Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

PetrPan

Pátá a poslední série ani nemusely být. Zrovna, když jsem si říkal, že Hank ještě vlastně nepíchal černošku, přišla skutečně trapná pátá gangsta řada a v té sedme bylo Hankovo přiožralé šukálisma převálcováno divnolidmi a divnohumorem a hřebíček zarazil i český distributor výměnou dabérů. Ale to je tak vše, co bych vytknul. Pro uctívače upřímného amorálna je to totiž doslova kánon! A tam kde Californication zrovna neamoralizuje, tak je jednoduše úchylný, trapny, vtipný, fekální, nekorektní, humusoidní a taky trochu erotický. Zkrátka dokonalý pro všechny alespoň trochu přičmoudlé duše. ()

Tomco

S01 - 90%, S02 - 70%, S03 - 70% (záverečný diel kvalitka), S04 - 90% (najlepšia séria), S05 - po tretej epizóde 40% (zatiaľ totálna sračka) ()

klerik

1. séria: Čím dlhšie nad tým premýšľam, tým viac dokonalé sa mi to zdá byť. Už TRAMPOTY ŽENATÉHO MUŽA chceli byť "chlapskou" odpoveďou na SEX V MESTE, ale až teraz sme dostali dokonalú a lepšiu náhradu. Californication má skvelých hercov, okrem zábavnosti má aj svoju vážnu líniu a obsahuje aj všetky tie veci, o ktorých vieme, že sú "len" vysnívané, ale možno práve preto má seriál taký úspech... 2. séria: Citeľne menej ostrá séria, ale stále je to dobre odvedená práca so skvelo napísanou a stvárnenou hlavnou postavou. Navyše je to tentoraz hneď o dvoch chlapoch, ktorí sú nehorázne cool... 3. séria: Možno najmenej konzistentná, ale stále okúzľujúco provokačná. Okrem toho má skvelo vygradované finále... 4. a 5. séria: Všetko si len tak plynie, dochádza k hyperbolácii už skorších zápletiek... Keď už ste vo svete Californication až po uši, ťažko byť nezaujatý... Ďalšia séria bude potrebovať nový (a menej čierny) vietor...6. séria: Pokus o návrat ku kvalitám prvých sérii v podstate vyšiel, rockerská téma je určite lepšia než rádoby hláškujúci černosi. 7. séria: Bohužiaľ, opäť sa vracia Policajt zo Santa Monici, tentoraz ako TV seriál, a čo je horšie prichádza na scénu Hankov syn, ktorý je taký otravný, že ešte pred pár rokmi (a pred pár nomináciami na oscara) by ho určite hral Jonah Hill. Druhá polovica série sa pokúša o znovu naladenie starých vzťahov a to celú sezónu zachraňuje. Myslím, že Kapinos skončil v poslednej možnej chvíli, aby vlastný seriál nezhovadil... ()

MiiRA

Chytne a nepustí ... Hank je třída :D Úžasný seriál, ještě stále to rozdýchávám !!!!! a těším se na další řady !!!! :) ()

korbitch22

Tak tomuhle já říkám herecká,ale hlavně scénáristická genialita.Opravdu dokonalé vypointované dialogy,zvraty,napsané postavy a geniální herci.Nechutné,uchlastávající se prase Hank Moody a jeho Poršák bez vočička,se protloukají světem a ničí si nadějný život.Srovnání se Sexem ve městě snad ani není možné.Ve městě ty 4 krávy,namyšlemný uráželi svojí namyšleností každého,od jich samích,přes chlapi až po diváky u televize.Kdežto Hank je jen opilej týpek,se srdcem na správnym místě,kterej nikoho neuráží a ničí život jen sám sobě.Tenhle seriál si mě získal a fakt ho žeru.Rankl je king a Madelina Zima ale roste...a všude :-D ()

Yardak

David Duchovny hraje frajerského spisovatele, který nemá inspiraci ke psaní a přitom se chce vrátit ke své bývalé. Jenže je nehorázný děvkař a s ničím si nedělá hlavu. Hank Moody je naprosto skvělý bohém (přesně jako Henry Chinaski) a zlatý glóbus za rok 2007 pro Duchovnyho byla jasná volba :-)! Hlavní pointa celého seriálu se opírá o city Hanka Moodyho ke své životní lásce - ale i když jí miluje, tak s ní často nemůže být; něco ve stylu běžného života. K tomu všemu je město andělů někdy vykresleno jako nejlepší místo na světě a jindy zase jak peklo na zemi:). U Californication jsou avšak naprosto výborné vedlejší filmové a hudební dějové linky - opravdu nemají chybu! P.S. Americká popkultura je v každé sérii představena v nezapomenutelném balení. Tento seriál je pro mě prostě za 100 % (i po 7 sériích). ()

mat.ilda

Po jediné náhodné epizodě jsem vyvodila ultimativní závěr a dobrou radu k němu - toho bezstarostného, zhýralého a cynického zmetka Moodyho, jeho stejně úchylné kámoše i sexuální přihrávačky lze lehce nahradit kreslenými karikaturami penisů a vagín, neboť v kontextu s tím, o čem neustále hovoří a čím se zabývají, není zapotřebí hereckých výkonů, charismatu, známých tváří a dokonce ani žádných osobnostních rysů - animovaní hrdinové by mnohem levněji "dělali jen svou práci" a namluvení postaviček, vzhledem k jejich úzce specializovanému tématu, jehož slovní zásoba je značně omezená, by rovněž nevyšlo draho. A abych byla naprosto stylová - na plakátech by nesměli chybět ani tvůrci seriálu, samozřejmě v podobě svých kreslených hrdinů, ovšem bez koulí, protože je jednoduše nemají. Ubohé. ()

Oktavianus

Výborný seriál, Hank Moody válí (i když to, jak ochotně ho balí jedna kočka za druhou, je trochu přehnaný), je to spisovatel a alkoholik a sexista a cynik...prostě má to veškerej potenciál, aby mě to nadchlo. Ale nestalo se tak. Když přemýšlím proč, napadá mě snad, že je to tou v podstatě velmi smutnou Hankovou touhou po lásce Karen, co ho opustila, která se jako nit vine celým seriálem. Ač se pokaždé bavím, jsem po konci každého dílu v nepěkně melancholické náladě a dost pochybuju, že právě to byl tvůrčí záměr. ()

Dr.film

Hank Moody řeší svůj spisovatelský blok a závažné rodinné problémy asi tím nejméně vhodným způsobem. Ztráta základních hodnot a špatné nasměrování dělají svým způsobem z Hankyho loosera číslo jedna, ale kdo by mu nefandil, když je tak kurevsky moc ironickej a padá z něho jedna hláška za druhou. ()

MontyBrogan

Hank Moody (Duchovny) je človek ktorý si posral život (rodinu aj kariéru) a predsa chcete občas byť v jeho koži. Prečo? Pretože je proste nad vecou. Na prvý pohľad flegmatik a alkoholik, ktorý ťaží zo svojej úspešnej minulosti aby si mohol kedykoľvek zasúložiť. Ale keď si z času na čas výnimočne vstúpi do svedomia, všetci vidíme, že nie je až tak ďaleko od života, ktorý mal predtým. Prvá séria - 95%._"Ona chce aby bola naša dcéra šťastná, ja chcem aby bola lesbička. Nechápem prečo by nemohla byť oboje, šťastná lesbička." Ten nezameniteľný pohľad na svet, ktorým Hank stále dokazuje, že na každom vtipe je kúsok pravdy. Len škoda, že po ňom tie ženy tak strašne idú. To je ten ležérny spisovateľský postoj tak neuveriteľne sexy? Keby sa mi toto nezdalo trošku nereálne, bola by druhá séria u mňa na 100%, takto opäť "iba" 95._S treťou sériou nadviažem na začiatok môjho komentáru, ono je to skôr tak, že Hank Moody je inteligentný, talentovaný a vtipný sympaťák, ale ten život si posiera neustále znova. Neviem či priťahuje problémy, alebo si iba napriek svojej inteligencii nevie uvedomiť následky, ale Fucking and Punching (názov inkriminovanej knihy) celkom dobre vystihuje jeho život. Rozhodol som sa po sérií číslo 3, že nebudem každú hodnotiť percentuálne, jednoducho je to vždy na 5*. Teraz mi tam trochu vadili tie absurdné situácie so ženami (ktoré mal v posteli - ako inak), boli možno trošku prehnané, až tým pripomínali teenagerské komédie, ale zápletka bola napriek tomu vždy vykreslená tak, aby vyzneli reálne. No a záverečná časť, ako som aj čakal, bezchybná._4. séria opäť v znamení absurdných situácií a kumulovania nezdarov, aby bol príbeh stále pútavý, ale je to už trochu na úkor kvality. To zaplietanie zápletky vedia lepšie napríklad v seriáli Weeds. Ale napriek tomu, tento seriál v poslednej dobe pozerám radšej, vlastne úplne najradšej._5. séria prebiehala ako prebiehala, obdobne ako ostatné, ale ten záver bol brutálny. Len škoda, že s použitím známeho seriálového triku: Nevieme ako to dopadne, sme až pohoršení a musíme to zistiť, preto si nenecháme ujsť ďalšiu sériu. Ale keď ide o Hanka Moodyho, samozrejme im to odpustíme._6. séria bola nepochybne najperverznejšia. Čiže ak vás pohoršuje húlenie zo starého zákona, alebo hľadanie vagíny morskej panny zatiaľ čo vás za ňu oddáva Ježiš, určite to nepozerajte. To je ale trošku zbytočná pripomienka, keď ide už o šiestu sériu... Neviem čo ďalej napísať, Californication nie je dokonalé, ale milujem ho._7. a záverečná séria bola (najmä vďaka objaveniu Hankovho poloretardovaného nevychovaného syna) v znamení ďalšieho úpadku kvality a týmto si dávam predsavzatie, že je to posledný seriál, ktorému z nostalgie neznížim hodnotenie aj keď si to zaslúži. Je mi ľúto, že je koniec, ale mohol byť aj kvalitnejší. Záverečné čítanie dopisu pre Karen v lietadle bolo len vykonštruovaným pátosom, do ktorého by si niekdajší Hank maximálne ubalil jointa. This is the end, beautiful friend. ()

Ivoshek

Spisovatel Hank Moody má sice na jedné straně tvůrčí krizi a rozpadlý vztah (ex-partnerka si má brát blba Boba. nebo Billa?), na druhé ale taky docela pěkné porsche bez pravého blinkru a spoustu krasavic na jednu noc. Síla tohohle seriálu je, že pod poměrně jednoduchou zápletkou se skrývá docela smutný příběh chlapíka, který se hrabe ze životní fáze plné s....k, což ale maskuje totálně machoidním životním stylem. Jo, a a pak taky spousta neuvěřitelně drsného humoru (fakt spousta spousta). Zatím jsem viděl jen dva díly, ale už když ke konci toho druhého zkouřený Hank v domě své ex-partnerky nejdřív urazí a následně se vyspí s její scientologickou kamarádku a zároveň stihne poblít Billův nový obraz, věděl jsem, že je tohle seriál přesně pro mne. Aktualizace: Po shlédnutí dalších tří dílů už mi ta série sexu, konverzací o sexu a pokusů o návrat k bývalce přijde malinko stereotypní. Ale i tak je to pořád docela sranda. ()

rikitiki

Ach bohové, je to tak jednoduché. Dodělat to, co Sex ve městě jenom rozdráždil. Mluvit jenom o pí... a dělat jenom pí... Je to primitivní záležitost natočená lidmi ve středním věku o lidech ve středním věku s pubertálně sexuálně fekálními problémy. Pro konvencemi svázanou společnost možná šokujícně osvobozující, pro normání dětinské. Filmařsky nic moc. Zkuste jim nahlas přečíst Elfride Jelinekovou a celý štáb tohohle seriálu se pokřižuje a zajde do kostela. Jenom šokují, neboří žádná tabu. V měšťáckém zaslepení je ani nevidí. ()

honajz odpad!

Na mne je to už až tak cynické, že to zachází do opačného extrému a je mi fyzicky špatně z toho to sledovat. ()

poz3n

Je docela nebezpečný Californication sledovat, protože čas od času začnete mít pocit, že svět možná takhle opravdu funguje... ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ PAY-TV PREMIÉRA: HBO = 6.11.2007 + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = 26.2.2010 + SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 5.9.2011 (6.11.2007) Ako skalný fanúšik FOXa MULDERa len s ľútosťou konštatujem, že módna vlna HBOlike sérií u mňa skončila práve pri CALIFORNICATION. Jasnačka, ako zarytý heterosexuál vzdávam hold tvorcom, ktorí tento produkt "napěchovali" naozaj zmyselnými kráskami, ale som už dosť prejedený nasratých frajerov s krízou neviemakého veku, ktorí trtkajú čo im príde do rany a hláškujú tým najnekorektnejším a pseudointelektuálne - vulgárnym zmyslom pre zvrátený - opravujem - ÚCHYLNÝ humor. Ale ako vidím, som asi jediný kto ešte verí v tzv. tradičné hodnoty a konzervatívny model rodiny. (22.11.2007) ()

jonyyy

První řada vlažná, přítomnost Loua to dostala na úplně jinou úroveň. Hank je takový mix Barneyho a House. 1. řada - 4 hvězdy, 2. řada - 5 hvězd, 3. řada - 5 hvězd, S4-4*. s5-5*. Btw chtěl bych v padesáti vypadat jak David Duchovny. 90% ()

MM11

Meditovat nad tím, jak to dneska v té zasluněné USA pěkně šlape a stylizovat se do pozice hlavního hrdiny je vyloženě směšné. Je to o něčem jiném, což na druhou stranu nemusí být problém pro někoho, kdo si dá nad postel fotku Hanka Moodyho a zkouší napodobit modlu. Jde to i tak, je to ale trapas. Život je v tom tak maximálně v řádku procent a kdyby ani tolik ne, určitě to nevadí k tomu, aby se vztahy, soužití a hledání čehokoli rozebíralo v každém díle s vážnou tváří a hláškou v zásobě. Scénář tvoří chytrý glosátor, co se nebojí popustit uzdu těm přehnaně moralistickým blábolům a dávat je do jednoho pytle s rozumnou argumentací. Dělá to, protože se nebere skoro vůbec vážně (aspoň doufám, kdyby ano, tak si nejvyšší hodnocení nezaslouží) a zná nadhled, pro málokterý seriál by byla ztráta nadhledu tak smrtící ranou jako právě pro Californication. Asi by zůstal ironický sympaťák Duchovny (načasování na roli měl geniální), kulturní pomrkávání a výsměch všem těm, kdo si myslí, že jsou na větším levelu dnešní společnosti (Artist Within!). Jenže by to už nemělo žádný smysl, kdyby se hlídal, Californication by ztratil své kouzlo seriálu, kde se může všechno a divák to rád příjme. Bezprostřednost v dialozích, hercích a vůbec v životě je tím klíčem k úspěchu. Neznám druhý seriál, který by to dělal podobně dobře. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis