Agent Carter

• USA Marvel's Agent Carter (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2015–2016), 12 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Kamera:

Edward J. Pei

Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy, Lyndsy Fonseca, Shea Whigham, Kyle Bornheimer, Meagen Fay, Bridget Regan (více)

Série(2) / Epizody(18)

Píše se rok 1946 a nastanuvší mír uštědřil Peggy Carter silnou ránu, když je nyní zatlačována do pozadí muži vracejícími se z války za oceánem. Při práci pro tajnou organizaci SSR (Strategické a vědecké rezervy) tak musí Peggy vybalancovat své administrativní povinnosti s plněním tajných misí pro Howarda Starka. (oficiální text distributora)

Sheemass

Marvel jede!! Při tom množství komiksových seriálů a filmů, doufám že se agent Carter neztratí. Rok 1946 na Vás dýchá ze všech stran, do toho snesitelná a koukatelná Hayley Atwell jako hlavní hrdinka, proč vlastně ne? Prozatím hodnotím velmi kladně, a snad to v tomhle nasazeném tempu půjde i dál. ()

Minči

Ako veľký fanúšik Marvelu a celkovo MCU, musím uznať, že Hayley Atwell to zatiaľ zvláda bravúrne, verím ešte trošku viac akcie a informacií k ostatným postavám viď. Jarvis, stary Stark. Po prvých 3 častiach zatiaľ solídnych 75% ()

Anatar

Rozhodne nadprumer, krasna vyprava, kostymy, hudba. Dobovy New York je skvely! Herecke vykony dobre, Jarvis Skvely. Vlastne nemam co tomu vytknout,takze za me 90% ()

Krystian

Dnes vyšla šestá epizoda a já si řekl, že už jsem viděl dost na to, abych film ohodnotil. Je to mnohem lepší, než jsem čekal, lepší, než jsem si myslel po pilotní epizodě a musím říct, že mě děj dost vtáhl. Agent Carter je moc charismatická a zajímá žena, Jarvis je také obsazený moc pěkně a kapitán SSR je od pohledu frajer. Pokud jste fanoušci Marvel Univers, tak určitě nenechte tenhle seriál, aby vás minul a pokud ne... tohle je stejně trochu jiné kafe, než klasický Iron-man, Agents of Shield a jiné... doporučuji. ()

Allein4

Při koukání se na Peggy Carter vcelku chápu, proč to Marvel pojal jen jako výplň v zimní přestávce Agentů S.H.I.E.L.D.u. Neustálé omílání scén z prvního Kapitána po nějaké chvilce působí spíše rušivě a vytváří dojem splácaného seriálu, snažícího se těžit z úspěšného filmu. A to je škoda, protože bez této levné vsuvky bych se nebál Carterovou hodnotit mnohem pozitivněji. Přesně stejnou věc jsem z počátku vyčítal také zmíněným Agentům, ale ti se z toho naštěstí vymanili. Půjde touto cestou i Peggy? Zatím 50 % ()

numan

Tak to máme další overhype........ Milovníci naivního pohádkového universa fabriky Marvel ryčí blahem, ale v podstatě nemají proč - Agentka Carterová je jeden z jeho nejslabších produktů. Pokud je na tomhle seriálu něco zajímavé, je to slušně vystižená atmosféra Ameriky 40. let v poválečném období. Sice se z příšerné nudy prvních dílů přece jenom v závěru první série dopracuje k tomu, že se něco děje, ale příběh je slabounký jako toaletní papír a patetický americký patriotismus otravný k nesnesení. Kompletně celá slavná americká tajná služba SSR (to byla dobová zkratka Slovenské socialistické republiky, muhehe.. :-) ) je banda neschopných šovinistických blbů, u kterých se divíte, že si ráno vůbec dokázali zavázat tkaničky u bot. Zlý sovětsko-německý hypnotizér, disponující angličtinou s výslovností a přízvukem Miloše Zemana je k smíchu (nebo spíš k pláči - vyberte si podle povahy) a v reálu by nedokázal psychicky ovlivnit ani sumbisivního labilního chudáka, natož vrcholného manažera špionážní agentury. A podobně nemožné jsou skoro všechny charaktery (no...řekněme raději karikatury) tohohle silně přeceněného komiksu. Jop, je opravdu hodně zábavné, jak právě teď v USA děsně frčí, když máte britskej přízvuk - ať už jste Ichabod Crane, Constantine nebo jako v tomhle případě hypersympatický pan Jarvis. Prostě bez Brita jako poleno nedá současný americký seriál ani ránu. :-D ()

anaad

Přiznávám, že mi Marvel postavy moc neříkají a na tento seriál jsem se podívala jen kvůli vychvalované retro atmosféře...a je chválena opravdu zaslouženě. Navíc dvojice Peggy a Jarvis je výborná a i ostatní herecké obsazení je velice dobře zvolené . 3,5* ()

svist10

Já se Marvelu fakt divím, že si nehlídá úvody seriálů víc. Na rovinu, nemít to jen osm dílů a bez zkušenosti s Agenty SHIELDU bych asi po druhém dílu přestal koukat. Naštěstí se Carterová (podobně jako agenti) po polovině sezóny hodně zvedne, ale takové hazardování... Nevím nevím. Hayley i ostatní osazenstvo přitom herecky šlape od začátku. Případ začne nabírat obrátky až v šestém dílu a to je dost pozdě. Chemie mezi ústředním triem je výtečná, škorpení mezi Carterovou a Jarvisem často tne do živého, jen ty akční scény dost haprují. Nejsem ochoten uvěřit ženě s poloviční vahou, že pěstí složí chlapa. To už mi přijde účinnější bojový styl Black Widow, plný přehozů a strhů. I přes finále, které tedy mohlo být trochu hlučnější doufám ve druhou sezónu. A snad se v ní objeví i Dottie Underwood, záporačka ze stejné líhně jako Black Widow. Mám Bridget Regan rád už od Legend of the Seeker, a tahle role jí sedla podstatně víc. ()

xardix

K Agent Carter jsem přistupoval spíše s despektem. Je to jen výplň během druhé řady Agents of S.H.I.E.L.D. navíc opožděná o 3 roky. Je pravdou, že by slečně Peggy prospělo zahájit svůj příběh hned po prvním Kapitánovi Amerika, kdy byla přece jen více v povědomí. Ale i tak jsem byl příjemně překvapen. Příběh je sice slabší, ale celkově pomalejšímu tempu seriálu to tolik nevadí, poválečná atmosféra je vyobrazena solidně, zvláště hry v rádiu dokáží pobavit. Epizoda s Howling komandem ve výcvikovým táborem pomrkávajícím k jednomu z Avengers rovněž potěšila. Na druhou stranu doufám, že druhá sezona bude i o něčem jiném, než jak je hlavní hrdinka omezována svými neschopnými kolegy - muži. Bez výraznějšího posunu v ději bude má kritika přece jen přísnější. A jedna poznámka na závěr. Jarvis je excelentní a bez něj by byl seriál poloviční. ()

Dixie_Cara

U mě po první sérii zatím za slabší tři hvězdy. Kromě mlátičky v podání Hayley Atwell toho serial neměl moc co nabídnout. Příběh je sice poměrně dobře stravitelný, ale nic hlubšího za tím nehledejte. Postavy seriálu jsou celkově málo propracované a místo toho abychom se o nich v průběhu děje něco dozvěděli, působí spíše jako obrazy v staré galerii o nichž pozorovatel rozhoduje zda jsou mu sympatické nebo ne, nějaký hlubší dojem v něm však přesto nezanechají. Na druhou stranu mě zaujalo chytlavé retro pojetí, bláznivé a nesmyslné vynálezy H. Starka nebo krátký tvrdý vhled na výchovu dívek na Sibiři. ()

rime

Není to špatný. Jenom si musíte zvyknout, že hlavní čistě mužskou roli hraje ženská a akční scény jsou všechny bez výjimky směšný. Proti agentu Carterovi je i Terminátor naprostej babrák a máslo. ()

MrGandy

Agentka je pro mě super seriál. Cítím se při sledování mnohém líp než u Agentů, které taky sleduji dlouhodobě. S hlavními postavami mám daleko lepší pouto a Carterová s Jarwisem to táhnou skvěle. Navíc, pro fandy Avengers obecně musí být tenhle seriál skvělý doplnění. Kapitána známe, jeho největší lásku Agentku Carterovou taky, ale už nevíme, co se s ní dělo. Viděli jsme jí jen jako starou babičku a mnohým určitě přešel lehce mráz po zádech, když se s ní kapitán bavil. To, že teď vidíme v hrané podobě, jak to v její době bylo a co pak dělala je přece super.. Musíme si ale uvědomit, že tohle už bylo, bohužel není v "současnosti"- Agenti, atd... ()

Benny85

Seriál je sice myšlený jako výplň mezi řadami AoS, ale i tak se mu podle mě dostalo dobrého zpracování. Děj zasazený do druhé poloviny 40 let, skvěle vystihuje atmosféru té doby a dá se říct, že se tak trošku vrací ke kořenům komixové tvorby. Je škoda, že se tento seriál stanice ABC rozhodla po 2. sezóně ukončit a nechat tak otevřený konec po smrti jedné z důležitých postav, nemluvě o nezakončeném příběhu vzniku SHIELDU. ()

fikee

Poválečná Amerika, mužní agenti, krásné a nebezpečné ženy a šílená věda v kostýmní podívané, která se po krk brodí v pulpové poetice. Agentka Carterová obzvlášť v druhé sérii chvílemi ztrácí dech, ale celkově klady převažují nad zápory. ()

martinh8

Zajímavé propojení filmů Iron Man a Captain America. Určitě se na seriál nemusíte dívat kvůli dalším souvislostem co se Avengers týče. Nicméně tu a tam se s nějakou poznámkou, která se v seriálu vyskytla setkáme. Za mě určitě doporučuji, je to další dílek v "Marvel skládačce". ()

zekon

Jedna z NEJ Marvelovek na které se dá dívat a nepřipadá si divák že si z něj režisér dělá srandu nebo je nahypovaná překombinovaná sračka jako Assangers nebo Homoman apod. a asi jediný zajímavý Marvel seriál který se jen nepřiživuje. Zábavné, dívatelné a perfektně dobově zvládnuté. Jde to i bez superhrdinů a dokonce lépe!! 1. série - 90%, druhá várka už trošku drhnula 2. série - 70% ()

KuceraJohny

Nejedná se o seriál, který by mě naprosto vtáhnul do děje a nemohl jsem se od něho odtrhnout, ale zajímavý rozhodně byl. Peggy je postava, která si svůj seriál zasloužila a jsem rád, že jsem ho mohl vidět. Bohužel je vidět malý rozpočet a především v první sérii vám to bude pravděpodobně vadit. Hlavně pokud jste jako já před seriálem zrovna viděli Kapitána Ameriku. V druhé sérii mi už to tolik nepřišlo, ale možná jsem si zvykl. Největším tajemstvím, však není samotná Peggy, ale zajímavé vedlejší postavy, což jsem upřímně nečekal. Edwin Jarvis se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav napříč Universem a i ostatní agenty, doktory, záporáky postupně začnete poznávat. Hodně mě překvapila ne tak velká účast Howarda Starka, ale seriálu to vůbec v ničem nevadí, jelikož Howard je z poloviny výskytu sice výborným charakterem, ale druhou polovinu vás dokonce štve. Agentka Carterová je příjemný seriál, který nijak nevyčnívá, ale dokáže vás zaujmout, kdyby vznikla třetí série, tak bych určitě pokračoval dál. ()

dago79

Veľké sklamanie. Pilot slabučký, bez štipky napätia, akcie a nápadu, proste nuda. Stačí dať pred titulky MARVEL a hneď je tu prehnané hodnotenie. Možno sa to nejako rozbehne ale nemám chuť pozrieť už ani druhý diel. ()

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude… (více)

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Marvel obsadil nové superhrdiny

Marvel obsadil nové superhrdiny

25.12.2014

Benedict Cumberbatch v roli Doctora Strange je pro Marvel velká výhra. Comicsový gigant ale roztahuje svoje sítě i na televizní obrazovce, kde se už v lednu objeví Agent Carter, a také na internetu.… (více)