Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

kklepkaa

Tohle byl trochu jinej Superman než jsem zvyklá, ale ne že by to nebyla změna k lepšímu... V první řadě bych chtěla vyzdvihnout hlavního fešáka Cavilla, kterej se mi snad líbil nejvíc z celý tý řady Supermanů. Dále Crowe a Costner byli také skvělí, i když toho moc nezahráli. Záporákovi Shannonovi jsem věřila každej křivej pohled. Mírně mě zklamala Amy Adams, ale tak naštěstí je to film o Supermanovi a ne o Lois Lanové. Hudba byla skvělá. Nevím jak ve 2D, ale akce se mi zdála místy trochu nepřehledná. Projekce ve 4D kině filmu hodně pomohla, každopádně to byl pro mě skvělý zážitek a přesto všechno mi tam něco chybělo a pořád nevím zda je to na tři a nebo čtyři hvězdy. Asi se na to budu muset vyspat. ()

FrajerTom

Au! Tohle hodně bolelo.. Začátek filmu příjemně potvrzuje tendenci odlišného pojetí a kraluje mu charisma Russella Crowea - do této doby to vše funguje. Pak příjde dospívání a po bok našeho hrdiny přichází jeho "pozemský" otec Kevin Costner - wow ještě lepší! Škoda, že si ale od těchto dvou "Supermentorů" nenechal poradit Zack Snyder. Finále filmu se totiž postupně bortí v digitálním guláši. Závěrečná řežba kdy se mlátí všichni navzájem bez nápadu či myšlenky je doslova nekonečná. Místo gradace přichází devalvace filmu a drolí pomyslné hvězdičky hodnocení jako mrakodrapy na Manhattanu při závěrečné scéně. Nečekal jsem zázrak, ale i tak jde o velké - velké zklamání. Potenciálu totiž měl film na rozdávání. Muž z Oceli měl být jiný, ale nakonec zapadl mezi Transformers, Válku světů..či jakékoliv jiné napadení marťany.. Obrovské zklamání z neskutečně promarněné šance! ()

MiGi87

Zatím nejlepší verze jednoho z mých nejméně oblíbených komiksových příběhů. Kam se se svou překombinovaností hrabou předchozí filmy a seriály, tady to je pěkně přehledně, jasně, bez zbytečných vedlejších rolí (Lana jen jako dítě v úvodu, Luthorovi jen jako nápis LexCorp na cisterně). Dávám slušné 4*. ()

Sklepkan

Po prvním shlédnutí bych dal i ty pěkné 4 hvězdy...spousta efektní akce, jedna z nejlepších závěrečných bitek co tu kdy byla. Po tom druhém ale už bych ty čtyři nedal...a nedám. Tohle totiž není superman. To není pocta komiksu, ani pocta superman seriálům...je to..je to takový superman bez koulí..a bez Clarka Kenta. Prakticky se díváme na dvě hodiny megalomanské akce bez nějakých větších následků pro všechny. Přestože během celého filmu muselo zemřít na následky konání všech dobrých i špatných postav stovky lidí, nikdo se nad tím ve finále nezaobírá. taky mi hodně vadí nesmrtelnost hlavní postavy. ať dostane jakoukoliv nakládačku, vždycky se zvedne plný sil, bez viditelného zranění a odhodlaný bojovat...prostě super. chápu, že superman je prakticky nesmrtelný, ale to, co předvádějí tvůrci je místama až příliš a na mě osobně to působí dost rušivě. Další věc co mi vadí je, že film se bere strašně moc vážně a to v tématu o lítajícím nesmrtelném skoro američanovi z Kansasu není úplně žádoucí. Neříkám že by se musel člověk popadat smíchy, ale alespoň jednou se pousmát by též nebylo špatné :). Snad příště no... 65% ()

R1CH1E

Paradoxně tam bylo všechno, co se od tak velkého filmu očekává. Spousta akce, úderná hudba, plno patosu a amerikánských sračkoidních dialogů a úžasný Russel Crowe. Ale na mě to nezabralo. Vizuál je pěkný, Russel Crowe a Henry Cavill pro mě byly nejlepší postavy z celého filmu, ale proboha, který antifeministický hovado psalo ženské postavy? Všechny tam byly úplně navíc a totálně mě tam sraly, nejvís asi Lois, tu bych nejradši hned na začátku přetáhl po hlavě 15 kilovým kladivem. Pak je tady plno scén, které jsou absolutně nelogické a vykonstruované, například nechápu, proč Superman zachránil 20 000 ostatních lidí, ale vlastního otce ne, jen proto, že to nechtěl - WTF moment číslo 1. Ale úplně na blití byla scéna na nádraží na konci, kde se Superman se Zodem zřítil a najednou se tam objevila ta blonďatá minda Lois uprostřed schodiště a koukala na ně. Jak se tam kurva dostala přes půlku rozbombardovaného New Yorku? A jak tam stihla být rychleji než Superman řítící se rychlostí zvuku? To si jako vzala taxíka? - WTF moment číslo 2. A tímto se taky dostáváme k akci - byla velkolepá, byla epická.. a byla na hovno. Bylo jí tam prostě hodně a tak urputně se vás snažila zaujmout svou epičností a velkolepostí, až vás to po 30 minutách už unavovalo a přáli jste si ať to skončí. Jako zvednutá rukavice konkurenčnímu Marvelu to bohatě stačí, ale jako směr, kterým se budou vyvíjet další komiksárny ze stáje DC? Prosím, jen to ne. ()

strelenaL

Mile překvapena. Příběh o Supermanovi velmi vkusně natočený. Řekla bych s dnešními technickými vychytávkami dostal skvělý, slušivý kabát, který si jistě zasloužil. Lois Lane v podání Amy Adams se mi moc líbila. ()

Mr.KarlAdler

Nový Superman je prostě megalomanská ocelová pěst. Neskutečně silný vizuálně (pokročilost techniky a oční oblbováky mě ještě nepřestávají udivovat). Ta pěkná kamera, zvuk, kdy měkké šeptání přestárlé Lois Lane zní až jako hypnotická předehra, jeden z nejpovedenějších Zimmerových soundtracků (slyšel jsem ho celý už asi 4x, a to má jeden deluxe skoro dvě hodiny). Ale jako celek? Na svou délku neodpustitelně o ničem! 143 minut uběhlo, a já vlastně nevím, co se to pořádně dělo. Možná jsem totiž ještě oslepený z těch stovek tříštících se skel po jednom úderu, chvílema jsem se fakt odvracel. Jestlipak někdo spočítal, kolik asi udělali ve vzduchu za celý film sudů? Mě by to zajímalo, ale celou projekci znova riskovat nebudu. V tomhle je asi vážně problém. Když samotná podstata filmu tkví v tom, že pár šeredných Kryptoňanů po sobě může dvě hodiny házet a střílet čímkoliv, aniž by zasažený utrpěl škrábanec, začíná to po čase být i trochu nuda. POZOR, NEJVĚTŠÍ SPOILER. Celou dobu totiž čekáte na finále. Na to, až Clark Kent zabije zamračenýho mimozemskýho soka, co ubližuje jeho pozemský mamce a nebojse Lois. A ono to po všem tom humbuku nakonec dopadne tak, že mu po krátkým chvatu zlomí vaz? Tak to teda ne. Kostnerova role taťky, který sehrál nejdůležitější úlohu v samotný filozofii superhrdiny, byla vynikající. Ale zlomenej vaz? To fakt nerozdejchám.. ()

Myrreczech

Popravdě můj první pokus se Supermanem (ano, ani seriál ani film, prostě nic sem předtím neviděl) a bavil sem se výborně. Vždycky mi ten chlapík ve slipech přes kombinézu přišel až moc super a tak jsem dával přednost většině jiných hrdinů. Ale Man of steel ukazuje supermana ne jako überhypercool nezranitelného mimozemšťana, ale spíše jako člověka, který ma své pocity či problémy, prostě celkově v podobě mnohem podobnější obyčejnému člověku. Nejvíc mě uchvátil epický začátek na Kryptonu, ale zbytek filmu bylo rozhodně na co koukat, dokonce si dovolím říct, že některé scény byly až "artové". Cavill nebyl jako hrdina špatný, ale do kapsy ho hravě strčil skvělý Shannon. A Kostner, Crowe a okouzlující Amy Adams byli jen třešničkou na velmi povedeném digitálním dortu. P.S. (Pozor Spoiler) Nevadí jim lítat si jen tak ve vesmíru, ale když superman Zoda škrtí tak se dusí? ()

JohnSmith

Pěkné a povedené, rozhodně lepší než předchozí pokus o Supermana. Snyder natočil rozmáchlou fantasy a zvlášť planeta Krypton se mi moc líbila. Jediné co mi vadilo byly časté flashbacky. ()

Zagi20

Stejně tak, jako se Nolan úspěšně pokusil oživit ságu o Batmanovi, tak stejně úspěšně (možná i úspěšněji) oživil, za spolupráce s Snyderem, ságu o Supermanovi. Jestli se jim podaří utáhnout celou novou triologii se teprve uvidí, ale šance je velká. Celý film mi přišel rozdělený na dvě poloviny. Ta první - Nolanova, která je střízlivá, emotivní, a uvádí nás do děje, odhaluje postavy a jejich charaktery ... a pak je tu ta druhá polovina - Snyderova, kde se ničí svět za pomoci neuvěřitelného množství digitálních efektů a z New Yorku se stává jedna velká kůlnička na dříví. Vážně, takový bordel nedokázali udělat ani Avengers nebo Transformátoři. Pochválit se musí soundtrack a taky obsazení postav, obzvlášť Michael Shannon byl jako generál Zod naprosto boží. Přes to, ve mě zůstává určitá rozpolcenost a víra, že to šlo udělat ještě o něco lépe. 80% ()

drackula

Asi nemá zmysel sa príliš rozpisovať. Man of Steel je Superman pre dnešnú dobu. Je presne taký, akého sme si ho vysnívali. Nevýslovná pecka ! 100% ()

MI-380

Občas mi v téhle tradiční hře na superremake vadil přebytek toho, čím se pravděpodobně chtěl Snyder zavděčit: speciálních efektů, které jsou sice kvalitní, ale někdy zbytečné. Film je ale rychlý a i při bollywoodské délce skoro nenudí: 70% (14314 hodnotících přede mnou vygenerovalo průměr 76%). ()

mkubalikova

Nechci opakovat již napsané, ale taktéž si myslím, že příliš destruktivní závěr filmu ublížil. Je to nepřehledné a dle mého názoru pro film úplně zbytečné. Zbytek je ale pěkně vymazlený, technicky, hudebně i scenáristicky, chválím dobře zvolený casting. Henry Cavill je koukatelný! :-D 80% ()

Kosmik 1

Nazývat tohohle Supermana nejlepším Supermanem, co kdy byl, je trošku zcestné, ale v mnoha komentářích zde se tahle idylka objevuje. S tím tedy musím zásadně nesouhlasit, jelikož tady se jedná pouze o přehršel efektů, které vás mají za cíl udržet v sedadlech a je jasné, že dříve podobné efekty byly zdaleka nemyslitelné. Z tohoto hlediska je pochopitelné, že se staří Supermani nemůžou rovnat. Jenže co do příběhu jsou staří Supermani úplně jiné kafe, těm nesahá Muž z oceli ani po kotníky. Nehledě na to, že při konci už byly efekty a ničení příliš jednotvárné a už ani tolik nebavily. Moc jsem neočekával a přesně to se mi taky dostalo, takže 60% je tak adekvátní hodnocení, které jsem ochoten tomu dát. Nebýt Costnera, Crowea a Fishburnea, dal bych určitě ještě méně. ()

Guzo

Nakonec jsem docela mile překvapený, protože trailery mě vůbec nenalákaly a hlavně mi Superman s tváří Cavilla přišel už od pohledu dost nesympatický. Naštěstí to ukočíroval Snyder na výbornou a ke konci slušně gradovala atmosféra (a hudba), závěrečná scéna navíc získala pro film plusové body i s příslibem zajímavého pokračování. I tak to sice není tak dobré jako většina komiksových filmů z poslední doby, přesto jde nakonec o zdařilý film. ()

Kurikmoon

Prvá časť bolo zaujímavá. Zaujímavý svet, kt. sa rozpadá na základe ekologickej katastrofy spôsobenej samotnými vyspelými obyvateľmi. Rozhodnutie novinárky na základe rozprávanie tiež potešilo. Sympatický hlavný predstavitelia, ale to je už samozrejmosť. Druhá polovica samé buch-buch, klišé, hrozné hlášky. A zase buch, buch a BUUUCH. Takže, ak neuvidíte a nič extra neprídete. Podľa mňa. ()

Bad Guy

Po epických trailerech jsem očekával fantastickou podívanou, ale bohužel po shlédnutí tohoto snímku došlo k velkému zklamání. Tento snímek Supermana nefunguje jak má. Po akční stránce je sice dobře odveden, ale že byste měli třeba strach o hlavního hrdinu nebo že by u vás vyvolaly vedlejší postavy nějaké pocity, jako Lois Laine, to vážně nehrozí. Muž z oceli není špatný film, ale nedokázal vyšlapat na takovou úroveň jako trilogie Temného rytíře. ()

Blackberry

Super, ale nechať to celé Nolanovi bolo by to viac príbehovo dotiahnuté a o to lepšie. Pár nezabudnuteľných scén, no chýbal mi Lex Luthor :-) ()

Bagr_007

Najednou má člověk pocit, že se všechny ty komiksovky držely strašně u země. To měřítko akce a destrukce je skutečně parádní. Navíc úvod je první pokus áčkových filmů napodobit Avatara a povadlo se to na jedničku. I přes tyto věci, jsou ale největší předností filmu flashbacky do dospívání. Za to obzvlášť palec nahoru. Naopak trochu mrzí scházející smysl pro humor, že je toho ke konci už trochu moc a běžné blockbusterové klišé, díky kterým nejsem schopen pocítit sebemenší strach o osud i té nejmenší vedlejší postavy. Snyder každopádně dost překvapuje, jak film zvládl i emocionálně a nezůstal v té své sterilní nudě. A celkově je to to největší, co jste mohli v posledních letech v kině vidět. ()

D28

Netvrdím, že je to zlý film, len mám iný vkus.Bavil by ma menej vážny a menej na seba zameraný chlapík.A ak sa dáke väčšie sympatie aj začali rodiť, stali sa zrejme obeťou všeobecnej deštrukcie. Bez šmrncu a bez túžby vidieť to znova nevyletí u mňa z priemeru. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce