Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

E lan

Série 1 - Vyloženě vtáhla do děje! Neskutečně sympatičtí hrdinové i záporáci, vlastě člověk to sleduje od prvního dílu s otevřenou pusou. Vynikající akční scény, překvapivé zvraty a nikdo si zde prostě životem nemůže být jist! Tomu říkám super seriál. ()

Nix

Takhle si představuji dokonalý seriál o hrdinovi z komiksu. Tohle je prostě pro mne top, který se jen tak nepřekoná. Jízda, která nemá obdoby, nikdy bych nečekal, že taková postava, která ani není bůhví jak zajímavá, dostane takovou péči. Do tohohle se každý fanda komiksu musí pustit protože tady Marvel ukazuje, kdo je tu králem, bohužel i bohudík. Ale pořád tajně doufám, že DC zase něčím v budoucnosti překvapí a bude to zase vyrovnaný souboj. ()

Trias

První série seriálového Daredevila byla mdlá a místy zbytečně roztahaná. Pravda, občas se vyskytly zajímavé momenty a jak již zde bylo připomínáno, choreografie soubojů též není špatná. Ovšem díly byly často natahovány nezajímavými a zbytečnými dialogy, u kterých jsem si často říkal, jestli to neposunu dál. Nevím, zda začnu koukat také na druhou sérii, ale vzhledem k hodnocení jsem od toho čekal daleko víc. EDIT: DRUHÁ SÉRIE byla vítanou změnou, děj byl daleko dynamičtější, výrazně ubylo dialogové vaty a celkově jsem se nenudil. Skoro jsem si říkal, že jsem rád, že jsem přečkal úvodní sérii, protože na tohle se již dá dívat! TŘETÍ SÉRIE je ze všech zatím nejlepší. Líbila se mi snaha představit Daredevila jako slabšího hráče, který musí neustále dotahovat, zatímco Fisk v porovnání působí mistrně a nepřekonatelně. Příliš jsem nebyl spokojen s (dle mého) soudu zbytečnými odbočkami, každopádně v mnoha případech jsem byl napjatý na maximum. Těším se na velké finále, které by snad již brzy mělo být natočeno! ()

Maximilianus

Daredevil nie je skvelým seriál iba vďaka tomu, že sa nebojí krvi, je brutálny a do určitej miery surový, ale jeho kvality podtrhujú aj skvelé charaktery, výborný scenár, akcia a je vlastne jedno, že ide o komiksový seriál s postavami, ktoré fanúšikovia marvelu poznajú, pretože tento seriál by fungoval rovnako dobre aj keby išlo o neznámeho maskovaného hrdinu/právnika. Prvá séria 8,6/10. 2. séria: Prvých asi 5 dielov pôsobilo  viac komiksovo než kriminálne. Punisher aj Elektra boli fajn, ale až príchodom Wilson Fiska na scénu to všetko opäť nasadlo na úroveň z predchádzajúcej série. 8,3/10. 3. séria: je zatiaľ vrcholom seriálu, a to aj vďaka Kingpinovi v podaní výborného Vincenta D'Onofria. Skvelá bola aj postava detektíva Poindextera aka falošného Daredevila aka Bullseyea. 9/10. ()

mirak2

Prva seria 80%, hromada mrtvol, krvou sa nesetri, drsnosti chyba uz asi iba expresivny jazyk tradicny pre napr. Dextera. Fisk vyborny. Hlavnym nedostatkom je pomalsie tempo. Druha seria 95% pokracuje v nastolenom trende z prvej serie. Hlavny neduh prvej serie odpada, prichodom Punishera (ktory je mimochodom vyborny) serial nabera na akcii. Mytologicke prvky v tejto serii mi prisli trochu divne. ()

RAFT

Zatím naprostá spokojenost ,tento seríál je daleko lepší než film s Benem Afflekem v hlavní roli.V tomhle seriálu sou dobře vybráni herci ,u herce Charlie Cox se na tuto roli hodí přímo dokonale,když se to řekne ,tak mě tento seriál baví čím dál tím víc než nějaký Arrow ,Agents of shield což pro mě jde už do kytek.V tomhle seriálu naprosto dobře pomáhá ta temná atmosféra.V tom takovém NewYorském podsvětí ,samé korupce ,mafiáni a kdoví čeho si co tomu seriálu zvyšuje takovéto velké bezvýznamné plus .Těd jenom čekat ,jestli si udrží ve stejné výšce další díly.Za mě maximální spokojenost 90% ()

Bube1

Konečně seriál od Marvelu, který je schopen konkurovat záplavě DC serošů. Atmosféra by se dala krájet, kamera je velice hravá a netradiční herecké obsazení funguje na výbornou. Charlie Cox úplně zazdil Bena Afflecka, ale nejvíc vyčnívá určitě Vincent D'Onofrio se svým skvělým Fiskem!! Hlavně má hodně prostoru, což je u záporáků vzácnost. Důležité dále je, že diváka baví jak postava Matta Murdocka, tak i Daredevil. Samozřejmě, když začne ''Muž v masce'' likvidovat soupeře, tak jste přilepení na obrazovku o něco více, ale to je především skvělou choreografií soubojů. Matt tady není žádný nezranitelný superhrdina, ale vidíte na něm únavu i bolest. To přidává na napětí i autenticitě. No právě jsem dokoukal celou sérii a závěr je teda extra epickej, takže všem doporučuju! Bez mrknutí 5 hvězd. ()

DaweForeman

Po první sérii: Na to, že je to Marvel, tak jsem očekával další super zpracované dílo, ale byl jsem bohužel zklamán stejnou měrou jako u ostatních seriálů. Marvel dělá dobré filmy, ale seriály opravdu neumí. Obzvláště v tomhle případě jsem si ani nepřipadal jako ve světě Marvelu, kdy je tu pouze zmíněna doba a místo (New York po několika letech po události v Avengers). Spousta herců a hereček je naprosto špatně zvolená, kdy mi do těch rolí prostě nesedí a hlavní hrdina i když umí nakopávat zadky, tak mi přijde jako hrozná bábovka po té psychické stránce. Jiné zpracování Daredevilů bylo mnohem lepší. Na druhou stranu musím uznat, že se tu nádherně vyřádili v etických otázkách, na které není jasné odpovědi. V tom bych viděl největší plus. Dalším mínusem bych viděl přehnanou brutalitu, kdy některé záběry už jsou doslova přehnané (buď to zabrat takovým způsobem, aby to nebylo nechutný nebo to zmírnit). Když to obecně vezmu, tak mi to spíše připadalo jako moderní gangsterka, kdy se tak trochu snažila napodobit Sin City, které je mnohem lépe zpracováno (ano vím, že tu jsou brutality též). Určitá mdlost, která tu je, se dá odpustit, protože se přece jenom jedná o jeho počátky. Hudba je tu celkem slušně zpracovaná vzhledem k onomu prostředí. ()

P.H.

Aspoň jednoho osvětlovače ale zaplatit mohli, to si přiznejme... :) // Druhá série je o několik řádů lepší. Zvyšuju na plný počet. ()

RedRose

Je to prostě skvělé !! Marvel je z toho cítit velice málo a vůbec to nevadí, ba právě naopak, je to asi to nejlepší, co se Daredevilovi mohlo stát !! Jednoduše paráda a akce typu první série Person of Interest (jak tady někdo trefně poznamenal) tomu sedí tak, že by to bylo skvělé i kdyby Matt nebyl slepý !! Po první sérii dávám 84% !! ()

ShiShinka

Tento seriál mne donutil totálně posunout měřítko hodnocení seriálů vytvořených na základě komiksové předlohy. Bye bye Arrow. ()

Wolfinas

Konečně nějaký superhrdina, který se nebojí si nechat dát na prdel. Tím se dostáváme k tomu, že Daredevil vyzdvihuje lidskost a je uvěřitelnější než kdejaký Arrow. Navrch tu máme naprosto špičkovou temnou atmosféru společně s faktem, že někdo konečně nevypadá jako vystřižený ze žurnálu, ani jako z přední strany fashion magazínu, ale působí velmi obyčejně a strhaně. Díky za Charlieho Coxe!!! Díky za tenhle seriál. Amen. ()

Dampfer

Možná že ten skvělý pocit který z Daredevila mám pramení částečně z naplnění prázdného místa, zbylé po zklamání z Gothamu. Nebo je to opravdu tak perfektní seriál, posílající všechnu svou komiksovou konkurenci hluboko pod svou úroveň. Nejenom že je akční, dynamický a se dost dobře povedenými mlátičkami, on to vše vloží do prostředí, z něhož jde všechno to utrpění a boj, o čemž klaďasové tak rádi mluví, dosti dobře poznat. Déšť, temná zákoutí, doprovodná hudba. Ale silou celého Daredevila je hlavně ústřední duo ten "hodný" a "zlý", a to nejen výběrem úžasných, pro mě dosud neznámých herců, ale už svým pojetím. Ono žádná černá a bílá tu není, v jednu chvíli se vážně přistihnete že fandíte hlavnímu "zlému" Fiskovi a tápající Murdock dává pohodlně zapomenout na nechybující klasické hrdiny. Nemluvme a skvělém složení celé "špatné" strany, I když je po první sérii možná brzo soudit, Daredevil má nakročeno udělat v oblasti komiksových seriálů udělat to, co Temný rytíř ve filmech... posunout žánr zas o něco výš. A já jsem plně spokojen. ()

comicsJan

Ze začátku může být možná těžké přejít z Daredevilova klasického obleku ďábla na černý suit, proto jsem Neflixáckého Murdocka poprvé zavrhnul. Při shlédnutí prvního dílu se však zdálo, že černá Daredevilovi sedí do temné atmosféry mnohem lépe než jeho křiklavě červená barva. Lehké zklamání přišlo ve druhé epizodě, kde závěrečná bitka ve stylu The Raid zaskočila záběrem na jeden zátah. Po opětovném shlédnutí jsem však zjistil že je to nejskvělejší souboj série a černý oblek jsem si více než oblíbil. Proto mě v poslední epizodě mrzelo že Matt změnil vzhled ve svůj SKORO klasický ďáblův vzhled, i přesto že je tento nový oblek opravdu skvělý, ta jeho černá maska mi bude v příběhu dlouho chybět. Ještě rozhodně nesmím zapomenout podtrhnout reálnost všech soubojů (žádné kolosální bitky superhrdinů, při kterých se bortí budovy, ale tvrdá pravda pouličních rvaček, kde může každá i adekvátní důsledky utržených ran. Vedle Johna Wicka je Daredevil nejrealističtěji zpracovaný seriál posledních 15ti let. ()

misar3

Takovýto temný akčnák tu chyběl... V některých okamžicích máte strach dokonce i o život hlavní hrdiny, a tak by to mělo být. A ta bojová choreografie? Kde jaký film by si zde mohl brát příklad. ()

vince

Ako prvých 8 epizód good ale potom nerozumiem tomu, ale niečo hrozné, úplne sa to zvrhlo na teenage serial s nehoráznym kliše, kde sa padúchovia snažia byť nehorázne drsní ale človek im neverý ani slovo, taký Fisk mi príde úplne dementná postava bez štipku charizmy, nehovorím o neustále fňukajúcom Fogym a divnej Karen. Síce je to dobre spracované aj choregrafie bojových scén sú super, taktiež mám rád keď je film resp. seriál poňatý na "surovku" kde sa neboja ukázať krv ale tie postavy a príbeh po tej 8 epizóde strášné. Úprimne fakt nerozumiem tomu ako môže mať tento seriál tak skvelé hodnotenie, pretože tie postavy sú fakt veľmi plytké. ()

BarMaja

No páni! Skvělě temná marvelovka, navíc s velice příjemným obsazením - Deborah byla skvělá už v True Blood a celkově jsem si ji oblíbila. Charlie Cox je pro mě nový objev a milé překvapení. Co se týče ztvárnění KingPina, byla jsem ze začátku na rozpacích, Vincent D'Onforio na mě působil dost těžkopádně, ale postupem času jsem přišla k názoru, že jeho těžkopádnost se k postavě velice hodí a jeho herecké výkony byly autentické. O akčních scénách nemá cenu dlouho básnit, já jsem spokojená - jsou napínavé a i když se předpokládá, že hlavní hrdina hned tak neumře, často jsem byla během bojových scén na pochybách, jak vyvázne. Snad už jen stačí říct, že i příběh není plochý a může ledacos přinést - uvidíme, co přinese druhá série. ()

Honzin10

Zatím ta nejlepší ze současných komiksových seriálových produkcí a slušné napravení Daredevilovi reputace po jeho filmovém zpracování. Kdyby se počet dílů zastavil na deseti, nebylo by to vůbec na škodu, jednotlivé episody takhle občas působí trochu vatovým dojmem. Akci, jako kdyby s přibývajícími díly docházel dech, pořád je ale míle před konkurencí. Po první sérii zatím hodnotím čtyřmi hvězdami, obávám se ale, že s další sérií přijde značný kvalitativní pokles. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí