Liga spravedlnosti

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Justice League se podobá takovým těm novodobým DC animákům - pobaví, možná i zaujme, ale k opravdové velikosti pořád něco chybí. Ruku na srdce - od popkornového filmu, kde se střílejí lasery s očí a používá laso pravdy, by ale ale divák neměl čekat mnoho. Je to zábavné, je to barevné, jsou tam hezcí lidé, kteří do sebe občas efektivně mlátí. Stačí to. Zajímavější, než film jako takový, je ale příběh jeho vniku - konkrétně Joss Whedon, který film dofinišoval za odstupivšího Zacka Snydera. Každý má úplně jiný styl a občas to vidět je, například na vtipné scéně, kdy si Aquaman vylívá srdéčka. Snyder zase umí lépe akci a sekvence Steppenwolf vs Amazonky je skvělá. Nejvíc mě ale zaujala (...spoiler...) scéna, ve které oživlý Superman bojuje proti Justice League. Cavillovi tahle poloha sedne a nepamatuju si, že by hraný Superman byl někdy až takhle badass. Pro příště by to ale už opravdu chtělo film, který má srdce, ne jen svaly.(20.11.2017)

Liga spravedlnosti je v podstatě horší verzí tři roky starého animáku Liga spravedlivých: Válka. Na Zemi útočí paradémoni a jejich zlověstný šéf, což rozpoutá menší apokalypsu, která dá dohromady ústřední tým a nasměruje ho k dalším dobrodružstvím. Jenže zatímco animák dokázal být opravdu našlápnutý a zábavný i v 76 minutách (Batman vs. Green Lantern!), Snyder se ve dvou hodinách jen kodrcá skrz generickou týmovku, v níž mají největší dopad dvě scény s Billym Crudupem. Zbytek jsou jen ucházející digiorgie, které vedou odnikud nikam - a to přitom chtějí stihnout tři originy, budování vztahů i velkolepé řežby v Atlantidě a na Themysciře, z čehož vlastně funguje jen to poslední. Neříkám, že mi to docela neutíkalo a že tu není pár fajnových momentů. Na první hranou Justice League je to ale bída, z níž mi utkvěla v hlavě jen kupa hezkých wallpaperů.(15.11.2017)

No nevím asi jsem už přesycený, ale tyhle drahé digitální bordely, které jsou všechny poslední dobou na stejno kopyto mě přestávají bavit. Docela mi vadí, že poslední dobou v každé komiksovce je záporák z vesmíru ( Zlatý kapitán amerika 2) a Batman vs Superman se držel docela na uzdě, dokud to na konci opět nevyvrcholilo v digitální madness, ze kterého bolí hlava. Wonder Woman, Superman a Aquaman jsou super, Cyborg s Flashem otravně nezajímaví a Batman toho příliš nepředvedl. Záporák je umělý a klasicky o ničem i s celou svojí armádou. Akce příliš záživná není ( mám raději bitky a přestřelky než lítání ve vzduchu) a humor se povedl jen zřídka. Nenudil jsem se, ale spokojený také nejsem. 60%(30.11.2017)

Zrejme budem plávať proti prúdu, ale ja som spokojný. Práveže viac ako spokojný, ako fanúšik DC comis vlastne až príjemne prekvapený. Netvrdím, že je to dokonalé, to vôbec nie, ale po všetkých problémoch, ktoré Liga absolvovala (pretačky, odstúpenie Snydera pre rodinnú tragédiu) je to vlastne až prekvapivo dobré. Bál som sa toho ako bude po kope fungovať toľko postav, kedže polka z nich (Aquaman, Flash, Cyborg) nemala svoj film a pre obyčajného diváka sú neznámi. Nakoniec to funguje lepšie ako sa dalo čakať. Každý z nich vlastne len začína svoju "kariéru" superhrdinu a ich schopnosti, bežný život, či problémy sú stručné vysvetlené. Producenti sa rozhodli pre kratšiu dĺžku filmu, čo je škoda, no film ma aspoň lepšie tempo, ale na výraznejšie vysvetlovačky nie je čas a ako to už býva, postupne si k tým postávam cestu nájdete. Obzvlášť Aquaman a Flash dokážu zaujať, ale aj Cyborg je dobrý tímový hráč. Príbeh je dosť jednoduchý, ale fajn nadväzuje na Batman vs Superman. Jednoduchosť príbehu ani nevadí. V úvode sa dáva dokopy Liga. Stred patrí hľadaniu tzv. Mother Box a záver samotnému finále. Dokopy to celkom pekne baví a plynie. Chémia medzi postavami funguje, bavilo ma ich podpichovanie, spolupráca a celkovo bola radosť pozerať na akciu, ktorá mi prišla pekná, štýlová a priehľadne natočená. Záporaka Steppenwolfa by trebalo lepšie vykresliť a nie odbiť ho iba vetou, že je to ničiteľ planét, ale aj tak sa mi páčilo, že dostal celkom dosť priestoru a že sa nestretol s ligou až v samotnom závere. Keď už mu nevenovali dostatočný priestor na dokreslenie jeho postavy, tak mu nafasovali aspoň akciu a velku sekeru. Stručne a jasne, bavili ma postavy, bavil ma aj ten jednoduchý príbeh, ktorý je vlastne hrana verzia animáku Justice League: War. Efekty boli miestami trošku slabšie, ale zas vyložene, že by to prekážalo nemôžem povedať. Skôr ma mrzel menší priestor pre Jima Gordona. Celkovo je tu viac vecí, ktoré by potrebovali trošku predlžiť a dovysvetlovat, ale ako celok nemôžem povedať, že som sa nebavil, potešilo aj mihnutie Green Lanterna. Hudba od Dannyho Elfmana nie je zlá, ale chýbajú mi tu výraznejšie motívy. Tak tajne dúfam, že príde predlžená verzia. P.S: potitulkové scény sú dve a ta druha je super. Obľúbený soundtrack: Hero’s Theme. 90% - 5*(19.11.2017)

Flash a Cyborg chabý, Aquaman, Superman a Batman poriadne nevyužitý a záporák nemastný neslaný. Zo všetkých prítomných z môjho pohľadu celý ansámbel zachraňovala iba kráska Gal Gadot. Napriek tomu som si Justice League relatívne užil a nemôžem tvrdiť, že by išlo na jedno zhliadnutie o nejaký príšerný pôrod. Pokiaľ sa však dvojka bude niesť v podobnom duchu klišé story bez štipky originality, poriadnej zábavy a kvalitne vykreslených postáv, určite pôjdem s hodnotením nižšie. Slabšie 3*.(10.7.2018)

• Gal Gadot

• - Columbus Short odmítl roli Johna Stewarta. (Spidey3)

• - Film natáčali od apríla do októbra 2016 v Londýne, Škótsku, Los Angeles a na Islande. (Paulo)

• - Henry Cavill natočil všechny scény při dodatečném natáčení s bujným knírem, který nesměl oholit, jelikož byl v té době už smluvně vázán k natáčení Mission Impossible - Fallout (2018). Postprodukční tým Justice League tedy musel ze všech nových záběrů nechtěný knír odstranit digitálně. (Dandy95)