Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Kothy

Žádný zázrak se bohužel nekoná. Je vidět, že studio dalo Davidu Ayerovi nůž na krk a film taky podle toho vypadá. Měli mu nechat volnější ruku. Hodně se tam stříhalo a ne všechny postavy mají dost prostoru se představit. Filmu jednoznačně dominují Deadshot s Harley Quinn. Co mě naopak vytáčelo, byl Joker v podání Jareda Leta, který byl opravdu příšerný a do filmu se vůbec nehodil. Další dobré postavy byly Diablo nebo Rick Flag. Zbytek týmu tam byl lehce do počtu. Film z tohohle pohledu naráží na stejný problém jako Civil War nebo X-Men Apokalypsa. Amanda Waller v podání Violy Davis byla taky celkem dobrá. Docela mě překvapilo představení hlavního záporáka, takže má v sobě film alespoň nějakou záhadu. Film hodně zachraňuje retro hudba, která je opravdu výborná a dodává filmu šmrnc. Jako hlavní tahouny filmu teda považuji Willa Smithe a Margot Robbie, ta je vážně k sežrání. :) Drobné štěky tam mají i Batman s Flashem. Škoda jen, že nedostali víc prostoru. Vyplatí se počkat i na mezititulkovou scénu. Možná se dočkáme i pokračování... "Nezapomeňte, jsme padouši!" Recenze ()

MikeCool

Co jsem tak mohl zpozorovat, všichni komiksoví fandové v mém okolí tuto svěží novinku hodnotí spíše negativně a průměrně. A to jen proto, že jim to připadalo jako dvouhodinový pilotní díl k potencionálnímu seriálu plného zdlouhavého představování hrdinů. Ano, kdybych bych zarputilý fanda komiksů, mám na mysli zvláště těch filmových komiksáren, byl bych decentně zklamán. Ale jelikož komiksárny nejsou zrovna mojí preferovanou filmovou parketou, dokázal jsem tuto svěží, vtipnou a akční jízdu ocenit. Zdá se, že nový "marvelovský" trend, natáčet zábavné komiksárny má na mě bezpochyby pozitivní vliv. Jen tak dál. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

leila22

Soundtrack chválim, rovnako aj výber hercov (okrem Afflecka, ten je mimo v hocijakom filme), ale ako celok to neprinieslo ten efekt, ktorí sme očakávali. Niektoré scénky síce fakt stáli zato, iné zas skutočne pobavili, ale opäť ako celok sa to neštverá vyššie ako na priemer. Absolútnou topkou v tomto prípade nebol Joker (aj keď som so Jaredovým podaním spokojná), ale dokonale krásna, bláznivá, sexy a vtipná Margot schovala bez námahy všetkých do vrecka. Už teraz sa teším na ďalšiu rolu tejto vydarenej austrálčanky. ()

boshke

S finálním hodnocením si počkám v ideálním případě až na temnější a delší Director's Cut, v horším případě na druhou projekci verze této. Moje dojmy se více méně shodují s ostatními. S tímhle námětem, s těmito postavami, s těmito herci se dalo udělat něco mnohem lepšího. Takže největším kamenem úrazu SS jsou zřejmě příliš velká očekávání, za která si však studio může samo, protože tak nám SS byla nejen v rámci trailerů prezentována... Scénář / příběh poněkud děravý a nelogický (s tím vždy stojí a padá celý film), ale herci a postavy super, akce taky. Uvidíme, jestli nám bude dopřána ta "alternativní" verze alespoň na Bluerayi... 80% ()

Dzeyna

Čekala jsem víc. Všichni kolem mně o tom básnili, chodili na to x krát za sebou do kina a cpali to všude. Neříkám, že to není vtipné, akční a zajímavé, ale na můj vkus je tam až moc zbytečných scén a také spousta chyb, které mě v průběhu filmu vážně iritovaly. ()

AppleCore

Kam by Snyder vrazil hutnou řež, tam Ayer vsadil na procházku prázdným městem. A stejně prázdný jako je město samo, je prázdnej celej film! Bez dynamiky, bez příběhu, s tragickým scénářem, rutinním soundtrackem (Steven Price), s trapnou tuctovou akcí a s totálně projebanym potenciálem! Tohle mohla bejt neskutečná paráda plná zábavný akce, kdežto Ayer z toho udělal nudnou frašku a polovinu charakterů "zabil" dřív, než vůbec stihly bavit! Kdo myslí, že tu hrůzu má na svědomí studio, měl by si to pustit znova a zapojit obě oči, obě uši, protože tenhle průser je jen a pouze na straně režiséra a scénáristy - což je v případě Suicide Squad jedna a tatáž osoba! ()

Geralt z Rivie

Joker to jako fakt? Joker byl jeden velký Joke. Kdyby ve filmu nebyl, vlastně by se nic zásadního nestalo. Na druhou stranu Heath Ledger byl jenom jeden a mu už se nikdo nevyrovná, Jared Leto vypadá vedle jeho výkonu jako chudý příbuzný. Celkově je potencionál filmu dost nevyužitý, ale to je tím, že už scénář pokulhává. Všechno to zachraňuje až Margot Robbie jako Harley Quinn, která baví po celou dobu filmu (vizuálně i vtipem). Za zmínku ještě stojí výkon Willa Smitha, jinak ostatní jako by tam ani nebyli. Shrnuto a podtrženo. Marvel je jenom jeden a DC bude vždycky až na druhé koleji. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $175 / ??? / ??? milionů / ??? dní < ?,?? > násobek rozpočtu. ()

Zodd

Ale jo, i přes infantilitu myšlenky to bylo drsnější i dospělejší než Marvel, takže dobré zpestření do kontemporárního komiksového filmového žánru. Jared Leto směšný, i přesto jak se film nebere vážně, ale zabere asi 5 minut celkově. Pozdní plakát na film namířený na cast ze shora v zeleném poli byl však vyloženě trapný, pravděpodobně z nějakého zvláštního důvodu dělající reklamu pro tu skupinu diváků, ze které si film dělá prdel. Aspoň tak na mě ten film tehdy působil. ()

predators

Všude samé barvičky, prskavky, ohňostroje...kolik barev zvládá vaše OLEDka? Akční oddechovka na nedělní odpoledne... Někdo, kdo by si nedal Margotku? :-) ()

Ratemus

Do města se přiřítil pradávný digi bůh se švester a kdo jiný ho může zastavit když tu není Superman? no přece partička pseudo brutálně nebezpečných borečků hateful three + další do počtu, kteří vlastně zas tak nebezpeční nejsou, ale nebojte, nezapomenou vám to tam říct hned asi tisíc krát, že jsou ti badguys. Rozhodně horší než Batman v Superman, pořád tomu něco chybí, nudí to, Joker celkem pobavil, ale nebyl tam moc důležitý a hlavně byl spíše M. Mansonem než Jokerem, nejhorší Joker. Nejvíc si roli Harley určitě užila Margot a Jay jako Bůmerang byl taky skvělý, ale občas dobré hlášky to nezachrání, pořád opakované klišé tu nechybí, samozřejmě film budí otázky typu, Jak je možné, že pošlou proti metalidem holku s pálkou, ochlastu s boomerangem nebo týpka co to umí se zbraněmi.....film je hlavně o postavách a chemií mezi nimi, Smith jako černý Deadshot je super, konečně dobrá role, ale ve výsledku zjistíte, že jim vlastně stačil jen ten El Diablo a že jsou tam scenáristické díry až do prdele, hlavně střihy.....je to špatné. Cameo Flashe a Batmana udělalo radost. Tak extended verze tomu nepomohla tak dobře jako BvS, kdyby tam nebyla Margot jako Harley, film by byl na odpad, vlastně i ten Smith mě nějak začal nudit po druhé projekci ()

silentname

Tohtoročné najočakávanejšie filmy akosi skutočne padajú do sféry sklamania jeden za druhým. Vysoko očakávané "Suicide Squad" je konečne v kinách a jediné čo opäť môžem povedať je, že som čakal oveľa viac. Myslím si, že je tu opäť výsostne premrhaný potenciál a miesto toho z toho máme akčnú podívanú s veľkou dávkou efektov. S veľkou dávkou dobrých efektov, aby som bol ale férový. Na druhú stranu ale si povedzme pravdu, že keby sme vo filme nemali Margot Robbie A Willa Smitha, všetko by to padlo veľmi hlboko dole. Prečo? Lebo Deadshot a Harley Quinn sú jediné postavy, ktorým sa tvorcovia skutočne venovali a dali nám dosť času na to, aby sme ich mohli spoznať. A fungujú výborne. Plus v nich dokážeme nájsť aj určité momenty ľudskosti, ktoré z nich skutočne robia skvelých hrdinov, ktorých chcem sledovať. Napriek tomu, že je toto partia zloduchov. Ostatní sú miestami fajn a miestami skutočne nezaujímaví. Ja som od nich chcel vedieť viac. Napríklad by som rád vedel viac o príbehu Katany. Podľa mňa bola skutočne dobrou postavou, ktorá mala mať viac priestoru. Jared Leto ako Joker je super. Ale tiež mal podľa mňa dostať viac priestoru vo filme. Pretože dokopy tu má filmového času asi na 20 minút. A ja som ho popravde chcel vidieť viac. A keď už o tom hovoríme, tak myslím si, že úvodné predstavenie postáv trvalo príliš dlho na to, akým spôsobom sa to rozhodli poňať. Opäť platí, že Deadshot a Harley Quinn majú dosť času na to, aby sme ich spoznali a vedeli čím si prešli. Ostatných doslova preletíme. A okrem toho tu máme Slipknota, ktorý len príde a o chvíľku na to už ho viac nebude, lebo sa rozhodne utiecť. Načo sme ho tu potom dávali? Takisto musíme mať všade happyend? Nemyslím si. Prečo mám tohto roku takú smolu na očakávania? Tak veľmi som chcel, aby som po dopozeraní film pochválil a povedal, že je super. Ale nemôžem. Naša čarodejnica tu miestami predvádza skutočne tanečné kreácie, ktoré vyzerajú trošku divne a akosi mám aj pocit, že film sa viac sústredil na efekty, než aby nám podal schopný príbeh. A podľa mňa je to škoda. Pretože tieto postavy by si to zaslúžili. A takisto aj soundtrack mi občas liezol na nervy s tou kopou populárnych skladieb. Som popravde dosť sklamaný. Takto som si tento film nepredstavoval. Ale pre tých pár skutočne silných elementov si stále myslím, že stojí za to ho vidieť. A myslím si aj, že si pozriem predĺženú edíciu, keď príde. Lebo verte mi, určite sa toho pri vydaní DVD a Blu-ray dočkáme. A možno potom zmením názor. Ale do tej doby je pre mňa "Suicide Squad" ďalšie tohtoročné sklamanie. Hodnotenie: C+ ()

Joker Punx

V kině se mi to líbilo a dost, Margot Robbie jako Harley Quinn byla dobrá i když v některých scénách fakt působila trapně. Ovšem nejvíc mě tady zklamal Jared Leto v roli Jokera. Po smrti Ledgera chtěli pořád lidi takovýho Jokera, nebo aspoň podobnýho šílence jakého ztvárnil Heath Ledger - Protože on tou rolí přímo žil. A po jeho smrti přišel takovej vyteplenej Joker. Dobře že tu roli pak dostal Joaquin Phoenix a né Jared Leto, zmrd se mohl posrat Leto když to dostal Phoenix a to je dobře. Takovýho Jokera lidi potřebovali vidět. Leto na to vůbec nemá ksicht, na Jokera, vypadá jak buzerant co se hodí tak do gay porna. Joker má bejt odpornej, pořádně vypsychlej magor s vykoulenýma očima a né se chovat jak zfetovaná barbína se stříbrnýma zubama v hubě. Chápu taky že Leto tam neměl moc prostoru, ale ten jeho Joker je prostě nejhorší ze všech, to nebyl ani Joker, ale debilní gangsta z řetízkama a stříbrnýma zubama, ještě pak s vymakaným tělem a tetováním - To už bylo moc - Nejtrapnější Joker. Jinak celkově se mě ten film líbil a bavilo mě to, dobrá atmosféra a akční scény taky nebyli špatný. Herecký výkony ostatních taky nebyli k zahození. Jinak mnohem víc se mi líbí Margot Robbie ve filmu Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) - Tam je konečně sama za sebe bez toho teplýho Jokera a to jsem viděl radši. A nepřišla mi tam tak trapná jako v některých scénách tady - To je jasný! ;) ()

Happens

Příliš dobrá marketingová kampaň napumpovala očekávání až moc. Nenaplněné očekávání se chabě vznáší nad příběhem po celou délku filmu. Nadupaný začátek se ztratí někde v kladivech na čarodějnice. Celý film táhne Jokerova manželka, protože Joker nenachází uplatnění ve filmu - smutné, nemluvě o stínu Heatha Ledgera, do něhož upadl zastíněný. Akční komiksárna, která utopila děj. ()

eLeR

No ja som sa náhodou bavila. Bez pukancov, bez koly a kľudne aj za štyri hviezdy. Nepoznám síce ani jednu komiksovú postavičku tejto špeciálnej jednotky, ale všetci mi boli sympatickí ... aj tí menej dôležití. Akcia bola, výborná hudba bola, vtip sem-tam bol a Harley to tam krásne osviežila. ()

Larrysbride

Začněme od lopaty - Ano, Jared Leto jako Joker stojí pořádně za houby! A teď když to máme z krku... Suicide Squad funguje o dost lépe než předešlá hrůza v podobě Batman v Superman, především díky zdatné ruce Davida Ayera a vynikajícímu soundtracku ve stylu Guardians of the Galaxy. Tímhle srovnání s jednou z marvelovských jedniček však nekončí. "Banda vyvrhelů a kriminálníků je dána dohromady, aby pro změnu učinili dobrou věc. Jako třeba zachránili svět, který pro ně však 'nikdy nic dobrého neudělal'. Jo a taky u toho hláškujou." TLDR: You got it, Suicide Squad není žádnou novinkou, ale v současném DCEU představuje příjemnou oddechovku. Ayer zvládá tempo bravurně, divák se nenudí, dvě hodiny utečou jako voda a film vám celkově spíše než jako celevečerák připadá jako pilotní díl k dalšímu DC seriálu z produkce CW. Což však každému nemusí připadat jako ta nejlepší věc (viz "odborné" záporné recenze). Za mě 69%. Ale tak - posuďte sami. (Advance screening at Regal Lake Zurich, IL; RealD 3D, 4/8/2015) ()

SeBig

Herecký obsazení luxusní, akce ušla i když nebyla Rková a hudba mi přišla, že se tam vůbec nehodila. Film působil jak reklama či nějakej trailer, ale bavil jsem se, i když to celkem dosrali. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?