V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

FFilipCZ

SHAZAM!...a moje pětihvězdičkové hodnocení bylo fuč, tomu byste nevěřili. A to třetí hvězdu dávám za závěr ve školní jídelně (nechci spoilovat, ale to bylo super cool). Jinak to pro mě byla celkem průměrná superhrdinská jednohubka, na kterou si pravděpodobně za pár týdnů nevzpomenu. ()

ledzepfan

DCčko se -v patolízalské snaze zavděčit se mainstreamu, který rozhodně nechce koukat na superhrdiny s přesahem-snaží nabarvit marvelovskýma pastelkama.. a hádejte co... Je to přesně tak jednorázové, zapomenutelné a v zásadě zbytečné jako drtivá většina Avengerovského universa... Začátek jsem protrpěl pač to celé bylo uvedeno jaksi nepřesvědčivě, zkratkovitě a přiblble.. Potom přišla cca čtvrtina filmu (okolo objevování schopností atd..) která parádně funguje jako zábava (překvápko je i to, že hlavního hrdinu divák vnímá skutečně jako jeden charakter, přestože se herecky projevuje v těch dvou tak odlišných rovinách). Zbytek můvíčka je pak už jen vztahová šablona, generický záporák a k smrti nudná a přetažená akce.. Neurazilo mě to, ale za týden nebudu vědět, že jsem to viděl a ani mi to nevadí.. ()

Adasin

Nejdříve celkem dobrý dojem, ale podobně jako loni u Venoma, ten dojem po čase slábne a na víc jak dvě zhlédnutí to asi nebude, snad kromě úvodu. Dojmy krátce po projekci: Na to, že se jedná o origin, film mě občas i přes mnohé (ovšem slušně zpracované) klasické příběhové linky jako např. poučení o důležitosti rodiny a přátel dokázal příjemně překvapit - třeba úvodní scéna, která se týkala někoho jiného než hlavní postavy a pak ta záležitost s matkou hlavního hrdiny. Dokonce i tempo bylo tak akorát, a to mi těch 132 minut nejdříve připadalo zbytečně moc - nikdy mi nepřišlo, že by film zpomalil nebo byla nějaká část moc dlouhá oproti ostatním. Třeba část s testováním schopností byla dobře sestříhaná a doplněná dobrými songy. I akce byla přehledná - sice žádné zajímavé nápady navíc, na druhou stranu žádná otravná "shaky" kamera snažící se zakrýt horší triky. Vtipy na mě nefungovaly sice všechny, ale bavila jsem se dobře - žádný z těch vtipů mi vyloženě nevadil, i když šel vyloženě na sílu. Dětští herci předvedli celkem dobré výkony, přesto jsem si nejvíc užívala pasáže patřící Zacharymu Levimu a Marku Strongovi, kteří si své role podle mého užívali a bylo to na nich znát. Co mi moc nesedlo, byl kostým hlavního hrdiny - jako chápu, že to nejspíš má být věrné komiksu, ale ty svaly byly přece jenom kapku přehnané. P.S.: Nejlepší zobrazení sedmi smrtelných hříchů je stejně ve Fullmetal Alchemist (v obou verzích). 6/10 ()

Vxxx

Po velmi pomalém rozjezdu z toho byla pořádná jízda. Ashley Angel dokázal, že je dobrý herec, i když Jack Dylan fungoval na plátně lépe se Zachary Levi, Shazam se pokouší být pro DC tím, čím byl Deadpool pro Marvel. Minimálně když přijde na odlehčení atmosféry a dělání si srandy sama ze sebe. U DC je tato forma opravdu osvěžující. První film z DCEU co mě opravdu zaujal a bavil. Rozhodně si někdy ráda zopakuji. 4* ()

SaNcHeZ_cz

Shazam! mohl dopadnout jakkoliv, nicméně to co Sandberg s Gaydenem nakonec do kina dotlačili je vlastně docela dost jiná komiksovka, která díky svojí nadsázce, humoru a částečné dětinskosti rozhodně nezapadne. Slušné obsazení a parádní atmosféra podrží i místy trochu slabší scénář a triky. Film jako takový pak pobaví jak ty nejmenší tak ty odrostlejší. Škoda jen, že to všechno působí tak trochu laciněji, než by bylo zdrávo. ()

ArsenalEagle

Velmi sympatické dílko od DC, které sice má svoje mouchy, nakonec ale splňuje přesně to, co se od něj očekává - baví. Baví nás parádní Zachary Levi, baví nás děcka, baví nás Mark Strong. Hlavně humorná stránka se opravdu povedla, Billy a rozhodně nejen Billy nabízejí spoustu vtipných scén, které střídají až dojemné scény ze soukromého života hlavního hrdiny. Škoda jen, že záporák(ci) patří k těm méně mocným a povedeným (call the Ghoostbusters!) a finální rozdělení schopností mezi další Power Rangery mi taky vůbec nesedlo. Ale až na tyhle věci jsem si Shazam!ovu jízdu náležitě užil, hudba se více než povedla a pobavily i obě potitulkovky. Za mě parádní jednohubka a skvělý tah od DC. ()

Ellmariachi

Někde na cestě mezi oznámením a puštěním filmu jsem blbě zahnul. Myslel jsem totiž, že si jdu pustit úplně jiný film. Shazam je jednoduše řečeno a jak je i několikrát napsáno víc rodinný film, než komiks. To není výtka. Naopak proč pro děti a mlaďáky něco takového nenatočit. Vidět to v 15ti, tak budu spokojený. Jenže 20 loňských sněhů je dávno v pr...háji a přeci jen bych radši něco dospělejšího. Pochvala ale míří na hlavního hrdinu. Ten mi totiž nebyl protivný. A to u mě není zvykem. Příběh je blbůstka co určitě neurazí, ale rozhodně nemá šanci nadchnout. Potěší až finále díky rozložení palebné síly. Shazama si umím představit jako přímou konkurenci Arnieho, "Rolniček kam se podíváš" o vánočních svátcích. 69 procent za pohodový kousek, ale čekal jsem maličko víc. ()

Praxis

Čekal jsem to asi víc cooool. Jako nahláškovaná rodinná jízda okej, ale nějak jsem se asi nechytil do tý strašně cooool vlny, která celým filmem prostupovala jako coooool magie. Zachary Levi celkem coool, ale víc coool byly dětské charaktery a konečně cooool to začalo být až v poslední dvacetiminutovce, kdy se cooool charaktery rozjely naplno. Mark Strong tu ale cooool moc nebyl. Celkem jsem se bavil, ale supermegahustý kámo cooool to nebylo.... 60% ()

SonGokussj

Uvažoval jsem mezi 2 a 3, ale pak jsem si vzpomněl, že je to film spíše pro mladší obecenstvo se vším tím poučením, hloupým záporákem a tak. :-) Příjemné odreagování, nic jsem od toho nečekal, moc mě to tedy ani nezklamalo. Ke konci už to mělo pár scén, které připomínají komixovou předlohu. Musím říct, že volba Shazama byla výborná. Jde z něj cítit mládí, chtít se předvádět, špička. Volba Billiho, no nevím. Nonstop depresivní, zamračený, ublížený, pak vykřikne Shazam! a najednou se směje, je asi jediná věc, co bych v tomto snímku po mládež, ne dospělé vytknul. Za mě šokujícíh 70 % ()

PKD

Něco jako Aquaman. Ve smyslu...MCU v kabátu DC. Vadí mi to? Hmmm,zatím ne. Pro mě velmi příjemné překvapení,od kterého jsem nic nečekal a pův.ani neměl v plánu viděti,což jest u mého oblíbeného DCEU,šokující. No,v dnešní době už ani tak ne. A udělal jsem neúmyslně trefné rozhodnutí,si ten film zkouknouti právě v čase Xmas svátků,byť jsem nevěděl,že je děj,během nich.:) Nenudil jsem se ani minutu,míra pubertálních fórků,byla únosná (bál jsem se víc) a obsazení hl.postav,nemám co vytknouti. Strong jako dr.Sivana,paráda (byť mi trochu chyběly ty jeho nosferatovské boltce,orlí frňák a krysí zuby:) ,i když mi na podruhé nepřišlo,že by do toho dával 100%. Ale u něj se to dle jeho typicky odměřeného projevu,pozná těžko. Billy Batson,jako by vypadl z new52 comicsů a kvituji opět s povděkem,že jde o film,silně inspirován/ovlivněn právě oním squellým DC obdobím,vedle kterého je Rebirth,dnes DCU,jen hromada hnoje,až na vyjímky,samoz. Ostatní dětské postavy,též ok a Freddy byl neotravný (jeho poklady=velikonoční vajíčka na další DCEU filmy,potěšilo,pobavilo) a v rámci scénáře,často vtipný. Samotný kpt.Marvel,ehm pardon,Shazam! byl v poho a tak vůbec. Nabíjení smartphonů,bylo super:)znáte z trailerů. Za to mi celý film (neptejte se mě proč) silně vadilo,že tvůrci vyměnily Fawcett city za dosti nudnou a reálnou,Filadelfii,kde sídlí FBI v čele s Gordonem Colem a Dalem Cooperem,např.:))) DC mělo vždy hromadu fiktivních měst (někdy s dosti prdlými názvy) a v tom spočívala část jeho kouzla. Když se budou rváti další DC filmy do NY,LA apod.,je to naprd. Samoz.,že je tu vládním výnosem,povinný negr v podobě čaroděje,kde si papa Midnight z Constantinea,spletl film,haha a Lionel Luthor ze Smallville si zde zase v podstatě zopakoval svou roli.;) A ne,fakt se nedivím,co se svým bratrem (to byla pro mě šok infarkt scéna,bravo!) a otcem,dospělý Tadeáš Sivana,udělal,když se k němu chovali,jak ke kusu h... a též mi vadilo,že když už tam dají Mary Marvel,tak se kamera soustředí na všechny ostatní,a ji v akci (ne tam TÉ) v podstatě neuvidíte. A já kašlu na asiata,černošku aj.,jak se mlátí s monstry. Mezititulková scéna,samoz. potěšila (už jen z důvodu,že film má 120min. děj) ,pokud máte aspoň trochu titulní postavu načtenou,tak rozhovor s mr.Mindem v cele,je malý svátek.:) Velké plus,že první půlhodina,jest docela vážná a rád si dám klidně pokr.,které je prý již potvrzené. I když bych zpětně řekl,že 1.pol. byla o něco lepší,než 2. Ale to zjistím časem,při opakovaných shlédnutích. Na závěr pro mě výborný fórek-Shazam na ostatní ´´děti´´ v plné zbroji-,,teď se chytněte té hole a společně řekněte mé jméno. Billy! Ne,to druhý´´. Já vím. Asi je to dětinský humor,ale já u toho vždy vyprsknu smíchy. Stejně tak asiat u noťasu,jak zuřivě paří nějakou hru,načež mu pěstoun řekne ,,co jsem ti říkal,o limonádách po setmění?´´ Odpověď ,,ono se setmělo? Kdy?´´:)))))) To je the best. Takže mě nekamenujte,ale mě se to fakt líbilo. Lepší než SS a o maličko slabší,než WW. Takže,za mě 3 a 3/4 hvězdy. () (méně) (více)

nirvanafan

Film, ke kterému jsem s ubíhajícími minutami, postupně hledala cestu. Od totálně šíleného začátku, kdy jsem to po pár minutách měla chuť vypnout, se dotáhne až k lepšímu průměru. Pořád se ale jedná o zábavu pro věkovou kategorii tak osm až dvanáct let. ()

Tony.cs

Shazam má pár nelogičností a je to příliš rodinné a dětské. Ale jinak celkem svižné a místy i vtipné. A líbil se mi look ()

blackrain

Rodinný film nebo spíše pro mladší cílovou skupinu. To mi vůbec nevadilo, protože mi to sedlo. Zachary Levi se musel v roli superhrdiny asi pěkně vyřádit. Bylo na něm vidět, že se moc hezky bavil a užíval si to. To bylo fajn. Je to oddechovka přesně stvořená do této bláznivé doby, která mě pobavila. No, a když jsme se všichni tak pěkně seznámili, tak si můžeme dát klidně dvojku, jestli nějaká bude. Ani jsem nepostřehla, že tenhle film má přes dvě hoďky. ()

Flipnic-RE

Shazam! není špatnej film vyloženě ...ale já nejsem vůbec cílová skupina lidí, pro který byl asi stvořenej. Dokážu si představit rodinku s harantama v kině, jak se u toho děcka baví a rodiče tetelí štěstím, jakou udělali běžně nevděčným spratkům radost. Ale pro dospělýho to není prostě. Je to nuda prostě. A navíc je to dost divný. Třeba v tom směru, že podle mě se hlavnímu hrdinovi (14ti letej nešťastnej kluk) mění s výkřikem kouzelného slůvka nejen tělo v nabušenýho dospěláka-superhrdiny, ale i osobnost. Protože když je kluk ve svý běžný podobě, je smutnej, nešťastnej, hledající svoje místo ve společnpsti atd. Když se změní v superhrdinu, je mimo ... je až příliš dětinskej, usměvavej, akční, prostě jinej. To mi tam nesedělo. Jsou tam nějaký příšerky, triky, akce...ale všechno strašně uhozený, dětinský až občas trapný... ()

Colby Sawyer

Když si představím filmové zpracování Shazama, bude vypadat nějak takto. Trochu přiblbé superhrdinské pokračovaní Velkého s dosti vtipy a zábavnou akcí. Škoda jen klasického neduhu komiksových filmů a to podprůměrného záporáka, jinak asi nejlepší DCEU film. ()

Blackhand47

Jo, fakt to připomíná devadesátky, ale hlavně v tom špatném. Po víceméně dobrém Aquamanovi, který nám ukázal, že se DC zřejmě vydalo dobrým směrem, tu máme Shazama, jenž všechno zase potopil. Máme tu plno klišé, hloupý humor i klasické podkuřování SJW. Kdyby to nemělo být bráno jako superhrdinský film zapadající do většího superhrdinského univerza, tak bych byl více shovívavý, jenže tohle není Deadpool, aby v rámci jednoho světa zesměšňoval ostatní snímky a hrdiny. Sivana jakožto padouch je docela zapomenutelný a jeho CGI armáda stejně tak. Vrcholem je ale stejně fakt, že Billy nemohl najít svojí mámu, i když by na ní hnedka klepala sociálka, kde zapomněla svoje děcko a všechno by hned vyřešili. 55% ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)