Henryho nová manželka přinesla dostatek vědecké zábavy, lákání davu na lynčování Farga mě bavilo a Fargovo setkání s blikající a pípající minou bylo taky takovým milým vtípkem. Jen toho vzteku bylo na mě moc. ()

Otrava kyslíkem (2010) (S04E04)

"Nechci vystrašit Severokorejce. Loni považovali vaši soutěž za raketový útok." Raketový závod na Měsíc a zpět byl vynikající a příští rok se ho určitě hodlám zúčastnit. Jinak mě tradičně bavil usměvavě planoucí zástupce Andy, šerif Carter to na studentských kolejích taky slušně rozjel a sprchování neviditelné agresivní kočky bylo prostě vynikající. Heuréku v této formě prostě miluju. ()

Protnutí minulosti (2010) (S04E05)

"Je poetické použít relikvii z minulosti ke zkoumání budoucnosti." A taky trochu nebezpečné. Přesto bylo tohle protnutí současnosti s minulostí a Skladištěm 13 docela zábavné. Zejména mě pobavila automatická transdermální náplast, Fargovo položení hlavy na minu a samozřejmě bádání nad tím, jestli Carter drží v ruce infrazvukový rušič nebo plazmový detonátor. Je velmi praktické, že oba tyto protikladné předměty vypadají totožně. ()

Monstrózní láska (2010) (S04E06)

"Teď jsem nachytala tenhle perverzní toustovač, jak mě šmíruje ve sprše." Když se zamiluje dům do robotického zástupce šerifa, tak z toho může být pekelně zábavný zmatek. I v Heuréce. Mě prostě bavil Emo, Brouk i Fargova sada na kempování. Jen ten souboj Cartera s Dr. Grantem o Allison mi úplně nesedí. ()

Na beton (2010) (S04E07)

"Zmanipuloval PERM? Tušil jsem, že něco zmanipuloval." Šerif Carter byl opět dokonalý při nechápavém sledování hovorů o fosilizaci, radiometrickém datování, rychlosti fotonových emisí či molekulární parní lázni. Taky se mi líbilo hacknutí Matrixu, použití bletonu nebo Henryho "první" rande a dost mě potěšil návrat Beverly. Dost mi chyběla, potvůrka jedna. ()

Akta Ex (2010) (S04E08)

"Nejenže ho vidím, ale dal mi i pohlavek. To může, když není skutečnej?" Vítej Starku, chyběl jsi mi, chlape sarkastická. Škoda, že se Stark vrátil pouze ve formě halucinace, ale zařádil si opravdu svědomitě. A když se k tomu přidal šikanovaný Farprd, nakrklá Tess a zmatená Jo mezi dvěma Zaney, tak jsem si to opravdu užil. ()

Uvidíme se včera (2010) (S04E09)

"Jacku, to jsem já. Teda ty. To je fuk." Opakovaný vtip obvykle nebývá vtipem, ale další návrat do roku 1947 se povedl. Připomínka nahého pobíhajícího Farga mě opět rozesmála a Jackovi jsem hrozně přál, aby jeho první noc s Allison nebyla i poslední. Jak já jsem mu fandil v tom, aby přestal zírat na drát a sám sebe poslechl. ()

Vánoční nadělení (2010) (S04E10)

"Hacknout Farga nikomu neprojde. Ani Santovi." Falešný Santa, 500 °C a zmenšené ovocné chlebíčky, tak to jsou vánoce v Heuréce. Řekl jsem Vánoce? Tak to asi zase začal zpívat ten otravný pěvecký sbor, který dostal šerif pod stromeček v plechovce vánoční nálady a já jsem se mohl umlátit smíchy při každém jeho zjevení. ()

Start (2011) (S04E11)

"Poškrábal jsem ISS. Už mě neudělají astronautem." Tak to byl nářez. Fargo se Zanem, dva náhodní kosmonauti, to rozjeli s plnou parádou a svatba domu s robotem tomu dodala ten správný dramatický nádech. Já jsem se u toho skvěle bavil a navíc jsem tak nějak vytušil, že v Heuréce mají u každé díry do země kůl, ke kterému se dá přivázat kůň. To je skvělé. Ale nyní mě právě vyrušil velký iontový puls a můj software mi velí, abych verbálně potvrdil své fyzické poškození ... Au! ()

Repríza (2011) (S04E12)

"Chtěl jste získat její pozornost. Ta píseň Vám řekla, jak na to." Tak to je skvělé. Burning Down the House od Talking Heads se prostě hodí k získání pozornosti Jo, Eye Of The Tiger od Survivor zase jedinečně posílá protivnou doktorku FTL pohonem do neznáma a kdo si tu objednal 99 luftbalons? Mě tedy skladby ovlivňující chování Heuréky dost bavily a pro zlepšení celkové nálady navrhuju přidat na playlist i Jako tele na vrata od Olympicu, To svět se posral od HNF a samozřejmě Bodače z Dukovan od Morčat na útěku. A abych nezapomněl, tak mě potěšila zákeřnost Beverly a Andyho program péče o dítě. ()