Liga spravedlnosti

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

• Tom_Lachtan

Zbytečnost ve dvou slovech? Justice League. Je to upřímně fakt hodně velkej blockbusterovej průs... Průšvih, kde je základní kostra příběhů tak pitomá, že by béčkově vypadala i v animáku, co by běžel v sobotu dopoledne na stanici pro děti - parta hrdinů se dá dohromady a daj po tlamě padouchovi. Heureka!! Volejte sláva!! Jaká to invence! Jaký to úžas a originalita!! A už jsem zmínil, že je ten padouch bez jakéhokoliv charismatu a působí jako cgi omalovánka? Ne? A to, že tady tak na půl funguje jen jedna postava (Diana), jedna je nevyužitá (Batman),další pojatá s trapným patosem (Superman), ta která má být vtipná neudělá nic vtipného, přestože se o to pokouší v každém dialogu (Flash) a další dvě jsou tak neviditelné a beze smyslu, že by tam vůbec nemuseli bejt a tvůrci to ani neuměli natočit tak, aby se mezi sebou porvali alespoň trochu zábavně. A mě už nebaví o tak slabém filmu cokoliv psát, nazdar & howgh.(24.2.2018)

Je udivujúce, ako celistvý je film, keďže ho podľa všetkého (viď vystrihnuté scény, ktoré sa objavili v traileroch a rumours o pôvodnom zostrihu 180 minút) postihlo pretáčanie/prepisovanie, ktoré ťažko nájde obdoby. Výsledok je ale produkt - solídny, priamočiary a zábavný - ale stále produkt bez autorského rukopisu. Vždy budem mať radšej odvážnejšie filmy ako Batman v Superman, ktorý ma síce väčšie chyby no aj jasný podpis a víziu autora.(17.11.2017)

„DÁVÁM DOHROMADY TÝM. LIDI SE ZVLÁŠTNÍMI SCHOPNOSTMI. MÁM ZA TO, ŽE SE BLÍŽÍ NEPŘÁTELÉ…“ … „VÍC NEŘÍKEJ, JDU DO TOHO!“… /// „DC“ klasika – temná pohádka s hloupoučkým příběhem, plná akce, kde se emocí nedořežeš. Naštěstí tohle komando složený s pracháče, Bohů a výsledků nehod dokáže pobavit. A jestli se z toho (spolu s Wonder Woman) stane jejich „standart“, tak jsem v klidu. Vidět se to totiž dá. Navíc je dobrou zprávou, že se snad definitivně přestali bát vtipu! Na druhou stranu - Marvelovky – to je jiný kafe! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, k čemu je dobrej Černobyl. 2.) Narodil jsem se při gumovým efektu. A zakládám ligu. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(2.3.2018)

• Slasher

Někde jsem komentoval, že to nebude horší než AVENGERS, no a měl v podstatě pravdu - je to stejně špatný digitální hovno a konečná pro celou značku. I moje oblíbený postavy tu nefungují, záporák jak importovaný z videohry, plochý a úplně o ničem. Momou a WW nechat, podle mě skvěle obsazený Affleck vypadá smutně že v tom musí hrát (a dle zpráv zoufale hledá batmaní exit), Flash dává tón připosraný dětský komedie a Cyborg vyloženě do počtu a barevnosti zívačka. Nástup DC vůbec nebyl tak zlý a měl správně temný punc, ale SUICIDE SQUAD a tohle už se jen snaží zavděčit davu, být cool, uzemňuje své tvůrce a ústí v generickou nepovedenou nijakost.(16.11.2017)

Všichni víme, že Batman vs Superman nebyl zdaleka božský. Ale byl velkolepý, dějově široký a ambiciózně rozmáchlý. V tom se Marvel nechytá ani omylem. Bohužel napodruhé místo vrcholu přichází pád. Nejen že Snyder ubral z plynu - zmizela temnota i kulervoucí akce, ale v polovině film plynule přepíná na Whedonovku a začíná se hláškovat ala Avengers. Což v temném komiksu, který se bere často docela vážně působí přímo idiotsky. Rovnou přeskočit hlavního digi záporáka s charizmatem 0 a celý scénář ohledně záchrany světa. Ano, opravdu chtěl zase někdo zničit svět za pomoci magických artefaktů. Tentokrát kostek. Zůstávají tedy jen hlavní hrdinové, kteří jsou fajn zvlášť i dohromady, ale scénáristická kupa sraček kolem jim nedává prostor příliš vyniknout a naopak vytahuje ty sekundární role ne tak důležitých postav (Lane, Crudup, Nielsen). Oproti "jedničce" kvalitativní sešup dolů a nic proti Jossu Whedonovi, ale když si režisér srandokapsů vezme do parády pompézní a řádně temné intergalaktické drama-materiál, vznikne z toho přesně takovýhle digipatvar jako teď tady.(20.11.2017)

• Jason Momoa

• - Na prípravu kostýmov pre film bola pôvodne najatá známa kostymérka Marit Allen, ktorá však v novembri 2007 zomrela. (ScooobyDooo)

• - Laurence Fishburne si mal čoby Perry White strihnúť cameo, avšak pre nabitý program ponuku odmietol. (zajo91)

• - Ve filmu lze najít několik rozdílů oproti komiksové předloze. Např. v komiksu Cyborg (Ray Fisher) nelétá, ve filmu ano. Flash (Ezra Miller) v komiksu při běhu vyvolává blesky žluté barvy, kdežto ve filmu jsou modré. Dále třeba Stepenwolf je v komiksové předloze strýc Darkseida, ultimátního protivníka Ligy Spravedlnosti a arci padouch celého DC comics. Ve filmu je Steppenwolf vyslán na Zemi, aby mu připravil cestu na planetu. (Ratemus)