Mistresses

USA / Velká Británie, (2013–2016), 36 h 40 min (Minutáž: 40–43 min)

Yunjin Kim, Rochelle Aytes, Jes Macallan, Brett Tucker, Alyssa Milano, Jason George, Tory Mussett, Ashley Newbrough, James Ryen, Erik Stocklin, John Schneider (více)

Série(4) / Epizody(52)

Dramatický seriál popisuje životy skupiny štyroch priateliek, ktoré sú plné protikladov. Každá z nich hľadá svoju vlastnú cestu na komplikovanej trase, ktorou prechádzajú spoločne. Savi (Alyssa Milano) je úspešná kariéristka, ktorá sa snaží dosiahnuť ďalšie úspechy vo svojom osobnom i profesionálnom živote. Na jednej strane odoláva snahám jej kolegu v právnickej firme, ktorému sa páči, na druhej sa s manželom Harrym (Brett Tucker) snaží založiť si vlastnú rodinu. Savina voľnomyšlienkárska a rozmarná mladšia sestra Josselyn (Jes Macallan) by nemohla byť od nej odlišnejšia – žije osamote, strieda partnerov a čas trávi v nočných kluboch, pričom sa na každom kroku spolieha na svoju staršiu sestru. Ich najlepšou priateľkou je April (Rochelle Aytes), čerstvá vdova a matka dvoch detí, ktorá sa po rodinnej tragédii snaží vybudovať si svoj život odznova a ísť ďalej, pri čom ju podporujú a sprevádzajú jej najbližšie spoločníčky. Poslednou zo štvorice je Karen (Yunjin Kim), úspešná terapeutka s vlastnou praxou, ktorá sa s ostatnými spojí, keď si nevie rady s komplikovaným a zjavne príliš vážnym vzťahom, do ktorého vstúpila so svojím pacientom. (Incantator)

hellstruck

Zatím to působí jako velice pohodová oddychovka, od které ale nelze čekat něco víc. Doufala jsem v nové Zoufalky nebo Sex ve městě, ale Mistresses postrádají takovou dávku humoru. Přestože tedy ničím zvláštním zatím nevyniká, většina herců je opravdu přesvědčivá, postavy sympatické (až na Yun-jin Kim,začínám si myslet, že neumí hrát) a příběh taky úplně nestojí za starou belu. Takže seriál vhodný pro pohodový večer, nebo jen tak k žehlení. A samozřejmě doporučuji spíše ženám. Co mě donutilo po čase jít dolů s hodnocením je postava Karen, jednak je hloupě napsaná a do toho špatně zahraná. Má být psychiatrička, ale neumí udržet lékařské tajemství, nemá na lidi vůbec odhad - a je ironií, že někdo, kdo by měl lidi nasměrovat v životě správným směrem, sám dělá obrovské chyby (eskort, milostné vztahy..). ()

Vxxx

Nemám s tím nejmenší problém. Jen se bojím, že to bude zas časem přehnané. (SPOILER) Vždyť je za námi teprve první série a už máme zmrtvýchvstání, nevěru, těhotenství, rozchod, autonehodu, nezákonné činnosti, vraždu, románky a prozkoumávání homosexuality... já myslím že toho bylo až dost na první sérii... Teď jen aby to Alyssa přežila do druhé série... 4* EDIT: Druhá série mě bavila stejně, jako první. Na začátku třetí jsem byla na rozpacích z odchodu Alyssy, ale i bez ní ten seriál funguje dobře. Uvidíme, uvidíme, jak si třetí série povede. ()

alyssa18

Jj, chybělo mi něco jako Sex ve městě... Z toho, co je zatím k dispozici, můžu říct, že mě to baví. :-) A hlavně - velice ráda zase vidím mou milovanou Phoebe. :-) ()

Lenulinka

Silně návykové již od pilotu. Více než Sex ve městě to jsou pro mě Zoufalé manželky... jejich životní příběhy jsou "uvěřitelné" tak nějak podobně, ale mně to vůbec nevadí... ()

Gogo333

Jedná se o remake UK seriálu. Herecky je moc pěkně obsazený (velký plus za Phoebe z Charmed a Warricka z CSI). Trošku to připomíná odlehčenou verzi Sexu ve městě. Hlavním tématem, jak už název napovídá, jsou milenky, ať už samotné hlavní hrdinky jsou milenkami a podvadí své muže nebo muži/ženy podvádí své ženy s nimi. Celé to je pěkně podané a je to příjemná oddychovka. 55% ()

Aresse

Přes vážnější témata v seriálu je dojem oddechový a nenáročný. Taková soap operka pro dámy. Hezky se usadit v deštivém dni s kávičkou a vychutnat si babinec. Ničemu víc, ničemu míň to neslouží. ()

Judy24

Dobrý seriál, když se vám nechce moc přemýšlet a prostě jenom vypnout a chvilku se zajímat o cizí "tak strašně reálné" životní zápletky; vlastně se ani trochu nedivím, že je to od tvůrců Gossip girl. Na druhou stranu mi dělá problém se vcítit do některých postav. U April není problém a i Savi se dá chápat, ale Karen bych od začátku nejradši kopla do čelisti (kdybych to dokázala). Ženská, co radí ostatním s vedením životů a neodolá ženatýmu chlapovi? Vlastně se teď (po deváté epizodě) začínám těšit, jak to s ní dopadne... A za to musím tomuhle seriálu body tak akorát přidat. Tak uvidíme - druhá sezóna...? ()

Dejna

Hodnocení po 2x13: Tak tohle je naprostá bomba!!! Nevím ani, s čím bych to srovnala, což je možná plus tohohle seriálu z nádherného L.A. s nádhernými herci! Naposledy mě takhle chytly zoufalky, i když bych tyhle dva počiny nerada srovnávala.. Značná dávka napětí v každém! dílu a hodně zajímavé zápletky (a je mi jedno, jak moc jsou uvěřitelné :-). Jen se bojím, co bude SPOILER ve třetí řadě, až odejde Savi. Ačkoliv se mi zdálo, že tvůrci to tušili (věděli?) dopředu a tak dávali v druhé polovině druhé řady Alysse méně a méně prostoru. V první řadě jednoznačně "táhla" seriál Savi, v druhé pak spíše Josselyn (nic proti :-). Taky mě pobavily všemožné způsoby, jakými zakrývali Alyssino těhotenství - hippie halenky, polštáře, obří kabelky.. :-)) No, určitě budu sledovat dál a uvidíme, jak si s tím scénáristé poradí.. a ještě jedna poznámka na závěr - Harry je fakt kus!!! :-D Aktualizace po 3x13: No to si snad dělají legraci.. :-) Musím říct, že z prvních pár dílů třetí řady jsem byla rozpačitá, ale nakonec mě to zase dokázalo vtáhnout, jako ty předchozí dvě. No a poslední tři díly, to už je doslova drama! Rozhodně si u mě seriál drží maximum, tedy 5*, což jsem po odchodu "Pheobe" opravdu nečekala, nemůžu se dočkat dalších dílů! Aktualizace po 4x13: Ubírám pátou hvězdičku, tohle jsem teda fakt nepobrala.. :-/ ()