Agent Carter

• USA Marvel's Agent Carter (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2015–2016), 12 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Kamera:

Edward J. Pei

Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy, Lyndsy Fonseca, Shea Whigham, Kyle Bornheimer, Meagen Fay, Bridget Regan (více)

Série(2) / Epizody(18)

Píše se rok 1946 a nastanuvší mír uštědřil Peggy Carter silnou ránu, když je nyní zatlačována do pozadí muži vracejícími se z války za oceánem. Při práci pro tajnou organizaci SSR (Strategické a vědecké rezervy) tak musí Peggy vybalancovat své administrativní povinnosti s plněním tajných misí pro Howarda Starka. (oficiální text distributora)

PotterMan999

Agent Carter má, jako každý film a seriál, své klady i zápory. Začnu u kladů: Za prvé bych uvedl postavy, které jsem si ve filmech oblíbil a které jsme v seriálu uvítal - Agentka Carterová, Howard Stark a nakonec, což mě překvapilo, i Jarvis. Ten zde funguje podobně jako v Iron Manovi - oddaný služebník, který splní každý požadavek svého pána, ovšem s tím rozdílem, že zde je Jarvis z masa a kostí. Za druhé je tu příběh - Agent Carter je vlastně detektivka a podle mě je propracovaný dobře, jen musím ještě počkat, co se z celého případu nakonec vyklube. A teď ty zápory: Tak především se v seriálu odrazil oproti filmům nízký rozpočet, což ovšem nemůžu tvůrcům nijak vytýkat, bohužel se to odrzazí na mém celkovém hodnocení, dávám 75 % a 4 hvězdy za to, že seriál vypadá docela slibně a pokud jste fanoušky Marvelu, doporučuji. ()

PrincessB

Seriál zatím nehodnotím (přeci jen mám za sebou jen dva díly), ale musím zkrátka sdílet své prvotní nadšení - zatím hodnocení na 4*. Americká produkce se nezapře tudíž někdy je to takové "hloupočké", ale jinak jsem nadmíru šťastná, že máme konečně akční seriál s ženskou hrdinkou v hlavní roli, která je schopná, inteligentní and "takes no shit". Zasazení do roku 1946 je taky příjemnou změnou a nemůžu se dočkat dalších dílů, snad si kvalitu udrží. Velkým překvapením byl (kromě Hayley Atwell) také James D'Arcy. ()

blondboss

Ja Marvel naozaj môžem a očakával som ešte niečo, čo od nich príde a čo sa bude týkať minulosti. Tento seriál priamo nadväzuje na Captain America a keďže Peggy Carter v tom filme bola moja obľúbená postava, tak ani tento seriál mi určite nemôže vadiť. Po prvých štyroch dieloch musím povedať, že slušný nadpriemer a naozaj podarený dobový seriál. Nie sú to síce plné štyri hviezdy, ale verím, že ešte sa to zlepší........po zhliadnutí celej série musím len potvrdiť spokojnosť, ukončenie série bolo ale trošku nedotiahnuté a predvídateľné. 75 % ()

Stanmi

Krátký snímek Agent Carter z roku 2013 zaznamenal mezi fanoušky solidní ohlas a tak, když tvůrci z Marvelu přemýšleli, jaký další seriál nabídnou dívkákům volba padla právě na dobrodružství sympatické agentky Peggy Carter v podání Hayley Atwell. A po shlednutí všech osmi epizod mohu konstatovat, že se tento seriál opravdu povedl. Příběh začíná krátce po druhé světové válce a Peggy Carter vykonává pouze rutinní úřednickou práci. Ozve se jí však starý známý Howard Stark (Dominic Cooper), kterému byly odcizeny jeho vynálezy a on sám je obviněn z nezákonného obchodování se zbraněmi, požádá proto Peggy, aby na vlastní pěst vypatrála pachatele a dokázala jeho nevinu... Příběh je díky špionské tématice a Starkovým vynálezům dostatečně zajímavý, atraktivní a navíc mu nechybí akce ani vtipné hlášky. Jednotlivé díly na sebe navazují, takže příběh si dokáže držet tempo i spád (byť slabší místa se pochopitelně najdou) a závěrečné epizody mají ty správné grády. Hayley Atwell opět dokazuje, že ji role Peggy naprosto sedí, ale osobně jsem si nejvíce oblíbil Starkova komorníka Edwina Jarvise v podání skvělého Jamese D'Arcyho. Tvůrcům se navíc podařilo i na omezeném prostoru stylově vykreslit atmosféru New Yorku 40. let (svůj díl na tom má také hudba, automobily či rozhlasové hry). Za sebe, jakožto fanouška Marvelu, tak mohu napsat, že se mi seriál s Peggy Carter líbil a doufám, že jsme se s ní neviděli na televizních obrazovkách naposled. ()

Simo16

1.séria si zaslúži rešpekt a uznanie, dobrodružné, skvele obsadené a ešte lepsie zahraté, druhá séria začala sviežo a myslím, že ak to tak bude pokračovať, hravo tromfne aj prvé časti. Zatiaľ tomu nemám čo . 2.séria - Pre mna lepsia ako prva, ale finalna cast ma sklamala, jednoducho a prekvapivo malo akcna. ()

stepanhalama

Wow! Příjemné osvěžení Marvelovského vesmíru odehrávající se po “smrti” Captaina Ameriky. Hayley Atwell alias Peggy Carter je skvělá, retro atmosféra vás tak pohltí, že si budete občas myslet, že se starými ulicemi procházíte. První série byla skvělá, druhá o krapet slabší, ale asi jen proto, že dost chyběl Howard Stark a Steve Rogers. Velká škoda, že už se asi nedočkáme pokračování, ale doufám, že Peggy ještě uvidíme. (Avengers 4 ???) ()

BaronMartin

Agent Carter je velice fajn a příjemný seriál, bohužel ale není nic víc. Je to zábavný a oddechový seriál, který vás rozhodně zabaví a dost pravděpodobně vás bude bavit, naneštěstí nenabízí nic extra navíc a rozhodně to není jeden z těch seriálů, na které budete vzpomínat další měsíce. Naopak, jedná se o takový ten typ, na který se podíváte jako na výplňkovou věc, když zrovna nemáte na co koukat. Takže sledování seriálu mě bavilo, ale že bych to někdy potřeboval vidět znovu, to opravdu ne. Začneme s tou kladnou stránkou. Síla seriálu tkví rozhodně v postavách, které jsou velice dobře napsané, jsou sympatické a hlavně mezi sebou mají výbornou chemii a dynamiku. Seriál má taky naprosto skvělou atmosféru pozdních 40. let. Všechny kulisy, všechny kostýmy, vizuál a hudební motivy. Je to strašně super, seriál je po audiovizuální stránce velice dobrý. A ať už se odehrává v stinném a zaprášeném New Yorku (1. série), tak v slunném letním Los Angeles (2. série), celková atmosféra je prostě výborná. K příběhu, ten je na tom trošku hůř, a to hlavně v první řadě. Není to špatně, ale není to moc zajímavé, úplně mě to nebavilo a víc jsem si užíval dialogy postav, než řešení příběhu. Ten děj je taky hrozně jednotvárný, bez pořádných zvratů a záhad, což taky přispívá k jeho zapamatovatelnosti a obyčejnosti. Druhá série to naštěstí dost zlepší a její děj je o několik levelů lepší, pořád je to ale pouze dobré a nemá to nic extra. Záporáci taky nejsou nic moc, ani jednoho z hlavních záporáků nepovažuji za nějak extra dobrého a už vůbec ne zapamatovatelného. Celkové hodnocení pro Agentku Carterovou, jak jsem říkal, není to špatný seriál. Zabaví vás, nudit se rozhodně nebudete. Ale je to prostě jen dobré. Nic víc. Za pár týdnů po dokoukání pravděpodobně zapomenete, o čem to bylo, jelikož seriál ničím nevyčnívá mezi jinými dobrými seriály. Všechno co dělá, tak dělá dobře, ale nic nedělá skvěle. Pokud nemáte na co jiného se dívat, klidně dejte Carterové šanci, jinak ale znám milión jiných lepších seriálů... Příjemný seriál, který bohužel nedává divákovi nic navíc, než jen dobrý seriál, a nemá moc důvodů, proč ho sledovat. Každopádně není špatný, bohužel je pouze dobrý. Hodnocení: 60% ()

Tomko87

Už v Capovy sa mi páčila. a tu už dupľom. Krásna, drsná, sebavedomá a dobre vie nakopávať zadky. Plus hravá retro atmosféra. Za mňa prvé dve časti super. Dúfam že si Agentka udrží tempo aj naďalej :) ()

Dacsus

Na rozdiel od sranca Agents of SHIELD prekvapivo kvalitné a zábavné. Milo ma prekvapili najmä nečakané zvraty, výborné dialógy, a najmä uveriteľné charaktery, nechovajúce sa ako banda idiotov. Taktiež pozornosť tvorcov venovaná dobovým reáliám stojí určite za zmienku. Len na okraj, prvé štyri časti sú len taký rozbeh. BTW, Bridget Regan tu len potvrdzuje, že jedine ona by bola tá pravá Wonder Woman, i keď tu hrá mrchu... ()

othoson

Kvalitou a stylem celkového příběhu na úrovni Agents of S.H.I.E.L.D. První díly mají pomalejší tempo, objevují se epizodní záporáci, ale tak se to nějak pomalu nenápadně přesune do druhé poloviny řady, kde jsou díly provázanější a směřuje to k velkému finále. Carterová oproti Agentům je více dějově celkově pospolitá, což je způsobeno taky i tím, že má řada pouze 8 dílů. Největší rozdíl je ale samozřejmě v retro hávu ve stylu prvního Kapitána Ameriky... Jako výplň pauzy mezi díly Agentů je to skvělé a doufám, že pana Jarvise ještě uvidíme. ()

Scaevola

H. Atwell je sympatická, překrásná a ve své antišovinistické roli uvěřitelná, i když vede svou postavu mnohem vážněji, než bych v rámci MCU očekával. Nedostatek humoru (mihnuvší se Stark a výborně anglický Jarvis vše nezachrání) je ostatně jedinou výraznější výtkou, kterou bych vůči seriálu měl, neboť nevěřím, že by studio tak funkční nápad použilo jen jako pouhou ilustraci dějů dávno minulých či jako výplň mezi důležitějšími počiny. Tak odkud na nás vyskočí Leviatan? - Druhá série se možná zdá být objektivně soudržnější už kvůli tomu, že má na čem stavět včetně postav a vědomí budoucího vývoje, ale přestěhování do slunné Kalifornie, ani větší příklon k typičtěji marvelovskému humoru nejsou schopny zachránit rozháraný děj bez pointy a napětí. Kupodivu největší pozornost na sebe strhává pomatená hlavní záporačka, která je v jednu jedinou chvíli klasickou filmovou hvězdou, feministkou i paničkou a vědeckým géniem i fanatickou přívrženkyní čehosi z vesmíru, což - jak jistě chápete - by nezvládla hodnověrně zahrát ani herečka o mnoho stupňů lepší. A od kvalit protivníků se odvíjejí i kvality hrdinů... To bohužel znamená, že seriál upadl do šedivého průměru bez lesku a výraznějšího napojení na fikční svět MCU (Leviatan nevylezl a Hydra pouze pomrkává) a nedivil bych se, kdyby další řada už nevznikla. ()

Malarkyy

Skvělé zpracování poválečné Ameriky, nejlepší postava i herecký výkon Jarvis/ James D'Arcy ten neskutečně válel. Příběh sám osobě nebyl špatný ale nebyl až tak poutavý. Hodně se mě líbila návaznost na prvního Captain Americu. 85% ()

Desmond04

Mnoho lidí říká, že od seriálu nedostali to, co čekali. Chtěli jen nějakou výplň ve vánoční pauze ve vysílání Agentů S.H.I.E.L.D a očekávali, že se seriál zaměří právě na počátky celé S.H.I.E.L.D. organizace. No a když Carterová rozjela svůj vlastní příběh nezávisle na očekávaném, byli zklamaní. Já nicméně vlastní příběh cením, krásně to rozvíjí osobnost Peggy po konci Captaina Americy a že je opravdu, co rozvíjet. Chvilku mě trvalo než jsem si na celý seriál zvykl a první epizody mě úplně nechytli, ale časem se to zlepšilo. Dobové zasazení seriál zachytil parádně a na kulisy, kostýmy i filmové narážky se kouká krásně. Postavy fungovaly také výborně, nade všemi samozřejmě ční Jarvis, který táhl seriál každou epizodu. Ale i ostatním to šlapalo Peggy, Dottie, Souza, Thompson...prostě paráda. V mých očích zvládl seriál i přechod do LA ve druhé sérii, kde opět rozvíjel nový, už lehce Marvelovský příběh. Škoda jen, že jsme se nedočkali více Starka a že finále budovanou laťku moc neudrželo a bylo lehce odfláklé. No a co ten poslední záběr? No tak ten jsme si snad nezasloužil, ne?...Bohužel musel být seriál po druhé sérii pro nízkou sledovanost utnut. Je to škoda, příběh se mohl rozvíjet dál. Navíc se jednalo o něco, na co od Marvelu nejsme úplně zvyklí, něco co skvěle fungovalo...škoda. ()

Heywood

První série mě uchvátila tím perfekcionalismem provedení, když pominu, že stále je to jen zfilmovaný komiks a tomu odpovídá děj i postavy. Tedy kultura, která po deseti letech vyčerpala vše a upadá jako kdysi upadly westerny a muzikály. A navracely se zpět těžko a pomalu. Tady to bude stejné a parta herců si tu stačila užít své jak filmově, tak úspěchem. Jsa nemilovníkem komiksů přesto musím uznat, že je to kus dobře odvedeného dílka a tak 65% dnes, a možná před devíti lety bych 10% přidal. ()

66pepo66

Sľubný začiatok podľa mňa. Ten retro nádych je fajn. Páčia sa mi celkom aj tie charaktery postáv, predovšetkým Jarvis vyzerá byť fajn. Odkazy smerom na Captaina boli tiež dobré a Hayley Atwell ako Peggy Carter je proste skvelá. Ja som zatiaľ celkom spokojný, som zvedavý čo prinesie zvyšných šesť častí. Dúfam, že sa dočkáme aj nejakého toho začiatku budovania S.H.I.E.L.D.U., ale ktovie. Zatiaľ dvojdielny pilot tak 80-85% Edit: Tak už nás čaká len posledná časť a síce finále série. Seriál si viacmenej nastavenú laťku z pilotu udržal. Občas sa našli slabšie chvíle ale pre mňa osobne vyčnievali tie lepšie. Účasť Dominica Coopera ako Howarda Starka v celej jednej časti ako aj samotné cameo Stan Leeho dosť potešilo. Následná učasť Howling Commandos, aj ked pokiaľ si dobre pamätám, nie tak celkom vo svojej fimovej podobe z prvého Captaina taktiež super. Teším sa na poslednú časť, snáď aj opäť s účasťou Howarda. :) // Edit: Tak som dopozeral celú sériu a našťastie sa očakávané stalo skutočnosťou a vo finále nechýbal ani samotný Howard Stark. Za seba môžem povedať, že som naozaj spokojný a návrat - cameo - istej postavy na úplnom konci ma veľmi potešil. :) Neviem či tu nejaká šanca je, no budem dúfať, že áno a dočkám/e sa aj druhej série. :) 5* ()

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude… (více)

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Marvel obsadil nové superhrdiny

Marvel obsadil nové superhrdiny

25.12.2014

Benedict Cumberbatch v roli Doctora Strange je pro Marvel velká výhra. Comicsový gigant ale roztahuje svoje sítě i na televizní obrazovce, kde se už v lednu objeví Agent Carter, a také na internetu.… (více)