Liga spravedlnosti

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Zázrak se sice nekoná, ale průser to taky není. Zack Snyder už toho má prostě moc a měl by to přenechat někomu jinému. On sám film nedokončila pomohl mu s tím Joss Whedon. Film se snaží rozvíjet děj předchozích filmů. Postav je tam až moc, hlavně těch vedlejších. Svět je v ohrožení a naši hrdinové se musí spojit a zachranit ho. Jejich vztah ale moc nefunguje. Dlouho se dávají dohromady a moc neumí spolupracovat. Je to nesrovnatelné s Avengers. Prostě s nimi neumí pracovat. Bitky ujdou. Efekty jsou super, ale je to moc CGI. Záporák je slabší a ne moc zajímavý. Je tam samozřejmě spousta komixových odkazů. Trochu mě zklamal Flash, který působil dost neohrabaně. Kdo ví, jestli ještě bude pokračování. Příště by měli stát proti Darkseidovi. Aspoň humor ve filmu funguje. "Ahoj Barry, jsem Diana." :D Recenze(16.11.2017)

Liga spravodlivosti má mnoho príjemných a zaujímavých stránok. Noví hrdinovia ako Aquaman a Flash, či Cyborg si však zaslúžili omnoho viac priestoru. Nielen, že ich pozadie (a to nemyslím zadok) je pre mnohých neznáme ale aj pri tých bojových scénach mali mať viac priestoru. Flash ako komická vložka pôsobí prekvapivo osviežujúco, ale ak s vami ide do kina niekto, kto nesleduje DC comicsy zostane mierne zmätený. Hudba vo filme je celkom príjemná, nepôsobí nejako burácajúco a asi okrem prvej pesničky si nič nezapamätáte. Všetci herci sú na svojom mieste. Nemienim komentovať Cavillov odstránený fous, tak stalo sa. Celkovo to bolo príjemné. Jediné čo mi vadilo vo väčšej miere boli nepríjemné efekty (nemuseli sa zaoberať Cavillovým fúzom ale naozajstnými efektami, ktoré naozaj občas otáčali zreničky). 70%(25.11.2017)

Justice League se podobá takovým těm novodobým DC animákům - pobaví, možná i zaujme, ale k opravdové velikosti pořád něco chybí. Ruku na srdce - od popkornového filmu, kde se střílejí lasery s očí a používá laso pravdy, by ale ale divák neměl čekat mnoho. Je to zábavné, je to barevné, jsou tam hezcí lidé, kteří do sebe občas efektivně mlátí. Stačí to. Zajímavější, než film jako takový, je ale příběh jeho vniku - konkrétně Joss Whedon, který film dofinišoval za odstupivšího Zacka Snydera. Každý má úplně jiný styl a občas to vidět je, například na vtipné scéně, kdy si Aquaman vylívá srdéčka. Snyder zase umí lépe akci a sekvence Steppenwolf vs Amazonky je skvělá. Nejvíc mě ale zaujala (...spoiler...) scéna, ve které oživlý Superman bojuje proti Justice League. Cavillovi tahle poloha sedne a nepamatuju si, že by hraný Superman byl někdy až takhle badass. Pro příště by to ale už opravdu chtělo film, který má srdce, ne jen svaly.(20.11.2017)

• HellFire

Wow co bylo tohle za patlaninu? Nestačil jsem žasnout nad tím, co Warneři poslali do kin a ještě žádali lidi o peníze. Pro běžného diváka je možná spousta chyb k přehlédnutí, ale pro mě jakožto filmového fanouška to bylo utrpení. Snyderův styl totálně nefunguje, jelikož v reakci na úspěch Marvelu je teď DC plný barev (což kvituji s povděkem, ale Snyder si s barvami nerozumí). Až příliš často jsme měl pocit, že sleduji nějakou televizní inscenaci, jako třeba když si Supermanova matka povídá s Lois v kanceláři (tyhle scény asi dotáčel Whedon) s hroznými dialogy a levnou kamerou. Jindy jsem se zase smál Supermanově digitálnímu obličeji (ano, je to ještě příšernější, než jsem čekal) a příšernému epizodovému vyprávění. Holt DC musí skládat tým v jednom filmu, zatímco Marvel k tomu směřoval prostřednictvím více než 10 origin filmů. V důsledku toho nemáme žádný vztah k hlavním hrdinům a napětí na obrazovce je doslova nulové. Tohle je velký průšvih a nedivil bych se, kdyby za pár let DC rozjelo celý vesmír znovu. Dvojku Justice League i vzhledem k bídnému box office hned tak neuvidíme. Mimochodem jenom se mi to zdá nebo Ben Afleck od dob Batman vs Superman tak zestárl? Vím, že měl problémy s alkoholem, ale připadá mi, že má o dost vrásek navíc. Jednoznačně nejlepší postavou je Flash. Zato Cavill si musí trhat vlasy z toho, co udělali s jeho fousy... při každé větě jsem musel sledovat jeho tvář a divnou pusu, která jakoby mu vůbec nepatřila. Paradoxně nejsměšnější je první a poslední scéna se Supermanem a jeho neskutečně do očí bijící digitální tváří.(14.2.2018)

Nikdy mi nepřipadalo, že by se DC filmy pokoušely stylem kopírovat Marvel, ani v případě té Wonder Woman srovnávané s Captainem Amerikou. Tentokrát ovšem ano, protože Liga spravedlnosti jsou vlastně Avengers bez humoru za každou cenu, ve kterých se (alespoň na první pohled) nestane nic, co by filmovým vesmírem nějak zacloumalo. Ano, sice jde o zmrtvýchvstání Supermana, ale je tak trochu odbyté a Superman je kvůli scénáři jiný než dříve (hláška "Svědilo to" může směle konkurovat písku, který Anakinu Skywalkerovi vleze všude). Navíc jsem jaksi nepoznával rukopis Zacka Snydera. Oproti výbornému Muži z oceli a ještě lepšímu Batman vs Superman působila Liga spravedlnosti málem až komorně, nenápaditě a vyčichle. Přes to všechno nebyly dvě hodiny v kině ztracené, protože několik opravdu dobrých momentů film má, líbila se mi hudba Dannyho Elfmana (návrat batmanovského motivu z Burtonových filmů a původního Supermanova motivu od Johnna Williamse!) a Ben Affleck je fakt skvělý Batman.(17.11.2017)

• Ben Affleck

• - Spoiler: V rámci série je toto první film, ve kterém Superman (Henry Cavill) použije svůj ledový dech. (TwoFace)

• - Keď sa herečky Gal Gadot pýtal reportér, prečo Wonder Woman nemá prsia z komiksu, odpovedala: "Wonder Woman je Amazonka a historicky presná amazonská žena má v skutočnosti len jeden prsník. Takže, ak by som naozaj chcela byť verná predlohe, bolo by to problematické." (ScooobyDooo)

• - S minutážou 120 minút ide o doposiaľ najkratší film DC Extended Universe. (zajo91)