Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Série(2) / Epizody(20)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

Tosim

Těšil jsem se na slovenský detektivní seriál a s překvapením zjistil, že Kriminálka Anděl má dvojče. :-) Temnější, než její česká podoba, detektivů je více a tak mezi nimi dochází k lepším interakcím. Více ale Město stínů připomene Případy prvního oddělení, skutečné případy, které jsou ale pro potřeby dramatického seriálu občas značně upraveny. 70%. ()

Eawy

Na kriminálny seriál od slovenskej produkcie, veľmi zaujímavé spracovanie. Výber hercov, bol v celku dobrý, no musel byť obtiažny. Bolo však príjemné, už tých mužov s tými príjemnými hlasmi(ktorými zvyčajne dabujú) vidieť. Prípady boli dosť zaujímavé.ťah s tým, že boli podľa skutočných udalostí niake to percentíčko divákov priláka. Dala by som percent viac, nebyť toho, že sa mi v niektorých častiach veľmi nepáčila kamera(vyzeralo to, že skôr, či neskôr kameramanovi vypadne z rúk) a ešte tá vec, že herci príliš dychčali.A to nemám rada. Takže takých pekných 60% ()

klokyn

Som milo prekvapený (aj keď od produkcie D.N.A som niečo podobné čakal). Technická stránka je vzhľadom na slovenskú tvorbu dokonalá. Dej prvého dielu super, a myslím si, že v ďalších častiach bude o dobré námety postarané, keďže sa prípady budú inšpirovať skutočnými udalosťami. Dosť mi však vadili herecké výkony, ktoré mi nepripadali celkom prirodzené, ale oproti ostatným slovenským seriálom je to nadpriemerné. Objektívne by som mal hodnotiť tento seriál troma hviezdičkami (veď o koľko je to lepšie ako nemecké kriminálky?), ale keďže sa jedná o náš počin a je tu vidieť veľký krok vpred, musím dať štyri hviezdičky. Teším sa na ďalšie diely. Dodatok: Tak nakoniec je to "len" za tri. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 11.4.2008. Povedané slovami MILANA KŇAŽKA, "priatelia upokojte sa !". :-) Každopádne ... konečne si niekto uvedomil aký "look" má mať slovenský televízny seriál/séria, aby nevyzeral ako treťotriedna telenovela. Budem však kritický, hoci rád by som podotkol, že som na rozdiel od ostatných nečakal "CSI style" (to ste naozaj takí naivní a veríte, že sa nájde nejaký blázon čo vrazí veľké prachy do produkcie slovenskej kriminálky ?). Tvorcom MESTA TIEŇOV (v prípade, že už nakrútené epizódy budú mať úspech) odkazujem: skráťte minutáž na štandardných 45minút - a to znamená radikálne zdynamizovanie a kondenzáciu storyline, nie len vystrihnutie nejakých scén (čiže s reklamou na hodinu), nedovoľte hercom dialógy "cediť" medzi zuby a tváriť sa ultradrsne (opäť "herec" HRUŠOVSKÝ, JAKAB aj MITAŠ - chlapci uvedomte si, že civilný prejav neznamená, že sa budete tváriť ako frajeri a pritom pôsobiť ako idioti), nevadí mi rozvíjanie vedľajších línií, ale nesmie byť na úkor hlavnej zápletky, no a ZÁVER - strašne rád by som poprosil o VYHODENIE toho trápneho "cajdáku" zo záverečných titulkov. ZÁVER má byť úderný, jeden záber - strih - titulky a nejaká ORIGINAL THEME. Samozrejme to sú moje výhrady, ktoré - pokiaľ séria strhá peoplemetrové ratingy - tvorcov nemusia trápiť. A verím, že časom sa dožijem aj pôvodných príbehov a nie len recyklovaných skutočných udalostí. Takže zatiaľ priemer, časom sa uvidí. (14.4.2008) ()

Drom odpad!

Uh... čože? Bratia moji čobolácký, nic proti vašim prudce originálním však původním kokotinám, ale tohle... Wikipedie píše, že (cituji) „Jednotlivé epizody byly inspirovány skutečnými příběhy, jež se odehrály na Slovensku”. Já jsem viděl jen několik dílů, ale řekl bych, že „jednotlivé epizody byly inspirovány skutečnými příběhy, jež se odehrály v seriálu Kriminálka Anděl by bylo přesnější. Nu a není divu, když to ti samí scénáristé (a nejen oni) zkapitalizovali jak na N@vě tak ve stejnou dobu i na Markýze. Jenom N@va tu svou verzi natáhla o dva roky, aby to mělo možnost řádně vyhnít. Asi vy všichni kulišáci očekáváte, kolik to asi tak dostane hvězdiček. No budou vám stačit prsty nejen na jedný ruce. Možná dokonce i pouze rybí... ne počkat, rybí prsty s kaší jsou pořád lepší než o 9 dnů mladší slovenská verze české kopírky amerických seriálů, kde i někteří herci jsou podobni svým českým klonům. No takže asi šrapnel... ()

• 2. řada se natáčela již v roce 2008, ale do vysílání se dostala až v roce 2012. (fabecc1222)
  • Hercov v kriminálke maskovala Beatrix Dollingerová. (marek.stone)