Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Lischai

První čtyři díly jsou super, ale pak seriál nějak ztrácí tah. Nemáte pocit, že se přibližujete dopadení vraha, jen přichází další a další stopy, které vás nezajímají. Mnohem víc se mi líbil ne tak pošmourný, ale dramaticky líp postavený Broadchurch. ()

Chen

Neuvěřitelně mrazivé, depresivní a atmosférické. Samozřejmě musím vypíchnout vynikající obsazení v čele Mireille Enos, která je zvláštním způsobem přitažlivá a severským šikulou Joelem Kinnamanem. Rozhodně odvážný (i když nutný) krok bylo pojmout třetí řadu trošku jinak a přestože jsem si nebyl jistý, jestli řešení jiného případu a absence politické linky, bude to pravé ořechové, tak po dechberoucí epizodě Six Minutes, která byla neuvěřitelně emotivní (ale ne sentimentální), mohu prohlásit, že i třetí série je trefou do černého. ()

Pugo

Seriál, ktorý ma napriek viacerým klišé pohltil svojou neskutočnou atmosférou upršaného a mrazivého Seattlu. Takto si predstavujem noir prostredie thrilleru. Postupná gradácia každého dielu (i celého serálu) ukončená scénou (tiež so skvelým záverečným lejtmotívom) premosťujúcou na ďalší diel nemôže chýbať. No a samozrejme vynikajúci herci, každý jeden, ale hlavne Joel Kinnaman - ten si ukradol celý seriál pre seba, do 2-3 rokov z neho vyrastie najväčšia škandinávska hviezda (Robocop!). I napriek všetkým superlatívom, hodnotenie som si držal na 4, niektoré dejové linky boli zbytočné a iba naťahovali samotný seriál. Záverečný dvojdiel a hlavne celkové rozuzlenie - emocionálna bomba málo vídana v televíznej tvorbe to vytiahla na 5. Naozaj ide o podarené finále. Teším sa na novú sériu. ()

BarryLyndon

1. řada Asi si za to můžu sám přehnanými očekávaními, ale kdovíjak mne to nevzalo a pořád na tom považuju za nejlepší soundtrack. *:D* Finále hutné, tvůrci nás tahali za nos solidně, i když na můj vkus kapku nerovnou hrou. :-) Cliffhanger asi nejcliffhangerovatější možný. Ale prostě to na víc než 7/10 a dost váhám, jestli dám vůbec druhý řadě šanci. 2.řada Nachytal jsem se několikrát ve svých dedukcích na švestkách, ale na můj vkus to bylo moc protahovaný a vyloženě přetwistovaný, i když chápu, že tohle ode mne není uplně fér, protože, co mne u Broenu nadchlo, tak mne tady vyloženě sralo, ale přesto, když se ohlídnu zpátky, tak vidím Broen jako krásně projetej závodní okruh s krásnýma vyhlídkama, ale u Killing jsem se několikrát nepříjemně ztratil na odstavných parkovištích, prostě to v mých očích uplně nezapadá tak, jak by mělo. víc než na 7/10 to prostě neni, 3. řada Překvapivě nejlepší řada. Překvapivě protože nejede podle originálu. Joel Kinnaman je fakt Bůh, ten jeho přerod ve slušňáka a zase zpátky v rozervanýho bývalýho feťáka jsem doslova hltal. Nevím, takhle mne dostal třeba Mads Mikkelsen v Pusherovi. (kdo neviděl doporučuju všema dvaceti, navíc jsem teď zpětně zjistil, že mu tam dělal parťáka Martin Rohde !!! a připadám si jako kretén, že jsem ho nepoznal už v Broenu. :-) ) Fakt se nad ním nechci moc rozplývat, ale Holder tam prostě kraloval všechny 3 sezony a obstojnou konkurencí mu byl až Peter Sarsgaard, kterej to odehrál neskutečně, žral jsem mu každou vteřinu, co byl v záběru. [spoiler]Ten přerod od sráče, kterýho odsuzujete až po člověka, kterýho je vám nejvíc líto za celý 3 řady. No musim přiznat, že jsem ho málem obrečel. [/spoiler] A jestli mne mimo Holdera něco nejvíc bavilo všechny 3 řady, tak to bylo právě to téma "Myslíte si na základě pár nepřímejch útržkovitejch důkazů, že jsem vinen? Odsuďte mne jako největšího hajzla, abyste se v příštím díle dozvěděli, že jsem vlastně strašnej správňák a hajzl je někdo jinej" Tady přiznávám, že jsem si od začátku druhé a třetí řady skálopevně myslel, že vrahem je [spoiler]Holderům parťák, resp. poradce radního a taky když se vrátím k prvním dvěma řadám, tak si sypu popel na hlavu, že jsem nic nepoznal na Terry, ta to prostě odehrála špičkoidně. [/spoiler] V tomhle mne tvůrci vykoupali solidně. Jinak mne ve vedlejších rolích hodně bavila ve 3: řadě Bullet a Holderův parťák, jehož roli si Gregg Henry vyloženě užíval. 3. řada je za solidních 90% a musím zvednout celkové hodnocení. 8/10 ()

zuzinka2

Příjemné překvapení z americké produkce, které se podařilo udržet pochmurnou atmosféru, typickou pro skandinávské nebo britské krimi seriály/filmy. Díky této atmosféře, které je z velké části tvořena deštěm (mám pocit, že v Seattlu musí pršet snad pořád) a hudbou. Na příběh se díváme ze třech stran, z něhož je nejvíce zaujala ta klasická vyšetřovací a to hlavně díky vyšetřovacímu páru, který výborně ztvárněli M. Enos a J. Kinnaman, a jejichž rozhovory jsem si užívala. Poslední díl výborný, jenom mě trošku mrzí jeho nedokončenost, ale alespoň se máme na co těšit v druhé sérii. 80% ()

TomikZlesa

oooo nové Twin Peaks je tady ! OMG to bylo Twin Peaks jen o mrtvý holce, kromě tohodle faktu nemá Killing s božským Twin Peaks nic společnýho, je to jen kriminálka kde se vyšetřuje vražda. ooooo natahovaný děj až sem usnul, ježíš to sou kecy který může napsat fakt jen kritik. The Killing je velmi kvalitní seriál o vyšetřování smrti mladé holky kde sou podezřelý snad všichni, ten kdo je nežhavějším kandidátem to překvapivě asi není a obráceně :-) Snad jediná vítka je díl jedenáctý, jenž nemá se seriálem nic společnýho a věnuje se tomu zakomplexovanýmu frackovi...........Lži sou jako déšt a už zase leje :-))))) ()

Lopic

Kdybych nekoukal na obe serie najednou, tak bych byl na konci prvni asi trochu nakrknutej, ale takhle to byl celistvej pribeh, kterej nemel zas tak nudnejch chvil a hlavne ustredni dvojka detektivu je hodne cool napsana a zahrana. ()

pufina

Chvílemi se to vleče a krom toho mi vadí jen jedna věc - ta politická část (já sama politiku nesnáším) ale chápu, že tady to má svůj důvod a přestože mě politické části nebaví, tak (menší spoiler) závěrečná zápletka spojená s panem radním je hodně zajímavá. (konec spoileru) Seriál má výtečnou atmosféru, strhující děj, který se rozvíjí pěkně zlehka a nabízí divákům krásné, nečekané zvraty. K hereckým výkonům nemám sebemenší námitky. Bez váhání dávám plný počet. Možná hodnotím brzy, když se připravuje další (druhá) série, ale z novějších seriálů mě žádný tak neuchvátil jako právě The Killing. [Hodnocena 1. série - 13 dílů] SPOILER Série skončila brilantně, sice nevíme, kdo má na svědomí vraždu Rosie, seriál se ubírá zajímavým směrem a budu jen doufat, že další série bude stejně zajímavá a napínavá. Who killed Rosie Larsen? ()

agathon

Seriál u mne vyhrává hlavně propracovanými charaktery, záměrně na první signální nijak atraktivními hereckými představiteli (jako by i hezcí herci záměrně svolili k maskérskému "zošklivění") i prvotřídně budovanou atmosférou. Srovnání s Dexterem je coby do filmovosti na místě, jinak jsou oba seriály ale prakticky pravé opaky. Oproti slunné Miami, kde i vražedné noci jsou nasáklé všeprostupujícím vedrem, stojí věčně deštivý, zimomřivý Seattle, oproti záměrné nadsázce i v těch největších brutalitách stojí naprosto realisticky, až naturalisticky konstruovaná tichá tragika, kde se nad svým neštěstím postavy už ani neumějí nahlas rozplakat a jen přidušeně sípají v koutě svých zanedbaných obýváků... Na samotném závěru je ale cítit, že tvůrci museli (poměrně nahonem) vymyslet můstek k druhé řadě - přeci není možné, že by si ten poslední důkazní "hřebíček do rakve" proti jisté osobě nikdo dalších neověřoval. Samotný poslední záběr ale potěšil. ()

Dannysek4U

Paradni deprese, takhle moc "zprasenej" a uhrancive atmosferickej serialovej svet jsem videl naposledy ve Wallanderovi. Dobre, ze se dansky drapy v Americe neotupily. Mozna jen skoda tech obcasnejch deux exmachina berlicek a obcasny zdlouhavosti.. ()

magnolia

(po první sezóně) nevím, proč jsem dala přednost téhle verzi před původní (hlavně vzhledem k mé posedlosti dánskem a skandinávií vůbec) - ale zklamaná nejsem. langt fra det. neuvěřitelná atmosféra - americké kriminálky by se už od dob twin peaksu měly natáčet pouze a jedině ve státě washington (dokud ho celý nezaberou upíři). parádní postavy, parádně napsané, parádně zrežírované - tipuju, že na tom všem měla obrovský podíl původní severská produkce. konečně jsem našla kriminálku, co mi nahradí slunného dextera (ne, nesrovnávám, stejně jako je blbost tohle srovnávat s twin peaks). (po druhé a třetí řadě - viděno prakticky v kuse) druhá řada je hoodně nadprůměrná, ale to, co se děje ve třetí je mimo mé chápání a každopádně zralé na zdravou dávku terapie. takhle dobrou sezónu (jakéhokoliv seriálu) jsem neviděla už roky. chudáci moje nervy. ()

johnny2005

První a třetí řada parádní, druhá slabší a čtvrtá odpad. Málokde v televizi však najdete tak dobrou atmosféru, takže pokud se chcete krapet napnout a na závěr si pobulet, zapněte si pilot, ten váš rozloží. ()

spygirl

OBSAHUJE SPOILERY!!! Proč tolik dílů? Snad v každé epizodě nový podezřelý. Moje nervy!!! :-( Třeba se někdy podívám i na 3. řadu, ale zatím na to nemám... Jinak Joel Kinnaman mi byl velice sympatický, dobrý týpek. :-) ()

angel74

Nikdy bych nevěřila, že se mi bude víc líbit americký remake nějakého skandinávského seriálu, ale v tomto případě se tak skutečně stalo. Původní severská kriminálka Forbrydelsen má sice první sérii jednoznačně lepší než americký Zločin, ale v dalších sériích už otěže přebírají Američané. Je zde skvěle vykreslená psychologie postav, zejména pak detektivního dua Lindenová & Holder, mezi nimiž funguje slovy těžko popsatelná chemie. Nechybí ponurá a mrazivá atmosféra, stupňované napětí, ani o nečekané zvraty není nouze. Prostě takhle nějak bych si představovala detektivní seriál, jehož každý další díl budu hltat s otevřenou pusou. ()

laik_60

až v zavere prvej serie som prestal pohundrávať na rozvláčnosť serialu a take to miešanie deja a obrazov, raz rodina potom vyšetrovania, potom zase politicke machinácie, ale napokon vľetko so všetkym súvisí, a ja sa s vervou púšťam do  ďalšej serie. Žial tá "rozvláčnosť pokračovala aj v ďalších seriach. Časté odbočovanie a prenikanie do osobnych životov a vzťahov hlavných protagonistov miestami prekážalo. Aj keď boli prípady vyriešne . Posledná seria  už bola viac menej psychodráma. Škoda. Serial by si zaslúžil od  mňa možno aj vyššie hodnotenie, ale akosi  mi to nejde, ()

bartias

V době, kdy se většina zločinů, tajů a záhad vyřeší do konce jedné tři čtvrtě hodinové epizody, se kabelovka AMC rozhodla riskovat diváckou pozornost i věrnost. The Killing začíná vraždou mladé středoškolačky Rosie a pokračuje jejím vyšetřováním napříč všemi třinácti díly. Co díl, to den. Většina aktuálních Kriminálek své příznivce nechce zatěžovat složitějšími myšlenkami, než jestli to udělal zahradník. The Killing proto díky své neobvyklosti působí originálně. Dějové zvraty, kterých je více než podezřelých, se přitom dají sledovat i čistě oddechově. Vynikající Mireille Enos v hlavní roli nadchne. Seriál má tak asi jenom dva zásadní problémy. Nevydržíte se na něho dívat, jestli jste netrpěliví. Jenže to protahování, pečlivé sledování vedlejších stop, falešných motivů a slepých uliček je právě smyslem a The Killing díky němu má realistickou, autentickou atmosféru. Druhým problémem je finále, které je nečekané úplně jiným způsobem, než byste „čekali“. ()

okkac

Season 1: 80%. První sezónu jsem sjel během 3 dnů, když se začala vysílat druhá, tak naštěstí ten závěrečný cliff mi nijak nevadil. Ono to vlastně vypadá, že to je jedna velká série, jelikož v první se toho moc nevyřešilo a vraha se doufám dozvíme na konci druhé a tím by seriál měl i skončit a už se nenatahovat. Zamlouvá se mi to neustalé zamračené nebo deštivé počasí Seattlu. Celkové hodnocení až po druhé sezóně. Season 2: 85% Tak pro mne zlepšení oproti první sérii. Přišla mi taková konzistnější, kdy se neobjevuje v každém dílu nový podezřelý, aby se hned následně prokázalo jeho alibi. Stále jsem měl u některého dílu pocit, že je to jen zbytečné natahování (psychiatrická léčebna), ale finále čekání vynahradilo a přišlo i s jedním překvapením ke konci, když už si člověk myslí, že se to bude jen uzavírat, když pachatel byl odhalen hned na začátku a i na konci předposledního dílu. Stále velké plus za tu atmosféru, zamřačeno a deštivo a rodina Larssenových si opravdu vytrpěla to nejhorší. Tak snad doufám, že další série s novým případem nebude a máme tu kvalitní ukončený seriál, který kdyby měla každá série jen 10 dílů, tak bych dal i maximální hodnocení. Season 3: 95% Tak jak jsem si nepřál, aby seriál pokračoval, tak nakonec jsem tomu rád. Nová série vychází z případu v minulých sezónách jen letmo zmíněného. Ale místo jedné vraždy tady máme sériového vraha dívek, kreré jsou ztracené děti ulice vydělávající si na život a drogy většinou prostitucí. Dále pak je linie o odsouzenci, který čeká na popravu za vraždu vlastní manželky. Z prvu se tahle linie zdá samostatná, ale později se propojí. Jinak je tohle opravdu ještě více o poznání temnější a depresivnější. Tím, že je jen 12 dílů a případ se vyřeší, tak zde nejsou hluchá místa a žádné scény trpící rodiny. Už zde tolik neprší, v podstatě jen sem tam, ale slunečního paprsku aby člověk opět pohledal. Velmi příjemné překvapení. Season 4: 95% Záverečná série, která vznikla jen díky tomu, že místo AMC, která se rozhodla seriál neobnovit a vzal ho na svá bedra Netflix. Je to sice jen 6 epizod, ale i to stačí k tomu, aby se rozhrál nový případ s vyvražděnou rodinou, a zároveň se zde řešil důsledek finále předchozí série. Není čas na výplňové díly. Vše odsýpá, odhalení vraha není až tak překvapující, jako spíše emotivní. A pak je skok o 5 let dopředu, naše hlavní postavy už žijou jinak. Velmi vkusně se tu zakomponovaly záběry z úvodních titulků a závěrečný úsměv prostě prozáří jinak stále temnou oblohu nad Seattlem. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)