Liga spravedlnosti

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Bez debat je to špatný film s naprosto příšerným vizuálem. Nechápu člověka, kterému se na tohle zrnění příjemně kouká. Na druhou stranu jelikož jsem očekával obrovský průser s podivem jsem zjistil že to v druhé polovině začíná poměrně šlapat a třeba Ezra Miller jako Flash je naprosto boží. Jasně o hrdiny se člověk bát nějak nemusí. Osudovost zde chybí zcela. Hlášky to ale má. Někdy si budu muset sjet od Man of Steel všech 5 dosavadních kousků a uvidím co to se mnou udělá. Každopádně Warneři jsou borci co si hlavu z ničeho nedělají a věřím že s DC universem budou zkoušet znovu a znovu. 60%(9.3.2018)

Včera Thor, dneska zábavnější Liga Spravedlnosti. Postavy jsou sympatičtější, akce lepší, styl zpracování také. Temnější pojetí je můj šálek. Verze Thora, barevnost byla otravná a spíš připomíná pohádku pro děti. Humoru se nedočkáme, což je dobře. U těchto filmů čekám humor tak u Iron Mana, který na to má svůj charakter. Jinde není na místě. Tento snímek jde přímočaře a průhledně k cíly, ale stále nabízí více než průměrnou podívanou. 6/10 = 65%(26.4.2018)

(75%) Viděno v kině ve 2D s CZ dabingem. Na Justice League jsem se určitě těšil. Sice jsem měl obavy, že se to bude ubírat divným směrem, ale to se naštěstí nestalo. Není to tedy vyloženě žádná pecka, ale já jsem v rámci možností spokojen. Když začnu od začátku, tak Man of steel pro mě představuje naprostou pecku, která asi v těchto novodobých DC filmů nebude překonána. Následující snímek nesoucí název Batman vs Superman byl už o něco slabší, ale furt jsem ty slabší 4*(75%) dal. Nesedlo mi rádoby temné pojetí filmu, které moc temné nebylo, hlavně mě moc nepřesvědčil Affleck, který zahrál výborně, ale na roli Batmana byl prostě nejlepší Christian Bale. Co se týče tohoto Justice Leaguje tak dávám stejné hodnocení jako u BvS. Zasloužené 4* (75%). Příběh je primitivní, ale to mi nepřekáží, v současných marvelovkách je to obdobné. To samé s úhlavním nepřítelem, ničitelem všech světů, záporák byl trochu úsměvný, ale pobavil a svůj účel k filmu splnil. Začátek má trochu pomalejší tempo, ale to mi nevadilo, nenudil jsem se, jen tomu trochu chyběla atmosféra, která už ani nebyla v BvS. Ale mile mě překvapili veškeré postavy týmu Ligy spravedlnosti. Každý mě bavil, každý měl svůj charakter, o největší hlášky a vtípky se postaral Flash. Takže co se týče humoru, hlášek a vtipných scén, tak to bylo super. Celkově to bylo takové nadlehčené, takže nemůžu dát horší hodnocení jak slabší, ale obstojné 4*. Akce byla monstrózní, ke konci trochu přepálená, ale to mi nevadilo. Hudba od Elfmana byla dobrá, sice byl Zimmer lepší, ale neva. !!!!! POZOR NÁSLEDUJE MOŽNÝ SPOILER. Mohli lépe a dramatičtěji zahrát scénu s oživením Supermana. Bylo to provedeno dost primitivně, ale budiž. Ke konci to bylo trochu přehnané, Superman se objevil na pomoc a hravě ničitele všech světů dostali. !!!!!! KONEC MOŽNÉHO SPOILERU!!!!!! Ale dost k záporům. Není to tak velkolepé jako Man of Steel, dokonce ani ne tak jako BvS, ale přesto se tento film podle mě moc neztratí. Těším se na další související se počiny, především na Aquamana, který mi dokonale seděl – správný dsnák. Takže nadprůměrná, pohodová podívaná to je, velká pecka ale bohužel ne. Přesto jsem odcházel z kina spokojen.(22.11.2017)

Je udivujúce, ako celistvý je film, keďže ho podľa všetkého (viď vystrihnuté scény, ktoré sa objavili v traileroch a rumours o pôvodnom zostrihu 180 minút) postihlo pretáčanie/prepisovanie, ktoré ťažko nájde obdoby. Výsledok je ale produkt - solídny, priamočiary a zábavný - ale stále produkt bez autorského rukopisu. Vždy budem mať radšej odvážnejšie filmy ako Batman v Superman, ktorý ma síce väčšie chyby no aj jasný podpis a víziu autora.(17.11.2017)

• liskam

NENÍ POTŘEBA CHODIT NA TENHLE FILM.... STAČÍ SI PUSTIT VŠECHNY VIDEA ZA SEBOU!! A budete z toho mít větší zážitek než z filmu jako takového. Čím déle o tomhle počinu přemýšlím, tím více mi příjde příběhově prázdný a bez jakýchkoli opravdových emocí. Místo toho aby Liga Spravedlnosti ukázala opravdu něco DC převratného. Vše jde od desíti k pěti. Z Batmana se stak obstarožní chudák bez jakéhokoli progresu, Aquaman bez vody vypadá uboze jak se snaží létat a běhat. Flash je zase limitovaný jen svým během a Supemanova "fatalita" překonala vše co bych si mohl představit...Svým dechem zmrazil nepřítelovu sekeru jóóóó ááááchhhh. Cyborg se potácel od ničeho k ničemu a chudák má oblíbenkyně WW se rozpačitě snažila zachránit co se dalo, leč většinou bezvýsledně. A Lois Lane, to bylo asi to nejhorší vystoupení, co jsem od Amy Adams vyděl! Takže v celku totální propadák. Za mě 25%(16.11.2017)

• Ben Affleck

• - Gal Gadot (Wonder Woman) cvičila kung-fu, kickbox, boj s mečem, jiu-jitsu a capoeiru jako součást své fyzické přípravy na roli. (BloodMax)

• - Spoiler: V rámci série je toto první film, ve kterém Superman (Henry Cavill) použije svůj ledový dech. (TwoFace)

• - Poprvé se superhrdinské uskupení Justice League objevilo v roce 1960 v komiksovém sešitu "The brave and thel bold #28". (Bube1)