Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Pishin

Tenhle serial prisel v mem zvlastnim obdobi po ukonceni meho dlouholeteho vztahu a ikdyz je zde spousta sarkasmu tak obcas se me nektere veci co zde probihaly neco rikali a s necim jsem se ztotoznil. Moc pekne, skvele jsem se bavil a nabilo me to pozivni energii a presvedcilo me to, ze dobry serial nevymrel. Bravo 90% ()

Qasa

Tak jsem teď zkouknul sedm sérií za sebou a bohužel musím snížit celkové hodnocení z 5+ na 5-. První čtyři série jsem viděl podruhé a klidně bych dal zase 5+ a konec čtrvtré série by byl nejlepším koncem celého seriálu. Půlka páté je blbá, ale pak se to znovu rozběhne, ale sedmá je dost průser podpořený ještě změnou obsazení českého dabingu u Hanka a Keren, který je předtím dost slušný, ale v té sedmičce naprosto příšerný. ()

Kryton

Amerika a její seriály v posledních letech prostě drtí celý svět. Pomalu opadá vlná kriminálek a máme tu další seriál po Houseovi s anti hrdinou v hlavní roli. Hank v podani Davida Duchovnyho (nejen Fox Mulder!) se stavá natolik lidský , že si ho zamilujete. Dalo by se snad rici , že byt chlap je proste cool! Po celé 1. serii jsem zvedavy scím v druhé serii prijdou. Je stebe citit frnda! Díky! ()

ledzepfan

Na první pohled možná trochu prvoplánový, ale po hlubším nakouknutí-zasraně pravdivý seriál...........Pečlivě a beznadějně zaškatulkovaný David Duchovny rolí Hanka Moodyho nadobro rozdrtil okovy Akt X a předvádí nám rock´n´roll v podobě spisovatele s ostře proříznutou hubou se kterým se život moc nemaže, ale ani on se nemaže s ním.....Nadchlo mne to a dávám 5stárs... Edit...Pátá a šestá série to posílá velmi rychle na dno žabích sraček. Minimálně jedna hvězda musí pryč a druhou tam udržím jen ze sentimentu..Za poslední díl šestky by měli někoho zodpovědného posrat a pochcat aby poznal jaké to je......Jeden velký smutek toto :( :( ()

pivo

Po prvej sérii som bol nadšený, takmer to bolo na 5 hviezdičiek. Postavy poväčšine dobré, v čele samozrejme perfektne sadnúci Duchovny trúsiaci cynické hlášky všade naokolo. Občas to možno zaškrípalo, ale i tak som sa tešil na ďalšiu sériu, hoci som mal aj trochu obavy. Opodstatnené. Druhá séria išla kvalitatívne o jednu až dve triedy nižšie, postavy začali byť otravné (hlavne manželia Runklovci), ubudlo aj tých hlášok, zato všetky postavy (aj tie malé decká) začali každú chvíľu vypúšťať hlboké ľudské pravdy. Takisto ma štvalo, keď sa Karen vždy na konci dielu naštvala na Hanka a pohádali sa, aby v ďalšom dieli bolo zas všetko v poriadku, bez toho, aby sa to nejak vysvetlilo. Iba občas som sa naozaj bavil tak, ako v prvej sérii, väčšinou som sa nudil a bol som otrávený. 1. séria - 90%, 2. séria - 60-70%. Priemer z toho si vie každý urobiť, také je moje výsledné hodnotenie. Zatiaľ. Teraz sa už neteším na tretiu sériu, teraz sa už len bojím. Čas ukáže, či oprávnene. ()

hous.enka

První série byla skvela. Hank Moody je sexy, ma nadhled a holky klati na potkani. Takovej muzskej Sex ve meste, ale vic cynickej. Jakmile se ale jeho vztahy zacnou zamotavat, zacnou se motat i scenaristi a uz druhou serii jsem nebyla schopna dokoukat. Ale tohle nastavovani uspesnych serialu dalsima seriema je typicke a vetsinou dost na skodu. ()

kikuka

..zatial mam za sebou len maly sample..anyway, velmi dobre napisany hlavny hajzlik, ktory nie je az taky hajzlik, aj ked ma problemy pomenovatelne podla jednej z bond girls - pussy galore..ale inak je to vlasne fasacky chlapik..taky, co by si na nom carrie bradshow zgustla :P..som zvedave, ako sa to cele vyvinie..inak, celkom zaujimava variacia na "blogovy" serial..myslim tym serial, ktory je vlastne postrehom o postrehavacovi.. :-P.. ()

Sten2

Perfekní David Duchovny nám servíruje krásně sprostý hůmor bez jakehokoliv pardonu. Jeden z nejlepších a hlavně nejstylovějších serialů poslední doby. ()

ladko

Hank je bezpochyby jedna z najzaujímavejších seriálových postáv. Trúsi hlášky jednu za druhou, spí s kým sa mu zachce(ani nízky vek nie je prekážkou:)) a drogy a alkohol sú na dennom poriadku. Kto z nás(chlapov) by sa s ním nechel vymeniť aspoň na jeden deň...Zaujala ma ešte postava sekretárky/asistentky/naughty girl Charlieho(tiež si raz takú zadovážim:)). Keď sa chcete zabaviť a občasné nadávky(no dobre neustále nadávky)vás nepobúria, Californication je dobrá voľba."Rehab is for quitters." ()

keddy79

(1. série) První díly mně příliš nezaujaly, ale něco mně vždy nutilo pustit další díl. Tak kolem 10. dílu už jsem Californication zařadila do své topky :-) Proč? Protože je jedna postava lepší než druhá, obsahuje nemalou dávku ironie, sarkasmu, vtipu, nějaká ta životní moudra a má výbornou znělku. Oblíbené postavy? Dani, Marcy a Becca. ()

selfesteem

Seriál, který může pár lidí odradit svou otevřeností, jak v sexuální oblasti, tak i v té výrazové. Mě ale ani omylem. Jelikož seriál sleduji v čestině, je mi jasné, že v angličtině existuje sice spousta šťavnatých výrazů, ovšem s čestinou to nelze srovnávat ani v nejmenším. Jako kanál tam mluví všichni:). Trochu jsem se bála, že se mi hlavní hrdina bude skutečně celý seriál potácet mezi pitím a všemožnýma holkama, zajímalo mě, jak s takovou mohli natočit tolik epizod. O to víc mě opravdu mile překvapilo, jak se nám postupně hlavní hrdina začne vybarvovat. Je to muž zásadový, spravedlivý, s neskutečným citem pro rodinu. Jako správnej chlap zmlátí druhého, když ten urazí jeho milou, stará se o svou dceru, miluje "svou ženu", radí druhým a snaží se je svést ze špatné cesty. Trochu paradox bych řekla, když to porovnám s jeho nespoutaným chováním. Každý však své nezdary řešíme různě. Tohle je určitě také jeden ze způsobů, a myslím, že docela zábavný. Californication mě skutečně baví, jen Hankovi říkám pořád Mulder :). ()

Seejey8

Velice Vtipná záležitost se skvělým scénářem, dialogy a zajímavými postavami. Tohohle seriálu si fakt vážim. Californication / moje láska / 100% ()

baribal

První tři série byly výborné, ústřední čtveřice byla vynikající.. bohužel čtvrtou série zničili kouzlo seriálu tím, že se vše točí kolem Hanka. Čtvrtá, pátá a šestá série se točí pouze okolo Hanka, Karen a Bella jsou na vedlejší koleji, Runklova vtipnost je už dávno pryč a ta vtipnost a lehkost prvních sérií také. To co bylo fakt dobrý, bylo jak se Hank snažil vrátit ke Karen, bylo to díky tomu aspoň trochu přirozený a normální, ale udělat z hlavním dějem celé série soud s Hankem je prostě ubohost scénáristy a tvůrců. Nerad to říkám, ale tenhle seriál je už mrtvej. Seriál zabil rozchod Hanka s Karen, dokud oni dva se k sobě nevrátěj a stejně tak Runkle s Marcy, a taky HLAVNĚ přestanou cpát do hlavního děje natáčení nějakýho filmu podle Moodyho knížky s namachrovanym černošskym raperem, tak to bude pořád stejnej SHIT. ()

Bakllazaan

Tohle je prostě velkej seriál. První série, jak to tak bývá, se postavy oťukávají a poznávají, aby se ve druhý sérii naplno rozjeli a ždímaly ze sebe vše nejlepší. Ještě ke všemu přidat neustále přítomnou atmosféru 90. let. Nikde nebyly sociální sítě, a na mtv hrála Nirvána namísto Biebra. Tahle atmosféra bezvadně stylizuje atmosféru a činy hlavní postavy. Je to jak polití studenou vodou. Namísto seriálů nabitých tupým papouškovaním pop-kulturních hlášek (téměř symbol dnešní doby), nebo seriálu co se utápí v nostalgii v Přátele, je Californication pohodovka se skvělou atmosférou, jaká tu ještě nebyla. Druhá série pro mě určitě vede a dokazala kvalitu nakopnout s pořádnym rozeběhem. ()

Wysch

Hank Moody mi v lecčem připomíná Grega House. Ale tenhle seriál není postaven jen na soustředěném a skvělém výkonu Davida Duchovnyho. Je nacpaný vtipnými glosami, šťavnatými poznámkami a hlavně velice dobře zahranými charaktery. ()

Alqarin

Kdo by odolal šarmantnímu hubatému Hanku Moodymu s xichtem Davida Duchovnyho? Tenhle chlápek se zbavil škatulky Muldera a vdechl život o mnoho barvitějšímu charakteru, který pro úchylnost nejde daleko. Californication skvěle vypovídá o naší době už jen tím, že existuje a podává zvrácené svědectví o tom, jací jsme a co vlastně chceme. A navíc je to vážně bžunda. ()

SaNcHeZ_cz

Výborný seriál, který patří k tomu nejlepšímu a zároveň nejoriginálnějšímu na poli osobních příběhů co americká kabelovka nabídla. EDIT: Stahuji hodnocení na čtyři hvězdy díky hodně ustupujícím kvalitám od čtvrté série. Předpokládám však, že díky kvalitám zatím probíhající poslední sérky půjdu ještě o hvězdu dolů. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis