Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Jack_F.

Hodnotí se to fakt těžko. Nebylo to zlé, akce byla velmi slušná...ále...to mezi tím bylo hrozně nudné a uspávající zlo. Příběh jako takový je slepenec, je to pochopitelně zrychlené, aby se tam toho nacpalo hodně. I tak dám asi jen lepší tři(horší čtyři) a letos drží prapor sci-fi zatím nový Star Trek. Ovšem nechápu tu chválu na "citlivou" stránku filmu a prý to zabíjela právě akce? :D Pche...takže film o supermanovi udělejme pro romatické knihomoly a bude to za pět. To teda NE! Mimochodem jsem jediný, který se u smrti otce supermana nudil a jen vrtěl hlavou? Hodně keců, hodně klišé...těším se na epičtější pokračování...asi s Luthorem, že? ()

Nicole32

Zatiaľ najlepšie filmové spracovanie Supermana ale stále je dosť toho čo by sa dalo zlepšiť. Skrátiť aspoň o 20 minút - buď ten začiatok alebo koniec. Predsa len takmer polhodinové, opakované demolovanie mrakodrapov vás chtiac či nechtiac začne nudiť Henry je v pohode, síce nepodáva nijak oslnivý výkon ale nenarobil si hanbu. Problém mám s Amy Adams ako Lois Lane. Je to neuveriteľne talentovaná herečka ale na rolu Lois sa mi nehodí. Okrem toho ani spolu im to nejako extra nefungovalo. Zvyšok obsadenia je výborný. Flashbacky sú niektoré dobré, niektoré smiešne ( Pláton v 12- tich?), niektoré hlúpe ( otcova smrť). Všetky sú však samoúčelné. Trošku humoru by tiež nezaškodilo. Porovnávať s Batmanom je somarina ale v Batmanovi bola postava Bruca prepracovaná až na kosť. Vyvíjala sa a v divákovi vyvolávala emócie. Tu sa nič také nedeje a je to chyba scenára. Chápem však, že príbeh Supermana je neuveriteľné komplikovaný a enormný takže napchať ho do jedného filmu je prakticky nemožné. Teším sa, čo prinesie dvojka a možno po zhliadnutí všetkých dielov sa môj postoj zmení ale zatiaľ teda v eufórii nie som. ()

pan_ponozka

Generál Zod nediskutuje, nevyjednává. Generál Zod jedná! Místo souboje dvou hlavních frajerů se lítá tam a zase zpátky, za doprovodu nejukecanějšího Jor-Ela, jakého kdy Krypton odpálil + všechno proložené reportážním fastzoomem, který je časem vážně otravný. Kde je zákaz do zasahování osudů lidí? Kde je Supermanovo charisma? Vždyť i jeden Fishburnův pohled s ulomenou dopravní značkou vydal za víc, než všechny emočně kýčovité psí oči Supermana. Takže se bojuje s magnetickými kuličkami, likviduje město a vymýšlí kraviny. No, nevím, jestli Thor, jako poslední letošní komiksový hero předvede něco horšího. Tento Superman byl pro mě dalším zklamáním. 3/10 ()

tomco3131

Supermana som nikdy nejak zvlášť neobľuboval, podľa hodnotení filmu som však očakával kvalitný film, vďaka ktorému začnem mať tohto hrdinu aspoň trochu rád. Nestalo sa tak. Film je po stránke digitálnych efektov veľmi pekný, táto stránka naozaj osloví ale to pre dobrý film nestačí. Prišo mi to zbytočne natiahnuté a nudné. V jednom kuse len niečo vybuchuje a tak sa viac menej pozeráme dokola na to isté. Najhoršie sú dlhé bojové scény, kde síce v boji proti sebe postavy lietajú vzduchom minimálne po celkom meste, keď však zastanú sú stále na jednej ulici a podobne. Na jednu ulicu všetko padá, všetko vybuchuje len na nej a dookola to isté. Niečo sa stane a vedľajšie postavy ktoré boli predtým ďaleko sú zrazu na mieste pri mužovi z ocele, presne taká situácia nastala napríklad aj na konci filmu a bolo by toho oveľa viac čo vytknúť tomuto filmu. Celkovo sklamanie ale s peknými efektami. ()

Luca Tony

Docela mě to zklamalo trailer byl nakutý ale skutečnost byla jiná samý efekt a nic moc, dle mého názoru starý superman je minimálně 2 krát lepší. ()

Muso

Tak z mojej strany jednoznačne sklamanie. Trochu sa mi potvrdilo, že keď sa človek do kina teší, nedopadne to práve najlepšie..A dôvod prečo som išiel na film s väčším očakávaním je Zack Synder a hlavne jeho Watchmen-i..Superman je síce primárne určený pre konzumnú kultúru a ako takému mu svedčí nálepka blockbuster-u, ale aj tak. Synder sa podľa môjho názoru zbytočne dopúšta zámerných strihových trikov na menej pozornejšieho diváka, viacej krát niečo naznačí, necháva to však absolútne neobjasnené. Viem, že to môže byť spôsobené aj tým, že režisér ako taký, nemá 100 percentný vplyv na finálnu podobu filmu, ktorý ide do kín. Tým pádom, si rád pozriem directors cut, v ktorom sa dúfam dočkám kompaktnejšieho spracovania. Ďaľšou vecou je jednoznačný vplyv a okaté kopírovanie nápadov z fantazy a sci-fi filmov posledných rokov. Spomeniem len Avatara, Vojnu Svetov, Fantastickú Štvroku s Silver Surfera. Aby som ale len nekritizoval, tak určite poteší a pre film má zásadný vplyv rola Russella Crowa a spracovanie Kryptonu. 60% ()

Willynka

Neuvěřitelně krásně natočený, výborně obsazený a démonický destruktivní biják s jemnou dětskou duší. Rozhodně není dokonalý, o dvacet minut kratší stopáž by mu neuškodila, ale já z těch záběrů skoro ronila krvavé slzy. ()

Aiwy

Opravdu těžko se mi tento film následující den po projekci hodnotí. Jak už tu pár lidí psalo i já souhlasím, že mě ty šíleně přeřvané zvukové efekty s volume lvl5000 tak vymazaly, že si neumím vybavit moc věcí z děje, ani z té či oné akční scény. Jako popis příběhu stačí: destrukce, ničení, výbuchy, požáry, imploze, exploze, zmražení, rozmražení, pálení laserem, pár slov, destrukce a jeden vtip. OVŠEM, bohužel se od původní Zackovi tvorby MzO liší jednou zásadní věcí.. ano i já narážim na tu idiotsky amatérskou kameru, kdy celý rozhovor je točen na jeden záběh, ale kamera přejíždí a zoomuje, ale ono tam stejně za 5 vteřin něco vybouchne tak proč zbytečně stříhat že :) . V jiném případě zase pro jistotu je tak rozklepaná, že v konvertovaném 3D ani nevíte jestli má Superman oblek nebo je v civilu. Po vizuální stránce je to naprostá bomba. Celá pasáž na Kryptonu, snad oskarové kostýmy obyvatel... úchvatná Faora, špičkový Russel Crowe v brnění, všechny ty vesmírné lodě i celkově vizuální efekty jsou prostě krásné. Ze scénáristického hlediska asi vím jak to D.S.Goyer myslel a podle mě mu patří jedině chvála.. ta kamera ten příběh prostě zabijí. No a závěrečná akce? Jestli se v Avengers jednalo o epické napadení země mimozemšťany s inteligencí protivníků z Call of Duty, ve srovnání s generálem Zodem působí Marveláci jako nežkodní broučci. Moje hodnocení: jednoznačně jediný funkční filmový Superman. Snad do dalších dílů Snyder najme jiného kameramana. 70% a jdu k ušnímu protože jsem ohluchl při výbuchu cisterny LuthorCopr a ničivém pádu satelitu Wayne Enterprises :) ()

Little

Škoda toho přepáleného závěru, který do té doby skvělý dojem ponížil na pouze dobrý. Někdy je méně více, a v tomhle případě to platí bohužel dvojnásob. Boj o Oscara za efekty je určitě velké lákadlo, ale ty nekonečné desítky minut akce mě do sedadla v kině opravdu nepřibily, naopak jsem se začal dívat na hodinky... Zklamaním je pro mě jako milovníka filmové hudby práce Hanse Zimmera. Měl jsem, pravda, velká očekávání. Bohužel za mě je hudební podklad filmu jedna velká nuda, která na některých místech Muže z oceli dokonce nefunguje, kvalitám hudby Johna Williamse se tak neblíží ani na dohled. Obsazení filmu je ale perfektní. Snad jen si musím zvyknout na Amy Adams alias Lois Lane. Ale proč ne... ()

Hnillard

digitálna džungľa. Na film som sa tešil lebo Watchmen od Zacka sú pre mňa jedna z naj komixoviek. Čakal som triezvy film s dobrou pointou a určitým posolstvom. Bohužiaľ z kina som odchádzal viac menej sklamaný. Jednoduchý príbeh, ktorý je sem tam dosť nelogický a nedomyslený. Miestami mi to priapadalo ako mix Avataru na konci zase súboj Nea s agentom Smithom. Hlavný hrdina je viac menej v pohode aj keď sa občas zatvári ako na castingu na pastu Colgate. Škoda Costnera, ktorý mohol dostať o kúsoček viac priestoru. Jedine Russel Crowe ma zaujal, využil svoj priestor na jedničku a aj jeho postava bola zaujímavá. Vo filme, kde zomierajú stovky, tisícky ľudí neuvidíte tuším ani jednu mŕtvolu a minimum krvi. Film je v podstate 2 hodiny deštrukcie a rachotu, Jediné na čo si spomínam aj po pár dňoch od projekcie bol dobrý soundtrack a skvelá postava Russela Crowa. U mňa slabé 3* ()

HouseFan

Přímo a na rovinu říkám, že na tenhle snímek jsem byl natěšený několik týdnů dopředu. Nakonec sice nemůžu říct, že by jsem se nedočkal " bezva bijáku", ale ani jsem neobdržel co jsem čekal. Příběh Supermana aka Clarka Kenta mi přišel až moc rychle vysvětlený. Jen pár rychlých prostřihů a krátkých scén. Ale aspoň to udrželo filmu tempo. Nicméně poslední minuty filmu, to už bylo prostě moc. Zbytečně velkolepý a sálodlouhý souboj. Mohlo to být, dle mého názoru, jemnější. Henry Cavill, to je pro mě snad jeden z nejdůležitějších faktorů snímku Man of steel. Bez něj by jsem z filmu tak unešený nebyl. Henry Cavill = Superman. Pokud to shrnu, čekal jsem prostě něco ve stylu The Amazing Spider-man. Čekal jsem, že to bude více o Ka-el'ovi (Superman), z celého díla mi totiž přišlo že Superman je jen vedlejší role a hlavní úlohu má Lois. Nicméně bezvadný začátek nové "éry" Supermana a teším se už teď na úžasného H. Cavilla v Man of steel 2. Doufám jen, že to bude opravdu a čistě o Supermanovi... ()

KacHnAop

Závěrečné titulky mi přinesly rozpoložení v podobě nepopsatelných pocitů. Z počátku byly převážně kladné, ale nakonec jsem se film rozhodl neohodnotit plným počtem. Proč? V první řadě ale musím uznat, že Snyder předvedl první polovinu Supermana v tak brilantní a epické podobě, ve které jsme ho ještě neměli šanci vidět. Počáteční dějství Kryptonu, Clarkovo emotivní mládí a uvědomování si jeho odlišnosti od ostatních bylo opravdu působivě natočeným materiálem. Pak se ale Snyder vydal jinou cestou a snažil se až o příliš spektakulární a epický závěr, který se mu nakonec úplně vymkl z rukou. Vizuálně je snímek maximální pastvou pro oči, ale právě proto Snyder zapomněl na předchozí způsob vyprávění a na laťku, kterou v polovině filmu nastavil, zapomněl a pohoršil tak celkový dojem filmu, protože ten nepůsobí jinak, než emocionálně chladným. Ani Zimmer tentokrát nezabodoval tak, jak ho kupříkladu známe v Nolanově Temný rytíř povstal. Herci skvělí, Henry Cavil je charismatický sympaťák a do role padl výborně. Jedině postava Lois Lane mi přijde zbytečná, neboť ani samotná herečka není výrazná, osobitá či bombasticky pěkná. Každopádně musím uznat, že jsem lepší film o hrdinovi s eskem na hrudi doposud neviděl. ()

Anthemis

Kdyby to končilo polibkem, ještě bych dala tři... Ale pak už jsem jenom za brýlema unaveně zavírala oči. Podle ukázek, které spatřily světlo světa už před několika týdny (nebo měsíci? čas letí...) jsem čekala něco úplně jiného. A i když pak přečtení pár komentářů posunulo moje očekávání do správného směru (s tím, že to třeba nebude až tak špatné :-), tak to hodnocení nepomohlo. Nedrželo mi to pohromadě. Snaha o drama byla ve většině scén křečovitá, někdy jsem se smála na místech, kde to nemělo být na místě (ale díky za to, aspoň jsem se tolik nenudila :-)). Ale pár záchvěvů a lepších scén tam bylo, škoda že ne více (záměrného) vtipu. Protože vizuálně to byla zajímavá podívaná... ale trochu nudná. ()

andrewXx

Na tento film som čakal dokedy som si o ňom prečítal prvé informácie a to že je vo výrobe a že vznikne pod taktovkou Zacka Snydera ktorý stojí za skvelým eposom 300 ale aj pre mňa menej vydareným filmom Watchmen. Keď sa k tomu pridal ako producent neskutočný Christopher Nolan (mimochodom stojaci za najúžasnejším návratom superhrdinu v trilógii Temný Rytier ktorá sa stala mojou srdcovkou) tak tento Supermanov reštart s famóznou hudbou od Hansa Zimmera vo mne vzbudzoval veľké očakávania. Superman ako hrdina nám už bol predstavený v mnohých filmoch. Videl som dve a to konkrétne Superman 2 a pred mužom z ocele najnovší z roku 2006 Superman Returns. Tieto filmy ma presvedčili o tom že Superman nebude patriť k mojim obľúbeným superhrdinom no Man of steel ma včera presvedčil o opaku.Muž z ocele sa stal najlepším filmom tohto roku aký som videl. Hneď v úvode filmu odohrávajúcom sa na Kryptone som na akčné scény pozeral s otovrenými ústami. Tento film nie je o nejakom mužovi v kombinéze s plášťom lietajúcim hore dole a ukazujúcim svaly. Snyder s Nolanom nám predstavujú supermana od základov. Film ukazuje jeho život a profiluje jeho vlastnosti čím sa nám snaží charakter muža z ocele čo najviac priblížiť. Iste by sa dalo povedať že prelínanie dejových línií občas pôsobilo chaoticky ale napokon z toho nebol žiadny veľký prúser. Ak by film trval o nejakú tú pol hodinku možno aj o čosi viac dlhšie (čo by mi vôbec nevadilo) skoky v deji by nemuseli byť také nahustené. Vyzdvihnúť treba aj skvelé herecké obsadenie najviac by som pochválil Russella Crowa ktorému úloha Jor Ela výborne sadla. Taktiež Henry Cavill je sympaťák aj keď mi trošku chýbal vývoj postavy ako to bolo u Batmana. Kevin Costner s Diane Lane ako jeho pozemskí rodičia super. Michael Shannon bol dôstojným a charizmatickým protivníkom ktorému skvele sekundovala aj Antje Traue. Akčné scény výborné a miestami dych berúce. Deštrukcie by mohlo byť aj trocha menej. Od Snydera mi vo filme chýbali nejaké pekné slow-motion scény ktorých je on majster. Inak bol Muž z ocele fakt úchvatným filmom ktorý sa bude radiť kvalitou k The Dark Knight trilogy. Reštart konkurenčného Spider-mana od Marvelu sa na muža z ocele ani trochu nechytá. Ak sa tvorcovia poučia z malých chybičiek ktoré v budúcnosti nezopakujú čaká nás úžasné pokračovanie na ktoré sa už teraz teším. 89% ()

sjrnn

EPIC! Naprosto bezkonkurenční komiksovka.. a to jsem velkej fanda avengers, ale ti muži z oceli nesahaj ani po pas! ()

panWallace

pecka.. MEGApecka...rozhodně nejlepší film o superhrdinech co jsem zatím viděl..pořád to ještě vstřebávám a jsem naprosto unešen..těch 143 minut neskutečně uteklo a klidně bych to další hodinu sledoval se stejným zájmem.. kam se hrabe IRON MAN s celýma AVENGERS.. když jsem po představení odcházel a zahledl plakát z iron mana musel jsem se pousmát, ptz Man of Steel je uplně jiná liga..O hudbě netřeba nic dodávat, protože Zimmer předvádí dokonalost stejně jako v Temný rytířovi..bezkonkurenčně film roku!!! těšim se na další projekci, tentokrát už v 2D.. ()

wick

Megalomanská, nabubřelá a hlučná přehlídka efektů přehlušuje jednoduchý příběh, který lze popsat 3 větami. Snyderův režisérský talent je zcela nevyužit, této zcela komerční záležitosti se mohl chopit kdejaký komerčně orientovaný zručnější rešisér. Costner si určitě vylepšil rodinný rozpočet, ale Crowe to snad neměl zapotřebí. ()

Digmen

Je to už více než pět let, co Jon Favreau redefinoval pojem "film podle komiksu", když nám naservíroval první dobrodružství Iron Mana. Právě tento film považuji za nastartování té obrovské popularity, kterou nyní filmy podle sešitků s bublinkami zažívají. Ale pročpak tohle všechno vlastně píšu ? No to je velmi jednoduchá odpověď. Protože ten největší boom (a také podíly na zisku) si připsal Marvel, který dokázal, a dokazuje doposud, ždímat všechny své úspěšné hrdiny. Na opačné straně barikády pak stál největší konkurent DC Comics, který kromě trilogie o znovuzrozeném Batmanovi, doteď nic moc nepředvedl. Inu řekli si v již zmiňovaném DC, že je libo postavit na nohy toho nejmocnějšího a nejsilnějšího hrdinu z jejich stáje a natočit mu pořádný a vysokorozpočtový snímek, který by mu neudělal ostudu. A jelikož se nabídl Zack Snyder, který se blýskl jedním z nejlépe zvládnutých komiksů - Watchmen - byla ruka v rukávu. Jakže tedy dopadl "MUŽ Z OCELI" ve Snyderově podání ? Hezky pěkně popořádku. Film sleduje osud Clarka Kenta, kterého rodiče pošlou na Zemi, když se jejich rodný svět Krypton řítí do záhuby. Začátek filmu je převážně věnován tomu, jak rodiče chrání malého syna před generálem Zodem, který se chce stát samozvaným vládcem Kryptonu. Nakonec je Zod zajat, uvězněn a poslán do vesmíru. Chlapec je zachráněn a na Zemi se jej ujímají nevlastní rodiče Kentovi. Zobrazen je zde ve flashbacích život mladého Clarka a vytáhl bych zde především kapitoly, kde se snaží najít smysl svého života. Od začátku je snímek nabitý akčními scénami, kde mi přišlo, že si Snyder půjčil střihače a kamerama od Jamese Camerona, protože akční složky jsou opravdu hodně podobné Avatarovi, což je vskutku poklona. Dokonce mohu říct, že není ve filmu hluchého místa, které by vás nebavilo a poslední třetina, kdy Zod najde Clarka na Zemi a hrozí zničením světa, je pojata jako nekompromisní vysokooktanová akční podívaná. Obsazení je skvělé a Snyder pro to měl opravdu cit. Henry Cavil je perfektní a uvěřitelný Superman, R. Crowe či K. Costner zde mají taktéž výborné role, co by otcové Clarka/Kala. Jediná malinká výtka je k roli Lois a záporáka Zoda, kde bych si uměl představit jiné herce, ale je to spíš otázka osobního vkusu. Hudbu měl na starosti Hans Zimmer a sluší se říct, že stojí za to a perfektně zapadá. Vizuální efekty nemá cenu zmiňovat, protože jsou opulentní, vynikající, špičkové - jedním slovem bombastické. Těžko se ve filmu hledají zápory. Tím asi největším je opět 3D zpracování, které je ledabylé a ničím neoslní. Dalšími drobnými zápory jsou občasné nelogické věci ve scénáři, ale v celkovém měřítku se dají pejít mávnutím rukou. Co tedy s tebou, milý Muži z oceli ? Zack Snyder nakopává nejznámějšího hrdinu Supermana do té nejvyšší ligy, kterou si jistě zaslouží. Obstojí bez problémů s takovými trháky, jako Temný rytíř, Iron Man 3 či Avengers. Není lepší, je jen prostě jiný a dokazuje, že pořád ještě má filmu co dát ! Doporučuji všem, bez rozdílu věku či pohlaví. Hodnocení : 85% () (méně) (více)

milhouse86

Ďalšia hovadina pre efektofilov. Aj keď nerozumiem, ako sa im tie efekty mohli páčiť. Kulisári a kostyméri to vážne prehnali, mal som pocit, že pozerám nejaké scifi B-éčko. V rámci deja mierne zaujali niektoré pasáže z dectva, avšak akonáhle nabehli na scénu špeciálne efekty, tak som sa chytal za hlavu. Minutáž vážne prehnaná, prvýkrát v živote som zaspal v kine. A dúfam, že je len náhoda, že film produkoval aj Christopher Nolan a ten ostane naďalej zárukou kvality. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce