Liga spravedlnosti

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

• cukorek

Každý z nás má možno obľúbených komiksových hrdinov, ale vo mne toto zloženie obdiv neprinieslo. Pre mňa je Batman stále ten hrdina, ktorý bojuje klasickým spôsobom so zlom v uliciach. Má pár vymoženosti a vylepšenia čo bežný ľudia nemajú, ale dôležitejšia je stále jeho charizma. Prvých 15 minút bolo fajn, ale potom sa to zvrtlo a ani efekty nepriniesli nič prelomové. Za mňa 40 %.(28.2.2018)

Nepopírám, že velký podíl na vysokém hodnocení superhrdinského filmu má IMAX. Úplně s klidným svědomím lze říci, že Justice League je důstojným soupeřem předchozího snímku Batman vs Superman. Navzdory zprávám o přetáčení a nahrazení Zacka Snydera v průběhu produkce Jossem Whedonem (v titulcích je uveden pouze jako spoluscénárista) drží Justice League pohromadě. Přidané humorné narážky ("kde jsou ty časy vybuchujících tučňáků") osudovost naštěstí nenarušují, jak jsem se původně bál. Kdepak, Justice League je osvěžující superhrdinský snímek a nepůsobí únavným dojmem jako oba díly Whedonových Avengers.___________P.S.: Ezra Miller v roli Flashe je zde krásně rošťácký a zároveň rošťácky krásný.(15.11.2017)

Tyhle první dojmy asi překvapí málokoho. Po všech těch průšvizích by byl snad zázrak, kdyby z Ligy spravedlnosti vylezlo něco nadstandardně dobrého. A tak tu máme jen další DC nedochůdče, které ze všeho nejvíc připomíná loňskou sešlost Batman vs. Superman. Tentokrát se trochu koherentněji držíme pětice (respektive šestice) ústředních klaďasů, jejich dávání dohromady a následné bitkaření je však zoufale nepřekvapivé a nezábavné. Akce se opět utápí v digitálních orgiích, takže nefyzické souboje s amorfními příšerkami ani tentokrát nemají šťávu. Dvouhodinovou stopáž jsem ocenil, prosekání určitě neuškodilo, jen je trochu škoda, že to, co zůstalo, je stále celkem zbytečné nebo rovnou hloupé. Hrdinové nic smysluplného nedělají a Flash je se svým podivným vykrucováním a nevtipnými vtipy vyloženě otravný. No prostě, jak jsem psal, příjemné překvapení to není…(27.12.2017)

„DÁVÁM DOHROMADY TÝM. LIDI SE ZVLÁŠTNÍMI SCHOPNOSTMI. MÁM ZA TO, ŽE SE BLÍŽÍ NEPŘÁTELÉ…“ … „VÍC NEŘÍKEJ, JDU DO TOHO!“… /// „DC“ klasika – temná pohádka s hloupoučkým příběhem, plná akce, kde se emocí nedořežeš. Naštěstí tohle komando složený s pracháče, Bohů a výsledků nehod dokáže pobavit. A jestli se z toho (spolu s Wonder Woman) stane jejich „standart“, tak jsem v klidu. Vidět se to totiž dá. Navíc je dobrou zprávou, že se snad definitivně přestali bát vtipu! Na druhou stranu - Marvelovky – to je jiný kafe! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, k čemu je dobrej Černobyl. 2.) Narodil jsem se při gumovým efektu. A zakládám ligu. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(2.3.2018)

Batman je můj oblíbený super hrdina ever, jen je strašná škoda, že patří do Ligi spravedlnosti a ne k Avengers. Ano, jsem zaujatá, ale DC se nedá srovnat s Marvelem, ať se snaží, jak se snaží. Bohužel Flash i Cyborg jsou pro mě absolutně nezajímavé postavy, nebo jen špatný výběr herců? Aquamana zachraňuje ta hora svalů, takže fajn, ale všechny naprosto válcuje Wonder Women. Takhle ženská mě baví, asi bych chtěla být jako ona (nebo aspoň tu postavu bych brala :D) Příběhově mi to taky trochu pokulhávalo, pár vtípku pobavilo. Takže s mou platonickou láskou Batmanem se ráda sejdu i v dalším díle, tak snad se to tvůrcům celkově povede o něco lépe :o)(4.5.2018)

• - Film bol uvedený v Pekingu už 26. októbra 2017. (LuiCJ)

• - Pôvodný režisér Zack Snyder sa počas premiérového víkendu na sociálnej sieti Vero priznal fanúšičke, že hotový film sám ešte nevidel. Zároveň vyjadril ľútosť, že ho nemohol dokončiť. (zdroj: fandimefilmu.cz) (Paldiny)

• - Natáčelo se od 11. dubna do 14. října 2016 a v květnu 2017 v Monaku, Anglii, Kalifornii, Litvě, Illinois, Řecku a na Islandu. (Varan)