Liga spravedlnosti

• Kanada

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Bez debat je to špatný film s naprosto příšerným vizuálem. Nechápu člověka, kterému se na tohle zrnění příjemně kouká. Na druhou stranu jelikož jsem očekával obrovský průser s podivem jsem zjistil že to v druhé polovině začíná poměrně šlapat a třeba Ezra Miller jako Flash je naprosto boží. Jasně o hrdiny se člověk bát nějak nemusí. Osudovost zde chybí zcela. Hlášky to ale má. Někdy si budu muset sjet od Man of Steel všech 5 dosavadních kousků a uvidím co to se mnou udělá. Každopádně Warneři jsou borci co si hlavu z ničeho nedělají a věřím že s DC universem budou zkoušet znovu a znovu. 60%(9.3.2018)

Úsvit spravedlnosti trpěl začátečnickými chybami, ale v jeho velkoleposti a až úsměvné touze obsáhnout či zasáhnout jedním filmem celou generaci příběhů jsem mu dokázal mnohé odpustit. Liga si ale ze svého předchůdce nebere žádné ponaučení a naopak je ve všem horší. Zvláštní efekty se buď ztrácí ve tmě nebo působí při finální velebitvě až ostudně nedopečeně, dialogy Clarka a Lois jako kdyby vypadly z nejrozpačitější přesládlé fanfiction a představení Aquamana i Cyborga pomocí shrnujících dialogů ve své překotnosti diváka více zmate, než že by cokoli osvětlilo. Pár Whedonových dolepených hlášek nezakryje fakt, že tahle týmovka působí rozpačitě téměř na všech frontách a nebýt geniálního Ezry Millera a neselhávajícího mesiáše Cavilla, katastrofa by byla dokonána. Když si vzpomenu na výtky vůči záporákům z většiny Marvelovek a pak se podívám na až trapně generický vývoj Steppenwolfa, je mi za tu salvu výtek, která se snese několikaletým snahám DC na hlavu, docela nepříjemně stydno. Tady vede cesta vzhůru už jenom přes sólovky. Samozřejmě za předpokladu, že tímto ona cesta neskončila.(15.11.2017)

• johnn333

Šílený zoufalství. Jednotlivý scény to skládá nahrubo za sebe, bez jakýhokoliv vnitřního náboje, obsahu nebo gradace, aby to opakovalo stejný chyby jako BvS, takže se opět (pokolikáté už v tomto univerzu?) skládá dohromady tým, aby v něm krátce a nuceně vzniklo napětí (ten Superman, proboha) a na konci se mohli všichni porvat v digibordelu. Nejhorší je, že z toho přímo kape ta bezradnost a nekomfortnost všech zúčastněných, kteří neví, co si s tou rozklížeností počít. Působí to skoro, jako že si někdo ve střižně jen tupě odškrtával screentime každý postavy, a jen co zazvonily stopky, přeskočil k další, i když to třeba nedávalo smysl. Co tam dělal J. K. Simmons nebo Amber Heard nevím doteď, proč si hrdinové nechali ukrást Mother Box na parkovišti také ne. Proboha. Proboha! 30%(15.11.2017)

Konečně se DC rozhoupalo s týmovkou, páč Avengers dobrý, jenže na Batmana a Supermana prostě nikdo nemá. Největší úskalí pro mnohé diváky vidím v tom, že se jedná o comicsový film. Když jsem se rozhlížel v kině, tak milovníků comicsu, potažmo hrdinů DC, byla hrstka v téměř plném sále. Pak ale nechápu, proč ti ostatní jdou do kina a zde pak brečí, že nedostali to, co chtěli. Tak ať jdou na Bergmana nebo Tarkovského a budou spokojeni. Klasický superhrdinský comics stojí na jednoduchých rozhovorech, křiklavých barvách a třeskuté akci. Jde o fantastické pohádky! Osobně nemám rád zcivilňování superhrdinů, zde je naštěstí jen na hraně Batman....ale pořád je dost fantastickou postavou, jelikož jeho souboje by těžko někdo přežil jen s modřinami na zádech a vykloubeným ramenem. Záporák Steppenwolf je klasicky méně démonický než v kreslené podobě. Jenže v hraných comicsech vycházejí obecně jako nejděsivější lidští padouši, nikoliv ti z vesmíru... Celý film jsem si užil naplno a je mi líto těch, co na něj omylem zabloudili...Nechť žijí na věky Bowie, Superman a Princ!(19.11.2017)

Comicsové pornohrátky s partou hic, kde si příznivci latexu přijdou na své. Stálými porno aktéry jsou: Wonder(bra) Slut Woman - královna šlápot, Buttman - král sofistikovaných análních hrátek, po nichž zůstávají Cucfflecky, Flash - král rychlovek, Aqualineaman - král mohutného ženského squrtingu, který doluje vidlemi, Spermaman - král oplodňování obojího pohlaví, Cyflborg - král peggingu. Všichni používají jeden společný trik - dlouho vydrží stříkat comicsové bubliny. Režiséři si je oblíbili pro jejich zodpovědný přístup, když jde do tuhého. Sex s blížícím se koncem světa je jejich vítaným zpestřením. Mohu čestně prohlásit, že jsem nikdy nemasturboval nad Wonder Slut Woman. Svody byly, příležitostí minimum, neb všechny filmy, v nichž účinkovala, jsem viděl v kině. A uznejte sami, že by mě vyvedli, kdybych tasil, hlavně by diváci sedící v řadě za mnou přes moji labutí šíji s boxerkou blbě viděli na film. Jsem za ten Kolosman rozměr rád. A masturbovat při repríze doma, to už není ono. Film, který vznikal ve zhoršených podmínkách, neznamená nutně špatný film. Mně je jedno, zda Snyderovi odumřel žalud, nebo Whedon nosil dívčí spodní prádlo, až se rozhihňal, přičemž internetová kohorta pisálků erudovaně usoudila, že vážné scény natočil Zack Snyder, ty vtipné Joss Whedon. Samozřejmě, že střídání režisérů určitě nevedlo k takovýmto režijním rozvrhům. Ke všemu je ve filmu asi pět vtipných momentů+veškeré sekvence kolem Flashe mají odlehčující ráz, což by mělo na celkový výsledek jen zanedbatelný vliv. Ke všemu by ta sorta nepohledných poďobanců, kritizujících tento film, k němu nesvedla natočit ani závěrečné titulky. Ale zpět k výsledku. Film opravdu není moc kompaktní, první propad přišel po hodině, přesně po sekvenci po vzkříšení dávno mrtvého Spermomana, který byl na pár minut Zloun, pak přišla Hulza Dlaňová a jeho máti, s nimiž se vítal, čímž tempo opadlo. A už nenabralo takovou vervu, udělal se první comicsák, za ním druhý, film dospěl k závěru. Finále nebylo extra. Nelze je označit za bombastické. Arcipadouch byl zlikvidován trapně. Závěr filmu je moc veselý. Celkově film odsýpal, bylo ale znát, že mu brání v rozletu stopáž namačkaná do necelých dvou hodin. Určitě jsem se bavil víc, než u Muže z oceli, Buttman vs Spermaman a Wonder Slut. Myšlenkově je to tak na pátou třídu, CGI občas rušivě zlobí, ale je to nesmírně cool, když máte pocit, že si z prdele Wonder Slut můžete udělat trhací kalendář. Hledači chyb ve filmu budou mít žně, ovšem čekal jsem něco maxi příšerného, což se rozhodně nedostavilo. 7/10(27.11.2017)

• Amber Heard

• - Laurence Fishburne si mal čoby Perry White strihnúť cameo, avšak pre nabitý program ponuku odmietol. (zajo91)

• - Po odstoupení Zacka Snydera v březnu 2017 z rodinných důvodů studio Warner Bros oznámilo, že film dokončí ve stejném stylu bez jakékoliv změny Joss Whedon. Ten ale kontroverzně nahradil původního autora hudby Junkie XL skladatelem Danny Elfmanem. (FilmFan24)

• - Herci počas proma k filmu ukľudňovali fanúšikov Supermana, že Justice League vraj budú milovať. (Paulo)