Agent Carter

• USA Marvel's Agent Carter (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2015–2016), 12 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Kamera:

Edward J. Pei

Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy, Lyndsy Fonseca, Shea Whigham, Kyle Bornheimer, Meagen Fay, Bridget Regan (více)

Série(2) / Epizody(18)

Píše se rok 1946 a nastanuvší mír uštědřil Peggy Carter silnou ránu, když je nyní zatlačována do pozadí muži vracejícími se z války za oceánem. Při práci pro tajnou organizaci SSR (Strategické a vědecké rezervy) tak musí Peggy vybalancovat své administrativní povinnosti s plněním tajných misí pro Howarda Starka. (oficiální text distributora)

Lmslaver

Děj seriálu Agent Carterová dobře vyplňuje prostor po filmu Captain America: První Avenger. Skvěle vykreslená atmosféra, výborný retro pohled na začátek období studené války koncem čtyřicátých let, na agenty pracující bez satelitních snímků, mobilních telefonů a dalších technických vychytávek, kterými dnes ohromuje James Bond nebo Ethan Hunt. Na druhou stranu seriál nabízí pár fantastických hraček miliardáře a vynálezce Howarda Starka, kolem nichž se rozjíždí nečistá špionážní hra. ()

Urukhaj98

S01: Dobová komiksová jednohubka, ve které září především výborná Hayley Atwell a nezaostává za ní ani předobraz Starkovy umělé inteligence, komorník Jarvis v podání Jamese D'Arcyho. Kdo by chtěl do zbláznění nakoukávat všechno, co vyšlo pod hlavičkou Marvelu, se tu nudit nebude. O nic zásadního se však nejedná a kdo to vynechá, zase o tak moc nepřijde. 7/10 ()

ER

První série.......Je to koukatelné (a v intencích prvního Avengera),přidalo se na humoru,ale Cartrová jako skoro terminátor?!. Kdyby její postavu neokořenili slušnými vtípky,tak se pomalu není na co dívat. Vlastně je,to bych lhal,jelikož její ženské přednosti nelze přehlédnout. Děj je sice vcelku napínavý,ale ve zpracování trochu "okatý" a v některých momentech až příliš přímočarý. Ještě,že tu je prostor pro Jarvise,který je takovým dobře funkčním spojovacím materiálem mezi Starkem a Carterovou potažmo okolním světem (záchrana vynálezů,které mohou zničit celý svět). Platí pro II.sérii.....O dost soudržnější (což seriálu prospívá),takže je dostatek času se soustředit na zápletku a litý boj mezi dámami včetně intrikářského boje o moc. ()

DarthFailord

Je jen málo ne-superhrdinských postav v Marvelovském universu, které se těší takové oblibě. Aby ne, Peggy si právem získala srdce a obrazovky mnoha fanoušků. Na tomto seriálu je skvělé, do jaké doby je zasazen. Po mnoha filmech a seriálech z komiksového světa a vlastně i jiných světů je tu zase jeden z mála kousků, který se odehrává v době po druhé světové válce a nutno říct, že vizuálně a atmosfericky je to naprostá pecka. Nemohu opomenout spoustu drobných vychytávek, jako třeba jméno butlera Howarda Starka - Mr. jarvis... No prostě pecka...tento seriál je na míle daleko před Agents of S.H.I.E.L.D.. Vřele doporučuju! ()

Sweat55

Tak v první sérii se jedná o skvělé napojení na prvního Kapitána. Jak asi vypadal svět, když jeho hrdina padl? No, docela zajímavě. ()

holub109

Jako fanoušek Marvelu mohu jen doporučit. Sice to na Agenty nemá, ale pro fanouška komiksů povinnost. Seriál začíná rok po první seznámení s Peggy Carterovou, kterou můžeme znát už z filmu Captain America: První Avenger. Příběh sice nebyl světoborný, ale když došlo na akci, byl jsem spokojený. Potěšující byla i přítomnost Howarda Starka a jeho sluhy Jarvise v podání Jamese D'Arcyho. Série sice obsahovala pár horších dílů, ale finále mě dokonale přesvědčilo k čekání na druhou sérii. 1. série - 80% / Návrat Peggy na obrazovky byl více než povedený. Dočkali jsme se starých známých z Kapitána a akce bylo více než minule. Mírně mě nebavilo jen hledání léku na nulovou hmotu, ale nechalo se to přežít a po finále musím přiznat, že jsem spokojenější než minule. 2. série - 90% ()

Likan7

Tohle se Marvelu prostě moc nepovedlo. Seriálový MCU není tak kvalitní jako ten filmový a Agent Carter je toho důkazem. Většina dílů je prostě a jednoduše bez pořádného příběhu. Ve druhé řadě se to sice zlepšilo (víc humoru, víc sci-fi, hezčí město), jenže když se už načrtne solidní příběh, přijde konec skoro jako když utne. Co se herců týče, Atwell je přesvědčivá, a Cooper skvělej Stark, ale pokud se objeví, celý prostor a pozornost si krade James D'Arcy. Jeho Jarvis je precizní, hodně vtipný a věrný společník, kterého mi je asi největší škoda, že se už neobjeví v dalších dílech. ()

bearmeedek

Při běžném hledání filmové zábavy se nějaký Agent Carter snadno mine. Bližším pátráním ale zjistíme, že se nejedná o agenta, ale o Agentku Carterovou. A navíc je to Peggy Carterová. Ta Peggy, která vytvořila dvojici s Kapitánem Amerikou v původním filmu. Dalo by se říct, že je to pokračování tohoto filmu, už  bez Kapitána. S01 - Dokonalé retro a solidní příběh podaný v duchu, kdy Marvel ještě spolehlivě fungoval. Peggy  překvapivě dokáže utáhnout celý děj a navíc je nejen akční, ale taky hodně sympatická. Tato série je více "civilní", není zde tolik marvelovského fantaskna. A osm dílů je super na ucelenou akci. S02 - Změny jsou potřeba, ale styl první série mě bral víc. Zde je víc sci-fi, ale v závěru až moc. Moc je i 10 dílů. Poslední dva to jen natahují a kazí celkový dojem. Osobně mě vytočilo, když se Peggy, která stále vzpomíná na kapitána a vyhýbá se vztahům, najednou líbala s černochem. To se musel Kapitán Amerika otáčet v mrazáku! Jinak je zde spousta dobrých postav a dvě velmi dobré záporačky. No, a úžasnou postavou celé série je i sluha (komorník) Howarda Starka. 90%. ()

RedRose

Původní uniklý (neoficiální) pilot se mi líbil a dost navnadil... Bohužel oficiální vysílací verze je už někde jinde... První dva díly jsem se opravdu nudil... Potom nastalo zlepšení, které mě u seriálu udrželo a čekám na závěr mini-série. Myslím že tento seriál má své místo a minulost SHIELDu může dost nabídnout, jen záleží, jak se to celé zpracuje! Herecké obsazení je výborné (oblíbenci jsou Hayley Atwell a Enver Gjokaj a pořád čekám jak se ukáže oblíbená Lyndsy Fonseca), takže prozatímních 69% (sám jsem překvapen, že tomuto dávám o chlup víc, než Agentům SHIELDu) a dál se uvidí... ()

vZeč

Mírný nadprůměr. Spousta potenciálu, spousta dobrých nápadů, ale celé je to zabalené do velmi nudné omáčky, která nedovoluje se postavám nějak moc předvést nad rámec jednoduché a dětsky naivní zábavy na odpoledne u TV. Lepší než úvod Agentů, ale na jejich druhou sezónu se Carterová nechytá. Přitom obsazení i ty postavy je tentokrát jednoznačně na jedničku. Co mě vytáčí, je ta příšerná hudba, která jakoby vypadla odněkud z Asylumu. Ta šetřílkovská lacinost to strašně sráží, přitom na spoustě věcí se evidentně nešetřilo. Ve výsledku zklamání. Jako prequel k MCU to mohlo fungovat parádně. Vždyť těch možností je tolik. Nevyužito. Přitom na to, jaká je to ze strany produkce srabácká sázka na rodinnou jistotu, kde i záporáci nejsou důstojně odstraněni, dojde i na pár scén, které jsou poměrně drsné a civilisté občas umírají, aniž by je někdo deset minut oplakával. To se stává jen u důležitějších postav. ()

DaweForeman

Musím hodnotit stejně jako Agents of S.H.I.E.L.D. - opět je to prostě nástavba na původní filmové trháky. Člověk to spíše sleduje ze setrvačnosti, aby mu neunikl nějaký detail z celé téhle Marvelovské série různých postav v jednom a tom samém světě. V tomhle případě chápu, že člověk tak nějak vědět, co se stalo s Pegy po událostech prvních Kapitána Ameriky nebo co se s ní dělo po letmém zmínění v Kapitánovi dvojce. Tohle jsem ale opravdu nečekal, na jednu stranu musím uznat, že se jim povedlo celkem vystihnou onu dobovou atmosféru, ale na druhou stranu bych to viděl i jako mínus, kdy když to (pro mě) porovnám s dobově vyspělejšími Shielďáky, tak si připadám jako v retro verzi, kterou nelze ocenit na danou dobu. Naštěstí z určité dobové (na styl Chicagské gangsterky) kriminálky, se vyklubalo ono napětí, které můžeme vidět i v prvním Kapitánovi, i když konec byl očividně celkem značně kopírován. Jako dokreslení příběhu ke zbytku je tohle celkem slušný počin, ale kdyby to bylo samostatný, tak bych to vůbec neocenil. ()

MERKATtv

Slabší Marvel seriál so skvelou atmosférou a skvelým hlavným duom Peggy Carter a Edwin Jarvis. Celý seriál to tiahnu práve tieto dve postavy a určite sa to oplatí pozrieť najmä kvôli nim. Príbeh inak veľmi slabý a vedľajšie postavy nič moc. ()

ManOfPhoenix

Po dvou dílech jsem velice spokojený. Atmosféra 40.let se mi docela zamlouvá, agentka Carterová - u té není co dodat, prostě hodně dobrá postava. Jarvis je taky hodně humorní skvělá postava, spolu s Carterovou tvoří skvělou dvojku. I Lyndsy Foncesca překvapila. Zápletky se postupně stávají zajímavějšími, a zajímavějšími. Hudba se mi také líbila, má tu takovou atmosféru ze 40. let. Se seriálem jsem moc spokojený, snad se kvalita nezhorší. ()

Vocoun

No tak to mám za sebou. Žádné obrovské nadšení jsem nezažil, ale těch 8 dílů se bez úhony přežít dalo a alespoň bylo před začátkem agentů co sledovat. První díly byly opravdu hodně slabé, nic moc se tam nedělo a celková atmosféra nefungovala. Poslední 3 díly už nabraly obrátky a seriál začal docela šlapat, ale pak hned skončil. Hayley je bez pochyby krásná a v kapitánovi mi do role seděla, ale co se z ní stalo tady to už bylo trochu moc. Ten celý terminátor/black widow přístup mi vůbec neseděl jak k herečce, tak postavě. Peggy má být holka od rány, ale ne Bruce Lee co zametá s každým chlapem, který se objeví. Dobová atmosféra byla sice fajn, ale místy nebyla přesně trefená a časem už člověk ani nevnímal, že se seriál neodehrává v současnosti. Objevilo se zde spousta vedlejších postav, ale k žádné z nich se nedal vytvořit vztah, jediný kdo se povedl, byl Jarvis. Jeho postava i obsazení prosvětlovala místy hodně nudné místa v seriálu. Zvrat docela očekáváný, konec uspokojivý, největší výhoda je, že to mělo opravdu jen 8 dílů, takže se nic zbytečně nenatahovalo. Potěší mihnutí pár postav z kapitána a celková návaznost na jeho universum. Takže když to vezmu kolem a kolem, slušný průměrný seriál, který ale v záplavě komiksových seriálů a filmů ničím nevyčnívá. Zatracovat se však úplně nedá, šlo o slušnou zábavu na nedělní odpoledne. Silné 3 hvězdy a 65% ()

Kimkong

1. řada - Seriál o Capitánu Amerikovi, ale bez něj. Je to snad jediný počin Marvelu bez superhrdinů a superschopností, což se musí ocenit. Děje je na osm epizod akorát, takže si série drží stále stejnou úroveň bez vyloženě špatných nebo dobrých dílů. Jen jsem se musel ve druhé epizodě smát, když na náklaďák naložili trosky továrny, pěkná kravina. 2. série - První půle řady je za dvě slabší *, druhá půlka za slabší tři. Opět ocením dobovou výpravu i naivitu. Odpálíme atomovku a pak se kouknem co se stalo :). Kromě úvodního loga a pár jmen, nemá tenhle seriál žádnou viditelnou vazbu s ostatními Márvelovkami, což ocení hlavně ti, kteří se ve změti jejich filmů a seriálů zažínají ztrácet. Dále oceňuji, že všech deset epizod se řeší jeden případ. Rozkouskovanost případů bývá typickým problémem ostatních krimi seriálů. Z postav žádná nevyčnívá, děj je celkem pozvolný. Nebyla zde žádná chvíle (kromě tance ep. 9), kde bych měl seriál chuť vypnout. Nebyla tu však ani žádná pamětihodná scéna. Tudíž naprosto průměrný seriál. ()

Berty00

Musím povedať že milý seriál no myslím že ak by som hoci jeden diel vynechal tak tá pointa neunikne...Myšlienka je jasná,predovšetkým aby všetko zapadalo do MCU | Marvel Cinematic Universe |...No sérial nebol nijako ohúrujúci...Musím povedať že najsympatickejšia osoba v seriály bol Jarvis...No ako to už býva zvykom,podstatná časť príde v poslednom diely v poslednej scénke...Zatial to vidím na 65% a uvidimé či plánujú aj druhú sériu... ()

kiros179

Seriál, který celou první sérii balancuje mezi sterilitou a lehce odlehčenou zábavou (Jarvis). Pořád se nedokážu zbavit dojmu, že přes občasné zajímavé záblesky (Ruské děti - zabijáci), první sezóna nenabídla to, co mohla. Howard Stark trestuhodně nevyužitý a v konečném důsledku nezajímavý, o minulosti, chcete-li o tom, jak to že je Peggy taková jaká je nevíme také nic. Na druhou stranu atmosféra doby vykreslena dobře, herci se snaží a na většinu hereček se dobře kouká :) Stále si nejsem jistý, jestli je postava Peggy Carter sama o sobě natolik nosná, aby udržela celý seriál. 55% ()

pekas

Na CSFD ještě nezjistili, že jsou ukončené dvě série. Docela rozdílné dějem. První série se rozjížděla, za tu dávám čtyři hvězdy. Druhá série mi přišla zajímavější, jen ke konci už ztrácela na dechu. Ale i tak za ni dávám slabší pětku. Kostýmní a technická stránka je osvěžující, ženám v sukních to sekne jednoznačně víc, než těm dnešním hrůzám v riflích. Obzvlášť v druhé sérii neslezou tři krásné ženy prakticky z obrazu, tak asi i proto dávám celkově pět hvězd. 81% ()

donnovann

Druhé setkání s Marvelem je ještě větší tragédií než předchozí zkušenost. Zápory se opakují, předvídatelnost a šíleně hloupý scénář. U druhé série už to byl opravdu velký boj ale nakonec jsem to dokoukal, jediné klady které můžu najít je postava Howarda Starka a dobově vykreslený New York. Snad se to dalšímy filmy od Marvelu zlepší protože tohle přelouskat dokonce bylo jedno velké utrpení. ()

mrclTV

Taký milý, nenáročný doplnok do Marvelovskej skladačky. Ja Hayley Atwell veľmi môžem a vďaka nej odpustím tomuto seriálu celkom veľa vecí. Celkom prijemné sledovanie, občas jemný humor, občas nejaký ten menší zvrat a trochu napätia, pohodička. A odpustím aj to, že druhá séria bola slabšia, viac komiksovej fantasy a na konci už seriál strácal s dychom. Celkové hodnotenie: prvá séria za tri, druhá len za dve, ale vo výsledku sa prikloním ku trom. ()

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude… (více)

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Marvel obsadil nové superhrdiny

Marvel obsadil nové superhrdiny

25.12.2014

Benedict Cumberbatch v roli Doctora Strange je pro Marvel velká výhra. Comicsový gigant ale roztahuje svoje sítě i na televizní obrazovce, kde se už v lednu objeví Agent Carter, a také na internetu.… (více)