Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

Qitek

Můj syn si to pustil. Zatím co on z toho měl srandu - jak je to blbý, já přinscéně v obchoďáku měl husí kůži, jak je to blbý. Nevím jestli se mi to zdá, ale Gal Gadot je krásná a uhrančivá ale je bohužel navrch naprosto příšerná herečka. ()

viperDavid

Na Gal se tak hezky kouká, že je celkem to pozadí, kterýmu říkáme film zbytečné. Je to tak nebudeme si nic nahlávat, tvůrci přesně vědí, koho obsazovat a proč. ()

Mrkvič

Nějak mám ty současné komiksové filmy obrácené. Co má dobré hodnocení protrpím a mizerné hodnocení mě naopak překvapí svou kvalitou. WW 1984 bych ani neměl potřebu sledovat. Při pohledu na stopáž jsem se hned na začátku viděl s ovladačem v ruce, jak přetáčím nudné pasáže. Možná dojem z filmu zachránilo, že jsem u něho musel dělat ještě něco jiného. Příběh se splněnýma přáníma se docela povedl. Ještě ale mnohem lepší byly vztahy mezi ženskýma, emotivní rozhodnutí zrušit přání a rodinný doják na závěr. Co mě navíc u WW vždy dostane, je hudba, kdy konečně nastoupí Diana v kostýmu do akce. Sice je digitální akce dost otřesná, ale na začátek se známou hudbou se vždy rád podívám. A čím je čekání delší, tím je dojem lepší. ()

4ct10n

Naivní, ošklivě vypadající film s nehrající Gal Gadot a Chrisem Painem s kocovinou. Dianiny proslovy tahají za uši a celkově film nedává smysl. Pokus o 80s stylizaci taky nevyšel a nezachraňuje to ani Pedro Pascal, kterému role záporáka moc nesedla. Pokud vznikne další WW film, tak doufám že se tvůrci poučí a pochopí že současný způsob pojetí postavy se zdá jako slepá ulička. ()

oveckaoa

Úvodní scéna je úplně zbytečná a je tam nejspíše jen kvůli tomu, aby i Connie Nielsen v něčem zahrála (ačkoliv je tam tak 3 minuty) pak se přesuneme do roku 1984 kde Wonder Woman zachraňuje no name civilisty (jakousi nevěstu a děcko co má přejet auto) a zabraňuje loupeži v klenotnictví. Tahle scéna je úplně příšerná, přehnaná a trapná (pravděpodobně nad ní měl dohled Zack Snyder , který to produkoval podle stylu to úplně odpovídá) mimo jiné zde hodí s lasem malé děcko do velkého plyšového medvídka (pardon jdu se vyblít) pak se to zlepší. Zápletka je stupidní chlápek má ropnou společnost, ale nemá ropu a hrozí mu vězení tak získá jakýsi kámen přání a přeje si víc postupně se z něj stane nejbohatší člověk světa a pak i prezident. Jsou zde i logické a scénaristické chyby například Diana řekne Maxovi, že nemá televizi a nedívá se na ni a ke konci má ty televize minimálně 4 nebo Max jde za prezidentem Usa a řekne mu ať si něco přeje ten si přeje atomovku a Max chce na oplátku být prezidentem a stejně se jim nestane jelikož s tím prezidentem pořád mluví jako s prezidentem?. Scéna na té silnici je taky hodně Op a působí trapně , když několik vojáků do ní střílí a ne a ne trefit (oprava jeden se trefil) na druhou stranu Kapitán Amerika držel rukama nastartovaný vrtulník a nikdo to nekritizoval o takové Black Widow a jejich nadlidských schopnostech ani nemluvím (smutné, že to lidi vidí jen u DC u Marvelu to asi nevadí nebo přehlíží). Problém je v tom, že zde není ani jeden záporák jeden je chlap co chce moc a nepočítá s následky a druhá je ženská co chce být někdo víc a nechce se toho vzdát. P.s. co by se stalo kdyby třeba ta ženská co chtěla ten milion dolarů to přání neodvolala navíc Cheetah ho taky neodvolala (další filmová chyba) kde vůbec zmizel ten kámen? P.s.2 Není pravda , že je to taková tragédie jak se tu říká většina lidí je rozmlsaná akcí z Marvelovek a pokud to jinde nevidí dává odpady o takových jedincích jako je verbal škoda mluvit (figurka csfd placená, aby ze sebe dělala šaška) navíc většina lidí vidí Dc a automaticky dává odpad csfd to nevadí a ani to neřeší. P.s. 3 určitě je to lepší než to s Harley Quinn, Avengers Age Of Utron , Ant Man , Ant Man a Wasp a minimálně na stejné úrovni jak Black Panther. ()

Zek

Uf ještě, že jsem na to nešel do kina, to bych odcházel pěkně nasranej. Předchozí díl, byt teda daleko lepší. Tohle mi přišlo jako totální slátanina, která je zbytečně roztahaná na dvě a půl hodiny. Akce je naprosto tragická, kde musí WW pořád používat laso, které je teda příšerně odfláklé. To jak se tím lasem chytala těch blesků, to kdyby někdo dal do kresleného filmu, tak bych neřekl půl slova, ale dát to do filmu, je teda velká demence. Hlavní záporák, byl hodně blbě obsazen a Pascal mi tam vůbec nesedl a jeho poražení, byl úplný shit. Cheetah je tam, tak pět minut a aby nikdo neviděl špatný digi, tak celej souboj je samozřejmě ve tmě. Jediný co bylo na filmu dobrý je začátek, kde je závod amazonek. Nechápu jak po tomhle může DC k klidu dát zelenou třetímu dílu a ještě se stejnou režisérkou. Nevěřím tomu, že další díl WW bude za něco stát a abych se přiznal, tak je mi už celé DCEU totálně ukradený. ()

geklon

Tak nějak WW84 neví čím chce být a to je její největší chybou. Tak velkou, že všechno to co se zdá být žánrově skvělé a zábavné, se v marastu nedotaženosti ztrácí. ()

ywo666

Uz prvy diel bol uplna hlupost. Ale vedel som z toho vytiahnut nejake pozitiva. Tu ziadne nemam. Vsetko vo filme je: 1. uz sme to videli 2. nasilu feministicka agitka 3. uplna zlatanina, ktora nedava zmysel. Gal Gadot je hot. A tym to aj konci. 20% ()

MikeZ

Jeden záporák Jim Carrey z Lhář, lhář. Druhý záporák Jim Carrey z Batman navždy. V hlavní roli Tommy Wiseau v sukni. Hans Zimmer zuřivě přesouvá do složky WW84 .mp3 soubory ze Sunshine OST. A Patty Jenkins servíruje nejvíc corny blockbuster roku 1996, ve kterém Wonder Woman zachraňuje bezbranné děti tak často, že by i Christopher Reeve řekl, že už je to trochu moc. Vůbec mi letos tyhle filmy nechyběly. 5/10 ()

drake31

Aj napriek tomu, že som nebol najväčší fanúšik prvého filmu, na pokračovanie Wonder Woman som sa nesmierne tešil, keďže sa Diana posunula v čase, do éry v ktorej som viacej ochotný akceptovať superhrdinov. Lenže ako hodnotenie naznačuje, tak som nebol veľkým fanúšikom Wonder Woman ani v roku 1984. Ale mal som tam namierené! Prvú hodinu som si nesmierne užil. Prvé dve scény sú skvelé. Malá Diana na Themyscire či dospelá v obchodnom centre ma navnadili, a ja som sa bavil. Aj keď film spomalil, stále som si film užíval, obzvlášť kvôli postavám a hercom - Pedro a Kristen sú skvelý, a ich momenty ako Maxwell a Barbara ma naozaj vtiahli a dokázali zaujať, ba až starať sa o týchto dvoch záporákov. To isté platí aj pre Dianu so Steveom - ich puto ma vtiahlo, a ich interakcie boli roztomilé, a ja som bol celý awwwwwww, a Steve bol rozkošný dork, ktorého som znovu rád videl. Léééééénže, potom sme sa vybrali stíhačkou do Egypta, a v tomto momente sa celý film rozpadol ako domček z kariet, a to ako som sa staral o jednotlivé postavy vyšumelo. Akcia bola fajn. Film skvelo vyzerá, škoda že kvôli lockdownu som ho nevidel v kine. Film skvelo znie - až na to že sa Zimmer zo mňa snažil vyždímať emócie za pomoci Adagio In D Minor, čo bol neskutočne lenivé. Tento film má všetky prvky na to aby som bol nadšený a užíval si ho naplno, len ten nosedive ponoril WW84 až príliš hlboko a level môjho nadšenia sa nikdy nevyšvihol vyššie ako len na ironický smiech v mnohých momentoch. Tiež si myslím, že vďaka postavám ktoré sme tu mali, a príbeh ktorý bol rozprávaný, nukleárna katastrofa, koniec sveta a civilizácie, nebol potrebný, aspoň nie na takje škále akú sme videli. Mám pocit, že keby sa tvorcovia držali tých viacej komornejších, viac osobnejších stávok a dilém, všetko by fungovalo lepšie, obzvlášť tie momenty ktoré mali byť naozaj emotívne. Časom sa možno vrátim k Wonder Woman 1984, možno ak sa kiná magicky otvoria okolo mňa, a možno sa na tento film budem pozerať s iného uhla pohľadu. V tomto momente však cítim sklamanie, obzvlášť preto lebo som sa na začiatku bavil. 2.5* ()

VasaX

Opět se nekoná žádný zázrak. Emancipační nálož se bohužel veze na vachrlatém podvozku ze strojeného herectví, chabých praktických efektů a doufá že to vše spraví počítače a ta jejich grafika. A celé je to roztálé a vystlané vatou do neuvěřitelných dvou a půl hodin, kde se zase nic moc extra nestane (slaboch dostane sílu, síla dostane slabocha, síla chce dostat svět ale super-hrdinka se zapře a sílu porazí... *zív*. Nejvtipnější na tom je ta amerika roku 1984, kdy žena, pokud nebyla vyloženě šeredná, nemohla ujít ani metr aniž by ji v podstatě každý muž nějak neobtěžoval - od okatého sjíždění pohledem po v podstatě pokus o znásilnění. Ale pak Gal Gadot promluvila k lidu a na světě bylo nejkrásněji. Kdyby to bylo tlačené na sílu ještě o trochu víc, řkl bych že je to pomalu parodie. Jenže tohle se bohužel bere vážně jak Nobelovy ceny. No, tak snad příště... ()

hroubek

Já jsem spokojený, ale rozhodně to není bez výhrad. Jsou tady desítky věcí, co mě lehce kazily zážitek z filmu. A je mi jasný, že pro většinu z Vás jsou mnohem větší překážkou, než pro mě. A ve výsledku máte v mnoha případech pravdu, a o to více je to smutnější. Měl jsem kliku, že jsem navnadil na tu naivní poetiku filmu a vše co s tím souvisí. Je to komiksově hloupé(do jaké míry to si musí určit každý sám). Osobně mě nedělalo problém se od toho oprosti a užít si samotný film. Z mého pohledu to Patty Jenkins natočila dobře, ale je cítit, že některé pasáže se jí moc točit nechtěly nebo jí nejdou (viz. úvodní souboj v supermarketu). Po akční stránce nejde o žádný zázrak a většina akce je svým způsobem sterilní, a přitom to šlo natočit svižněji a mnohem více zábavněji. Naštěstí to vynahrazuje práce s postavy a dialogy. Jenkins umí napsat dobrou scénu a i prodat motivace a emoce. A tady je prostě vidět, že Jenkinson vnímá Dianu nejenom jako superhrdinku ale i jako ženu, které chybí smysl života a láska. To co se skrývá za tou zápletkou je mnohem zajímavější, než samotná akce. Gal Gadot je ve své roli velmi dobrá a její ztvárnění Diany se mi líbí. Chris Pine je opět neselhávající a je nejlepším aspektem filmu. Kristen Wiig si svou postavu užívá a mě se líbilo jí vidět v této pozici. Pedro Pascal příjemně přehrává a do filmu to sedí. Film mě opravdu utekl a nenudil jsem. Dokonce jsem si dost užil závěrečnou půlhodinku a i to poselství. Nicméně rozumím každému, kdo s tímto má jakýkoliv problém. Navíc je to jasný důkaz toho, že u DC a WB chybí někdo jako Feige, který by to krotil a dal tomu nějaký tvar a ucelenost. Wonder Woman 1984 není typická komiksovka, jde na to jinak a to se mi na ní líbí, ale to nemění nic na tom, že to mohlo být lepší a přístupnější. ()

Timak

Jo, je to hloupé. Ale to je i Aquaman. A Gadotka je víc sexy než Aquaman. A pořád je to o něco lepší než Aquaman. Ale je to jinak fakt brak. ()

anusha

Ja mám pocit že som pozerala úplne iný film ako všetci ostatní.. inak uvedomujete si že je to komix a komédia? To fakt musí byť temný a depresívny všetko musí byť okamžite vysvetlené.. konečne troška originálny príbeh a nie nejaké Alien monštrá útočiace húfne z nebies. Ja som sa mega zabavila ako na seriály z detstva Spiderman/lovkyna tajomstiev. Get your head out of your ass.. ()

Brain-D

Velká škoda, že nenavázala Petty Jenkins na kvality prvního dílu. Gal Gadot a Pedro Pascal se ze sebe snaží vydat možné i nemožné, ale ten scénář a efekty jsou na dnešní standarty podprůměr. Chápu velmi nízká hodnocení a sám zatím zůstanu někde uprostřed, protože mě ten Pedro prostě tak bavil, že se v mém případě na to dalo koukat. Rozhodně se bohužel jedná o nejslabší z hraných komixových snímků za posledních, který bych mohl přirovnat ke Green Lanternovi (2011) 50% ()

VanTom

Superhrdinská komiksová pohádka, on někdo čekal víc? Standardní báchorka s bájeslovnými prvky (ve světě s Amazonkami nepředstavuje kámen od bohů plnící přání žádný úlet) se sice nedůsledně, ale roztomile vyzbrojuje naivitou 80. let, kam naše ctnostná a čestná "superžena" pasuje stejně perfektně, jako sošná Gal Gadot do role. V románku, resp. druhé šanci se skvělým Chrisem Pinem jejich vzájemná chemie funguje tak dobře, že mě nenudil ani při absenci akčních scén. O to větší facku mi pak uštědřilo stupidní globální finále, v němž tvůrci z digifestu jedničky otočili k vymluvení "díry do hlavy" apelováním na lidskou dobrotu, nesobeckost a pravdu. Jak je to vlastně jednoduché! ()

JohnSmith

Tak tomuhle říkám průšvih. Jestli chtěli Warneři pohřbít DC univerzum tak jsou na nejlepší cestě. Zbytečně dlouhé, neskutečně nudné, totálně o ničem a k tomu děsně ukecané. Možná i proto byl padouch ukecán, aby to vše dobře dopadlo. Ani jedna postava není dobře zahraná, krom Barbary Kristen Wiig. O režii ani nemluvím, je to prostě bída. Až posledních 30 minut stálo za relativní koukání, vlastně ne, nestálo. Proč dávám tedy tak vysoké hodnocení 2*? Sám nevím, možná si nechci připustit, že DC jde totálně do háje. A za tohle si Patty patlalka Jenkis vydupala smlouvu na další díl, další miliony a podmínky???? U Warnerů by se měli vykašlat na to, že je to ženská a prostě jí vykopnout a konečně najít na místo režiséra někoho opravdu zručného a schopného. ()

bizz_mjc

Příliš patosu a strojenosti, příliš myšlenek, příliš stopáže, příliš... ženy na režisérské židli? Ale Chris Pine a Pedro Pascal si druhou hvězdu zaslouží. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021