Liga spravedlnosti

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

• johnn333

Šílený zoufalství. Jednotlivý scény to skládá nahrubo za sebe, bez jakýhokoliv vnitřního náboje, obsahu nebo gradace, aby to opakovalo stejný chyby jako BvS, takže se opět (pokolikáté už v tomto univerzu?) skládá dohromady tým, aby v něm krátce a nuceně vzniklo napětí (ten Superman, proboha) a na konci se mohli všichni porvat v digibordelu. Nejhorší je, že z toho přímo kape ta bezradnost a nekomfortnost všech zúčastněných, kteří neví, co si s tou rozklížeností počít. Působí to skoro, jako že si někdo ve střižně jen tupě odškrtával screentime každý postavy, a jen co zazvonily stopky, přeskočil k další, i když to třeba nedávalo smysl. Co tam dělal J. K. Simmons nebo Amber Heard nevím doteď, proč si hrdinové nechali ukrást Mother Box na parkovišti také ne. Proboha. Proboha! 30%(15.11.2017)

Zázrak se sice nekoná, ale průser to taky není. Zack Snyder už toho má prostě moc a měl by to přenechat někomu jinému. On sám film nedokončila pomohl mu s tím Joss Whedon. Film se snaží rozvíjet děj předchozích filmů. Postav je tam až moc, hlavně těch vedlejších. Svět je v ohrožení a naši hrdinové se musí spojit a zachranit ho. Jejich vztah ale moc nefunguje. Dlouho se dávají dohromady a moc neumí spolupracovat. Je to nesrovnatelné s Avengers. Prostě s nimi neumí pracovat. Bitky ujdou. Efekty jsou super, ale je to moc CGI. Záporák je slabší a ne moc zajímavý. Je tam samozřejmě spousta komixových odkazů. Trochu mě zklamal Flash, který působil dost neohrabaně. Kdo ví, jestli ještě bude pokračování. Příště by měli stát proti Darkseidovi. Aspoň humor ve filmu funguje. "Ahoj Barry, jsem Diana." :D(16.11.2017)

Po Thorovi, který bylo celkem zklamání, tohle byla skvělá jízda. Možná jsem ovlivněná 3D projekcí, ale totálně to stálo za to. Přijde mi komický, že se mi libi komiksovky, které se u ostatních potýkají s negativy a nedistává se jim velkých ohlasů. Budu znit jak vlhká patnáctka, ale Aquaman je můj DC Thor. Prostě někdo, pro koho bije mé srdce (lol, to berte s rezervou). Nelze vyvrátit nějakou podobnost s Avengers, ale nejde právě o to? Jakkoliv by se snažili to udělat jinak, tak podle mě by to vždy šlo tím směrem, a je fakt ptákovina tomu vyčítat podobu s marvel. Bylo tl vtipný, bylo to i vážný (oceňuju!), bylo to akční a bylo to zkrátka super. Těším se na Aquamana.(16.11.2017)

Přesně tak vizuálně velkolepé, avšak dějově unylé a nevýrazné, jak jsem po předchozích DC komiksovkách (snad s výjimkou Wonder Woman) čekal. Má to své fajn stránky - a to zejména nádhernou Gal Gadot a bezva Jasona Momou, ale víc těch špatných až hrozných - ten floutek v roli Flashe až nehorázně přehrává, film obsahuje spoustu (tak patnáct,dvacet) hlášek, z kterých přímo čiší snaha tvůrců být vtipný, ale které (aspoň pro mě) vyzněly trapně - pak skoro zaniknou ty povedené chvíle - třeba Aquamana omylem se posadivšího na "světelný bič pravdy WW". Děj je naštěstí dětsky jednoduchý - ošklivý čert z vesmíru se najednou zjeví na Zemi, aby sebral 3 kostky, jejichž spojením by ze Země vytvořil peklo. Batman cítí, že by na to sám nestačil, a tak dá dohromady tým hrdinů se special schopnostmi. Lepší než Batman vs. Superman (dodnes jsem moc nepochopil nebo zapomněl, proč vlastně Superman umřel), bojové scény, kamera audiovizuál ok - ovšem za Marvelovkami to stále zaostává o několik tříd.(15.11.2017)

A je to tu. Konečne sme sa dočkali. Dočkali sme sa zjednotenia najväčších DC Superhrdinov všetkých čias, aby sa postavili obrovskému zlu. Tak, dočkali sme sa toho najsilnejšieho a najlepšieho filmu, aký sme všetci čakali? Nie. Ale rovnako si nemyslím, že by to bolo zlé. Film potrebuje trošku času a potrebuje nám všetky postavy poriadne predstaviť. Poznáme už Batmana, Supermana a Wonder Woman. Tí sa dočkali svojich filmov a mali možnosť sa nám ukázať. Ostatní však potrebujú ešte čas na to, aby sme ich mali možnosť spoznať. A ostáva to teda spraviť v tomto filme. A myslím si, že sme každú postavu videli dostatočne na to, aby sme s nimi mohli spoznať a mohli si ich užiť. Flash je vynikajúci, vtipný a všetky one-linery sú jeho a užíva si ich. Aquaman je skvele stvárnený v podaní Jasona Momoa a už sa teším na jeho sólo film. Verím, že sa o ňom dozvieme viac a okrem toho by som rád videli viac z Atlantídy. Uvidíme čo sa stane. A potom je tu Cyborg, ktorý má vynikajúce a zaujímavé schopnosti, ktoré by sa dali skvele využiť a majú vysoký potenciál. A všetky postavy sa tu ukážu v dobrom svetle a majú dosť priestoru. Teší ma, že oproti ostatným DC filmom nie je tento až tak temný a má priestor viac dýchať a nemusíme ho brať neustále tak veľmi seriózne a neotravuje ma to. Čo sa týka zloducha, tak si nemyslím, že je úplne najhorší a má dobré schopnosti, no nepotrebujem asi vidieť ďalšiu skazu sveta. Okrem toho scénka medzi Lois a Clarkom - čo tak spraviť z toho poster? Vyzeralo by to viac ako The Space Between Us. A hoci to je celkom romantické, nemám pocit, že by to dodávalo filmu tú správnu atmosféru. Tá scénka mi tam proste nepasovala. Občas mám pocit, že niektoré veci by sa dali ešte dopovedať, ale uvidíme, či sa dočkáme dlhšej verzie filmu a či nám doplní nejaké tie medzery. Efekty vo filme sú podľa mňa trošku mix. Na úvode sú veľmi dobré, no v záverečnom súboji si ich všímam skoro všade a to je fakt rušivé. Postavy dobré, príbeh je okey a atmosféra filmu je srdčenejšia. Ako celok si myslím, že ide o lepší film, než sme od DC mali možnosť zatiaľ vidieť, no nie je to ten film, ktorý sme všetci verili, že budeme mať. Hodnotenie: B-(18.11.2017)

• - 22. mája 2017 Zack Snyder informoval o odstúpení od projektu, vzhľadom na tragické úmrtie svojej dcéry z marca toho roku. K natáčaniu chýbajúcich scén, ktoré sú už v štádiu postprodukcie si do režisérskej stoličky zasadol Joss Whedon. (kri.tino)

• - Poprvé se superhrdinské uskupení Justice League objevilo v roce 1960 v komiksovém sešitu "The brave and thel bold #28". (Bube1)

• - Gal Gadot (Wonder Woman) cvičila kung-fu, kickbox, boj s mečem, jiu-jitsu a capoeiru jako součást své fyzické přípravy na roli. (BloodMax)