Kauzy podle Kate (TV seriál)

• Česko

Paličatá Kate

Fairly Legal

Komedie / Drama

USA, 2011, 23x44 min

Mateo Messina

Sarah Shahi, Michael Trucco, Virginia Williams, Paul Anthony, Ethan Embry, Chelah Horsdal, Ken Howard, Richard Dean Anderson, Kelli Shane, Carrie Ruscheinsky, Elfina Luk, Sean Rogerson, David Richmond-Peck, Scott Holroyd, Philip Granger, Brian Markinson, Jessica Parker Kennedy, Camille Sullivan, Geoff Gustafson, Ryan Johnson, Peter MacNicol, John Ashton, Chris Ellis, Khary Payton, Anne-Marie Johnson, Brittany Ishibashi, Colin Lawrence, Laci J Mailey, Susan Hogan, Travis Turner, Don Knodel, Luke Camilleri, Eric Keenleyside, Olivia Steele-Falconer, Conner Dwelly, Ted Whittall, Robert Moloney, John Brotherton, Olivia Cheng, Mark Ghanimé, Baron Vaughn, John Aylward, Andrea Brooks, David Alpay, Lucia Walters, Sachin Sahel, Kevin Weisman, Timothy V. Murphy, Rob LaBelle, Larisa Oleynik, Michael Benyaer, Elizabeth Weinstein, Alison Araya, Belita Moreno, Laura Regan, Sean Owen Roberts, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Dariush Asad Zadeh, Chris Vance, Steve Belford, Lipe Viana, James Martinez, Jill Teed, Michael Adamthwaite, Lini Evans, Nick Hunnings, Chris Payne Gilbert, Robyn Ross, Jeffrey Bowyer-Chapman, Barry Nerling, Evans Johnson, Primo Allon, Mig Macario, Darren Dolynski, Tristan Jensen, Osmond L. Bramble, Jim Shield, Noah Beggs, Ryan Jefferson Booth, Jennifer Cheon, Giacomo Baessato, Donna Yamamoto, Brenda Crichlow, Aaron Hill, Aaron Craven, Terence Kelly, Laura Soltis, Rebecca Staab, Sarayu Blue, Malcolm Stewart, Rukiya Bernard, David Barrera, Gigi Jackman, Zahf Paroo, Mark Acheson, Michael Karl Richards, Randal Edwards, Kristian Messere, Noel Johansen

No jednoduše řečeno, postava Kate je božské stvoření co umí rány rozdávat i přijímat. Pěkěn prořízlá ústa, krásný účes a super výstřih a hlavně mediaci rozumí i když ji vlastně tak nějak dělá za trest :D. Popychování ze soudcema je na jedničku, možná méně vztahovosti by tam bodlo ale pro mě jasná volba. Mám za sebou obě sezony a když sem viděl že to běží i na PrimaLove tak sem si to rád zopakoval. 90% zasloužených(22.12.2012)

Postava Kate Reed je hezky vymyšlená, navíc její představitelka je sexy, sympaťačka a trochu svéhlavá (slušňačky nejsou v kurzu) - připomíná mi Sandru Bullock ve Slečně drsňák. I ostatní herci se pro své role hodí. Je to seriál z trochu jiného právnického prostředí, než známe, ale spíš to je o lidech, každopádně je prostředí originální. Má vtip a je pohodnový. Soudě podle 1. dílu. Zařazuju do seznamu pravidelně sledovaných. Po 5 dílech jsem přihodil 5. hvězdičku a těším se na další řadu.(22.4.2011)

Celkem pohodový seriál. Možná lehce přeidealizovaný, ale který dnes není, že? Je to vtipné, nenudí, celkem zajímavé. Ale přiznávám, spíše bude pro něžné pohlaví. Dnes (10/2011) koukám, že to má pouze 115 hodnocení, takže se to ani nijak ještě nedostalo do podvědomí, pokud se tak vůbec stane. Chtěl jsem dát průměrné 3*, ale S. Shahi má taky krásné nohy, že tu jednu přidat musím....(23.10.2011)

• Shakeus

Sarah Shani je bezpochyby krásná a sympatická a čekal bych, že se zvládnu koukat na všechno, v čem bude hrát. Ovšem Fairly Legal je jak Ally Mcbeal (jen s tím rozdílem, že C. Flockhart mě osobně přijde hrozná), všichni jsou podivní, hlavní postavy nudný a protivný (i ty kladný), případy jsou ujetý a my jsme neustále moralizováni hromadou žvástů, který každý zná, ovšem v seriálu je slyší všichni poprvé. I proto je děj vždy tak předvídatelný.(10.7.2011)

Konečně, chtělo by se zvolat, konečně seriál s neotřelým tématem. Ve změti všech kriminálek, doktorských dramat, sci-fi a další žánrové nezměrnosti se objevuje počin z jiného soudku. Ano, právníci už tu byli, ale ne s tak krásnou fazonou. Sarah Shahi, kterou známe a milujeme především jako Carmen ze seriálu The L Word (jiní ze seriálu Life) zde stvárnuje tzv. mediátorku, snaží se vyřešit právnický spor ještě před jeho prezentací u soudu (tedy zabránit tak soudní při). Seriál je vtipný, s poměrně nízkou mírou předvídatelnosti, zajímavé zápletky se hrnou ze všech stran a především je tu konečně něco neokoukaného... jo a ta Sarah... :)(5.3.2011)