Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

campix

Epic fail. Režisérka Patty Jenkins má jasně sestupnou tendenci a bohužel si díky Wonder Woman otevřela cestu k dalším zajímavým projektům a teď se hodně obávám výsledku. Druhé pokračování ne úplně špatné první WW se dostáváme stylizací někam do osmdesátek. Bohužel nejenom stylizací, ale celým naivním pojetím filmu. Všechno to působí hodně staře, protože takhle se filmy už netočí. Stopáž je strašně přepálená a ono se tam vlastně skoro nic nestane. Na Gal Gadot se sice hezky kouká ale charakterní herectví jí prostě nejde. Nějakou hloubku se vůbec nedaří vtisknout ani do jednoho z charakterů. Pedro Pascal sice docela ujde, ale Kristen Wiig je naprosto vedle. DC nedokáže navázat ani na slibně se rozvíjející značky. ()

CinemaRanger

Poslední velký film tohoto roku. Bohužel pro ČR prozatím jen k upirátění. No, co bych Vám k tomu řekl. Nejdřív asi to, že jsem měl velká očekávání. Osmdesátky miluju a WW z roku 2017 byl překvapivě dobrý film. Zdá se ale, že tvůrci úplně zapomněli, že se to odehrává v roce 1984, protože jediná věc navozující tuto atmosféru je song Blue Monday v traileru. To je vše! Akce bylo fakt málo. Půlka filmu je pryč a konečně se něco začne dít. Navíc neni vůbec nápaditá a CGI odporné. Přístě kratší stopáž. 151 minut je fakt moc u filmu, kde se většinu času nic neděje. Cheetah je dost MEH. Zachraňuje to jen Pascal, který bravurně zahrál Maxe Lorda. ()

majo0007 odpad!

Keby mala "oscarová" Gal Gadot aspoň zpolovice talentu ako krásy, prihodím za túto demenciu pol hviezdy. Viac nie. WTF84. (prečo má WW furt taký židácky akcent, hoci žije na LESBOS ostrove sa ani tentokrát nedozvieme). Keď uvidíte prvú "Olympiádu" mužatiek, ehm... pardon Amazoniek, utvoríte si svoj názor na zvyšné CGI tricky! Najväčšia tohtoročná konšpiračná teória tohto roku spočíva v tom, prečo Warneri dovolili natočiť nemehlo Patty Jenkins trojku! Na dôkaz lásky im totiž Marvel prenechal práva na The Phantom. Jo-ho-ho - to by bola švanda! Od štúdia je pritom chrapúnske ignorovať reakcie obecenstva a pokračovať v ďalšom páde do žumpy! ()

NiWi

Naprosto zbytečný a fakt o ničem film, nad kterým nikdo nepřemýšlel. Že už se ta postava objevila někde jinde než ve svým prvním filmu, takže tu asi milion věcí nedává smysl. Vymýšlejí se tu věci které pak záhadně ta postava neumí, to co se nastavilo v prvním filmu se tu naprosto překrucuje atd atd. Pine je tu naprosto jalový a zbytečný, on nemá jak tu postavu pořádně zahrát protože stupidní scénář mu nedává žádný prostor, hraje tam pitomce a rádoby sidekicka Diany a jediný důvod proč v tom filmu je je ten, aby si Diana uvědomila věc, která musí být jasná každýmu racionálně uvažujícímu člověku, natož amazonce od mala vychovávané k pravdě, upřímnosti a těm nejlepším vlastnostem. A já vám říkám, že tohle jde všechno na vrub Petty Jenkins, ta ženská to prostě nezvládla ani režisérsky, ani producentsky, ani scenáristicky, krásný příklad toho když dáte volnost někomu, kdo do toho chce vtisknout svoje názory a postoje. A o tvůrčí vizi tu nemůže být řeč, protože první díl byl dost dobrý. Příkladem budiž to, že ten film chtěli méně násilný a proto té postavě seberou ikonické zbraně z komiksů a nechají ji bojovat lasem. Nuda, šeď a jen další výtěr prdele s předlohou. Má to určitou produkční value a není to prostě totální shit typu Ghost Rider 2, ale rozhodně jeden z nejhorších DC filmů. ()

SeanLSD

Ja som sa nehanbil dať jednotke plnú päťku. Ani som sa nehanbil dať si na dvere Dianin plagát. A ani sa nebudem hanbiť dať skoro päť aj dvojke (Hoci mi tam toľko vecí chýbalo). Pretože tá spočiatku úplne pritrúbla rozprávková zápletka je dovedená do dôsledkov s až filozofickou dôslednosťou (Pravda, mohla byť využitá ďaleko nápaditejšie). A pritom je to naozaj veľmi, ale veľmi dievčenský film... - starosvetsky dievčenský, romanticky morálny a sentimentálny. Predstavoval som si ho úplne inak, diskotékovo a krikľavo 80´s, a zostal som sklamaný (Akú šarapatu dokáže v očakávaní vzbudiť hudobná dramaturgia traileru?!)... Ale jeho prekvapivosť - relatívne pomalé celkové tempo, dôrazy na city a pocity a ešte väčšia jemnosť a ženskosť než v prvom filme - postupne prekonávali moju nabudenú videoklipovú predstavivosť - až ma načisto premohli. Samozrejme. Ja už som taký. Ale zároveň je to dôkaz, že je to dobrý film. (S ktorého prístupom musí mať súčasné vynervované a cynické publikum dosť problém, zvlášť ak mu navyše nie je vystavené v kine, ale doma.)  Mne sa páči, že sa WW84 nebojí vyjsť do sveta tak protiprúdovo, s takouto až zádumčivo vážnou, romanticky naivnou a filozoficko-rozprávkovou tvárou. Za osobitnú zmienku stojí až šokujúca cudnosť  a sústredenie na melancholické trúchlenie nad stratenou láskou, ktoré sú v takom kontraste s výzorom a kostýmom Wonder Woman aj náladou 80. rokov, ako sme zvyknutí, že je v hollywoodskom filme obvykle prezentovaná. Nuž, máme tu mocné ženské hnutie v plnej kráse. (Tomu zodpovedá aj celková neakčnosť filmu a neveľká spektakulárnosť akčných scén, predovšetkým v pomere k tomu, čo je štandardom v súčasnom komiksovom veľkofilme.) A v tej súvislosti sa mi nedá nezmieniť aj o hlavnej predstaviteľke. Gal Gadot síce nie je bohvieaká herečka, ale magnetizujúca je neuveriteľným spôsobom. Melanchólia jej postavy robí jej krásu ešte nedostupnejšou ako jej polobožstvo,  no keď sa usmeje, prežiari celé plátno takou ľudskou dobrotivosťou, až jedného napadne, že ju naozaj museli zoslať z nebies, aby zosobnila túto postavu. A osobná poznámka na záver... – čo mi ten film dobre pripomína. Že keď vstanem do krásneho májového rána, nemusí byť jediná vec na ktorú pomyslím smútok, že som v posteli sám. Veď na svete je toho toľko... ()

Radiq

Zív nebo nějaké jiné citoslovce pro zívání, tak bych vyjádřil tento filmový zážitek nebo spíš filmovou nudu. Je ale pravda, že jsem to trochu čekal. Sympatické bylo, že CGI efektů tady nebylo zas tak moc a v přehnané míře přišly na řadu až ke konci. Ale to bylo snesitelné. Co se týče nápadu s kamenem přání, no, hehe, upřímně, to bylo jak z nějaké orientální pohádky s džinem. A Pedro Pascal dělal, co mohl, a dělal to dobře - prostě von za to nemohl. Taky návrat Stevea Trevora (Chris Pine) byl tím pádem dost pohádkový. A tak nám zůstává jen Minerva aka Cheetah (Kristen Wiig), jejíž origin byl asi to nejzajímavější z celého filmu... i když tak blockbusterově stereotypní. Gal Gadot v první řadě uchvacuje hlavně svým překrásným vzhledem a až potom mě teprve zajímá její filmová postava. Kterou teda ztvárnila pěkně, jako opravdu kvalitní tvárnici. Ale opět je to průměrný DCEU film, který nijak obzvlášť nenadchne ani nebaví. ()

Sabrewulf

Jak mohli hlavouni z Warnerů odklepnout tak strašně nezajímavou a divnou zápletku? Do jednoho dílu seriálu možná, ale do 150ti minutového blockbusteru? Navíc to vypadalo, že s vysokou pravděpodobností ten šutrák plnil úplně jakékoliv přání, takže chytřejší si dají dohromady, jak šlo udělat, aby Steve zůstal a nic dalšího zlého se nestalo, ale hlavně že scénáristé chtějí přidat. Zkratka WW by správně měla znamenat Wood Woman, protože Gal Gadot je neskutečné dřevo, ale to ví každý, takže psát to tady, je jako nosit Gal do lesa. Heh. Osmdesátky tu stylizoval nějaký jouda, který je nejspíš nikdy nezažil, protože takhle karikaturisticky fakt nevypadaly. Další průser je, že jsem za celý film ani na sekundu nepřemýšlel nad hudbou, ani jsem si neuvědomil, jestli tam nějaká vůbec byla. Pak mrknu sem a vidím, že ji měl dělat Zimmer. Au! Film vlastně ani nemá záporáky. Stopáž brutálně přestřelená. Nepatřím mezi fandy prního dílu, ale oproti tomuto se jedná o klenot. Už té Jenkins nic nedávejte. ()

Deyw

Takovej odstrel si to asi nezaslouzilo, ale vubec to tu neni - je to takova feelgood 80s romantika kde se uprosted nejak objevila ww --> i ten Pedro tady dava slusne, ale nema co vic hrat..je dobrej, ale desne zoufalej..zajimave vyuzita zapletka a bavilo me to, jen skoda, ze je to uplne jiny..prijde mi to jak nejakej starej sitcom jakdyby krok za krokem - jsou tu 3akcni sceny - jedna trapna, druha trapnejsi a ta posledni uz docela ujde.. 😃 kazdopadne je to film o prani a ja si teda preju aby Gal dostala jeste sanci a vznikl ten 3dil a byla to slupka jako ten prvni ---> klidne zmena rezisera, ale neberte nam WW, kdyz uz jste nam vzali vsechny 🥺 ()

otík

Mně se to líbilo. Krásná úvodní pasáž s úžasnou přírodou při soutěži Amazonek, pak sice nic objevného, ale rozhodně to nenudilo, ke konci slušné akční finále bez digitálního bordelu. Navíc myšlenka otcovství je super a závěr může vyvolat i slzy dojetí. Rozhodně podařené pokračování i slušný DC film, který není zas tolik. ()

Remivsremi

Nepamatuji se, kdy naposledy jsem viděl tak naivní blockbuster. Je to hrozně dětinské, povrchní a jednoduché. Cílovka snímku může být tak mezi šesti až deseti lety. Kdyby to byl animák, dalo by se tomu více odpouštět, ale takto vznikl paskvil, z kterého už nechci nikdy vidět ani minutu. Herci nemají co hrát. Wiig mám od jejího působení v SNL v oblibě a tady mi přišlo, že ji postavili před kameru a řekli, "Kristen, dělej, co ti přijde na mysl. Improvizuj." a ona tak činila. Její humor funguje ve skečích a scénkách v trvání okolo pěti minut, pak to ztrácí moment překvapení i vtip. Tady dělá to samé v celovečeráku, který přesahuje dvě hodiny. Ani zbytek ansámblu se nemá čeho chytit, protože scénář tady nemohl existovat. Na place měli tak jedině papír, kde bylo pár hesel jako přátelství, láska, ženské postavení a nebezpečí všemocných přání a tím to haslo. Gadot i Pine mají celou dobu pouze jednu polohu. Ona ví všechno a vysvětluje to, on pouze žasne. Jediný moment, který ve mě dokázal něco vyvolat, byl její vztek. Pak to aspoň trochu působilo, že má nějakou osobnost. Mand... Pascal se pokoušel ze sebe něco vydat, a aspoň jeho snaha se musí ocenit, ale i tady je to pouze karikatura. A vyznění a motivy filmu jsou možná chválihodné, jako třeba ženské přátelství, snaha o poselství míru, emancipace atd. Avšak podání je stejně naivní jako přání o světový mír účastnice soutěže krásy. Nebudu dál pokračovat a hanit WW84. Konstatuju pouze toto, první díl byl o řád povedenějším filmem, a to byl celkem průměrný. Tohle je průšvih, který neměl vzniknout ()

Triple H

Popravde nechápem to všeobecne veľmi vlažné prijatie v porovnaní s pozitívne hodnotenou jednotkou. Resp. nerozumiem úplne čo nespokojní čakali a čo týn, ktorým sa jednotka páčila, chýba v dvojke. Je pravda, že scenár bol v prvom dieli viac sústredený a tu je roztrúsenejší, nejedná sa ale o fiasko na úrovni Transformers 5 a pod. Príbeh nie je o nič absurdnejší ako predtým a zmena prostredia a pritvrdenie v rozprávkovosti len prospeli. WB a DC po Aquamanovi a Shazamovi pokračujú v kurze rodinnej zábavy, ktorá je ešte pestrofarebnejšia a infantilnejšia ako Marvel, či to niekomu sedí alebo nie je druhá vec. Neoddiskutovateľné plus sú snaživí a dobrí herci - Gal Gadot a Chrisovi Pineovi to spolu sekne a ich prirodzená charizma vykryje slabšie miesta v deji. Gal Gadot sa zlepšila aj herecky a má v sebe niečo čo k tej úlohe skrátka sedí - jej casting sa nakoniec ukazuje ako veľmi šťastné rozhodnutie a pre DC univerzum asi podobná trefa do čierneho ako bol pre Marvel Downey Jr. Ak si dajú pozor, z Wonder Woman môže byť tá ikonická figúra a ťahúň, ktorý DCEU zatiaľ chýba. Kristen Wiig mám rád, ale celkom zaujímavo rozohratá úloha v druhej polovici už nemá priestor skoro nič predviesť. Pedro Pascal si zloducha zloduchovatého užil s chuťou, prehráva na plné pecky, ale adekvátne k celkovému konceptu a detinskej štylizácii. Je to práve osud zloduchov, z ktorého je zrejmé, že ten film solídne myšlienky a príbeh má, ale zišlo by sa im viac dotiahnuť a vypointovať. Všehovšudy som sa tou rozprávkovou blbinou celkom dobre pobavil, lepšie ako na jednotke. Pravda, keďže prvá Wonder Woman ma práve neuchvátila, mal som nulové očakávania, ale ak to celé chce byť len príjemná, zábavná rozprávka (čo sa mi zdá že chce) darí sa to celkom vkusne a znesiteľne. P. S.: Zimmer je výborný, bez neho by film prišiel o polovicu svojej energie a tempa. Prekvapilo ma, že vyslovene do noty použil na niektorých miestach hudbu z Batman v Superman, ale nie motívy postáv. A viac ma prekvpilo, že v jednej scéne použili Adagio in D minor zo Sunshine - je to ako keby vo filme nechali temp hudbu kým Zimmer nezloží vlastnú. ()

Script

První polovina filmu nefunguje. Chtěl jsem tomu dát 2 hvězdy. Až v druhé polovině děj nabral na akci a napětí. Skvělá akční scéna byla v Bílém domě, ale scénář nebyl na úrovni jaké jsem čekal. Je to o dost horší pokračování Wonder Woman, ale nebylo to až tak zlé. Takových 60 procent si to zaslouží. Jen vy kreténi jste k tomu filmu moc kritický kvůli tomu, že je to od DC. ()

ondraondra

Na pokračování Wonder Woman jsme čekali celkem dlouho a všichni se asi shodneme, že jsme se těšili. Bohužel, výsledek není tak dobrý, jak by mohl být. Příběh není moc originální, což by ani nevadilo, ale ani ta přepálená stopáž tomu vůbec nepomáhá. Chtěl jsem tomu dám šanci a nehledě na hodnocení jsem se od začátku snažil si film užít. Chvíli to fungovalo ale po hodině a půl filmu už jsem se prostě nudil. Akčních scén tu není zrovna požehnaně, ale fakt se mi líbily. Akorát ten finální souboj s Cheetah byl prostě směšný a celé finále bylo dost odfláknuté. Taky mě mrzí, že tu chybí nějaká pořádná osmdesátková hudba a soundtrack je celkově takový nijaký (když nepočítám tu epickou hlavní znělku). Co se týče Steva Trevora, tak ten je tu fajn, ale nemá moc co dělat a je tu trochu zbytečný. No a teď pozitiva. Gal Gadot je prostě dokonalá Wonder Woman a už jenom kvůli ní se těším na třetí díl, který bude snad lepší. Taky se mi líbil záporák Maxwell Lord, kterého ztvárnil sympatický Pedro Pascal. A Kirsten Wiig mi taky sedla (když nepočítám tu CGI verzi na konci). Taky musím ocenit přítomnost neviditelného letadla. Každopádně, u několika scén jsem se bavil, ale celkově to není moc dobrý film a to mě fakt mrzí. Nevím čím to je, že ty ženské superhrdinské filmy většinou pohoří. DC bude mít příště snad větší štěstí. 5/10. ()

kjakob

Jak tohle mohlo projít až k releasu nechápu. Jednička měla nějakou duši a vizuální stránku, dvojka se snaží jak může ji napodobit. Má to celé nějakou myšlenku, na které stojí příběh i postavy, ale nemá to drive prvního dílu. DC se pořád snaží napodobit okénka comicsového sešitu a proto většina akčních scén zahrnuje statickou Gal Gadot v nějaké póze letící směrem k divákovi. Mnohem víc mi vyhovoval styl Aquamana, kde se naopak šlo po více realistické až lehce přepálené vizuální stránce. Osmdesátky spíš lehce načrtnuté, než že by dělaly filmu důstojnou kulisu. ()

Doudis19

Jedničku jsem si užil, ba mě i dojmula. O to smutnější je fakt, že dvojku jsem nedokázal dokoukat najednou, dokonce ani nadvakrát 🙈. Nemyslím si, že je chyba na mém příjmači, mírně poznamenaném covidem. Nenajdu nic z 140-ti minutové stopáže, co bych potřeboval vidět znovu. Trošku čehosi blížícího se emocím, dokázali vypotit jen chvíle, kdy Zimmer recykluje Murphyho theme z Boyleova Sunshine 😏. ()

filmmovier

Minimálně o stupeň horší, než skvělá jednička, ale pořád mnohem menší průšvih, než jsem očekával. První hodina byla víc než fajn - pěkná akce, tu menší, tu větší, ale pořád skvělá, sympatické představení nových postav i funkční humor. Jenomže pak se zjevil Chris Pine a film se zázračně proměnil. Zbytečně přepálená stopáž se začala naplno projevovat, ukázalo se, že děj vlastně není příliš zajímavý a selhávaly nejen akční scény, ale také samotná romance Diana a Steva. Finále bylo zbytečně směšné a Cheetach je nejzbytečnější a nejméně zajímavá záporná postava od... nějaké marvelovky druhé fáze. Alespoň ale je ta Gal Gadot rozkošná celou dobu. Tři hvězdy jsou opravdu akorát. ()

Motinski

Zatiaľ možno najhlúpejši DC film vôbec. S často prehrávajúcim Pascalom a nevýraznou Gadot. Nič sa nestane ak ho vynecháte, pavdepodobne budete ajtak sklamaný až béčkovym vizuálom a námetom ktorý je tupý aj na komiksovku. Pasáže čo mali byť zábavne, sú trápne a tam kde sa scenár tvári šikovne, nedavá zmysel. Páčila sa mi Zimmera hudba a Suicide Squad ma podráždilo viac. Tak aspoň nejaké pozitívum. ()

Johnny.ARN

Neviem, kde hľadať vinníka za tak spackaný film. Či u režisérky, či u scenáristov, či v dnešnej spoločnosti a vlne, čo ho ovplyvnila, či u divákov, ktorým sa DC prispôsobuje, neviem. Viem ale to, že keby som išiel do kina, chcel by som späť peniaze, čas a pičoval by som týždeň minimálne. Zhodnime sa na tom, že DC si vybral oddychový čas, lebo keď toto mysleli vážne, tak Búh pri nás pri ďalších počinoch. Odstránili digitálny smog aby ho nahradili predpotopnými efektami? Záporáci plochí jak letisko? Má to dve a pol hodiny, pričom dve hodiny patnásť sa tam nič nedeje? Ty bláho, DC ma dokáže vždy prekvapiť, žiaľ, väčšinou negatívne. Oberultraslabé 2 z 5 ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021