Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

honajz odpad!

Naprostá stupidita, nemůžu si pomoct. Ten začátek jak z katalogů cestovek ještě ušel - hory, moře, pohoda. I na Gal Gadot se chvíli dalo koukat, než divák zjistí, že se buď výhrůžně mračí, nebo se tváří nechápavě, nebo jen sem tam hodí cukrblik, aby se neřeklo. Vlastně ani není sexy, ale vypadá jak Xena nebo krabice. Ale celkově je film předimenzovaný takovými blbostmi, že to nejde prostě strávit, zvlášť když to trvá dvě a půl hodiny! Meč bohobijce, který dokáže uzvednout jen jediná Amazonka, v Londýně nosí nějaká stará sekretářka? V sumerštině mají slova pro vodík a síru a Diana těm slovům rozumí? Ale no tak! Diana by měla propagovat snahy o mír, ale sama chce spíše bojovat (a podvolit se tak Áresovi)? A naopak Áres podpoří finančně misi, která by mohla válčení ukončit díky likvidaci smrtonosného plynu? Jako fakt? Také nechápu, že holka zná několik jazyků, vše má načtené, ale diví se takovým věcem jako sex nebo zmrzlina. Zničený kostel ve Veldu, wtf?! ()

Thomick

Chris Pine dává vzniknout jedný z nejzábavnějších vedlejších komiksových postav, ale to je tak celý. Lidi v DC by užili nějakej kurz v pointování eposů, protože tohle bylo zase strašidelně nezvládnutý... jen o chlup líp než Batman v Superman. ()

Othello

Jestli je něco ironie, tak to, že genderový odpustek superhrdinského žánru, jakým Wonder Woman je, je natočen jak z padesátkové produkce Rogera Cormana. Nikoli však prostředky (ačkoli spousta triků, jimiž film nešetří, je poměrně tristních), ale tou bezelstnou naivitou, rezignací na detaily a podružnosti k hlavnímu motivu. Kdykoli se vám na jazyk vydere otázka "Jak?" či "Proč?", začínají pro vás velmi krušné časy, věřte mi. Otázkou je, kdo proboha předpokládal, že v takto nahodilém světě bez souvislostí, bude někoho zajímat cokoli, co se jej týká a zahrnuje více než jalové vtipkování či přestřelenou akci. Samotné akční scény naštěstí fungují, minimálně dokud se WW nepokouší házet tankem a velmi tomu pomáhá božská Gadot, jejíž fyzické atributy určitou posvátnost budují samy od sebe a nějaké ty kopance jí uvěříte. Obvyklý superhrdinský problém však nastává potom ve zblázněném finále, jehož jediný zajímavý detail je finální oddělání záporáka, která proběhne tak, že náhle naprosto zbělá pod přívalem triků a efektů plátno a my nevidíme vůbec nic. Tím hezky kulminuje obvyklá bezradnost komiksových scénáristů v tom, jak finální střet proti zloduchovi ještě více vytunit, čímž vznikne přeplácané peklo. Zde ono dosavadní přeplácaní peklo vygraduje climaxem, který již je tolik za hranou, že není určen pro lidské oči. A tak vidíme jenom bělobu. Jo a mimochodem, ten film je téměř ve všem zoufale neinvenční a nesnaží se jít dál než udělat věci, které již tu byly, ale třikrát tak velký. Plusy: Chris Pine, Gal Gadot, akční scény, cringe effect. ()

claudel

Gal Gadot je tak rozkošná, že se na ni dá dívat minimálně 140 minut, takže je super, že v podstatě neslezla z plátna. Navíc ta dobrácká naivita její postavy jí přidávala ještě víc na přitažlivosti. Po depresivní Špíně mi taková oddechovka naprosto sedla do nálady, přičemž se nedá říct, že by byl scénář nějak stupidně jednoduchý, pokoušel se dokonce o nějaké sdělení. Příjemný zážitek nejen z estetického hlediska. ()

Ištván87

Wonder Woman udělala přesně to, co se od ní očekávalo. Vrátila mnoha lidem důvěru ve filmy z DCEU (všechny ostatní mají dost rozporuplné reakce, zatímco WW se zřejmě líbila všem) a snad se jí povedlo je i postavit na nohy. Příběh není nijak zvlášť originální, nicméně je zajímavější, než všechny originy od Marvel z posledních let. Hlavní hrdinka je super. Sám jsem nebyl nadšen, když před lety oznámili, že Wonder Woman bude hrát právě Gal Gadot, nicméně už v BvS byla skvělá a tady je naprosto vynikající. Tu inteligentní bojovnici, která se tváří v tvář civilizaci chová jako pětileté dítě, zvládla naprosto s přehledem. Již na začátku byla radost se na ní dívat (ta radost v jejích očích, kdykoliv objevila nějakou svou schopnost) a když se k ní přidal Chris Pine, tak se to ještě vylepšilo. Krásně si přihrávali, moc jim to spolu slušelo a jejich romance byla uvěřitelná. U Chrise Pinea bych se rád zastavil, protože jeho postava dopadla přesně tak, jak jsem doufal. Nejen že skvěle hláškuje, ale hlavně se v životě a v akci neztratí a (až na úvodní setkání) nepotřebuje od Diany zachraňovat. Jsou rovnocennými partnery.... Tedy, až na to, že ona odráží kulky, skáče třicet metrů do vzduchu a dokáže zmydlit padesát chlapíků během dvaceti vteřin, nehledě na to, že si dokáže magicky schovat meč do večerních šatů, aniž by měla podivně rovná záda. Ostatní členové jejich minijednotky jsou, pravda, trošku moc klišoidně napsaní, resp. spíš načrtnutí, ale dokáží vás zabavit a rozhodně vám zážitek nezkazí. Záporáci jsou slušní, minimálně jsou lepší než Enchantress v Sebevražedném oddíle, resp. polovina záporáků z filmů MCU. Nejsou vynikající, ale podobně jako třeba u Sebevražedného oddílu na tom zas tak moc nezáleží. Samotní klaďasové film v klidu utáhnou a tak se se záporáky nemusíte tak trápit. Spousta lidí u DCEU kritizuje digitální finální bitky, mně je tohle vcelku ukradené. Jsou to komiksárny a já si asi nepamatuju na komiksový film, který by nebyl digifestem. Minimálně ne ty s větším množstvím záporáků nebo s nadpozemsky mocnými záporáky. Ono to k těm filmům už dneska tak nějak patří. Nicméně některé animace ve Wonder Woman jsou hodně špatné. Závěrečná megabitka je bez problémů, ale animace postav v bitvě na pláži je místy nesnesitelná a totéž platí pro výprask Němců v obsazené francouzské vesničce. Nicméně ani těch pár momentů (v celém filmu je to asi 5 - 10 záběrů) vám zážitek nezničí. Jak jsem říkal, Wonder Woman je vynikající komiksový film o původu jedné z nejstarších (dle data vzniku komiksů) superhrdinských postav. Pány neurazí, ženy potěší. A pánové si přijdou také na své, neboť když pominu úžasné akční sekvence (jak poznamenala má žena, některé jsou prakticky na vyhonění), na Gal se moc krásně dívá. Všem vřele doporučuji. P.S: Nedoporučuji dabing (na rozdíl od Marvelovek, které mají zvlášť v posledních letech dabingy vynikající), protože ten vám minimálně dvě postavy hodně zkazí a tou jednou je právě hlavní záporák s tváří SPOILER SPOILER SPOILER Davida Thewlise. Když vám boha války dabuje Libor Terš, není to to pravé ořechové. () (méně) (více)

Jenda

Lepší čtyři hvězdy. První cca polovina do odplutí z ostrova pěkně odsýpá. Příběh se pak trochu natahuje, kvůli procesnímu vyprávění o tom, jak přemístit příběh z Themysciry přes Londýn k frontovým liniím kdesi v Evropě. Scénář se tak alsepoň snaží pracovat s rekvizitou Dianiny kulturní odtrženosti od "civilizovaného" světa 20. století (nejlépe provedené v dialogu o spaní na lodi a zkoušce oblečení). Spád akce dostane znovu při dobývání vesnice (za zvuku Zimmerova WW tématu) a u finální ultimátní BUM BUM destrukce, která se ale dnes vyskytuje skoro u všech komixových i nekomixových filmů, v kterých mají hlaví hrdinové a záporáci nějaké nadpřirozené schopnosti. ()

ARI50

Výborný film s krásnou Gal nemám asi co vytknout nejlepší souboj ve vesnici tohle chce pokračování,hudba obsazení boje a příběh paráda. ()

Necrotongue

Včera jsem se nechal otrávit Marvelem, dnes jsem si "vychutnal" DC Comics. Gal Gadot je sice potěšením pro oko, ale pokud je hvězdnou herečkou, já jsem si toho nevšiml. Příběh je od počátku nesmyslný a nefunkční a tvůrcům se ho i tak podařilo vygradovat v "úžasnou" multi kulturní výpravu za vymýcením zla. Když už jsem u zla, David Thewlis byl skvělý v roli V. M. Vargy, ale jako Ares působil opravdu směšně a celý snímek na mi připadal jako upgrade Xeny, tudíž mě nebavil. ()

luka4615

Wonder Woman zaujme především skvělými akčními scénami, které jsou výborně naroubovány na události První světové války. S tímto atributem jde také ruku v ruce slušivý vizuál, který filmu ostudu rozhodně neudělá. Snad jedinou věcí, kterou v tomto bodě tedy mohu vytknout, zastupuje přemíra "zpomalovaček", které se postupem času přehupují od velmi efektivních po zcela zbytečné. Co se hlavních postav týče, zde vážně zaujme skvěle vykreslený kontrast mezi jednotlivými "světy" s jejich ideály a představami. Hlavni představitelé s mimikrami Gal Gadot a Chrise Pinea podávají uvěřitelný výkon, takže nebudete mít problém s "ponořením" se do jejich komplikovaného vztahu, s nímž se vypořádávají téměř po celý film. Dle mého názoru patří Wonder Woman k dalšímu povedenému originu z dílen DC, které, stejně jako předešlé filmy, zaujme na první pohled. A i když je téměř jisté, že některé části filmu šli natočit a podat ještě o kousek lépe, já jsem výsledkem velmi mile překvapen, pročež začínám netrpělivě odpočítávat dny do premiéry "Justice League"! PS: No, tak abych nebyl pozadu. Gal Gadot je neskutečně sexy! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „It's about what you believe. And I believe in love. Only love will truly save the world.“ ()

JASON_X

Z kvazimytologického úvodu aby Hésiodos s Homérem dostali v Elysiu škytavku. Ale co, je to comics a ne historická studie, říkal jsem si. Ostrov Tiramisu se trikmejkrům povedl, nařachané amazonské chlapice spolu hezky trénovaly a WW slibovala vizuálně nadmíru pohlednou, i když lobotomizovanou rubačku... No, nebudu to prodlužovat, tenhle film mi za to nestojí. Tupě šablonovitá, tendenční, pseudohumanistická, patetická, infantilní a hlavně nudná debilita, kterou bych možná shledal aspoň roztomile blboučkou, kdyby se divákovi neustále nesnažila "nenápadně" podsouvat nekonečnou řadu všelijakých klišé a "pravd". A z trojlístku slizký blondýn - mohamedánský šašek - oligofrenní dement (Spud) mi bylo po celou dobu na blití. ()

Lucasion

Na dceru Amazonek jsem se těšil. Wonder Woman (Gal Gadot) patří jistě do DC komiksů stejně jako Superman nebo Batman. Podívat se na její Origin mě zajímalo. Žel nečekal jsem, že délka téměř dvou a půl hodiny mě nenaplní. Mnoho lidí si stěžovalo na délku Batman v Superman (2016). Ta mi přišla v pohodě, i ta rozšířená verze, prostě mě film bavil. U WW jsem měl často pocit, že už mi to stačí. Moc dlouhý rozjezd a stále mám pocit, že jsme se vůbec nikam neposunuli. Asi jsem dostal od nejnovějšího počinu DC něco zcela jiného, než jsem očekával. Začátek u Amazonek mě bavil, cesta do Londýna a na frontu už nikoliv. Závěr je směsicí dobré akce a přeplněného scénáře. Já vám nevím. Obvykle to mají u mě komiksové filmy moc jednoduché. Stačí mi herci, akce, nějaký ten humor a pevný příběh. Gal Gadot se mi líbí. Myslím, že nemohli zvolit lepší herečku. Chris Pine je skvělý. Od Jamese Kirka ho mám rád. Přesto mě film nedojal a nezaujal skoro ničím. Leda klasickou akcí, kdy WW kosí nácky, skáče přes zákopy a zvedá tanky. Možná na Wonder Woman změním názor po druhé projekci. Ale trošku se bojím, ale mě to nebavilo ještě míň než v kině. (55 %) ()

Morholt

Izraelská poletucha ve slušivém oblečku krosí nácky. No dobře, tady je to tak trochu Řekyně či co a místní Germáni ještě nejsou náckové, ale to je jedno. I tak se mi to líbilo. Komiksáci z DC zase ukázali, že v jejich podání není důležitý jen ten digitální bordel, ale i to ostatní a tak se zase plus mínus stejnou měrou věnovali akci (byla výborná) i postavám (výborně). Šlapalo to i herecky. Já vím, že Gal Gadot moc hrát neumí, ale mám pro ní slabost a navíc tady ani hrát nemusela. Stačilo máchat mečem a vypadat sexy a to jí šlo. Nezklamal ani Chris Pine a Danny Huston si opět střihl parádního záporáka. Výtku mám jen ke stopáži, která měla půlhodinu navíc a místy to bylo sakra znát. Ale jinak velká spokojenost. 85% ()

mm13

Gal Gadot mi je extrémne sympatická už odkedy vypadla z lietadla vo Fast & Furious, ženskú ruku režisérky Patty Jenkins je tam tiež cítiť, takže spokojnosť. V kontraste s "morálnymi dilemami" Supermana je Wonder Woman v celej svojej naivite skoro až rozprávkovo čistá, čo je po veľkohubých nezdaroch od Snydera príjemné oživenie DC univerza, ktoré sa na poli prvoligovej filmovej zábavy nerozbehlo práve najšťastnejšie. ()

Sawy

Svým konceptem a stylistickou i scénáristickou konstrukcí ústřední hrdinky asi nejzásadnější komiksový film poslední pětiletky, zhruba 120 minut stopáže i jeden z nejzdařilejších. Škoda toho závěrečného bordelu, který popírá do té doby na komiksový film hezky subverzivní poselství relativizující klasické rozložení archetypů protagonista-antagonista. I tak ale velká radost koukat se na průzračně čistou dobrodružnou zábavu, která i při úctyhodné stopáži neztrácí tempo díky neustále se střídajícím žánrům, pestré paletě prostředí a dílčích narativních cílů. Wonder Woman je film, který je tematicky trendy, vypravěčsky retro a především dokáže suverénně stát na vlastních nohou. Což je u filmu, který je součástí ambiciózního a nepříliš zdařile vystavěného filmového vesmíru nadmíru uspokojivé. 85 % ()

ScarPoul

Bohužiaľ tam boli chyby. Postavy sa dostávali z miesta na miesto bez výraznejších logických súvislostí, alebo dialógových vysvetlení. Kto je Áres som zistil hneď ako sa objavil na scéne. Na druhú stranu chápem že Jenkinsová skrátka potrebovala celý Dianin zrod vytvoriť aj skrze jej naivitu a neschopnosť všímať si očividné detaily. Akčné scény epické - tá posledná kedy nastane finálny stret a hrdinka sa zrodí spolu so Zimmerovou melódiou mi spôsobil zimomriavky. A čo sa týka pozitív? Hlbšie, precítenejšie a v rámci klišé scén - vôbec nie trápne. Postava, ktorá má v sebe tak potrebnú ženskú dokonalosť, že ju to posúva v rámci významovej roviny na veľmi silné miesto. Osobne ak hovoríme v mojom prípade o nejakej superhrdinke ktorá mi vie učarovať tak je to len Wonder Woman. Chris Pine skvelý sekundant. Je vážne škoda že sa tvorcovia stále boja stlačiť pedál na plný plyn. Má to potenciál byť ešte dravšie, ešte záživnejšie a ešte významovo bohatšie. To ale neznamená že je to zlý film. Je to významovo a akousi mytologickosťou omnoho vyspelejšie než čokoľvek od Marvelu. Civilnosť zo začiatku je tak silná, až mi pri nástupe prvej akčnej scény chvíľu dopínalo, na aký film sa vlastne pozerám. Po minuloročnom fiasku zo Suicide squad sa jedná o skvelý návrat späť do koľají. Zatiaľ 80%. Žiada sa mi druhá projekcia. A nepohrdol by som ani director´s cutom. ()

Khalesi

Nie som komiksový fanúšik, to len tak pre začiatok, aby bolo jasné prečo nedávam plný počet. Každopádne mi ani komiksy nijako zvlášť nevadia. Aspoň sa snažia predať nejakú pozitívnu agitku, takže sú lepšie ako hromada dnešných amerických sračiek tváriacich sa ako rozprávky, akurát bez cennejšej pointy. Tentokrát však bola na prvom mieste neskutočná pompéznosť tak teatrálna, že skoro úplne zatienila myšlienku, ktorá teda vlastne pre mňa ani nijako prekvapujúca či nové obzory otvárajúca, nebola. Pre mládež, ktorá to žerie ako by šlo o život, by však užitočná pravdepodobne byť mohla. Podanie asi odpovedá publiku a aby som sa viac nezamotala napíšem už len, že na mňa to je proste príliš veľký tyjátr. ()

Lacike

Tak som sa konecne dockal z tej novej DC vlny filmov nadpriemerneho bijaku. Hlavnym kladom su fungujuce postavy, ktorych osud ma zaujimal. Aj ked to ma jeden maly vtipny hacik. Samotna Wonder Woman je dost nezaujimava a od chvile, ked sa objavil na scene ju uplne zatienil Chris Pine, takze by sa film mal skôr volat Steve Trevor. Wonder Woman je podana mentalne na urovni maleho neskuseneho dietata, ktore sa absolutne vôbec neorientuje nielen mimo sveta v ktorom vyrastala, ale ani v interakcii s mužmi. Vdaka tomu napriek obsadeniu nadhernej Gal Gadot a sexy kostymu z nej vôbec nevyzaruje sexappeal. Pretoze to je stale decko, ktore sa cely film uci absolutne zaklady. Sprievodcom a tahunom filmu, ktory neraz navrhuje riesenie problemov je Steve Trevor. Wonder Woman mohla fungovat aspon ako taky cisty moralny kompas pri rieseni moralne rozporuplnych situácii. Ale namiesto toho sa tvorcovia viac sustredili na pseudovtipny stret neskusenej postavy vs. nezname prostredie. Vysledkom tychto scen je pocit trapnosti. Nastastie tato epizodka neotravuje prilis dlho. Okrem Trevora potesi aj zvysok timu zlozeny z vtipnych postaviciek. Bavil ma uvod na ostrove amazoniek, ktory mi pripomenul moje teenagerske casy, kedy som nadrzany sledoval Xenu. Aj presun mimo ostrova funguje dobre vdaka funkčnej retroatmosfere. Akcne sceny su tu vlastne len tri a aj ked je to neraz digifestival skôr priemernej urovni, tak ma vynimocne bavil. Rozpacito pôsobil snad len PG-13 rating v bezzubej bojovej vrave. Holt, ked ma zajmu postavy, tak vytrpim aj nejake to CGI peklo. Vydarila sa aj hudba a prilis mi nevadilo, ze mi hlavny motiv pripominal hudbu z filmu Kick-Ass. Takze celkovo som spokojny, ale neviem ci sa mam tesit na druhy diel, kedze postava Wonder Woman ma nezaujala a s navratom Steva Trevora to nevyzera prilis nadejne. 6/10. ()

malylada

No nemůžu zastírat, že jsem byl plný očekávání, které se nedostavilo. Jak se zdála být Gadot správná volba pro roli Wonder Woman v Batman vs. Superman, tak začínám pochybovat o jejím herectví a matný výkon převyšoval Chris Pine. První třetina filmu, vyprávění původu Amazonek bylo tou nejvýživnější pasáží. Bohužel zdlouhavá prostřední část, při které jsem málem usínal a přepálené finále mě jen utvrdilo, že se jedná zatím o nejhorší film z hrdinů Justice League. Vedlejší postavy pomocníku působily dosti jalově a zbytečně, nemluvě o slečně sekretářce a chabých pokusů o humor. Co nechápu, tak vzhledem k rozpočtu mizerně vypadající akční scény a neskutečně otravné zpomalovačky v každém záběru, včetně digitálního mish mashe. Celou dobu jsem měl pocit, že dostávám tyto neduhy v mnohonásobné míře, než v Batman vs. Superman. Je to velká škoda, neboť závěr dokáže tlačit působivě na osudovost a emoce jako v Muži z oceli, ale vizuál a ztvárnění Área to do značné míry znechutí na hořkou pachuť. Doporučují každému shlédnout původní animovaný DC film, který patří k těm nejlepším a jen potvrzuje další promarněný potenciál hraného univerza.......5/10 ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)