Liga spravedlnosti

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

• Foox

Od puberty jsem se těšil na dvě věci, na první s.. ehm víte co, a až uvidím na pořádném plátně Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana, no prostě celou Justice League pohromadě! Přičemž dlouho mi přišlo nemyslitelné, že s těmito postavami a obrovskou zásobárnou originálních komiksů, může vzniknout něco takhle neuvěřitelně bezpohlavního. I když ironicky si na konci připadá člověk lehce zneužitý. Úplně bez vlastní tváře samozřejmě film není, Snyder jde cítit na zpomalovačky daleko, což by nevadilo. Jenže samotný děj, přestavení jednotlivých charakterů spolu s dalším wtf záporákem, či v poslední době oblíbenou "zlou" hmotou, viz Suicide Squad, X-Men: Apocalypse, Strážci Galaxie 2,...tvoří jednoduše další osobní útok na fanoušky.(17.11.2017)

Flash a Cyborg chabý, Aquaman, Superman a Batman poriadne nevyužitý a záporák nemastný neslaný. Zo všetkých prítomných z môjho pohľadu celý ansámbel zachraňovala iba kráska Gal Gadot. Napriek tomu som si Justice League relatívne užil a nemôžem tvrdiť, že by išlo na jedno zhliadnutie o nejaký príšerný pôrod. Pokiaľ sa však dvojka bude niesť v podobnom duchu klišé story bez štipky originality, poriadnej zábavy a kvalitne vykreslených postáv, určite pôjdem s hodnotením nižšie. Slabšie 3*.(10.7.2018)

Bez debat je to špatný film s naprosto příšerným vizuálem. Nechápu člověka, kterému se na tohle zrnění příjemně kouká. Na druhou stranu jelikož jsem očekával obrovský průser s podivem jsem zjistil že to v druhé polovině začíná poměrně šlapat a třeba Ezra Miller jako Flash je naprosto boží. Jasně o hrdiny se člověk bát nějak nemusí. Osudovost zde chybí zcela. Hlášky to ale má. Někdy si budu muset sjet od Man of Steel všech 5 dosavadních kousků a uvidím co to se mnou udělá. Každopádně Warneři jsou borci co si hlavu z ničeho nedělají a věřím že s DC universem budou zkoušet znovu a znovu. 60%(9.3.2018)

Včera Thor, dneska zábavnější Liga Spravedlnosti. Postavy jsou sympatičtější, akce lepší, styl zpracování také. Temnější pojetí je můj šálek. Verze Thora, barevnost byla otravná a spíš připomíná pohádku pro děti. Humoru se nedočkáme, což je dobře. U těchto filmů čekám humor tak u Iron Mana, který na to má svůj charakter. Jinde není na místě. Tento snímek jde přímočaře a průhledně k cíly, ale stále nabízí více než průměrnou podívanou. 6/10 = 65%(26.4.2018)

• johnn333

Šílený zoufalství. Jednotlivý scény to skládá nahrubo za sebe, bez jakýhokoliv vnitřního náboje, obsahu nebo gradace, aby to opakovalo stejný chyby jako BvS, takže se opět (pokolikáté už v tomto univerzu?) skládá dohromady tým, aby v něm krátce a nuceně vzniklo napětí (ten Superman, proboha) a na konci se mohli všichni porvat v digibordelu. Nejhorší je, že z toho přímo kape ta bezradnost a nekomfortnost všech zúčastněných, kteří neví, co si s tou rozklížeností počít. Působí to skoro, jako že si někdo ve střižně jen tupě odškrtával screentime každý postavy, a jen co zazvonily stopky, přeskočil k další, i když to třeba nedávalo smysl. Co tam dělal J. K. Simmons nebo Amber Heard nevím doteď, proč si hrdinové nechali ukrást Mother Box na parkovišti také ne. Proboha. Proboha! 30%(15.11.2017)

• - Spoiler: Filmaři měli v plánu udělat scénu, kdy Deathstroke zachránil Lexe Luthora (Jesse Eisenberg) z vězení, scéna se nakonec ve filmu neukázala. Místo toho se objevila scéna, kde spolu Deathstroke a Lex Luthor mluví na jachtě. (tyzmrde)

• - Když Bruce Wayne (Ben Affleck) rekrutuje Flashe (Ezra Miller), je za ním v jeden moment vidět monitor, na němž běží seriál Rick and Morty (od r. 2013), konkrétně epizoda Something Ricked This Way Comes (2014). (Bediverecs)

• - Ve filmu měla být scéna, ve kterém Victor Stone (Ray Fisher) prodělá autonehodu a jeho otec ho potom pomoci Mother Boxu zachrání. Scéna s autonehodou byla z filmu vystřižena. (tyzmrde)