Liga spravedlnosti

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

• Psema

První blockbuster za 300 milionů sepsaný, natočený a produkovaný chovanci Jedličkova ústavu. Gratulace Warnerům, že stihli ve 120 minutách dojebat desítky let komiksový historie ve filmu, kterýmu nepřijde divný mít v sobě postavu Aquamana, nikoliv však scény s vodou. Anebo prezentovat celé lidstvo jednou ruskou rodinkou někde na chánovském sídlišti. Kdo tomuhle barevnému shluku odpornýho CGI marně prahnoucím po náznaku děje lípne cokoli většího než 2*, je podobně retardovaný jako tvůrci tohohle opusu. Ten je tak nebetyčně dementní, že ho snad po 40 letech v hibernaci našli studioví hlavouni uvnitř šuplíku Rogera Cormana. Way to go, frajeři!(15.11.2017)

Tak tu máme konečně Avengers od konkurenčního DC. Jakkoli Marvel nemůžu více či méně vystát, tak DC je ve své zoufalé snaze ho napodobit (dvě potitulkové scény, jako vážně?) snad ještě horší (ať žije Nolanova trilogie). Takové jako "Snažíme se jít naší vlastní (temnou / vážnou) cestou, ale vidíme, jak lidi Marvelu ty jeho hláškovací omalovánky žerou, tak tam toho taky trochu naroubujeme". Takže kočkopes. Zcela generický scénář zasazený do (LOTRovské) mytologie, která nikoho nezajímá, s naprosto debilním záporákem (i jednu z nejhorších vlastností Marvelu prostě museli šlohnout) se svými poskoky, jejichž jediným smyslem je být kanónenfutr, nejnudnějším superhrdinou historie (Cyborg) a spoustou digitálního bordelu (jak jinak, v dnešní době) a WTF scén (flanelová romantika v kukuřici, "dojímaví" ruští civilisté a další). Co funguje a baví na výbornou je "panický" Flash a Aquaman, který ale moc Aqua není, přiléhavější by bylo "ten macho s vidličkou"... Ale vzhledem k tomu, že jsem od JL nic moc neočekával, tak jsem ani zklamaný neodcházel... 70%(16.11.2017)

Rozpočet $300miliónovTržby USA $212,872,996Tržby Celosvetovo $615,472,996Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Vyprchaní úplne rutinný Zack Snyder, veru mal sa na to radšej vykašlať, než takýto polotovar vypustiť do sveta. Dosť mi to pripomína ako sa Michael Bay postupne utopil v sérii Transfomers ale tam bol ešte aspoň ten trblietavý vizuál a triky. Tak toto bolo fakt na silu zbúchané. Dejovo povrchné, bez zápalu, ani návrat nádeje z S na hrudy neohúril. Máme tu ďalšieho komiksového paroháča Steppenwolfa ničiteľa planét, ach jaj a jeho hejno otravných svetlušiek. Trikovo prevažne tak slabé ako akýkoľvek béčkový film, natočený za pár šúp, doslova sledujeme len digi bordel a pokiaľ to fakt malo tak nabitý rozpočet, tak to je dosť nepekné fiasko. Pár krát sa tu dá zasmiať, oči potešia krivky Wonder Women ale pozitívnych vecí tu moc človek nenájde. Dokonca aj hudobný doprovod je nevýrazný, hlavne keď sa tu zľahka nesie motív z Burtonovho Batmana. Neviem čo sa deje ale DC Comics sa dostáva do čoraz väčších sračiek, že to tak musím povedať. Ich loď sa potápa. Neviem či vôbec budem mať niekedy sily na opätovné pozretie tohto nepodarku. Oproti tomuto mala aj komiksovka Wonder Women svoju úroveň. DC padá na dno a asi už ťažko sa z neho vyhrabú. /videl v kine: 50%/(16.11.2017)

No nemůžu si pomoct. Je mi celkem záhadou, proč je okolo tohoto komiksáku tolik hejtu a špatná návštěvnost v kinech. To jsou lidi tak zmlsaní podětinštělýma, místy až parodujícíma sebe sama MARVELlákama? To jim tolik vadí, že DC jede trochu temnější konec provazu? Obě značky mám rád a rád se podívám na jejich filmy. Jasný, filmy od DC na to jdou opačně a dopřávají nám nejdříve týmovky a potom jednotlivé postavy, ale to snad není takový problém. Mě osobně se líbí jak Muž z oceli, tak i SvB. Vychutnal jsem si Wonder Women a těším se na Aquamana. Liga spravedlnosti, se mi líbí hodně (doufám, že bude zas parádní prodloužená verze). Bál jsem se, že mě bude štvát Flash, ale ten byl na rozdíl od trapného Luthora naprosto v pořádku a jeho vtipné hlášky decentně zlehčovali temnější příběh. Seznámení s nováčky je pěkně udělané a sedlo mi. Příběh pěkný, i když si z komiksových příběhů bere od každého něco. Stejně jako u nového Thora mi to nevadí. Akce je zde hodně a efekty jsou parádní. Já si film užil a dávám mu 90% :)(24.11.2017)

Comicsové pornohrátky s partou hic, kde si příznivci latexu přijdou na své. Stálými porno aktéry jsou: Wonder(bra) Slut Woman - královna šlápot, Buttman - král sofistikovaných análních hrátek, po nichž zůstávají Cucfflecky, Flash - král rychlovek, Aqualineaman - král mohutného ženského squrtingu, který doluje vidlemi, Spermaman - král oplodňování obojího pohlaví, Cyflborg - král peggingu. Všichni používají jeden společný trik - dlouho vydrží stříkat comicsové bubliny. Režiséři si je oblíbili pro jejich zodpovědný přístup, když jde do tuhého. Sex s blížícím se koncem světa je jejich vítaným zpestřením. Mohu čestně prohlásit, že jsem nikdy nemasturboval nad Wonder Slut Woman. Svody byly, příležitostí minimum, neb všechny filmy, v nichž účinkovala, jsem viděl v kině. A uznejte sami, že by mě vyvedli, kdybych tasil, hlavně by diváci sedící v řadě za mnou přes moji labutí šíji s boxerkou blbě viděli na film. Jsem za ten Kolosman rozměr rád. A masturbovat při repríze doma, to už není ono. Film, který vznikal ve zhoršených podmínkách, neznamená nutně špatný film. Mně je jedno, zda Snyderovi odumřel žalud, nebo Whedon nosil dívčí spodní prádlo, až se rozhihňal, přičemž internetová kohorta pisálků erudovaně usoudila, že vážné scény natočil Zack Snyder, ty vtipné Joss Whedon. Samozřejmě, že střídání režisérů určitě nevedlo k takovýmto režijním rozvrhům. Ke všemu je ve filmu asi pět vtipných momentů+veškeré sekvence kolem Flashe mají odlehčující ráz, což by mělo na celkový výsledek jen zanedbatelný vliv. Ke všemu by ta sorta nepohledných poďobanců, kritizujících tento film, k němu nesvedla natočit ani závěrečné titulky. Ale zpět k výsledku. Film opravdu není moc kompaktní, první propad přišel po hodině, přesně po sekvenci po vzkříšení dávno mrtvého Spermomana, který byl na pár minut Zloun, pak přišla Hulza Dlaňová a jeho máti, s nimiž se vítal, čímž tempo opadlo. A už nenabralo takovou vervu, udělal se první comicsák, za ním druhý, film dospěl k závěru. Finále nebylo extra. Nelze je označit za bombastické. Arcipadouch byl zlikvidován trapně. Závěr filmu je moc veselý. Celkově film odsýpal, bylo ale znát, že mu brání v rozletu stopáž namačkaná do necelých dvou hodin. Určitě jsem se bavil víc, než u Muže z oceli, Buttman vs Spermaman a Wonder Slut. Myšlenkově je to tak na pátou třídu, CGI občas rušivě zlobí, ale je to nesmírně cool, když máte pocit, že si z prdele Wonder Slut můžete udělat trhací kalendář. Hledači chyb ve filmu budou mít žně, ovšem čekal jsem něco maxi příšerného, což se rozhodně nedostavilo. 7/10(27.11.2017)

• Ray Fisher

• - Po odstoupení Zacka Snydera v březnu 2017 z rodinných důvodů studio Warner Bros oznámilo, že film dokončí ve stejném stylu bez jakékoliv změny Joss Whedon. Ten ale kontroverzně nahradil původního autora hudby Junkie XL skladatelem Danny Elfmanem. (FilmFan24)

• - Spoiler: Záverečná potitulková scéna zobrazuje dve záporné postavy. Jednu už známu, s druhou sa ešte len máme zoznámiť. (Makky)

• - Pôvodný režisér Zack Snyder sa počas premiérového víkendu na sociálnej sieti Vero priznal fanúšičke, že hotový film sám ešte nevidel. Zároveň vyjadril ľútosť, že ho nemohol dokončiť. (zdroj: fandimefilmu.cz) (Paldiny)