Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

Bakllazaan

Američanům jsem přestal rozumět. Jak by jinak mohla originální fantasy Artuš propadnout vedle přeplácané dětinské komiksovky. Na Gal se hezky kouká, ale nepřišla mi jako Wonder žena, ale spíše osmiletá fracek. Možná to bylo jejím nehraním. Jedinými klady filmu jsou Chris Pine a akční sekvence, ale je to tak dlouhé, tak neoriginální. Je s podivem, že animované filmu DC jsou mnohem dospělejší, než co nám naservíroval hollywood. ()

wikked

Upřímně nechápu, kde se vzalo tolik chvály. Jediné povedené věci na tom filmu jsou herectví Chrise Pinea a genetická výbava Gal Gadot. Na zbytek věcí jsem musel koukat přivřenejma očima. ()

Wysch

Nejlepší DCEU so far. Což je v podstatě i smutný, protože Wonder Woman bohužel není výborná. Vlastně není ani nijak... nadprůměrná. V zásadě je vlastně průměrná. V kyselině... je příliš dlouhá a s totálně zabitým finále - v DC si prostě řekli, že půjdou ve třetích aktech over the top. Man of Steel, BvS a vlastně i Suicide Squad - třetí akty a finále tam musejí prostě určovat nikoliv lidé, kteří film napíšou a režírují, protože jinak si to nedovedu vysvětlit. WW je totiž ve svém prvním a druhém aktu vlastně dobrá, ačkoliv začátek (ne ten pařížskej) je tak trochu naivní jako sama Diana. Mhm... Londýnský kulisy jsou pak extra koukatelný (byť balast okolo nemusel bejt tak rádoby vtipnej), a v průběhu filmu se vyskytne celá řada super cool scén, který mě fakticky bavily. Ke všemu Gal Gadot to fakticky sekne a Dianu i přes svoje neherectví uchopila dle mě opravdu dobře. Prostě... je to neuspořádaný, blbě napsaný ve smyslu, že se to muselo určitě pětkrát přepisovat a pak z toho vznikl galymatyáš. Ale místama to opravdu baví a místama je to opravdu taková jiskřička, že DCEU se nemusí zatracovat. P.S. Prej že Chris Pine je ve filmu jen hezounek, četl jsem od Spáčilky. Leda houno, Chris je naopak beze srandy hlavní tahoun filmu, a upřímně mě zamrzelo, že asi nemá kontrakt na víc než jeden film. Ačkoliv kdoví... ()

javak810i

Bravo! Tvůrcům z DC Comics se asi konečně podařilo rozluštit tajemství úspěšných komiksových blockbusterů od Marvelu, protože nová Wonder Woman jim směle konkuruje. Filmu nechybí notná dávka vtipu, špetka romantiky i napětí a hlavně pořádná nálož akce, kterou ještě umocňuje skvělé vizuální zpracování. Pravda, občas je to všudypřítomné použití zeleného plátna a CGI trochu znát, ale kdo by těmto nedostatkům věnoval pozornost, když má před sebou nádhernou Gal Gadot. Naopak musím pochválit kamerové záběry a choreografii bojů z blízka, které ve mě místy vyvolávaly vzpomínky na trilogii Matrix (a to včetně uvážlivě použitého slow-motion). Celkově film funguje dobře a hlavně baví. Kdybych měl něco vytknout, tak by to byl asi vleklý začátek a místy trochu cringe-worthy scény ke konci. Jinak je ale Wonder Woman dle mého názoru nejlepším filmem z DC universa za posledních 20 let (pokud nepočítám Nolanovu trologii o Batmanovi). Po slabém Batman vs Superman rozhodně příjemná změna a krok správným směrem. Solidní 4* ()

ArsenalEagle

Asi nejlepší DC po Nolanovo Temných rytířích. Silná podoba s Captain America, akorát z "Great War" a s jistými odlišnostmi. Ale nevadí, film je to výborný. Gal Gadot jako hlavní hrdinka dělá, co může a odzbrojuje krásným zevnějškem, doplňuje ji Pine, který je skvělý herec, což už mnohokrát předvedl. Co se týká vyústění a finále... lehce překvapilo a dalo se z něj vytřískat o něco víc. 140 minut je dost, ale je pravda, že letní kino a pěknej neustálej slejvák k sobě moc nepasují, takže nemohu říct, zda mi by to normálně vůbec nevadilo. Některé scény byly zbytečnější, bez těch zpomalených bych se asi také obešel, přesto... Silné 4 hvězdy, ale vylepšíme o tisícinku ta procenta :-) ()

Praxis

Škoda digimrdníku, kde byla citelně cítit dohlížecí ruka Snydera. Jinak Patty velmi pěkně prokreslila charaktery. Vtipálek Pine odlehčil vážnost a celé to působilo jako komiksovka pro holky. Po MoS nejlepší DC. 75% ()

Ellmariachi

Mnohými opěvovaný snímek jsem se donutil dokoukat asi na 3x. Určitě to není špatný, ale že by mě to čímkoliv donutilo se jen poohlédnout po židli to tedy ne. A k posazení na zadek nemohlo dojít ani náhodou. Budu asi opakovat mnohokrát vyřčené , ale nejzábavnější byla první třetina na ostrově amazonek. Později už to byl jen průměrný biják s občas pěknou akcí a na konec s hrozným bum prásk digi finálním soubojem. Jediná opravdu pozitivní věc pro pánskou část publika je hlavní hrdinka, která vypadá sakra dobře. Jenže její občasné chování 12tileté holčičky všechno sexy popírá. 65 procent . ()

Lukrecie

Tak jsem se těšila na nějakou akční hrdinku a místo toho nuda nad nudu :(. Obsahově absolutní slátanina míchat mytologii s historií (2.SV) a rádoby poučnými frázemi, za mě plytký propadák..... ()

Sidonka

Hrdinka je vcelku laskavá, ač vytrénovaná princezna Amazonka a vyrůstala na opravdu božském ostrově. Líbila se mi nepříliš původní a mnohdy v různých uměleckých dílech i zde v tomto filmu několikrát opakovaná myšlenka, že si můžeme vybrat dobro nebo zlo, lásku k druhým nebo jejich odsouzení, i když je okolní svět kolem nás krutý, lidé jsou nedokonalost sama, mohou nás nečekaně zklamat a volba je mnohdy těžká. Bojové scény a efekty USA udělat umí, ale co naplat, když jsem během skoků hrdinky do obrovských výšek upadala do mikrospánku a násilně se z něho zase probouzela. Na mně příliš mnoho bitek, výbuchů, skoků, kopanců, všechny ty opakované akční fintičky pořád dokola. Čekala jsem přece jen větší náboj a víc fantasy, něco trochu víc tajemného, co má drive, lépe zpracovaný dobrodružný příběh, v němž budou hrát krásné lokace a dobré hlášky větší a delší roli. Žádnou podmanivou fantasy romantiku v tomto kousku nehledejte, i když si na zamilovanou strunu film místy (poněkud falešně) hraje. ()

Laxik

Pořád je to přetrikované, že nevíte, kde vám hlava stojí, ale má to hlavu, humor i srdce. Přes všechno pozlátko a mytologii stojí Wonder Woman na postavách. A to je to hlavní. A ta akce je docela přehledná, takže nehrozí úplný chaos. ()

GodComplex

Komiksovsky naivni, ale v ramci DC nejlepsi kousek poslednich let. Mnohem lepsi, nez supermani. Amazonsky zacatek naprosto skvely a akcenjsi finale neni az tak katastroficky otravne jako u vetsiny podobnych filmu. 7/10 ()

Bordoshut

6/10 – Představa Bohem políbeného národa nezávislých žen žijících na nejmenovaném ukrytém ostrůvku (mají tam horu, ale Athos to asi nebude), mi úplně nelahodí. Film sám o sobě slouží jako taková superhrdinská oslava feminismu, což by samo o sobě nevadilo, ale působí to trochu nasílu. I zcela debilnímu divákovi neunikne časový paradox, kterého se tvůrci dopustili, když řekli, že Žena na Toulkách se odehrává během 1. světové války. V historickém okénku nám totiž jasně sdělí, že Amazonky poprvé zasahovaly někdy, kdy hrozilo, že se lidstvo válčením vyhubí. Jenomže žádná taková válka hooodně dlouhou dobu před tím nebyla! Snad i pár století. Tedy vyvstává otázka: "Jak na tom ostrůvku kruci přežily?" Unášely snad do něj muže pro své potěšení? Existuje snad v tamních pláních černý trh se sexuálními otroky z pevniny? Nebo to funguje na principu: "Chceš jít na ostrov plný žen trochu si zasouložit?" – "Ano, prosím." Provozují Amazonky vlastní dárcovskou kliniku? Doufám, že této záhadě v chystaném pokračování přijdeme na kloub. Ale tím to nekončí. Mám pro vás ještě jednu perličku. Jak jste si zřejmě všimli, za ta staletí se moc neposunuli. Jezdí na koních, střílí z luků, k obědu co máma uloví... Pilot Steve na ostrov dorazit může, ale průmyslová revoluce nikoli? Národ divoženek mi připomíná izolované obyvatele ostrova Severní Sentinel, až na to, že na rozdíl od Sentinelců už vynalezly oheň. Plus tu nepěstují kanibalismus – bod pro Amazonky. Světlo na konci tunelu: Navzdory výše uvedenému a tomu, že film zcela okatě vykrádá odkaz Zacka Snydera, se však Wander Woman nedá upřít následující: A) Gal Gadot, která ztvárnila Bloudící Ženu heroicky a s přehledem; B) povedený humor, který pramení z chování protagonistky ve společnosti, chudák Steve si zkusil, jaké je to mít děti. Tohle je tu podojené na maximum a fakt se mi to líbilo. Jinak je to neskutečně pásová záležitost. Vůbec si nevybavuju, kdy naposled jsem viděl film s větším množstvím klišé. Záporáka ani nekomentuju. Bída. Naštěstí nás na konci tunelu čekalo světlo. Závěr mě vážně překvapil. Fakt jsem čekal, že amazonská Venuše selže, Arés ji rozmlátí na sračku a ona potáhne ke svým no-homo přítelkyním s nepořízenou. Nemusím dodávat, že je to ironie, že ne? Otázky do tomboly: "Neměl by to streamovat spíš Amazon?" a "Kdyby si Amazonky vylovily všechnu zvěř v revíru, jedly by se navzájem?" ()

erased

Cca pět minut legit zajímavého filmu (samozřejmě mluvím o pochodu proti traumatizovaným vojákům a příchodu na frontu. Během zbývajících dvou+ hodin jsem litoval, že jsem si film nenechal na noc filmového braku, protože tento klenot se neztratí ani vedle zázraků kinologie jako A Talking Cat?!?, Marvel Cinematic Universe a Troll 2. A to i přesto, že je Gal Gadot moje platonická záležitost. ()

Alementina

Vzhledem k tomu, že jsem to viděla den po Krali Artušovi, tak musím zkonstatovat, že střih by tomu jen prospěl a dialogu by taky mohla byt tak polovina. Na Gal je radost pohledeti, ale je to strasne utahany. Asi bych ji jako rezisera prala prave toho Guy Richieho. ()

kaylin

Já nějak neví, co mě na tom mělo bavit... Digitální triky stojí za pendrek, ale fajn, to se dá kousnout. Příběh je předvídatelný a hrdinka, místo toho, abych měl pocit, že se skutečně jedná o silnou ženskou postavu, mi přišla tak do polovinu tupá. Ve druhé se ukázalo, že Gal není zrovna dobrá herečka. Ne, pro mě je tohle pořádné zklamání. ()

blackrain

Ano, i Wonder Woman si zasloužila převézt z animované podoby. O tom samozřejmě žádná. Proto jsem byla velmi zvědavá, jak se tohle povede. Jsem mírně rozčarovaná. Tenhle pokus mi přišel jen jako další díl seriálu Xena, princezna bojovnice. Zkrátit stopáž. Ty dvě hoďky jsou trochu přehnané i pro mně. Gal Gadot mi do role Wonder Woman moc nesedla, ale třeba jí ještě přijdu na chuť. Kreslená podoba komiksu je pro mně daleko sympatičtější. Jsem prostě namlsaná a očekávala jsem něco mnohem víc. Tak snad příště. ()

Makky

Nový vietor do plachiet DCčka. Skvelý origin s dvomi dobre napísanými hlavnými postavami a príbehom, ktorý napriek svojej jednoduchosti baví. WW krásne hraje farbami a v sprievode najúdernejšej theme ever je to skutočná radosť. Nebyť zbytočného digibordelu v záverečnej polhodine, bol by som ešte spokojnejší. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)