Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

TheDarKnig

rád bych napsal životní role Nicholsona, ale není tomu tak, takže jen napíšu, že jeden z nejlepších filmů Tima divného Burtona a průkopník filmových komiksů.. Michael Keaton spolu s Balem nejlepší Batmani a Basinger úplně nejlepší Batman girl :-)) Absurdní, temně barevné, bez nějakých světlých okamžiků, prostě Gotham jaký má být. V jednom přece jen Tim Chrise překonává.. Jeho Batmani mají mnohem více komiksové atmosféry a komiksových rysů.. A žel, u komiksů to nejde jen tak přehlídnout. Danny Elfman vytvořil legendární soundtrack ()

Brouk

Joker v podání Jacka Nicholsona patří do mé osobní TOP 10 nejcharizmatičtějších echtpadouchů. Ten je tady naprosto nepřekonatelný ()

TeeAge

Niekde sa to začať muselo. Batman začínal na plátne s Burtonom. Divná filmová adaptácia komixového žánru, ale o to zaujímavejšia. ()

genetique

Nádherne vykreslená špinavosť, bieda a strach, ktorý číha z ulíc Gotham City. Svkelé kulisy, efekty, batmanovsko-hrdinské nápady a o Nicholsonovi ani nehovorím. Asi jediný film, kde je záporákovi venované toľko priestoru na jeho psychologické vykreslenie. Trošku mi vadilo, že v pár scénach bola použitá až prehnaná comicsovosť. 80%. ()

Hellboy

Velmi dobrá adaptace comicsu, což je samo o sobě dost jedinečný úkaz. Škoda jen, že je na filmu tak moc vidět jeho stáří. Především druhá polovina filmu je skvělá, první má moc pomalý spád. Mělo by to být spíš za 4****, ale jednu hvězdičku přidávám za to, že šlo dlouhou dobu o nejlepší comicsovou adaptaci. ()

berg.12

Ta atmosféra je zkrátka jedinečná a nenapodobitelná. Tomuhle patentu Made in Burton&Elfman se zatím nikdo ani nepřiblížil. První díl je navíc vyšperkován skvělým Jackem Nicholsonem. Batman dokáže vtáhnout do svého filmově-comicsového světa způsobem, jakým se to ještě žádnému jinému nepovedlo. ()

hellstruck

Postavu Jokera jsem si oblíbila, když jsem viděla výkon Heatha Ledgera. Skutečně si ji zamilovat se mi však podařilo až se sledováním seriálu Gotham, přičemž jsem neustále poslouchala ódy na Nicholsonova Jokera. A když jsem se konečně rozhodla se na něj podívat, přišlo obrovské zklamání. Nemůžu mu upřít jisté charisma, i na tu dobu se jedná o slušný výkon - ale proboha, dělat z něj ikonického Jokera, když v podstatě celý film na střídačku s někým jedná nebo ze sebe jenom dělá šaška...Moje představa o J byla tedy úplně jiná. A daleko blíž jí je herec Cameron Monaghan, který podle mě vytvořil daleko zajímavější, pravou podstatu známého záporáka. Joker má podle mě být šílený, temný, když se řekne jeho jméno, svět se třese při vzpomínkách na jeho poslední řádění. Nicholson předvedl prostě jenom směšného šaška, který mi Jokera a veškerý fenomén okolo něj ani vzdáleně nepřipomínal .A nejsměšnější na tom celém byla asi délka jeho působení. Na to, že se jedná o Batmanova největšího nepřítele, tak skoro nic nedokázal a hned zkapal :D Asi bych řekla, že to vystihuje komentář jednoho z uživatelů - "Nicholson byl prostě první" (tak se z něj posereme). Celý film jako takový byl chvílemi dost nezáživný a párkrát jsem se přistihla, jak koukám do telefonu. Dialogy šustící papírem. I když tady můžu být ovlivněná českým dabingem, který se opravdu nepovedl... Příjemná je na tom hudba, Batman, a Burtonův rukopis. ()

NinadeL

Batman 89 přišel do kin po dlouhém období sucha od Batmana 66. Mezitím se stalo moře událostí na poli adaptací DC komiksů. V 70. letech se docela dařilo Supermanovi a Wonderce, v 80. letech už Superman nefungoval, neuspěla ani Supergirl. Tim Burton musel nejprve dokázat své kvality Beetlejuicem. Ale nakonec se vše potkalo a kult Batmana 89 žije dál, naposledy v moderním Flashovi. Michael Keaton, Jack Nicholson a Kim Basinger (hrající nově klasickou postavu Vicki Vale, známou už z Batman and Robin) kralují temnému příběhu z neogothického Gothamu. Příběh je inspirován tehdejšími knižními novinkami, The Dark Knight Returns (1986) a The Killing Joke (1988). Mnohé citace odkazují na německý expresionismus, na Kabinet dr. Caligariho a Metropolis. A dnes samozřejmě vychází nové komiksové pokračování příběhů ze světa Batmana 89. Žánrová klasika. ()

Kaka

Legenda. Razím názor "raději nový Batman nového milenia", ale tohle je klasika jak se patří. Výborné obsazení, "gotická" hudba Danny Elfmana a démon Jack Nicholson. Kulisy a výprava sice lehce divadelní, ale ono proč ne. Tenhle film má celkově feeling jiný, než dnešní porce vycizelovaných a "realistických" komiksových snímků. Jednak jiná doba a jednak jiná vize režiséra. Burton je podivín a natočil podivínský film. Ponurá atmosféra těžko překonatelná. ()

Spiker01

Stárně to, stárne..škoda, že jsem prvního Batmana (minimálně kompletně) neviděl v dětství, ale až před asi 8 lety. Nostalgie je silný pohon. A dabing je vážně příšerný, už nikdy. ()

sud

Komiksy mě nikdy moc nebraly, ale v případě tohoto filmu smekám klobouk před všemi, co na něm mají prsty. JACK NICHOLSON. To jméno musím napsat velkými písmeny, protože on je tím hlavním, co dělá z tohoto díla dokonalost. Je ve své roli bídáka Klauna tak zlý a tak elegantně odporný, že právě on je stěžejní postavou. Oproti němu je i tak vynikající Michael Keaton coby Batman mírně v pozadí. 90%. ()

viperblade

Výborné převedení komiksu na plátno. Joker byl fakt dobrý (nesrovnával bych ho však s Heathem, protože oba se role Jokera chopili jinak, ALE oba výborně!) a metal jednu hlášku za druhou. Kim byla okouzlující. A proč teda nedám plný počet? Zřejmě proto, že jsem to viděl zřejmě s tím NEJBLBĚJŠÍM dabingem, který svět kdy zažil. Musím si to sehnat někde v originále a pevně věřím, že pak i ta pátá hvězda zde přibude. UPDATE: Po druhém zhlédnutí ve FULL HD s titulky musím jen říct, že nechávám původní hodnocení. Burtonova vize je umělecká a opravdu skvělá, ale preferuju tu Nolanovu temnou a realistickou verzi. ()

castor

Gotham City mluví o jediném: netopýřím muži, který je lovcem zločinců. Už na přelomu třicátých a čtyřicátých let komiksoví vydavatelé usoudili, že je třeba postavit se konkurenčnímu Supermanovi. Tenhle BatZorro se trefil do vkusu diváků, stejně jako o desítky let později při filmovém zpracování vcelku neznámého Tima Burtona. Pozornost na sebe i po letech strhává Jack Nicholson, chichotající se magor se zelenými vlasy, který otravuje kosmetické přípravky i dětské pudry. Mimochodem se ví, že měl smlouvu tak dobře sepsanou, že licenční poplatky mu plynuly i z dalších pokračování, z prvního dílu bral procenta také třeba z prodeje tužek nebo ořezávátek s logem žlutočerného hrdiny. To, co se děje na plátně, je na jednu stranu moc fajn (a se spoustou nápadů), jindy jsem se ovšem přistihl, jak sleduju hodinky. Možná i proto, že postavy vážně nedosahují takové hloubky, jak bych si přál. Danny Elfman ale neumí zklamat!! ()

ClintEastwood

Tolik práce a tak málo času... Snímek, který zbožňuji již od útlého dětství, dodnes jeden z nejlépe zfilmovaných komiksů a také první film historie, který za prvních deset dnů v kinech vydělal 100 milionů dolarů. Tim Burton dal vzniknout úžasné atmosféře Gothamu, jejíž ponurost na vás dýchne z každého záběru. Herecké obsazení má Batman vynikající, ale všemu a všem zde vládne jeden jediný muž. Jack Nicholson. S úsměvem na rtech a grácií sobě vlastní, vytvořil jednu z nejpozoruhodnějších filmových postav všech dob a svou nejlepší hereckou kreaci. Ať si kdo chce co chce říká, jeho Joker - to je dokonale důvtipné ztělesnění zla. ()

Rogue

Z Batmanovské série jednoznačně nejlepší, celkově však dost průměrný film, který by se, nebýt fenomenálního Jacka Nicholsona, stal jedním z mých největších osobních zklamání. ()

MM_Ramone

Výborné filmové spracovanie o jednom z mojich najobľúbenejších superhrdinov, od jedného z mojich najobľúbenejších režisérov. Píše sa rok 1989 a Tim Burton natočil "Batmana". Skvelá práca. Komiksová atmosféra a vizuálne nápadité scény. Ku tomu diabolsky charizmatický záporák - Joker, v podaní Jacka Nicholsona. Taktiež Kim Basingerová v najlepších rokoch. Super. Len jediná podstatná maličkosť mi tam trocha nepasuje - Michael Keaton. Titulná postava v tomto filme nebola dobre obsadená. Keaton nebol presvedčivý "Batman". **** ()

Niktorius

První Batman sice v době premíéry vyvolal nadšené ohlasy a dodnes se o něm sáhodlouze básní, já se ovšem s oslavnými názory neztotožňjuji. Batman sází všechny karty na atmosféru, kterou doluje pomocí skvělé výpravy a sní spojené výtvarné stránky (při pohledu na Gotham city vyvstávají na mysl klíčová slova jako: temnota, gotika, pohádka, či horor), parádní hudby a pochopitelně režie. Batman je skvělý tam, kde stylovost stojí v popředí i v pozadí - vražda Bruceových rodičů, průlety Gothamem, nebo famózní závěr v katedrále jsou nezapomenutelnými perlami. ale aby mohli znít oslavné famfáry, bylo by třeba ještě HODNĚ zapracovat na struktuře a vývoji děje, uchopit Batmanovu postavu jinak než profláklým schizofrením způsobem (v civilu ňouma, v superhrdinském kostýmu drsňák největší) a nemilosrdně odstřihnout zdlouhavé a nudné pasáže zachycující debaty gothamských hlavounů. Ač se vyjmenované nedostatky jeví jako méně závažné není tomu tak - jsou srmtící stejně jako pistole, kterou Joker sestřelil na pohled nadupanou bat-stíhačku. ()

troufalka

"No faktem je, že čím mají lidi víc, tím za míň stojí!"                                                                                                              Tim Burton a jeho pohádky pro dospělé! Nemohu říct, že je to zrovna můj šálek čaje, jelikož nejsem právě cílová skupina, vzdávám se raději komentáře. ()

Wacoslav1

Nolan se může na hlavu stavět, ale tuhle klasiku nepřekoná. Temný rytíř byl fajn, ale u mě stále Keaton, Nicholson, Burton a starej Gotham a tohle pojetí pořád jednoznačně vede.95% ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?