Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

52637

Lepsi nez Batman vs. Superman, ale bohuzel opet sragora od DC. Wonder Women opet skvela ale film stoji za houby ()

robo_sykora

Potenciál ten film má a úprimne som čakal niečo horšie, ale je to na mňa veľmi chaotické a až príliš predigitalizované. dávam 60% s výkričníkom, lebo viac si určite nezaslúži. Možno keď si to pozriem druhýkrát tak to bude mať iné grády. Asi som veľmi rozmaznaný Marvelovkami, ale úprimne Superman ani Batman neboli nikdy moje srdcovky. Mladý blesk je vtipný, ale až príliš sa snaží byť ako Spidey, Aquaman pohoda a WondeWoman vidím radešj ako Giselle v FF. Vadia mi na nej neprirodzené pohyby v boji. netvrdím, že Avengers sú v tom iní, ale je to tam také plynuješie. ()

Embolo45

Já tedy chápu , že spousta lidí ted poslední dobou (od prvního Ironmana:-D) žere Marvelovky ..ano, jsou to dobře udělané ,napětím a vtipem oplývající filmy, se zábavnými charaktery v hlavních rolích ..Ale....a tady je ten problém...postavy Marvelu jsou jednoznačně méně ikonické než postavy od DC , a proto se s nimi spousta lidí dokáže ve filmu ztotožnit. Ono totiž čekat od Batmana , Supermana ,Wonder Woman apod.kupu vtipných hlášek prostě nejde, a to právě již z podstaty charakteru jednotlivých postav. Temný ,zádumčivý Batman rozhodně nebude každou situaci glosovat vtipnou hláškou jako třeba Tonny Stark. Takže tento film pojednávající o JL opravdu není žádný chudý příbuzný CA:CW ,ale je to velmi dobře natočený film z nejikoničtějšími postavami od DC vůbec. .....a OK ...hlavní záporák mohl být lepší ...to zase jo :-D ()

Zavin

Pozor obsahuje spoilery! Je to sračka sračka a zase sračka. Kdyby Asylum mělo rozpočet tohoto filmu, dopadlo by to lépe. Batmanosaurus vs. Clarkodont - To by bylo něco. Jedna hvězda za jednu jedinou scénu s exhumovaným supermanem a jeho otáčející se hlavou aka vymítač ďábla. ()

clot odpad!

Neskutečná slátanina. Bezduché, bezbřehé, trapné. I když miluji sci-fi tak tohle je absolutní propadák. ()

majorzeman13

Průměrná,dobrá filmová podívaná která mohla nabídnout o dost více než jsem dostal .....Čekalo se od takového blockbusteru o hodně více ,jak do kvality ,tak tržeb filmu ! Snad to výjde příště,doufám v to !? ()

Stalker85 odpad!

No. co k tomuhle dodad. Herecký výkony tragický, Děj zoufale nudnej a natahovanej, Vizuální efekty těžce tragický a na dnešní možnosti fakt trapně ubohý, Zpomalený záběry uplně otravně a uboze často, Pokusy o navození emotivní a napínavý atmosféry tragický a zoufalý. Prokristápána co tohle mělo tyvole bejt?! !!!!ODPAD!!!! ()

JerryPilsen

Na týmovku slabé.Děj je sice široce rozkročený,ale sám sebe nestíhá.Hlavní záporák je jako z pohádky a spíš k smíchu. ()

blexster

A to jsem myslel že v ošklivosti kostýmu jako je třeba prkenný batman to skončilo, ale bohužel, jsou tu další třeba flash nebo aguaman, který je navíc úplně zbytečný. Zásadní scéna při oživený supermana mi přišla kapku odfláknutá, ale žádný strach uděláme něco co nikdo nečeká ve stylu marvel, ano zničíme zas celé město XD jak vtipné. ()

EagleSK

Ubehlo to tak rychlo, ze mi bolo jedno, ci niekto prezije. Nezzil som sa so ziadnou postavou a ten hlupy pribeh som uz videl, v roznych obmenach, snad stokrat. Chcel som fandit Lige, pretoze Avengers ma uz nebavia. Teraz ma uz nebavi ani Liga. Bolo to take zvlastne. Dej sa odohrava akoze v sucasnosti, ale Batmana privolavame svietenim na oblaky, Amazonky hopkaju na konikoch a obliekaju sa ako Conan, Flash asi usiel z X-menov, atd. Najkrajsi ma filme bol zadok Wonder bra. ()

SirRedmond

DC by to mělo vzdát. Netvrdím že Marvel filmy jsou nějaký zázrak ale aspoň pobaví a jejich týmovky fungují. Tohle je vážně bída. ()

Slash_Flash

Co je vlastně špatně? Trapné zápletky, nudné triky, zoufalá snaha o herectví, neustálá snaha o humor, žádná atmosféra,... mohl bych ještě pokračovat. Rozebereme si to. Často u velkých a velice mocných záporáků se ukáže jejich velká síla, u kterých i divák cítí bezmoc,, ale tady ne. Zde přichází na scénu Superman, nakope mu prdel a tadáá. Hotovo! Jediná scéna, která se mi líbila, co se týče triků, když Wonder Woman padala do nějaké jámy nebo co, mezitím co ji meč vypadl z ruky a padal rychleji a rychleji až ho nedokázali chytit a Flash ji ho šťouchnutím do špičky meče podal. Asi se ta scéna dělala v den, kdy všichni měli dobrou náladu, tak si ji pokuste užít, protože po zbytek filmu to vypadá, že polovina štábu se nudila a vrtala si v nose, zatímco zbytek se snažil ještě film zachránit. Myslím si, že za ty peníze by si lepší triky z nosu vyšťourali. "Páni, to jsou emoce.", to si říkejte třeba u Titanicu, protože tady je nenajdete. Tady to vypadalo, že hercům ukazovali scénář v pozadí na tabulkách. A to je třeba zmínit neschopnost najít herce dobré pro Flashův příběh. Vyhrabou nějakého mladého chalana a týpka, který má hrát jeho otce, ikdyž by jste si řekli, že je to jeho starší brácha, a zachrání dojem jeho stáří pouhým nabarvením jeho kotlet na bílou.. A co takhle udělat s Flashe vtipálka? Možná dobrý nápad, ale... moc se nesnažili. Většinou se Flash ozve s nějakou debilní rádoby vtipnou připomínkou, u které jenom prohodíte očima a řeknete si, co zase se ten debílek tahá do rozhovoru. Prvně se film vám snaží narvat do hlavy, že tamten přerostlej ničitel světů, je obrovskou hrozbou pro svět a další takové píčoviny , ale koho to zajímá, vezmeme s sebou Supermana, ten si s ním pohraje jako batole s plyšákem. Tato nezájem se projeví u atmosféry když zjistíte, že se ve filmu nestane nic zajímavého. Nacož jste později u filmu seděli jako trubky, protože konec byl předpovídatelný. Hele, já mám DC Comics rád, ale tohle? Tohle bych zakopal tři metry pod zem. ()

zadarzno

Průšvih, asi vysloveně ne, ale rozhodně to za svým rivalem z MCU dost zaostává. Už Batman vs Superman nebyl dobrý, což byla škoda, pač to dost devalvuje nejprodávanější komiksový sešit v dějinách a to je smrt Supermana. Škoda, že se Snyder nedržel už tehdy více předlohy, mohlo to být vše o hodně zajímavější. Přijde mi to takové, jako kdyby DC se rozjížděli a dávali dohromady film, který by mohl být možná jedním z největších zážitků celého filmového průmyslu, jenže na to si musíme ještě počkat. Zatímco Marvel postupně rozjel jednotlivé sólovky, které vedly k týmovce, tak tady je to jinak, což je velká škoda. I když pravda, nevím, jak zábavná a zajímavá by byla sólovka Cyborga, ale neprovázanost filmů je do očí bijící. Představují se nám tu nové postavy, o kterých nic nevíme. A proto celý film zahajuje vlastně záběr na Wonder woman, kterou už v merku nějaký čas máme. Je to škoda a tipuji, že jestli se dostaneme až k Justice league 3, tak ta bude tou epickou podívanou, kterou jsme čekali už možná nyní. Alespoň já tedy ano. Když to budu brát férově a s ničím neporovnávat je to průměr 60% ()

StandikK

Ach jo, další film kde je mišmaš sci-fi hrdinů. Kdyby alespoň děj byl něčím zajímavý. Skutečně tuctový film. Takové podobné vznikají u Amíků jako na běžícím pásu. ()

Duffman 97

Zklamání jako prase.Líbil se mi MoS,BvS i SS ale tohle jsem musel pobrat až když jsem se smířil s tím že jiné to nebude.Když byl film ohlášen čekal jsem poctivou temnou komiksovku dlouhou cca 3 hodiny.A co z toho vzešlo? Nejprve sestříhaná patlanina která zabere s bídou 2 hodiny a do plánovaného velkofilmu má sakra daleko.Když jsem se pak vzpamatoval začal jsem k filmu přistupovat trochu realističtěji a bral jsem ho tak jak je.Předně jsem shodnotil postavy.Flash byl fajn,taková DC verze Spider mana.Aquaman taky ok.Co mě ale dost vadilo byl Batman který dostával po držce a hlavně Stephenwolf.Vždy se říkalo že DC má lepší záporáky než Marvel což do JL platilo.To co ovšem předvedl záporák tady bylo hrozné,nemluvě o CGI efektu.Nejvíce mi ovšem vadilo že zde DC ztratilo to čím se od Marvelu odlišovalo.Dospělost.60% ()

Denzen

Toto sa naozaj nepodarilo. Superhrdinský film, kde vás vôbec nič nezaujme (postava, akcia), to je trochu zlé. Dalo sa to samozrejme spraviť oveľa lepšie. Za prvé už mohli dať vysvetlenie o tých kockách a hlavnom záporákovi hneď na začiatok, aby som nebol neskôr totálne zmätený, čo sa deje. Za druhé mohli trochu viacej predstaviť nových hrdinov ako Aquaman alebo Flash. Majú nedostatok priestoru a ešte ten im kradnú tí, ktorých sme už videli ako Batman. A za tretie, čo to ako malo byť s tým Supermanom? Je jasne vidieť, že toto pôvodne v scenári nemalo byť. Supermana oživia, on si zájde na farmu a za päť minút už je v pohode. Keď už to tam dali, mohli to aspoň rozobrať viacej. Čo sa týka akcie, väčšinou bola v pohode. 50% ()

eexDon

Für mich - 65%, - /dětinský děj naprosto o ničem, silně předigitalizováno, některé scény a dialogy dobrý akorát tak pro opravdu velmi malé dětičky/, + /dvojka Batman + WW ucházející, novej Aquaman se mi docela líbil, akce solidní a docela vtipný to bylo/, hodnocení - průměrná variace na Avengers, jaksi to ušlo, průměrný průměr, ale zázrak to zrovna není, nicméně lepší než Batman v Superman: Dawn of Justice ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera