Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
Trailer 4
USA, 2017, 120 min

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Trailer 4

Recenze (1 048)

pepo

The Worst of Marvel s postavami z DC. Justice League v mnohom pripomína X-Men: Apocalypse. Rovnako ako pri mutantoch sa tu tvorcovia série s vlastnou tvárou vykašľali na ambície a vytvorili zameniteľnú žánrovku, pripomínajúcu najúspešnejšieho hráča na trhu. Vznikol tak nemastný-neslaný, nesympatický a nudný príspevok do trendu, ktorý nutne potrebuje nejakú revolúciu. Snydera takmer necítíť a zaujme akurát obrovsky nevyužitý potenciál a generickosť. Mrzí ma to, veľmi ma to mrzí. 5/10. Na druhýkrát za 3/10. Je to strašný shit ()

JohnnyD

Je udivujúce, ako celistvý je film, vzhľadom na mieru pretáčania/prepisovania, ktoré ťažko nájde obdoby. Teda relatívne. Nie je to bizarný miš maš ako Fantastic Four, ale jednotlivé motívy a nadväznosť scén viditeľne drhne. Napriek tomu je výsledný produkt relatívne solídny, priamočiary a zábavný - ale stále je to len produkt bez autorského rukopisu. Vždy budem mať radšej odvážnejšie filmy ako Batman v Superman, ktorý ma síce väčšie chyby no aj jasný podpis a víziu autora. Po vydaní Snyder Cutu je ale táto verzia úplne irelevnatná a dopredu zabudnutá. ()

Spiker01

Digibordel jak se patří. Opravdu jsem se celkem bál, že po těch všech problémech a přetáčkách bude Justice League ještě mnohem odlehčenější zářez do stále bohatších dějin komiksových filmů. Ale kupodivu to na mě tak nepůsobilo. Každopádně je to takové pseudoserioznější, než kdyby snímek komplet připravil ve své režii Zack Snyder (nemyslím tím nutně pouze podle všeho dobrovolné převzetí Jossem Whedonem, ale i bez zjevných zásahů producentů od Warnerů). Ovšem ten xicht a nastolený vizuál z Batman v Superman tu naštěstí zůstal a tím pádem se zde nahrne stejné množství kritiky jako loni v březnu. Na vysvětlenou : ve filmech úplně nehledám Mys Dobré naděje a část mé duše přímo lační po temnotě, která nehýří sluníčkovými barvami a eskapismem, a bude nás málo. Od toho je tu Marvel a tyhle světy by se neměly protínat. A zde se podařilo přesně navařit ten chutný mix, který jsem ještě schopen tolerovat a užívat si film v podobném stylu, na jaký jsem byl zvyklý z ostatních kousků nyní už patrně neexistujícího DCEU. O to víc je překvapivější, že se tento mnohagenerační koktejl povedlo namíchat ve více než přijatelné dvouhodinové (!) stopáži i pro ty nejzarputilejší kritiky Snyderova digibordelu a povedlo se linky všech hrdinů uspokojivě propojit i bez sólových filmů třech zástupců slavné kontinentální ligy. Digitálně bych si za pár měsíců dal klidně další půlhodinový nášup ve Snyderově stylu, nejlépe jeho vlastní rukou, ovšem tentokrát bych se setsakra bál těšit se na nějaký extended cut, takže budu jen tiše doufat. Abych to tak nějak tedy více přiblížil. Faktem je, že výsledný kinosestřih hlavní konkurence Avengers je vlastně hodně jednoduchý sled tří aktů, ve kterém se hrdinové udávají do kontextu, zvykají si na odlišné postupy v týmu ostatních (polo)bohů a konečně, vypořádávají se s hlavní hrozbou v tak nechutně obrovském měřítku, že i ti poslední Transformeři trošku zírají. Příběh jede hezky bezpečně dle zajetého mustru, každou chvíli se někdo s někým nebo něčím vyrubává a na nějaký oddech moc nezbývá čas. Mezizápletky tu jsou, ale snažím se naznačit, že někdo uvnitř myšlenkové tuby továrny na filmy kdesi v Hollywoodu věděl, že pokud se to nemá všecko zabalit už v roce 2017, tak to musí odsýpat a hlavně nepřekvapovat, třeba dimenzionálně zlou kreaturou Steppenwolfa, který je tu čistě proto, aby dostal pořádně napřesdržku a ukázal, že nad ním je ještě třebas někdo jako Darkseid nebo Brainiac. Vlastně to není výtka, jenom má pak člověk po těch dvou hodinách (nutně říct, že nepochybně oprávněný) pocit, že tu někdo kompletně prostříhal a vystříhal podstatnou část děje. Ovšem během filmu samotného jsem spíš řešil, zda-li vůbec jsem schopen si oblíbit zbylou část Ligy, když už tuto snahu předčasně dost narušily trailery. Netřeba pochybovat, že na prvním místě musím ihned zmínit Flashe, jehož představitelem Ezrou Millerem vyloženě pohrdám a cokoliv, co vypustí z pusy má být vtipné, až na to, že vůbec není. Ovšem má cool oblek a cool schopnosti, takže, jak jsem také doufal, během akce mě vyloženě bavil a jeho Flashpointu nyní věřím o něco více, pokud jen abecedně nezačne kopírovat linky ze stejnojménného seriálu. S Batfleckem jsem velice spokojený už od minulého filmu a zde se mi hodně líbil jeho nový oblek ve stylu Arkham Knighta, takže se jen tiše modlím, aby se té sólovky dožil, Wonder Woman mě přesvědčila už ve svém filmu, Aquman se musí více snažit příští Vánoce v sólovce, ovšem kdo mě nejvíce příjemně překvapil, tak byl Cyborg. Naopak jeho sólovka mi pořád vůbec nedává smysl, ale zvlášť jeho civilní podoba ve formě Victora mě docela bavila. Shrnul bych to asi tak už v krátkosti, že velice doufám, že JL vyloženě rozdrtí nejen americká kina a Marvel konečně dostane trošku zdravé (a tmavší) konkurence. EDIT : navždy budu litovat, že se Snyderovu ságu nepodařilo dovyprávět, já bych to tak strašně chtěl! BTW : Má to tu nejlepší potitulkovou scénu, jakou jsem kdy viděl! Taktéž bez pokračování v navazujícím filmu. 😢 () (méně) (více)

Viktooorka

Batman je můj oblíbený super hrdina ever, jen je strašná škoda, že patří do Ligi spravedlnosti a ne k Avengers. Ano, jsem zaujatá, ale DC se nedá srovnat s Marvelem, ať se snaží, jak se snaží. Bohužel Flash i Cyborg jsou pro mě absolutně nezajímavé postavy, nebo jen špatný výběr herců? Aquamana zachraňuje ta hora svalů, takže fajn, ale všechny naprosto válcuje Wonder Women. Takhle ženská mě baví, asi bych chtěla být jako ona (nebo aspoň tu postavu bych brala :D) Příběhově mi to taky trochu pokulhávalo, pár vtípku pobavilo. Takže s mou platonickou láskou Batmanem se ráda sejdu i v dalším díle, tak snad se to tvůrcům celkově povede o něco lépe :o) ()

B!shop

Ja si nemuzu pomoct, me to bavilo. Tim nechci tvrdit, ze se jedna o nejaky veledilo, proste solidne natocenej, tuctovej komiksovej film. Jako vicemene v pripade vsech DCEU filmu tu je ocekavane stejnej problem - zaporak a souboje. Steppenwolf je sice o neco lepsi, nez minuly zaporaci, ale furt je to proste jen takova kriva huba se sekerou, kterej ve vysledku nic moc nepredvede a ma naprosto tuctovy motivace. No a akce je proste opet jak sjeta pres kopirak, mame tu vic hrdinu, takze tu jsou drobne obmeny, ale oraznovy finale je uz precejen krapet moc. No a jinak je to proste jak seznamovacka MCU s fast forwardem, protoze samozrejme tady bylo na predstaveni hrdinu a jejich seznameni daleko min casu, takze se na uvod rychle odbydou kecy a pak uz je to vicemene jen akce. Prekvapuje me, ze film, u kteryho by to asi bylo nejvic obhajitelny, je paradoxne s porovnani s ostatnima DC nejkratsi, otazka je, jestli to je spatne, spis asi ne, ty dve hodiny tak nejak staci. No jinak triky ocekavane v pohode, zasah dvou reziseru neni vicemene znat a herci az na par vyjimek sympataci, dokonce i sem tam utrousi nejakou tu hlasku, v tomhle ohledu je asi nejzabavnejsi Miller. Nicmene vsichni maj svy momenty, obzvlast scena, kdy si Aquaman strci do prdele laso a zacne ze sebe sypat moudra me fakt pobavila a muzu se s ni stotoznit, protoze ona vlastne ta Liga jsou vicemene trapaci: Batman nic vlastne neumi a mezi ostatnima pusobi tak trochu trapacky, Superman - mrtvej a dal bez komentare, Wonder Women je jedina pouzitelna, navic oproti minule ma tak dvojnasobne zarizly spodky, Flash - jeho vlastnimi slovy pribehnu a do nekoho strcim - jinak receno, pro normalni boj nepouzitelnej, Aquaman - ja nevim, tohle je proste takovej homous, ze vlastne ani nevim, co krome plavani umi, no a Cyborg, jako tady je asi potencial, jenze je to proste takovej Robocop bez pistoli. Takze je vlastne s podivem, ze se vsichni dozijou konce filmu, kde je videt snaha o pripravu pudy pro druhej dil, kterej uz nejspis asi nebude, ja osobne bych se mu ale nebranil. Celkove ale proste dve hodiny v pohode zabavi, takze neni duvod nedat 4*. ()

• Ve filmu měla být scéna ze druhé světové války, ale nakonec nebyla použita. (tyzmrde)
  • Na prípravu kostýmov pre film bola pôvodne najatá známa kostymérka Marit Allen, ktorá však v novembri 2007 zomrela. (ScooobyDooo)

Související novinky

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (více)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)