Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Marek1991

Podľa mňa najhorší film o Batmanovi. Podľa mňa komerčná zlátanina, ktorá síce niekedy zaujala akciami a nápadmi, ale v celku kazí dobré meno tejto známej komiksovej postavičky. Nezáživný, na deji a dialógoch zlý film. ()

liquido26

Schumacherův Batman navždy je podle mě důstojným nástupcem předchozích dvou Burtonovských klasik. Gotham se prozářil barvama, ale kupodivu to atmosféře nijak neubírá. Naopak k Hádankářovi se barvy hodí:-) Dvojice Jones - Carrey v rolích hlavních záporňáků je nepřekonatelně zvráceně šílená a přitom tak zábavná. Oba dva ve svých rolích podali skvělé výkony. Val Kilmer mi narozdíl od George Clooneyho v následujícím filmu sedí v obou rolích a postava Batmana si pořád udržuje punc tajemnosti ochránce, který se zjeví, když je ho třeba a pak zase beze stopy zmizí. No a překrásná a svůdná Nicole Kidman myslím nepotřebuje komentář. Škoda, že Schumacher neudržel tento standart i v následujícím filmu Batman a Robin. ()

corpsy

Atmosfericky odlišný od predchádzajúcich pokračovaní. Ligotavejší a farebnejší. Bombastický filmový komiks, akých je v histórii málo. Pre mňa osobne dôstojné pokračovanie, aj napriek zmene atmosféry. ()

Torision

"Riddle me this, riddle me that, who is affraid of big black bat?" Po hoooooodně dlouhý době jsem si tenhle díl Batmana oživil. Srovnávání s novodobým rebootem od Nolana snad ani nemá smysl, tady jsem se bavil spíš naivitou celýho snímku. Začneme od záporáků, Jim Carrey je tu docela funny a ujetej a byl asi nejlepší článek filmu, zato Lee Jonesův Two-Face byl totální trapnej manták a to, jak režisér pojal jeho rozpolcenou osobnost, byl totální propadák. Samotnej Batman/Bruce Wayne se tu pořád točí okolo Kidman a jejich romantickou linku během filmu bych klidně vystihnul. Přírůstek cirkusák Robin....no, jakž takž. Burtonovská atmosféra se vytratila a bitky jsou tu natočený snad s ratingem do šesti let. No co, stejně jsem se u toho furt bavil, i když kolikrát nechtěně. ()

ConanVJ

Ale jo, je to pěkná comicsárna, i když o dost barevnější a bláznivější, než předchozí dva díly. Nový Batman s tváří Vala Kilmera nebyl špatnej a oba záporáci taky ušli. Nikole to tady hodně slušelo. Akce je taková uhlazená a místy hodně nevěrohodná. Efekty jsou pěkné, ale je na nich vidět už věk. Za mě 60% :) ()

Kryton

Nemáto na Batmana od Nolane. Jenže v té době si to neuměl nikdo představit a po výborném Burtonovi přišel Schumacher. Ten celého Batmana překopal a udělal z něho "gay" verzi. Jones a Carrey jako padouši nemají chybu a to je také duvod na shlédnutí. Sám bych bral Riddlera opět v podání Carreyho. ()

mis-ko

Preboha, prečo?! Kto mohol dopustiť, aby po famóznej dvojke niekto natočil taký hnoj!!! Tento film nezachráni ani T.L.Jones, ani Jim Carrey a už vôbec nie Val Kilmer. Latexová maska Batmana ponúka viac hereckého výrazu ako Kilmer v koži Bruca Wayna. A psychologická sonda do Batmanovej minulosti? Ale to snáď nie!! Prečítajte si radšej comics, potom pochopíte o čo ide. Preboha, prečo?!?!?! ()

fannah

Je vidět na první pohled, že Joel Schumacher NENÍ A NEMŮŽE BÝT Tim Burton, i když Eliot Goldenthal, Val Kilmer a Tommy Lee Jones neodvedli vůbec špatnou práci. ()

Z0oMb3E

Zmena režiséra a zmena hlavného predstaviteľa priniesla svoje nedostatky. Vala Kilmera som nemal nikdy v láske, no úloha netopierieho muža mu celkom sadla. Čo sa však nedá povedať o režisérskej taktovke Schumachera, ktorý za Burtonom výrazne zaostáva. Zaostáva hlavne vo vytvorení pochmúrnej atmosféry a celkovom vyjadrení. Prekvapenie filmu je opäť na pleciach záporákov. Na T.L. Jonesovi bola zjavná inšpirácia Jokerom z prvého filmu, no veľkým plusom je výkon J. Carreyho v úlohe Hádankára. Úloha N. Kidmenovej bola vyzerať sexi a zvodne, čo sa jej tak isto podarilo. Celkovo film stráca na tajomnosti a kvalite prvých dvoch dielov. Strata času to však nieje. ()

SaNcHeZ_cz

Třetí filmový Batman je snímek plný kontrastu. Joel Schumacher se vykašlal na temnotu a podobně jako před ním Tim Burton, rozhodl se komiks vzít tak říkajíc do svých rukou, ať již to bylo v Burtonově produkci. Tam kde dříve byla temná atmosféra a depresivní kulisy Schumacher servíruje zvrácený Gotham podpořený neonem. Tam kde předešlé díly nabízely vcelku slušný příběh podložený skvělými záporáky, nabízí Batman navždy sice nadmíru vydařenou dvojici hlavních zlosynů, kteří jakoby vypadli z komiksu, nicméně to je vše. Tupá podívaná se zásobou zbytečných záběrů (které ještě dotáhl v následujícím Batman a Robin k perverzní dokonalosti) která se nedá brát ani na chvíli vážně i když se tak tváří. Nebýt skvělého Tommyho Lee Jonese a Jima Carreyho, snímek by skončil v propadlišti dějin a na Schumachera by se pořádal lov (prostě obdoba toho co se dělo s pokračováním). Jeden extra pohlavek si navíc zaslouží za přivedení nejotravnější postavy na filmová plátna. Robin v podání O'Donnella je totiž něčím naprosto nechutným, zvráceným a naprosto pitomým. Vidět ho ještě o několik minut déle, dobrovolně si vyškrábu oči. ()

pools odpad!

Zbraně s neonovými zásobníky. Strašlivě přelétavá kamera. Nesmyslné vtipy. Ještě, že jsem byl malý když jsem to poprvé viděl... 2.75/10 ()

Praxis

Upřímně, Kilmer v podání Batmana je hrozný.Prostředí je divné, velmi mnoho divných barevných světýlek, prostě hnus. Ale na druhou stranu se mi film líbil, já si nemůžu pomoct. Carrey je tradičně geniálně úchylný, Jones je tradičně démonicky zrůdný. Nakonec z toho vychází asi 70% ()

mysiak

Celkom fajn pokračovanie, s dosť dobrými postavami, ale trápnym Batmanom, kde sú ale dobrí záporáci a je to celkom dobre natočené...určite lepšie ako Batman a Robin... ()

PKD

Uff oni jsou tady. Ne...vážně! jsou zde a jde jim jen o jedno. Jinak, pokud by nebylo ještě Burtonova jakéhosi takéhosi dohledu, bylo by to stejně kvalitní, jako Netopýr a Červenka. The best scéna???? Samoz., jde o závěrečný záběr na Arkham, který snad napřekonají ani ty super hry. ()

numi

Val Kilmer postrádá Keatonovo charisma, a to dokonce i ve chvílích, kdy z jeho kostýmu koukají jen ústa. Ale nedá se říct, že by se do role nehodil, to zas ne, to jen Keaton byl tak naprosto geniální. Naopak velmi svěžím způsobem doplňuje film trio Nicole Kidman, Jim Carrey a Tommy Lee Jones. Jejich výkony jsou (vzhledem k tomu, co za šílenosti po nich bylo požadováno!) naprosto úchvatné. A teď k těm nejproblematičtějším částím - vizuální stránka filmu, pojetí filmu jako celku a scénáři. To se vážně Joel Schumacher a Tim Burton úplně zbláznili? (Teda prvně jmenovaný to má nahnuté už dlouho, ale jak tohle Burton mohl produkovat nechápu...) Naprosto chaotický děj, zmatené akční scény (a že jich je požehnaně), šílené střihy, doslova brutální kamera, nekomicky směšné masky a každá postava ve filmu je totální magor a šílenec. Dvě hvězdičky za výše zmiňované trio, špetku napětí a za to, že hlavní postavou je pořád můj oblíbený Batman. [září 2006] ()

Freemind

Děsivý přešlap - Carrey tady soutěží sám se sebou o nejtupější grimasu a hlášku, Burtonovské umění morbidního kýče bylo osekáno na lacinou, pouťovou záplavu plastu a barviček. ()

BloodyVamp

Achjo, ve srovnání s Timem Burtonem nemůže rutinér Schumacher obstát. Temná atmosféra zmizela jako pára nad hrncem. Co zůstalo ? Stylová Goldenthalova hudba (nový heroický Batmanův motiv), slušné triky, krásná Nicole Kidman... Nepochválím Kilmera za jeho sterilní výkon, udělím políček Schumacherově režii a spokojím se s konstatováním, že Tommy Lee Jones a Jim Carrey šíleně přehrávali. ()