Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

Kritickej

4/10 Jen pár dnů před tímhle veledílem jsem viděl dokument z první světové They shall not grow old...takže umytou, elegantní a čistou Wonder Woman v zákopech první světové už z hlavy asi nedostanu. Já vím, že tenhle film si nehraje na realitu, ale možná, že kdyby se jí tak nebál, bylo by v tom i nějaké napětí, emoce, postavy...tohle byly jen dvě hodiny ztraceného života. Možná zajímavý film pro desetileté děti, ale člověk postupem let začíná být náročnější. ()

Holly_Molly

Jako základ si připravíme DC komiks, přidáme odlehčenej MCU styl vyprávění, špetku romatiky a tradá! Wonder Woman hotova, enjoy. // ()

MartinNewman

Takovou bídu aby člověk pohledal. Neuvěřitelně jsem se nudil. Milfky Nielsen a Wright co by ještě stáli za hřích, Gadot která už tady ukázala že je totální poleno co neumí hrát a házela k smrti nudné výrazy. Přeplácaná íčovina pro nedomrdlé náctileté paka, které člověk může nakrmit čímkoliv, protože stejně nikdy nepochopí co to znamená podívat se na dobrý film. Chris Pine to sám celé utáhnout nemůže a ta plejáda dementních dialogů a rádoby vážných scén plných trapnosti to celé zabilo. S bídou za jedna a to ještě se mnou cukalo abych tomu nedal odpad. Ta jednička je za Chrise. ()

babuška

Gal je hezká, chris celou dobu čumí jak to mně ho vyndej, od coninny bych čekal víc, mno doba si holt žádá silné ženy co mají nefrndu, škoda. ()

TenKratofil

Postavy od DC mám víc rád než od Marvelu, jednoduše, protože jsou temnější, dospělejší a mají lepší atmosféru. Přesto se mi lépe dívá na filmy od Marvelu. Proč? Protože přesně kvůli filmu jako je Wonderwoman. Origin film má mít schéma kdy je hrdina nějaký, pak pozná co je zač, projde změnou, pak pozná, že nepřítel je mocnější a spadne na dno a díky ztrátě někoho, zvládne nepřítele porazit. Diana alias Wonderwoman byla silná už od narození, ztratila člověka, kterého milovala ale v příběhu bylo více nesmyslů. Hodně věcí mohla vyřešit sama a vůbec tam nemusela mít sebou bandu chlapíků. Příběhově, na konci je hezký spin a ten mě zarazil, ale potěšil ve smyslu, že němci nemusí být záporáky pokaždé Hudba mě spíš zklamala. Nemám k ní moc co říct, já si na hudebním doprovodu dost zakládám. Efekty byly příliš barevné a prostě moc viditelné, chci říct - bylo přeefektováno a hodně kostýmů a vozidel na dobu 1918 podle mě vážně nesedělo. Volba herce pro roli záporáka se podle mě spíš zvrhla, hlavu sem si mohl v dlaních ukroutit. V zásadě, herci byli dobří, jen Wonderwoman měla neustále ten samý výraz a to prostě omrzí nehledě na to jak je hezká, klidně by jsem mohl ty dvě hodiny a dvě stovky využít jinak, spíše průměrný snímek. Za sebe doporučuji jen v případě, že chcete zabít čas a nemáte nic lepšího na práci. ()

Fiffty

Jednoznačne zatiaľ najlepší film v DCEU aj keď samozrejme malo to svoje chybičky, sklamala ma trochu finálna bitka, opäť v tme a trošku veľa CGI, ale to by sa dalo odpustiť. Potešili ma najmä skvelé súboje, ktoré boli na úrovni, ale aj výborná chémia medzi hercami, príbeh ma celkom vtiahol a počas filmu som sa vôbec nenudil. Vyzdvihol by som aj herecký výkon Gadot, ktorý patrí medzi jej najlepšie. Chcel som tomu dať 4*, ale keďže je to pre mňa zatiaľ to najlepšie od DC a dúfam, že v tom budu aj pokračovať tak nakoniec som sa rozhodol pre 5*. ()

KralovChlmec

Písať komentár k WW je nevyhnutné najneskôr deň po zhliadnutí, pretože potom spomienky na ňu nevyhnutne expirujú. Natalie Portman tu hrá Chris Pine, Hemswortha zas očarujúca Gal Gadot s ešte o niečo hebkejšími vlasmi. Druhú svetovú si už Marvel ukradol pre seba, ešte že je stále voľná tá prvá. O Stevovi v uniforme preháňajúcom sa na motorke po lese rýchlosťou 80 km/h, ktorého osud je previazaný s lietadlom s nebezpečným nákladom, ani nehovoriac. Snáď len vďaka prepálenému finále kompletne natočenému pred zeleným plátnom ma tvorcovia presvedčili o tom, že film je ďalším ohnivkom v Justice League reťazi (po štyroch filmoch už je vhodné, aby si DC prepálené finále poistilo značkou ™). Spomaľovačky aj tam, kde indián prikladá na oheň v Belgicku, pár zbytočných smrtí (a ďalších patetických slow motions), asi 35 nemeckých vojakov na západnom fronte (tzv. "na západní frontě klid") a ešte menej (a slepých) na základniach. Na druhej strane, zábavný stret dvoch odlišných kultúr, úspešné prekonanie genderových stereotypov a konečne hlavný záporák s SPOILER: debilnými fúzikmi. P.S.: mrzí ma, že v Batmanovom svete v r. 1923 k Hitlerovmu"pivnicovému puču" nedošlo. ()

BranuliQ

No povedzme si, keby to DC nevyšlo už po tretíkrát v rade, bol by to naozaj mega prúser. Avšak čuduj sa svete, Wonder Woman je konečne tým filmom, ktorý DC univerzu aspoň trochu napravuje pošramotenú reputáciu. Áno, digitálny bordel na konci si tvorcovia mohli odpustiť, keďže ho už naozaj nemusím a občasné nudnejšie scény taktiež brzdili rozbehnuté tempo, no krásna Gal Gadot, vydarená réžia a hlavne skvelo (a predovšetkým prehľadne) natočená akcia urobili zo Suicide Squad a Batman vs. Superman ešte tragickejšie pokusy o aspoň čiastočné vyrovnanie sa skvelému Marvelu. Ani Wonder Woman sa bohužiaľ neťahá na to najlepšie z konkurenčného univerza, no aspoň dáva fanúšikom nádej, že DC má stále čo ponúknuť. Avšak po predchádzajúcich dvoch filmoch sú moje očakávania stále dosť mizivé, lebo ako sa hovorí, jedna lastovička predsa leto nerobí. 80% ()

malahradna

dal by som tomu tak 3,5 hviezdičky, ale nakoľko dĺžka filmu je trošku prepálená, prikláňam sa k 3... inak ide o vcelku fajn neškodnú popcornovú zábavku na leto. Gal vyzerá skvele, vtipy s Chrisom fungujú, film sa nesie v pozitívnom duchu a postavy fungujú. Ale chýba tomu niečo, kvôli čomu by som si film zamiloval, obľúbil a túžil ho znova vidieť... ()

Saky13

70% Film si nehraje na nic, čím by nebyl. Nesnaží se hledat smysl života, ani si nehraje na odstíny šedi. Postavy jsou prostě bílé, nebo černé... A je to fajn oddechovka... Minimálně začátek je příjemný pro (minimálně mužské) oko, další část nabízí roztomilý humor a pak přijde akce. Za sebe hodnotím akční půlku jako tu slabší a ke konci filmu v mých očích trochu docházel dech. Ale nic hrozného a byla to fajn odpočinková záležitost, která od diváka nic moc nevyžaduje... V čem ale vidím zádrhel celého filmu? Přišel pozdě! Vím, že v komixové historii od sebe Marvel a DC opisovali a mnohdy bylo DC s různými nápady první. Ale s filmy toto neplatí. Prostě origin jedné postavy z týmu, která je starší než ostatní a bojovala už ve světové válce, tu už byl (a kéž by tohle bylo to jediné, co ho připomínalo). Stejně tak jako člen týmu, který je rodinou navázán na nějakou známou mytologii (akorát jsme změnili Asgard za Olymp). Přijít Wonder Woman před Thorem a Kapitánem Amerikou, bylo by hodnocení asi vyšší... I když... Přišla poslední pasáž filmu a taky mi něco strašně připomínala. Jen jsem v kině nemohl přijít na to, co přesně.... Stačilo však z kina vyjít, utéct ze světa komixů, a v tom mě to trklo - Pátý element jak vyšitý :) Takže pokud chcete pohodový mix Xeny, Kapitána Ameriky, Thora a Pátého elementu, okořeněný krásnou a společensky neohrabanou Gal Gadot, pak je WW film pro Vás. ()

Narg79

Tak jsem se ted vrátil z kina. Wonder Woman aneb superman v ženském provedení. Kupodivu se na to dalo koukat, jen to osazení kina bylo z 90% ženské a já tam seděl v motorkářské kombinéze, protože autem se mi jet nechtělo :). Dávám tomu filmu 75% protože i když se mi to líbilo, ten konec byl jak ze Supermana bez zrnka kryptonitu. Kdo na ten film pujdete, tak si namasírujte zadek, protože 141 minut je docela dost dlouhá doba na sezení :). Víc to rozebírat nebudu, píšu první dojem po příchodu domů z kina. ()

Bednobuch

Dost nudné a docela dlouhé. Přijde mi, že DC se ty komiksy moc nedaří. Poslední pěkný byl Muž z oceli, ale od té doby nic moc. Film mě vůbec nenadchl. Pár dobrých scén, ale upřímně řečeno ve většině z nich byly hodně vidět efekty. Takže to ještě víc vypadalo, jako pohádka. A hlavní odpověď na otázku, kdo je Arés byla odpovězena již v polovině filmu, ne až na konci. A vycpané brnění hlavní hrdinky nebylo také nic moc. Škoda ()

artudytu

Už chápu proč mi od mala rodiče do hlavy tlačili abych se líp učil. Kdybych se líp učil, mohl jsem třeba taky někdy točit podobný sračky, vyhazovat za ně milióny dolarů do hajzlu a pak se na jachtě řechtat, že mi za to někdo i platí. ()

jioex13

No co na to říct, další komiksovka, celkem pěkné udělaná, a docela dobře koukatelná (především na Gal Gadot). Dá se říct, že jde o první film od DC, který mě po celou dobu bavil (Batman vs Superman je jen plácaninou) a je snadno srovnatelný s Marvelovkama. Některé dialogy se mi sice zdáli zbytečné, ale jinak skvěle našlápnutá akce, která dává smysl. Doufám, že další filmy od DC budou v podobném stylu. ()

Kaylar

Postavy mě nepřesvědčily a neupoutaly - obzvlášť to platí o hlavní hrdince, která se tvářila po celou dobu filmu téměř stejně. Příběh působil dosti kostrbatě vymyšlen. Výsledkem je zcela průměrný film, který nepovýšilo ani (pro mě) atraktivní zasazení do doby 1. světové války. Pokud by byl nějaký další film s touto hrdinkou, hodně bych váhala, zda jít či ne. ()

Papiryk

Lepšie ako Suicide Squad a BvS. DC konečne vydalo film, ktorý stál za to. Škoda toho CGI záveru ako v BvS. Film má dobré zasadenie ale záporák ma nijak neohúril. Nemci sú opäť vykreslení ako najhorší. Gal Gadot ako Wonder Woman je skvelá. Naivná sa hádže do vojny, no neskôr zisťuje, čo je vojna zač. Celý film hľadá samú seba aby nakoniec našla niečo, čo ju zmení navždy. Chris Pine sa mi ale páčil v tomto filme viac. Miestami zachraňoval niektoré herecky nedotiahnuté scény. Celý jeho tím bol ale skvele zohratý. Väčšina efektov bola nedotiahnutá, všetok rozpočet asi hodili do finále. Po Man of Steel konečne dobrá DC komiksovka. 80%. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)