Plný dům (TV seriál)

Full House

Plný dom

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1987 - 1995, 73 h 9 min (Minutáž: 193x21–24 min)

Tvůrci:

Jeff Franklin

John Stamos, Dave Coulier, Bob Saget, Candace Cameron Bure, Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, Jodie Sweetin, Lori Loughlin, Tahj Mowry, Jurnee Smollett-Bell, Marcia Wallace, Miko Hughes, Scott Menville, Richard Paul, Marla Sokoloff, Jason Marsden, Barry Van Dyke, Rick Peters, Yvette Nipar, Darlene Vogel, Glenn Morshower, Hilary Shepard, Kristian Alfonso, Erika Eleniak, Jonathan Brandis, Frankie Avalon, Tyrees Allen, David Lascher, David Lipper, Rosanne Katon, Kareem Abdul-Jabbar, Jaleel White, Nancy Valen, Eddie Mills, Mark Linn-Baker, Dot-Marie Jones, Justin Cooper, Annette Funicello, Steve Oedekerk, Benji Schwimmer, Sherrie Rose, James Hampton, Sorrell Booke, Bobbie Eakes, Gregg Binkley, Phyllis Diller, Karen Kopins, Maureen McVerry, Scott Whyte, Luis Avalos, Rick Zumwalt, Charlie Spradling, J.D. Daniels, Brandon Crane, Marta Kober, Sean Fox, J. Evan Bonifant, Whitman Mayo, Molly Orr, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Mike Love, Brian Wilson, Bill Erwin, Robert Hy Gorman, Paul Willson, Judie Aronson, John Aprea, Frankie Valli, Jennifer Gatti, Belita Moreno, Roger Floyd, Melanie Vincz, Andrea Barber, Scott Weinger, Blake McIver Ewing, Zachary Bostrom, Yvonne Wilder, Danielle Fishel, Kathy Kinney, Time Winters, Amzie Strickland, John Posey, Paige Tamada, Bridgette Cameron, Debra Stipe, Arlen Dean Snyder, Barry Kivel, Julia Montgomery, Karen Maruyama, Wesley Mann, Doris Roberts, Helen Martin, Lucy Lee Flippin, Paul DeAngelo, Jeff Juday, Jennifer McAllister, Phillip Glasser, Bruce Jarchow, Edie McClurg, Anzu Lawson, Cristi Harris, Greg Collins, Max Alexander, Molly Morgan, Devon Odessa, Patrick Cronin, Hank Garrett, Esther Scott, Michael J. Shea, Nancy Dussault, Little Richard, Michael Gregory, Michael McManus, Alice Hirson, Denice Kumagai, Bill Morey, Cindy Herron, Anne Marie McEvoy, Beverly Sanders, Julie Simone, Biff Manard, Candace Hutson, Cyndi Pass, Jackie Joseph, Cyd Strittmatter, Barney Martin, Scott Curtis, Bert Kramer, Christopher Darga, Eddie Barth, Ami Foster, Jennifer Nash, Don Hood, Beverly Archer, Whit Hertford, Jeanine Jackson, Kristi Somers, Jayne Modean, Julie Payne, Vanna White, Erin Braun, Oliver Clark, Alison Armitage, Danny Breen, Barry Williams, Bill Wiley, Peter Kwong, Denise Dowse, Louisa Abernathy, Colleen Morris, Kin Shriner, Blake Tuomy-Wilhoit, Dylan Tuomy-Wilhoit, Gail Edwards, Daniel Renteria, Kevin Renteria, Gary Griffin, Nathan Nishiguchi, Debbie Gregory, Michelle Collins, Mary Pat Gleason, Michelle Nicastro, Dorothy Parker, Fabiana Udenio, Ernie Hudson, Ryan Christopher, Michael McManus, Wendy Schaal, Darcy DeMoss, Kirk Cameron, John Grimes, Shane Bruce Johnston, Carl Wilson, Adam Harris, Steve Bond, Ed McMahon, Wayne Powers, Scott Baio, Mike Binder, Tyra Ferrell, Rif Hutton, Tony Longo, Jack Kruschen, Wayne Newton, Michael Anthony Rawlins, Ken Thorley, Lois Nettleton, Robert Arthur, James Clayton, June Lockhart, Mercedes Jane, Nancy Valentine, Peter Willcox, R.A. Mihailoff, Dorian Gregory, Tia Mowry-Hardrict, Tamera Mowry-Housley, Brian Robbins, Jacob Vargas, Mary Kane, Brenden Jefferson, Daniel Moriarty, Greg Manwaring, Julie Payne, Ben Stein, Andre Rosey Brown, Eric Lively, David Dean, Brian Evans, Suzanne Somers, Keene Curtis, Kevin Connors, Joe Davis, Daniel Riley, Mickey Rooney, Oliver Clark, Andrew Keegan, Shannon Cochran, Will Estes, Chelsea Noble

Při sledování plného domu se mi furt nabízelo srovnání s Krok za krokem,který je pro mne o několik tříd jinde. Seriály si nejsou moc podobné dejově,ale jsou si blízké tim morálním ponaučením,které bylo mnohem snesitelnější právě v Krok za Krokem. Navíc místo toho,aby Plný dům bavil, tak me spíš nudil. Herci mi navíc nejsou moc sympatičtí a dětští herci mi lezou akorát na nervy.(12.12.2014)

Tak trochu nuda, nezáživný humor, i když pár hlášek se povedlo, to musím uznat. Děvčátka Olsenovic mi nikdy nepřišla roztomilá, ani když nemluvily, ani ty naučené fráze, které lidi tolik žrali. Joey to byl správný týpek, co se týče mužské části, tak nějak byli svým způsobem vtipní, děvčata už moc ne, i když D.J začala docela perlit, když dospívala. Na konci každé epizody je vždycky nějaké poučení od věčně moralizujícího Dannyho, který jakožto otec není moc přísný. Bohužel ta rodinná idylka je až moc úměle vytvořená. Step by step je ve srovnání s tímto mnohem lepší. Koukat se na to ale dalo, Candace Cameron tu hezky dospěla a myslím, že to je sitcom, který neurazí.(30.10.2015)

• KryplXxX

Jen když vidím hlavní představitele a ty spratky s odporným rozežraným výrazem v ksichtě tak se mi chce zvracet. Je to jako klub tří teplých homoklád, kteří jsou zároveň pedofilové. Nechutný shitcom. Ten kdo dělal kásting by potřeboval projet komínek pěkně drsnou násadou od lopaty. A ty děcka, bože to jsou hnusné držky. Vsadím se, že až dospěly, tak spáchali sebevraždu, když se jednoho dne probudili střízlivé a podívali se do zrcadla.(29.12.2014)

Plný dům, Kutil Tim, Krok za krokem, Billy, Alf........vzpomínáte (máte pravdu, nekonečné reprízování, nám nedá zapomenout), takhle jsme se učili co to vlastně je zač ten sit-com. Všechny zmiňované seriály měli podobné rysi - rodinné hodnoty, u zdi se držící humor, nebo ždímaní dávno suchého, ale právě Tannerovic rodinka vítězí co se týče kříšení již mrtvého, infantilnosti, moralizování a všednosti.........líbí se mi přirovnání "Krok za krokem light". Ve své době hit, dne spíše úsměvné retro.(24.2.2015)

Když jsem někde slyšel, že toto je "kolébka" mého milovaného Kroku za krokem (kde se na Full House často naráží), byl jsem velice zvědav, co mi Plný dům nabídne. Musím říct, že v přímé konfrontaci by Krok za krokem tento seriál tak nekompromisně převálcoval, že by po Plném domu nezbyly ani základy. Ale abych nepřeháněl, koukat se na to dá, když od toho nic nečekáte. Prostě pustit tv a vypnout mozek.(28.3.2014)

• - Ve 23. díle 6. série po příletu na Floridu řekne Danny (Bob Saget) větu: "Kde je Macaulay Culkin?"  tím naráží na film Sám Doma (1990). (Michael02)

• - V roli dvojčat Nickyho a Alexe Katsopolisovi se za čtyry série vystřídaly dva páry dvojčat. V 5.sérii to byli Daniel a Kevin Renteria a od 6.série to byli Dylan a Blake Tuomy-Wilhoit. (Michael02)

• - Mary-Kate a Ashley Olsen ztvárnili postavu malé Michell Tanner. A tak když nebyla herecky naladěna Mary-Kate, šla na plac o dvě minuty starší Ashley. Navíc holky měly poměrně rozdílnou povahu, takže Mary-Kate zvládala výborně komické scény, ostýchavá Ashley naopak ty vážné. (Michael02)