Liga spravedlnosti

• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Flash a Cyborg chabý, Aquaman, Superman a Batman poriadne nevyužitý a záporák nemastný neslaný. Zo všetkých prítomných z môjho pohľadu celý ansámbel zachraňovala iba kráska Gal Gadot. Napriek tomu som si Justice League relatívne užil a nemôžem tvrdiť, že by išlo na jedno zhliadnutie o nejaký príšerný pôrod. Pokiaľ sa však dvojka bude niesť v podobnom duchu klišé story bez štipky originality, poriadnej zábavy a kvalitne vykreslených postáv, určite pôjdem s hodnotením nižšie. Slabšie 3*.(10.7.2018)

Tak tu máme konečně Avengers od konkurenčního DC. Jakkoli Marvel nemůžu více či méně vystát, tak DC je ve své zoufalé snaze ho napodobit (dvě potitulkové scény, jako vážně?) snad ještě horší (ať žije Nolanova trilogie). Takové jako "Snažíme se jít naší vlastní (temnou / vážnou) cestou, ale vidíme, jak lidi Marvelu ty jeho hláškovací omalovánky žerou, tak tam toho taky trochu naroubujeme". Takže kočkopes. Zcela generický scénář zasazený do (LOTRovské) mytologie, která nikoho nezajímá, s naprosto debilním záporákem (i jednu z nejhorších vlastností Marvelu prostě museli šlohnout) se svými poskoky, jejichž jediným smyslem je být kanónenfutr, nejnudnějším superhrdinou historie (Cyborg) a spoustou digitálního bordelu (jak jinak, v dnešní době) a WTF scén (flanelová romantika v kukuřici, "dojímaví" ruští civilisté a další). Co funguje a baví na výbornou je "panický" Flash a Aquaman, který ale moc Aqua není, přiléhavější by bylo "ten macho s vidličkou"... Ale vzhledem k tomu, že jsem od JL nic moc neočekával, tak jsem ani zklamaný neodcházel... 70%(16.11.2017)

Justice League se podobá takovým těm novodobým DC animákům - pobaví, možná i zaujme, ale k opravdové velikosti pořád něco chybí. Ruku na srdce - od popkornového filmu, kde se střílejí lasery s očí a používá laso pravdy, by ale ale divák neměl čekat mnoho. Je to zábavné, je to barevné, jsou tam hezcí lidé, kteří do sebe občas efektivně mlátí. Stačí to. Zajímavější, než film jako takový, je ale příběh jeho vniku - konkrétně Joss Whedon, který film dofinišoval za odstupivšího Zacka Snydera. Každý má úplně jiný styl a občas to vidět je, například na vtipné scéně, kdy si Aquaman vylívá srdéčka. Snyder zase umí lépe akci a sekvence Steppenwolf vs Amazonky je skvělá. Nejvíc mě ale zaujala (...spoiler...) scéna, ve které oživlý Superman bojuje proti Justice League. Cavillovi tahle poloha sedne a nepamatuju si, že by hraný Superman byl někdy až takhle badass. Pro příště by to ale už opravdu chtělo film, který má srdce, ne jen svaly.(20.11.2017)

• kulyk

Jak by řekl Václav Havel - ,,Ehm, spoilery, že". Extrémně otřískaný rámec, v němž neinvenční manytěžaři mění jen kulisy. Svět je zase něčím ohrožen. Všimněte si, že postupem času jde o stále větší a větší hovadiny, zde o tři rubikovky a Minotaura. Uvědomělý správňák hledá pomocníčky. Ti musí být genderově i rasově vyvážení, aby za a. zasáhli co nejširší spektrum platících, za b. nějací neoneomarxisté nedostali psotník. Někteří se spoluprací souhlasí ihned, jiní až za chvíli, po ,,dramatickém" dějovém zvratku. Poté se utkávají se zlem, a to opakovaně. Zlo nejprve vítězí, následně nečekaně prohrává. Pro odlehčení je vloženo pár politicky korektních fórků. Dý end, který slibuje ňů stárt. Zde stojí za pozornost především dvě věci. Rusové jsou vykresleni jako magoři, co seberou děti a jdou bydlet do vybuchlého reaktoru. Jo, to se teď smí, jít po nich, jsou na indexu. Ale i tak je pravověrný Amík zachrání, protože je kladnější než galvanická katoda. A tou druhou je těžké nepochopení motivace Clarka Josepha Kenta. Kurva, vždyť jen hibernoval! Viděl to tak na padesát, pro jistotu však sedmdesát let. Proč, ptáte se? Ze stejného důvodu, kvůli kterému svým budíkům nakopal řitky. Věděl to, nebožák, věděl. Že tam do pěti minut naroluje Edemsovo ohava a on se jí jen tak nezbaví!(30.1.2018)

Je udivujúce, ako celistvý je film, keďže ho podľa všetkého (viď vystrihnuté scény, ktoré sa objavili v traileroch a rumours o pôvodnom zostrihu 180 minút) postihlo pretáčanie/prepisovanie, ktoré ťažko nájde obdoby. Výsledok je ale produkt - solídny, priamočiary a zábavný - ale stále produkt bez autorského rukopisu. Vždy budem mať radšej odvážnejšie filmy ako Batman v Superman, ktorý ma síce väčšie chyby no aj jasný podpis a víziu autora.(17.11.2017)

• Ray Fisher

• - Film se chystal natočit již v roce 2007 George Miller, z projektu tehdy ale sešlo. (iampatrik)

• - Ve filmu měla být scéna z druhé světové války. Tato scéna byla z filmu vystřižená. (tyzmrde)

• - V traileru se objevilo spousta scén, které byly ve finální verzi vystřiženy. Mohli jsme tam také vidět, že Clark Kent (Henry Cavill) a Lois Lane (Amy Adams) spolu na farmě mluví o prstenu. Tato scéna však byla ve filmu upravená. (tyzmrde)