Orange Is the New Black

• Česko Holky za mřížemi (více)
USA, (2013–2019), 90 h 44 min (Minutáž: 51–93 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning, Nick Sandow, Yael Stone, Vicky Jeudy, Jason Biggs (více)

Série(7) / Epizody(91)

Piper (Taylor Schillingová) je mladá, půvabná, vzdělaná, má chápavého snoubence Larryho (Jason Biggs). Na první pohled se zdá, že v jejím životě všechno klape jako na drátkách. Jenže Piper udělala chybu. Před deseti lety se pokusila převézt přes hranice kufr plný peněz. Byly to špinavé peníze vydělané za ilegální prodej drog a Piper za to teď tvrdě zaplatí. Musí opustit snoubence a nastěhovat se do svého nového domova ve federálním ženském nápravném zařízení. Naštěstí je to věznice jen s minimální ostrahou a 15 měsíců se přece dá vydržet… Nebo ne? Dozorci Samu Healymu (Michael Harney) je křehké Piper líto, a tak jí aspoň občas radí, jak v neznámém světě za mřížemi přežít. Piper se snaží porvat s nepsanými zákony, jak to ve vězení chodí, ale není to vůbec jednoduché. Čeká ji několik šokujících překvapení! Holky za mřížema jsou slavný komediálně-dramatický seriál nominovaný na několik cen Emmy, který vznikl podle knižní autobiografie skutečné Piper Kermanové. V příběhu, který je stejně humorný jako napínavý, se objevuje mnoho zajímavých a originálních postav – takových, jaké na televizní obrazovce většinou chybí. (TV Prima)

Corpsegrinder

Tráva mě nevzala a tak se mi moc nechtělo ani do tohohle, kamarád mě musel přes týden denně nutit a lákat na všechny možný ujetosti ze seriálu a nutno říct že mi skoro utekl bezva vtipnej seriál. Děj občas odbočuje do flashbacků což většinou vadí ale jakmile se dění soustřeďuje do věznice tak je to fakt prdel a máme tam všechno od ujetejch chlapán přes divně čumící negryně až po důchodový lesby. Hlavní hrdinka je docela sympatická, ale pozornost na sebe strhává hlavně Laura Prepon která se zde musí líbit snad každýmu heterákovi na planetě. Jako nefanoušek seriálů bez akce či zombíků dávám palec nahoru. ()

Hanys_

Moje chyba, že jsem od Netflixu čekal další pecku z ranku HoC. Tohle je spíš komediální (ikdyž i o tom bych dost pochyboval) soubor příběhů z věznice, ve které to místy vypadá jak na nějakém čupr dívčím kempu. Když se zatlačí na pilu (např první 2 díly druhé série) je to fakt dobré drama, jinak je to ale spíš trochu lepší telenovela s otřesnou představitelkou hlavní hrdinky a skvělými herečkami ve vedlejších rolích. Na 8.5/10 to ale fakt není. S01-3/5, S02-3/5 ()

XdanteX

Zajímavé příběhy a jejich rozkrývání...pro mě na pozadí parádně mířené kritiky na problémy Amerického privatizovaného vězeňského byznysu. ()

Abiosis

*OLÚPANÝ POMARANČ* Mužské, nebigotné, heterosexuálne oko tento seriál určite poteší - všade nejaká lesbička a obnažený prsník. Vzorka väzenkýň je rôznorodá: rôzne rasy, rôzne etniká, rôzne sexuálne orientácie, rôzne váhy, výšky, šírky - nevyčerpateľný zdroj všakovakých netradičných zápletiek. Každý diel prináša väčší či menší zvrat, jednotlivé diely na seba nadväzujú, až napokon na konci série dochádza k nečakanému vyústeniu (a teraz sa samozrejme musí netrpezlivo čakať na druhú sériu). Seriál je uvádzaný ako mix komédie a drámy, ale s každou časťou sa tón seriálu stáva vážnejší, až sa ku koncu "ha-ha" momenty už takmer vôbec neobjavujú - a vôbec to nie je na škodu; mne osobne tak tento seriál viac imponuje. Verdikt v 1 vete: Sexy, originálne a oranžovo-béžové. 18.08.13 ()

Disease

Jo, asi je to dobrý, no... Ale sledovat seriál, kde mě postavy vůbec nezajímají a humor se v tom, navzdory uvedenému žánru, nevyskytuje, na to nemám čas. Takže 1.-5. díl stačil. ()

Kuzzie

Protože Alex Vause je ženská, jejíž klon chci jednou potkat, poznat a už s ní zůstat navěky. Protože Nicky je hustá jako prase a chci, aby se vrátila! Protože jsem nikdy nenadávala žádný jiný postavě víc, než Piper. Protože celá ta banda kolem Taystee mě nutí dělat ze sebe idiota v normálním životě, pokoušet se v český konverzaci udržovat dávku ingliš slangu, kterej se u mě skládá ze znalosti 3 slovíček a to jou, mén a madafaka. Poněvadž jsem nechtěně měla předsudky u většiny butch princezniček, jenže Boo má krom šroubováku i srdce. Protože neznam milejšího vyšinutýho cvoka než Lornu Morello. Protože považuju Glorii za asi nejnormálnější postavu a přesto je podle mě bezva. No a jsou tam i nějaký ty chlapi. Tak proto mě to tolik moc baví. Proto. ()

Káronoš

Nevypadalo to špatně. Přišlo mi to ale moc komorní a nucené tak sem sledování po pár dílech přenechal pouze manželce ()

MejDej

Popravdě snad ani jeden charakter se mi nelíbil, ale všichni spolu tak dobře hráli a celý seriál suprově šlapal, že na to byla radost se podívat. Škoda pár hluchých míst a poslední serie kdy mi přišlo že kvalita šla hodně dolů. ()

Mikino00

Vzdávám hned po pilotu, je sice pěkné, že se tvůrci vyhnuli trapnosti, avšak má jít o komedii a nic vtipného za celý díl nepřišlo. Nicméně charaktery jsou narýsovány slibně a netvrdím, že se k seriálu někdy vrátím. ()

Oňďo

l 1. séria » 100% l l 2. séria » 100% l l 3. séria » 100% l l 4. séria » 100% l l 5. séria » 90% l l 6. séria » 80% l ()

Rufete

Oblíbené postavy (1. série): Morello, Pennsatucky, Red, Tricia, Sophia, Big Boo, Suzanne. (2. série): Morello, Rosa, Pennsatucky, Red, Caputo, Suzanne, Poussey. (3. série): Lorna, Red, Caputo, Pennsatucky, Boo, Suzanne, Maritza. (4. série): Lorna, Red, Suzanne, Boo, Taystee, Maritza, Poussey, Lolly, Caputo, Sophia. Honourable mentions: Frieda, Healy, Ingalls, Luschek, Chang. ()

M4Touch

Nestává se mi to často, abych nesympatizoval s hlavním protagonistou, ale Piper mi vyloženě neseděla už od začátku a přál jsem jí všechno špatné. Je to prostě pipka. Nejlepší série podle mě 5., ale asi je to tím, že už to začala být trochu stereotypní nuda. Alex mluví jako chlap. ()

sedlo03

Velmi průměrnej a zdlouhavej seriál se spoustou zajímavých postav. Mohlo to být zvládnuto daleko lépe, ale musím uznat, že poslední scéna byla naprosto fenomenální! ()

Domec

Wow. Plynule prechazet z dramatu do komedie fakt dokaze Kohan jako jedna z mala. Nejen ze vezenkyne maj tak realny a zaroven smesny pribehy, ze se do nich dokazete vzit, ale oni si ke vsemu vybrali tak perfektni herecky, ze vas to proste musi bavit. Postavy jako Crazy eyes, Red nebo Pennsatucky jsou naprosto genialni. No kdo by nechtel videt posahanou pambickarku behat po vezeni a "lecit" lidi pomoci boha? Nebo rusku co vede ve vezensky kuchyni svoji mafii a honi slepici po dvore protoze "Russians love their chicken"? Brilliant. ()

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (více)

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)

Další krok pro Netflix

Další krok pro Netflix

08.03.2015

Stále populárnější americký poskytovatel „video on demand" (VOD) streamovaných médií v současnosti zažívá svůj vrchol. Po celém světě má Netflix více než 50 milionů předplatitelů a možná již koncem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz