Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
Trailer 6

Po smrti Supermana se znovu probudily krychle, s jejichž pomocí se zlovolný Steppenwolf už před několika tisíci let pokoušel přetvořit Zemi k obrazu svému. Ke zničení planety Země a zotročení jejího obyvatelstva potřebuje ale tři krychle, jejichž spojením vznikne apokalyptická síla. Kdysi Atlanťané, Amazonky a lidé spojili své síly a krychle si rozdělili. Steppenwolf se svými paradémony už vzal krychli Amazonkám a Atlanťanům a pátrá po té poslední. Je nyní jen na Bruceovi, aby sestavil tým těch nejlepších, kteří zachrání svět. Dohromady se dají Flash, Aquaman, Wonder Woman, Cyborg a Batman. I když spojí svoje síly, na Steppenwolfa to pořád nestačí. Není na záchranu naší planety před útokem katastrofálních rozměrů příliš pozdě? (TV Nova)

Trailer 6

Recenze (1 042)

verbal

Liga vypatlanců ve složení Ochrnutý netopýr aka Antonín Vejn/Stárk, paní Šišoidová aka Kapitánka Homokokotová, trapný náctiletý bukanýr aka neprcavý Spájdrgej, Negrokop aka Antonín Stárk 2, švidravý rybomuží gogokulturista aka Transisthor a samozřejmě mirkodušínovský metrosexuál z planety Kryplon, jenž si obléká elasťáky pod slipy, tupě mlátí těžce odfláknutého parohatého animáka a jeho hejno pekelných masařek v natolik promakaném digitálním mrdníku, že ho místy snad musely postprodukčně domalovávat pastelkama přímo na celuloid postižené děti poté, co Ben Ledrfejs poslal studiu fuckturu a už nezbylo ani na zaplacení internetů k torentovému upirátění Sony Vegas. Prostě Assvendžrs ryloudyt spatlaní v Můvimejkru a uslintaně blahoslavený downí výsměch odkazu Kryštofa Nolana. ()

Tom Hardy

Dítě dvou otců, na kterém se docela výrazně odráží to, jak se oba snažili přiblížit vzoru toho druhého (Snyder měl za úkol točit odlehčeně po vzoru Whedona a Whedon po převzetí otěží chtěl držet styl Snydera). Výsledkem není zdaleka tak velký kočkopes, jak by se nabízelo, ale film bez výraznějšího rukopisu, v němž jen občas prolétne jiskra obou autorů (v dobrém i ve zlém). Jednoznačně nelze Lize spravedlnosti upřít slušné tempo, současně ale zoufale postrádá momenty hodné zapamatování. Zklamáním je také úvod, v němž se (už potřetí!) představuje v akci Wonder Woman, zatímco "medailonky" nováčků po hříchu absentují. Hudba, jediná věc, kterou DC Marvel válcoval, se vzdala výraznějších motivů a začala (stejně jako marvelovky) jet necharakteristický a nerušivý podtext. Chyba, VELKÁ chyba. Emoce nejsou z nejblbějších, ale pořád je to víc chtěné než funkční. A vzhledem k obřímu rozpočtu bych rozhodně čekal méně zrůdné digitální zamaskování knírku Henryho Cavilla. Ale aby bylo jasno - ano, je to lepší a zábavnější než Batman v Superman a alespoň tu zápletka celkem dává smysl (v rámci možností). Jen se tým potřebuje líp sladit. Příští Liga spravedlnosti už by mohla být fakt dobrá. ()

Tosim

Batman jako mentor (Ironman), potřebný ženský prvek Wonder Woman (Black Widow), drsňák Aquaman (Thor) a zástupce humoru a mládí Flash (Spider-Man). No a můj milovaný Superman víceméně do počtu. Docela se divím Marvelu, že nezažalovala DC za plagiát, ale film byl rychlý, akční a svižný a nemám proti němu mnoho námitek. Oproti konkurenci ovšem značně kulhá na obě nohy. ()

Enšpígl

Země v ohrožení, tak to tu ještě nikdy nebylo a tak jsem neodolal a šel odit okem a nestačil jsem žasnout. Parta hic resp. superhic se bitkáří s nějakým demonem nebo ufonem nebo co to bylo za magora a do toho všeho létající blbci s červenýma očima. Pak taky hodně triků, hezký nohy madam Gal, oživlej Supráč, s nezájmem hrající Beníček, ale tak hezky to odsejpalo jen příště víc humoru a míň křečovitosti a bude na světě líp. ()

Cervenak

Dve hviezdy za dve polky zadku Gal Gadot v kožených gatiach. Ufff. Už asi po 20 minútach som si len prial, aby sa k nim pridal aj Deadpool a začal si z toho robiť pi*u. Z tej zúfalej recyklovanej zápletky, z nekonzistného deja, z trápnych hrdinov, z hereckých výkonov, z hnusných trikov, ktoré vyzerajú ako od UPP za tri milióny euro, ba dokonca aj z tých pokusov o humorné hlášky. A na konci by naštartoval motorovú pílu so zubmi z kryptonitu a nadobro by ukončil toto tragikomické WB / DC plahočenie. ()

• Cover písně Leonarda Cohena „Everybody Knows“, kterou slyšíme během úvodních titulků, nazpívala norská zpěvačka Sigrid. (J.F.B.)