Liga spravedlnosti

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Liga spravodlivosti má mnoho príjemných a zaujímavých stránok. Noví hrdinovia ako Aquaman a Flash, či Cyborg si však zaslúžili omnoho viac priestoru. Nielen, že ich pozadie (a to nemyslím zadok) je pre mnohých neznáme ale aj pri tých bojových scénach mali mať viac priestoru. Flash ako komická vložka pôsobí prekvapivo osviežujúco, ale ak s vami ide do kina niekto, kto nesleduje DC comicsy zostane mierne zmätený. Hudba vo filme je celkom príjemná, nepôsobí nejako burácajúco a asi okrem prvej pesničky si nič nezapamätáte. Všetci herci sú na svojom mieste. Nemienim komentovať Cavillov odstránený fous, tak stalo sa. Celkovo to bolo príjemné. Jediné čo mi vadilo vo väčšej miere boli nepríjemné efekty (nemuseli sa zaoberať Cavillovým fúzom ale naozajstnými efektami, ktoré naozaj občas otáčali zreničky). 70%(25.11.2017)

• Rominator

Bruce Wayne (Ben Affleck) se snaží dát dohromady tým na ochranu planety, protože výskyt paradémonů předznamenává mnohem větší hrozbu... Humor u Flashe (Ezra Miller) byl docela v pohodě. Kompletně digitální záporák a jeho armáda se v akci vůbec nepředvedla. Ve snímku chybí zajímavější lokace, protože ty počítačově vytvořené stojí za prd. Kolem Supermana (Henry Cavill) bylo tolik povyku a pro nic, protože nakonec nedostal moc prostoru. Spíše to vypadalo tak, že byl dodán na poslední chvíli a původně se s ním muselo počítat teprve do druhého filmu. So you're fast. / What are your superpowers again? I'm rich. / Do you talk to fish?(26.12.2017)

• cukorek

Každý z nás má možno obľúbených komiksových hrdinov, ale vo mne toto zloženie obdiv neprinieslo. Pre mňa je Batman stále ten hrdina, ktorý bojuje klasickým spôsobom so zlom v uliciach. Má pár vymoženosti a vylepšenia čo bežný ľudia nemajú, ale dôležitejšia je stále jeho charizma. Prvých 15 minút bolo fajn, ale potom sa to zvrtlo a ani efekty nepriniesli nič prelomové. Za mňa 40 %.(28.2.2018)

Úsvit spravedlnosti trpěl začátečnickými chybami, ale v jeho velkoleposti a až úsměvné touze obsáhnout či zasáhnout jedním filmem celou generaci příběhů jsem mu dokázal mnohé odpustit. Liga si ale ze svého předchůdce nebere žádné ponaučení a naopak je ve všem horší. Zvláštní efekty se buď ztrácí ve tmě nebo působí při finální velebitvě až ostudně nedopečeně, dialogy Clarka a Lois jako kdyby vypadly z nejrozpačitější přesládlé fanfiction a představení Aquamana i Cyborga pomocí shrnujících dialogů ve své překotnosti diváka více zmate, než že by cokoli osvětlilo. Pár Whedonových dolepených hlášek nezakryje fakt, že tahle týmovka působí rozpačitě téměř na všech frontách a nebýt geniálního Ezry Millera a neselhávajícího mesiáše Cavilla, katastrofa by byla dokonána. Když si vzpomenu na výtky vůči záporákům z většiny Marvelovek a pak se podívám na až trapně generický vývoj Steppenwolfa, je mi za tu salvu výtek, která se snese několikaletým snahám DC na hlavu, docela nepříjemně stydno. Tady vede cesta vzhůru už jenom přes sólovky. Samozřejmě za předpokladu, že tímto ona cesta neskončila.(15.11.2017)

Justice League se podobá takovým těm novodobým DC animákům - pobaví, možná i zaujme, ale k opravdové velikosti pořád něco chybí. Ruku na srdce - od popkornového filmu, kde se střílejí lasery s očí a používá laso pravdy, by ale ale divák neměl čekat mnoho. Je to zábavné, je to barevné, jsou tam hezcí lidé, kteří do sebe občas efektivně mlátí. Stačí to. Zajímavější, než film jako takový, je ale příběh jeho vniku - konkrétně Joss Whedon, který film dofinišoval za odstupivšího Zacka Snydera. Každý má úplně jiný styl a občas to vidět je, například na vtipné scéně, kdy si Aquaman vylívá srdéčka. Snyder zase umí lépe akci a sekvence Steppenwolf vs Amazonky je skvělá. Nejvíc mě ale zaujala (...spoiler...) scéna, ve které oživlý Superman bojuje proti Justice League. Cavillovi tahle poloha sedne a nepamatuju si, že by hraný Superman byl někdy až takhle badass. Pro příště by to ale už opravdu chtělo film, který má srdce, ne jen svaly.(20.11.2017)

• Ben Affleck