Liga spravedlnosti

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Každý chvilku, tahá pilku aneb skupinka hrdinů DC comics předvádí variaci na konkurenční Avengers. Pár humorných hlášek se najde, nijak zvlášť prevratná a zapamatovatelná akční podívaná to zas není. Takový dnes už standard. Tento grupáč se do zlatého fondu nezapíše. Na mne místy až moc akčně fantasy komiksové (hlavně ten fantasy "plevel" rostoucí z elektrárny je fuj). Výborná úvodní skladba, jinak je hudební podkres nevýrazný, jen standardně dobrý - tj. soundtrack si shánět nebudu. Jo, a za úúúplně závěrečnými titulky je ještě filmový dovětek (o který komerční televize diváky zcela jistě ochudí). Slabé 4 hvězdy. (čtvrtá hvězda je hlavně díky velkému kino plátnu) (1x kino - ČSFD předpremiéra)(15.11.2017)

• Kwaichi

V deji, kladných aj zápornom hrdinovi tkvie nevyužitý potenciál. Cyborg, Aquaman či Steppenwolf vo filme prakticky nič nepredviedli, celý čas mi pri pripadali zbytočný a skôr mi na plátne prekážali. To je už čo povedať, keď si takúto mienku v publiku vybuduje hlavný záporák. Jediný, kto situáciu zachraňoval bol Flash svojim humorom. Na mladú krv je ešte spoľah. Zvládla aj situácie, v ktorých starnúci Batman už nevládal z dychom. Aj napriek tomu, návšteva kina prekonala moje očakávania.(16.11.2017)

Konečně se DC rozhoupalo s týmovkou, páč Avengers dobrý, jenže na Batmana a Supermana prostě nikdo nemá. Největší úskalí pro mnohé diváky vidím v tom, že se jedná o comicsový film. Když jsem se rozhlížel v kině, tak milovníků comicsu, potažmo hrdinů DC, byla hrstka v téměř plném sále. Pak ale nechápu, proč ti ostatní jdou do kina a zde pak brečí, že nedostali to, co chtěli. Tak ať jdou na Bergmana nebo Tarkovského a budou spokojeni. Klasický superhrdinský comics stojí na jednoduchých rozhovorech, křiklavých barvách a třeskuté akci. Jde o fantastické pohádky! Osobně nemám rád zcivilňování superhrdinů, zde je naštěstí jen na hraně Batman....ale pořád je dost fantastickou postavou, jelikož jeho souboje by těžko někdo přežil jen s modřinami na zádech a vykloubeným ramenem. Záporák Steppenwolf je klasicky méně démonický než v kreslené podobě. Jenže v hraných comicsech vycházejí obecně jako nejděsivější lidští padouši, nikoliv ti z vesmíru... Celý film jsem si užil naplno a je mi líto těch, co na něj omylem zabloudili...Nechť žijí na věky Bowie, Superman a Princ!(19.11.2017)

• tobykout

Nevidím zde snahu natočit kvalitní film. DC sází na to, aby byl co možná nejepičtější, a to jde vidět hned v mnoha částech filmu. V Suicide Squad bylo hlavním záporákem obrovské CGI monstrum, v Justice League jde o ještě větší počítačovou příšeru, dokonce s celou její armádou. V obou případech vás však tyto záporáci nudí, jelikož nemají žádný charakter, jsou to jen postavy, které chtějí zničit svět bez sebemenšího důvodu. Hromadné ničení všeho kombinují záživné a velmi inteligentní proslovy našich akčních superhrdinů (o minulosti, že jde vše zvládnout a tak podobně...). To vše za zvuků opravdu dramatické hudby. O hlavních, především nových, postavách vlastně skoro nic nevíte, a tak to i zůstane. Dozvíme se třeba, že Flashův otec zabil jeho matku, ale proč ho má přesto tolik rád? Superman sice nikoho rád nemá, ale ke konci, kdy jeho kamarádi potřebují pomoct, se nečekaně objeví a všechny zachrání. No, jinak by v tom filmu vůbec nemusel být. Zkrátka, DC se nepoučilo ze svých chyb. Vypadá to ale, že se ani nepokusilo dané problémy vyřešit, a tak mé hodnocení nemůže být vyšší než 30%.(15.11.2017)

Dítě dvou otců, na kterém se docela výrazně odráží to, jak se oba snažili přiblížit vzoru toho druhého (Snyder měl za úkol točit odlehčeně po vzoru Whedona a Whedon po převzetí otěží chtěl držet styl Snydera). Výsledkem není zdaleka tak velký kočkopes, jak by se nabízelo, ale film bez výraznějšího rukopisu, v němž jen občas prolétne jiskra obou autorů (v dobrém i ve zlém). Jednoznačně nelze Lize spravedlnosti upřít slušné tempo, současně ale zoufale postrádá momenty hodné zapamatování. Zklamáním je také úvod, v němž se (už potřetí!) představuje v akci Wonder Woman, zatímco "medailonky" nováčků po hříchu absentují. Hudba, jediná věc, kterou DC Marvel válcoval, se vzdala výraznějších motivů a začala (stejně jako marvelovky) jet necharakteristický a nerušivý podtext. Chyba, VELKÁ chyba. Emoce nejsou z nejblbějších, ale pořád je to víc chtěné než funkční. A vzhledem k obřímu rozpočtu bych rozhodně čekal méně zrůdné digitální zamaskování knírku Henryho Cavilla. Ale aby bylo jasno - ano, je to lepší a zábavnější než Batman v Superman a alespoň tu zápletka celkem dává smysl (v rámci možností). Jen se tým potřebuje líp sladit. Příští Liga spravedlnosti už by mohla být fakt dobrá.(15.11.2017)

• Gal Gadot

• - Na prípravu kostýmov pre film bola pôvodne najatá známa kostymérka Marit Allen, ktorá však v novembri 2007 zomrela. (ScooobyDooo)

• - Pôvodný režisér Zack Snyder sa počas premiérového víkendu na sociálnej sieti Vero priznal fanúšičke, že hotový film sám ešte nevidel. Zároveň vyjadril ľútosť, že ho nemohol dokončiť. (zdroj: fandimefilmu.cz) (Paldiny)

• - Poprvé se superhrdinské uskupení Justice League objevilo v roce 1960 v komiksovém sešitu "The brave and thel bold #28". (Bube1)