Liga spravedlnosti

• Kanada

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Dítě dvou otců, na kterém se docela výrazně odráží to, jak se oba snažili přiblížit vzoru toho druhého (Snyder měl za úkol točit odlehčeně po vzoru Whedona a Whedon po převzetí otěží chtěl držet styl Snydera). Výsledkem není zdaleka tak velký kočkopes, jak by se nabízelo, ale film bez výraznějšího rukopisu, v němž jen občas prolétne jiskra obou autorů (v dobrém i ve zlém). Jednoznačně nelze Lize spravedlnosti upřít slušné tempo, současně ale zoufale postrádá momenty hodné zapamatování. Zklamáním je také úvod, v němž se (už potřetí!) představuje v akci Wonder Woman, zatímco "medailonky" nováčků po hříchu absentují. Hudba, jediná věc, kterou DC Marvel válcoval, se vzdala výraznějších motivů a začala (stejně jako marvelovky) jet necharakteristický a nerušivý podtext. Chyba, VELKÁ chyba. Emoce nejsou z nejblbějších, ale pořád je to víc chtěné než funkční. A vzhledem k obřímu rozpočtu bych rozhodně čekal méně zrůdné digitální zamaskování knírku Henryho Cavilla. Ale aby bylo jasno - ano, je to lepší a zábavnější než Batman v Superman a alespoň tu zápletka celkem dává smysl (v rámci možností). Jen se tým potřebuje líp sladit. Příští Liga spravedlnosti už by mohla být fakt dobrá.(15.11.2017)

• RedAK

SUPERMAN ŽIJE! SUPERMAN ŽIJE! Hahahahah, a máte to! Komiksové filmy a komiksy obecně byly odjakživa mimo můj okruh zájmů, stejně jako osobní hygiena nebo ženské orgasmy, a dlouhá léta jim moje blazeovaná jednorázová konzumace nepřinesla víc než tři pizdy. Původně jsem chtěl k tomu obrovskému množství ročně zfilmovaného a recyklovaného leporela použít tradiční příměr s měněním ponožek, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem hovado a slipy s fuskama běžně nosím po nezbytně dlouhou dobu – zpravidla dokud se přírodně nerozloží –, takže tento srovnávací manévr zazdím lapidárním: je toho jak sraček. Rok 2017 však byl v mnohém přelomový; nejenom že jsem zjistil, co je to klitoris, ale taky jsem začal komiksovkám sázet čtyřky a pětky stejně často jako je tělocvikářka sázela do mý žákovský. Začaly mě bavit a začal jsem se v nich orientovat (totéž mohu prohlásit o svých sexuálních partnerkách) a může za to pouze on: Marvel. Marvel je začal dělat zábavně, nevážně a konečně se odpoutal od té kýčovité vyčpělé šablony se zhrzenými Ničiteli světů, planet, mléčných drah, vesmírů, jsoucen, smyslů, podstat, další a další hovna a vůbec čehokoliv s nádechem absolutna. To DC neumí, DC dokonce neumí ani konverzační humor a tak všechny džouky ve filmu vyzní jako anekdota o klobásách vykoktaná brejlatým panicem s masitým uhrem na čele směrem ke čtyřem pornoherečkám. Výše zmíněný Ničitel světů není žádný výplod mé zfetované makovice, ale regulérní občanské jméno ústředního záporáka, kterému vožralí animátoři z DC přimíchali k jedničkám a nulám taky nějaký pětky, rozinky a úplně debilní repliky. Co tam dělal J. K. Simmons je mi stejnou záhadou jako co tam dělal Batman, Flash a ten zbytek kreténů, kromě toho, že tam poskakovali před zeleným plátnem jak pičusci. Vlastně ani nevím, proč tomu nedávám odpad!, nejspíš kvůli tomu, že si konečně do detailů dokážu představit, jak mistrovsky lížu tu rajdu Adamsovou.(31.12.2017)

"Jakou máš schopnost?" - "Jsem bohatej." Affleck jako temný rytíř potřetí a snad ne naposledy, byl výborný a dle mého názoru - nejlepší představitel Batmana. Gal Gadot jako sexy Wonder Woman také potřetí a znovu v každé scéně S E X Y. "Řekni mi... Krvácíš?" Nováčci: Flash vtipálek a sympaťák, Aquaman jako drsná ryba na suchu a Cyborg, který je asi jen dopočtu. Jinak epický příběh o konci světa, dobře natočená akce a skvělý soundtrack. Trochu digibordel ano, ovšem ten je i v každé marvelovce. Stopáž beru, ale mohlo to bejt i delší. Jsou tam i emoce a na konci to zombie Superman pěkně rozbombarduje. Snyder a Whedon to dali na výbornou. - 100%.(18.11.2017)

• Rominator

Bruce Wayne (Ben Affleck) se snaží dát dohromady tým na ochranu planety, protože výskyt paradémonů předznamenává mnohem větší hrozbu... Humor u Flashe (Ezra Miller) byl docela v pohodě. Kompletně digitální záporák a jeho armáda se v akci vůbec nepředvedla. Ve snímku chybí zajímavější lokace, protože ty počítačově vytvořené stojí za prd. Kolem Supermana (Henry Cavill) bylo tolik povyku a pro nic, protože nakonec nedostal moc prostoru. Spíše to vypadalo tak, že byl dodán na poslední chvíli a původně se s ním muselo počítat teprve do druhého filmu. So you're fast. / What are your superpowers again? I'm rich. / Do you talk to fish?(26.12.2017)

„Alfréd, pošli Nightcrawlera.“ – „Už som sa bál, že to nepoviete.“ Nedám tomu 80%. 80% som dal Mužovi z ocele, Wonder Woman aj Batman vs. Superman. Tomuto nedám. Prestrihané, nie príliš celistvé, na jednej strane sympaticky jednoduché a priamočiare, ale na druhej strane to značne komplikujú rôzne čudné mená (Steppenwolf, Darkseid), blbé kocky a zvláštna ľudsko-amazonsko-atlantídsko-božsko-greenlanternovská história ako z Pána prsteňov. Z postáv ma najviac oslovil Aquaman. Jeremy Irons po pľaci zábavne behá výlučne v kanadách, ale to nestačí. Wonder Woman fajn, s Aquamanom by som jej doprial vlastný buddy movie. Akcia je prekvapivo nudná a nezáživná, ale ku koncu chytí dych. Chýbali mi výrazné hudobné motívy, hlavne u Wonder Woman. Divné kostýmy. Línia so Supermanom vcelku originálna (každopádne, potitulková scéna z Batman vs. Superman po tomto nedáva zmysel), niektoré vtipy vyšli (hlavne pravdovravné laso, zákerne použité na Aquamana, keď sa nepozeral), niektoré scény dojemné. Flash striedavo trápny a striedavo zábavný. Cyborg zbytočný. Potitulkové scény biedne. Batman, hoci sa mi v crossoveri so Supermanom páčil, je tu v podstate za neschopného blbečka, ktorý výrazne zaostáva za špeciálnymi schopnosťami obdarovanými kolegami (čo až parodicky udiera do očí v scéne bitky pri pomníku, na ktorej záver zadychčane a veľmi trápne dobehne, kým ostatní tam prileteli). Záporák vyzerá dobre, ale správa sa ako neskutočné klišé. Fakt nechápem, kde všetci tí filmoví magori chcú potom žiť, keď túžia všetko zničiť, zdevastovať a nastoliť peklo. Cinemax TN 2017(30.11.2017)

• Ben Affleck

• - Spoiler: Filmaři měli v plánu udělat scénu, kdy Deathstroke zachránil Lexe Luthora (Jesse Eisenberg) z vězení, scéna se nakonec ve filmu neukázala. Místo toho se objevila scéna, kde spolu Deathstroke a Lex Luthor mluví na jachtě. (tyzmrde)

• - 22. mája 2017 Zack Snyder informoval o odstúpení od projektu, vzhľadom na tragické úmrtie svojej dcéry z marca toho roku. K natáčaniu chýbajúcich scén, ktoré sú už v štádiu postprodukcie si do režisérskej stoličky zasadol Joss Whedon. Úplne prvou voľbou na post režiséra bol predstaviteľ Batmana, Ben Affleck. (kri.tino)

• - Když se Flash (Ezra Miller) při setkání s Brucem (Ben Affleck) snaží (ne příliš přesvědčivě) lhát o svých schopnostech, zmíní mimo jiné i gorilí znakovou řeč a krasobruslení. Jde o odkaz na jeho dva nepřátele z komiksů: Gorilla Grodd a Captain Cold. (TwoFace)